Shopify vs WooCommerce – Hangisi Daha İyi Platform? (Karşılaştırma)

Çevrimiçi bir mağaza açmayı mı düşünüyorsunuz? Shopify veya WooCommerce kullanmanız gerekip gerekmediğinden emin değilim?


Shopify ve WooCommerce, her biri kendi artıları ve eksileri olan dünyanın en iyi iki e-ticaret platformudur.

Bir işletme sahibi olarak, iş gereksinimlerinize uygun doğru e-Ticaret platformunu seçmek başarınız için çok önemlidir.

Bu kılavuzda, Shopify ve WooCommerce’ın ayrıntılı bir karşılaştırmasını göstereceğiz. Amaç, e-ticaret mağazanız için en iyi seçeneği belirlemenize yardımcı olmak için avantajlarını ve dezavantajlarını yıkmaktır..

Shopify ve WooCommerce Karşılaştırması

Shopify ve WooCommerce’in ayrıntılı bir karşılaştırması olduğundan, hızlı bir içerik tablosu aşağıdadır:

 • Destek seçenekleri

Genel Bakış: Shopify ve WooCommerce

Web’deki en popüler iki e-ticaret platformunu derinlemesine karşılaştırmamıza başlamadan önce, temelleri kapsamamız ve bu platformu öne çıkaran şeyin ne olduğunu vurgulamamız önemlidir..

Shopify nedir?

Shopify, web barındırma gibi bir web sitesini yönetmenin teknik yönlerinden hiç endişe etmeden çevrimiçi bir mağaza oluşturmanızı, ödemeleri kabul etmenizi ve envanterinizi tek bir platformdan yönetmenizi kolaylaştıran hepsi bir arada bir e-ticaret platformudur. güvenlik, önbellekleme, vb.

WooCommerce nedir?

WooCommerce, WordPress için tasarlanmış açık kaynaklı bir e-ticaret eklentisidir. En güçlü içerik yönetim sisteminden (CMS) yararlanmanıza ve çevrimiçi bir mağaza çalıştırmak için kullanmanıza olanak tanır. Açık kaynak yapısı nedeniyle, mağazanızın her yönünü özelleştirebilir ve kolayca özel uzantılar oluşturabilirsiniz.

İki platform arasında seçim yapma kararı tamamen ihtiyaçlarınıza ve beceri seviyenize bağlıdır.

E-Ticaret Platformunuzda Neler Arar?

Bir çevrimiçi mağazaya başlarken kesinlikle aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Bu temel faktörler, hangi platformun ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır..

 • Bütçe – Tamamen işlevsel bir e-ticaret mağazası kurmanın ilk maliyeti.
 • Kullanım kolaylığı – Mutlak yeni başlayanlar için bile kullanımı kolay olmalıdır.
 • Ödeme metodları – Birden fazla ödeme yöntemi (ör. PayPal, Stripe, diğer satıcı işlemciler) için destek olmalıdır..
 • Entegrasyonları – İşletmenizi büyütmek için entegre edebileceğiniz hizmet ve üçüncü taraf araç sayısı.
 • Ölçeklenebilirlik – Platform, işletmeniz büyüdükçe ölçeklenebilir olmalıdır.

Bunlar, tüm çevrimiçi mağaza sahiplerinin göz önünde bulundurması gereken çok temel gereksinimlerdir. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak nakliye, envanter yönetimi, faturalama, vergiler, dropshipping vb. Gibi diğer seçeneklere de bakmak isteyebilirsiniz..

Bu makaledeki amacımız, Shopify ve WooCommerce’in bu temel gereksinimler üzerinde nasıl durduğuna ve bunlardan hangilerinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna derinlemesine bakmaktır..

Maliyet: Shopify vs WooCommerce

Maliyet genellikle e-Ticaret web sitesi sahipleri için en önemli husustur. Eklenti hizmetleri ve yazılımı için değişken maliyetleri de göz önünde bulundurarak başlangıç ​​maliyetini değerlendirmeniz gerekir..

Shopify kullanmanın gerçek maliyeti

Shopify, çevrimiçi mağazanızı başlatmayı çok kolaylaştırır. Temel planları aylık 29 $ ‘dan başlar ve 79 $ için Shopify planına veya aylık 299 $ için Advanced Shopify planına yükseltebilirsiniz..

Shopify fiyatlandırması

Bu planların her biri alan adı, SSL sertifikası ve web barındırma içerir.

Temel plan, yeni bir çevrimiçi mağaza kurmak için yeterli özelliklere sahiptir. Sınırsız ürün, 2 kullanıcı hesabı, sınırsız dosya depolama alanı ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, bu fiyatlandırma, Shopify mağazanızı bir sonraki seviyeye taşımanız gereken üçüncü taraf araçları ve eklentileri içermez. İşletmeniz büyüdükçe, bu maliyetler toplanmaya başlayacak ve yakında temel plandan çok daha fazla ödeme yapacaksınız.

Ödemeler, maliyetlerinizi etkileyen başka bir faktördür. Shopify, işlem başına% 2.9 + 30 kuruşa mal olan kendi Shopify Payments çözümünü sunuyor.

Üçüncü taraf ödeme ağ geçitlerini veya kendi satıcı hesabınızı kullanmak istiyorsanız, tüm işlemler için% 2.0 sabit bir ücret alınır. Ayda 299 ABD doları olan Shopify Advanced planını kullanarak bu ücreti% 0,5’e düşürebilirsiniz..

Bu ödeme işleme ücretleri, harici ödeme ağ geçitleri kullanılırken oldukça diktir. Ancak, yeni başlıyorsanız ve Shopify ödeme çözümünü kullanmak istiyorsanız, ücretler Stripe ve Braintree gibi popüler platformlarla oldukça karşılaştırılabilir..

WooCommerce kullanmanın gerçek maliyeti

WooCommerce, WordPress.org (kendi kendine barındırılan WordPress olarak da bilinir) için bir e-ticaret eklentisidir. Açık kaynak kodludur ve bir WordPress eklentisi olarak serbestçe kullanılabilir.

Ancak, bir WooCommerce mağazasını başlatmak için bir etki alanı adına, SSL Sertifikasına ve bir WordPress barındırma hesabına ihtiyacınız olacaktır.

Genellikle, bir alan adının maliyeti 14,99 $, SSL Sertifikası’nın maliyeti $ 69,99 ve web hosting yaklaşık 7,99 $ / ay. Bu ucuz değil, özellikle de yeni başladığınızda.

Neyse ki, şimdi önemli ölçüde maliyeti azaltan uzmanlaşmış WooCommerce hosting planları sunan birkaç hosting şirketi var.

WooCommerce ile çalışmaya başlama

WordPress ve WooCommerce tarafından önerilen bir barındırma sağlayıcısı olan Bluehost, kullanıcılarımıza ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve web barındırmada indirim sunmayı kabul etti.

Bu, çevrimiçi mağazanızı 6,95 $ / ay gibi düşük bir fiyata başlatmanıza yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi, temel bir WooCommerce mağazasını kurmanın maliyeti Shopify’dan önemli ölçüde daha düşük. WooCommerce ayrıca işlemlerinizden yüzde hoş bir ücret almaz..

Ancak, ücretli uzantıları satın alırken WooCommerce maliyetleri toplanmaya başlar. Online mağazanız büyüdükçe barındırma maliyetleriniz de artacaktır.

Ancak, WooCommerce kullanmanın açık bir avantajı, ücretli uzantılara genellikle ücretsiz alternatifler bulabilmenizdir. Ayrıca yalnızca ihtiyaç duyduğunuz araçları ve eklentileri satın alarak maliyetlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

WooCommerce için mevcut ücretsiz tema sayısı ve ücretsiz eklentilerle, maliyet söz konusu olduğunda kesinlikle kazanan.

Kazanan: WooCommerce

Kullanım Kolaylığı: Shopify ve WooCommerce

Çevrimiçi bir mağazaya başlayan çoğu kullanıcı web tasarımcısı veya geliştiricisi değildir. Temel kavramları bilen kullanıcılar bile kullanımı kolay ve yoldan çeken bir platforma ihtiyaç duyar.

Shopify ve WooCommerce’ın kullanıcı dostu olma açısından nasıl bir araya geldiğini görelim.

Shopify – Kullanım Kolaylığı

Shopify tamamen barındırılan bir platformdur, yani herhangi bir yazılım yüklemenize, yönetmenize veya güncellemenize gerek yoktur. Güvenlik, performans, yedeklemeler ve uyumluluk sorunları hakkında endişelenmenize de gerek yoktur.

Kayıt olur olmaz, web siteniz için bir tasarım seçmenize yardımcı olur. Bundan sonra, özelleştirme yoluyla size yol gösterirler ve daha sonra ürün eklemenize yardımcı olurlar.

Shopify özelleştirmesi

Shopify, sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir. Shopify’da ürünlerinizi, satışlarınızı ve envanterinizi yönetmek çok kolay.

Bu rehberli, cilalı ve son derece optimize edilmiş kullanıcı deneyiminin bir dezavantajı, kontrolünüzü sınırlandırmasıdır. Yalnızca Shopify tarafından sağlanan tasarım ve geliştirme araçlarını veya pazarlarında bulunan eklentileri kullanabilirsiniz.

Ancak, bu göründüğü kadar kötü değil. Çoğu kullanıcı için, Shopify’da bulunan geniş uzantı ve tema seçenekleri, çevrimiçi mağazanızı başlatmak ve büyütmek için fazlasıyla yeterlidir.

WooCommerce – Kullanım Kolaylığı

WooCommerce, Shopify gibi barındırılan bir platform değildir. Bu, WooCommerce’i yüklemeniz, güncellemeleri yönetmeniz, yedeklemeleri tutmanız ve web sitenizin güvenli olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir. Bu görevlerin çoğunu sizin için otomatikleştirebilecek birçok ücretsiz ve ücretli eklenti var.

WooCommerce kurulum sihirbazı

WooCommerce, özelleştirmeler söz konusu olduğunda süper esnektir. Tüm platform üzerinde tam kontrole sahipsiniz. 55.000’den fazla WordPress eklentisinin yardımıyla web sitenize hayal edilebilecek herhangi bir işlev ekleyebilirsiniz..

Ancak, yerleşik bir sürükleme yoktur & damla tasarım Oluşturucu. Beaver Builder gibi WordPress sayfa oluşturucularından birini kullanabilirsiniz, ancak maliyetinize katkıda bulunur.

Esnekliğin en büyük dezavantajı, bir öğrenme eğrisi ile gelmesi ve web sitenizin daha pratik bir yönetimini gerektirmesidir. Ayrıca bir satıcı hesabına veya Stripe / PayPal gibi benzer bir hizmete kaydolmanız gerekir.

WooCommerce güdümlü kurulum sihirbazı yardımcı olsa da, Shopify’ın devreye girmesine ve kullanım kolaylığına yaklaşmaz.

Kazanan: Shopify

Ödeme Yöntemleri: Shopify vs WooCommerce

Çevrimiçi ödemeleri kabul etmek için kullanabileceğiniz birçok ödeme ağ geçidi vardır. Bazı ödeme yöntemleri sizin için uygun olmayabilir ve diğerleri müşterileriniz tarafından kullanılamayabilir.

Bu nedenle, seçtiğiniz platformun birden fazla ödeme seçeneği sunması önemlidir. Ödeme entegrasyonları söz konusu olduğunda Shopify ve WooCommerce’in nasıl karşılaştırıldığına bakalım.

Shopify’da Ödeme Seçenekleri

Shopify, müşterilerden ödeme almak için kullanabileceğiniz birçok ödeme seçeneği sunar. Tüm popüler üçüncü taraf ödeme ağ geçitlerinin yanı sıra Shopify Payments (Stripe tarafından desteklenmektedir) adı verilen kendi ödeme çözümüne sahiptir..

Shopify Ödemeleri

Sorun, Shopify’ın üçüncü taraf ödeme ağ geçitleri üzerinden yapılan her işlem için ekstra% 2 ücret almasıdır. Bu, ödeme ağ geçidi tarafından tahsil edilen işlem ücretlerinin üstündedir. Advanced Shopify planı için ayda 299 $ ödeyerek ücreti% 0,5’e düşürebilirsiniz..

Shopify Payments’ın sabit kredi kartı ücretleri vardır, ancak başka işlem ücreti yoktur. Kredi kartı oranları temel plan için% 2,9 + 30’dan başlar ve diğer planlar için daha düşük olur.

WooCommerce’de Ödeme Seçenekleri

WooCommerce, varsayılan olarak PayPal ve Stripe ödemeleri sunar. Eklentiler aracılığıyla diğer tüm popüler ödeme hizmeti sağlayıcılarını da destekler.

WooCommerce ödeme yöntemleri

Ödeme ağ geçitleri için WooCommerce, birçok bölgesel ve daha az popüler ödeme hizmeti için bile desteğe sahiptir. Giriş engeli olmadığından, herhangi bir ödeme şirketi WooCommerce için eklentiler oluşturabilir ve buna destek verebilir.

Kendi kendine barındırılan bir platform olarak, yalnızca ödeme ağ geçidiniz veya bankanız tarafından işlem ücretleri alınır. WooCommerce, büyük bir artı olan mağaza işlemlerinizde asla%% ücret almaz..

Kendi satıcı hesabınızı seçmek ve üçüncü taraf bir ağ geçidi kullanmak sizin için önemliyse, WooCommerce kullanarak çok para kazandıracaksınız. Ancak küçük bir mağazanız ve Stripe / Paypal ile aynı kredi kartı oranlarına sahip Shopify Payments’ı kullanmaya istekli iseniz, o zaman fark etmez.

Kazanan: Kravat

Entegrasyonlar ve Eklentiler: Shopify ve WooCommerce

Bir e-ticaret platformu ne kadar sağlam olursa olsun, mağazanızı büyütmek için her zaman üçüncü taraf araçlarına ve hizmetlerine ihtiyacınız olacaktır. Örneğin, bir e-posta pazarlama yazılımı, potansiyel müşteri oluşturma aracı, analiz araçları, sosyal yardım hizmetleri vb..

Shopify ve WooCommerce’nin büyük bir uzantı dizini var ve birçok üçüncü taraf hizmetiyle entegre oluyorlar.

Shopify Eklentileri ve Entegrasyonları

Shopify, güçlü bir API ve Shopify mağazanız için üçüncü taraf eklentileri satın alabileceğiniz bir App Store ile birlikte gelir. Mağazada, mağazanıza eklemek istediğiniz her özelliği kapsayan yüzlerce uygulaması var.

Shopify App Store

Potansiyel müşteri oluşturma için, e-posta listenizi büyütmenize ve sepet terkini azaltmanıza yardımcı olan OptinMonster gibi yazılımlarla entegrasyonları vardır. SEO, ürün incelemeleri, indirimler, geri sayımlar ve daha fazlası için uygulamaları var.

Shopify’ın uygulama mağazasında hem ücretsiz hem de ücretli uygulamalar bulunur. Ücretsiz uygulamalar genellikle kendi fiyatlandırması olan üçüncü taraf hizmetleri tarafından oluşturulur ve uygulama yalnızca mağazanızı API’larına entegre eder. Ücretli eklentiler için fiyatlandırma değişiklik gösterir ve çoğu uygulama aylık abonelik sunar.

WooCommerce Eklentileri ve Entegrasyonları

WooCommerce uzantıları

WooCommerce açık kaynak kodludur ve WordPress’in üzerine kurulmuştur. Bu, 55.000’den fazla ücretsiz WordPress eklentisine ve daha birçok ücretli eklentiye erişmenizi sağlar.

Bu eklentileri ödeme ağ geçitleri, olası satış yaratma, SEO, performans optimizasyonu ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her özelliği eklemek için kullanabilirsiniz.

Düşük giriş engeli nedeniyle WooCommerce için Shopify’dan çok daha fazla entegrasyon ve eklenti var. Neredeyse tüm üçüncü taraf araçlarının ve servis sağlayıcılarının, WooCommerce mağazanızla sorunsuz bir şekilde entegre etmek için kendi eklentileri vardır.

Ayrıca, yalnızca kendi web siteniz için bir entegrasyon veya eklenti oluşturmak üzere bir geliştirici kiralayabilirsiniz. Ancak, WooCommerce’in özelleştirilmesinin çok daha kolay olduğunu unutmayın. Kişisel olarak WordPress için bir eklenti gönderme ve Shopify mağazasına bir uygulama gönderme sürecinden geçtikten sonra, Shopify vs WooCommerce’de sürecin çok daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

Kazanan: WooCommerce

Shopify ve WooCommerce Dropshipping Karşılaştırması

Shopify vs WooCommerce Instagram Hesabındaki Resim ve Videoları dropshipping

Dropshipping, bir e-Ticaret mağazasının ürünleri stokta tutmadığı bir çevrimiçi işletmedir. Bunun yerine, satıcılardan ürün satın alıp doğrudan müşterilere göndererek siparişi yerine getirir..

Düşük yükü nedeniyle, dropshipping dünya çapında popüler hale geldi. Kullanıcılarımızın çoğu, WooCommerce ile Shopify’ı dropshipping için karşılaştırmamızı istedi ve hangisi bir dropshipping işletmesi için hangisinin daha iyi olduğunu.

Shopify ile Dropshipping

Bir dropshipping işletmesi oluştururken, web sitenizin ön ucu herhangi bir çevrimiçi mağazaya benzeyecektir. Kullanıcılarınız, diğer e-Ticaret mağazalarında olduğu gibi ürünlere göz atabilecek, sepete ekleyebilecek ve ödeme yapabilecektir..

Seçtiğiniz satıcılara bağlı olarak, kullanıcının nakliye için sipariş vermesi gerekir.

Shopify ayrıca AliExpress, Oberlo, Printify ve daha pek çok popüler dropshipping pazarları için entegrasyon uygulamalarına sahiptir. Ancak, bu ürün pazarlarının her birinin kendi üyelik ücretleri, nakliyesi ve Shopify ile dropshipping web sitenizi oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken diğer ücretler vardır..

WooCommerce ile Dropshipping

WooCommerce, dropshipping işletmeleri arasında popüler bir seçimdir. Temelde WooCommerce sipariş yerine getirmeyi kolaylaştırmak için uzantılar yüklemenize izin verdiği için.

Ürünleri anında içe aktarmanıza, web sitenizden siparişleri yerine getirmenize ve daha pek çok şeye kolayca izin veren uzantılar bulabilirsiniz. Diğer satıcıların web sitenizde satış yapmasına izin veren kendi e-Ticaret pazarınızı bile oluşturabilirsiniz.

Tedarikçinizin ve satıcınızın minimum sipariş gereksinimlerine, üyelik ücretlerine ve diğer ücretlere sahip olabileceğini unutmayın. WooCommerce dropshipping mağazanıza ürün eklerken bunları aklınızda bulundurmanız gerekir.

Kazanan: WooCommerce

Ölçeklenebilirlik ve Büyüme: Shopify ve WooCommerce

Muhtemelen çeşitli CEO’lardan “büyüme sancıları” terimini duymuşsunuzdur. İşletmeniz büyüdükçe, yeni zorlukları ve hedefleri ele almak için daha fazla kaynağa ihtiyacınız olacak.

Shopify ve WooCommerce, büyük miktarda trafik ve siparişi idare edecek şekilde ölçeklendirilebilir, ancak bunlar eşit olarak oluşturulmaz. Ölçeklenebilirlik söz konusu olduğunda, bu iki e-Ticaret platformunun nasıl karşılaştırıldığına bakalım.

Shopify’da Ölçeklenebilirlik

İşletmeyi Shopify

Shopify, mağazanızın teknik parçalarını ele alır; bu da performans, güvenlik ve ölçeklenebilirlik konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir. İşletmeniz büyümeye başladığında, Shopify planlarınızı yükseltebilirsiniz.

Altyapıları, kesintiler, yedeklemeler, güncellemeler veya güvenlik konusunda endişelenmenize gerek kalmadan büyüyen işinizi kolayca halledebilir. Ayrıca Shopify Plus planının bir parçası olarak kurumsal hizmetler de sunuyorlar.

Bu, büyümenin acı verici kısmını ortadan kaldırır, ancak iş maliyetinize de katkıda bulunur. Giderleriniz artacak ve buna göre planlama yapmanız gerekecek.

İyi yanı, maliyetlerinizi şirket içinde teknik ekip kiralamak / yönetmek zorunda kalmadan dengelemenizdir..

WooCommerce’da Ölçeklenebilirlik

WooCommerce Ölçeklenebilirliği

WooCommerce, web sitenizin güncellemelerini, yedeklerini ve güvenliğini korumaktan sorumlu olan, kendi kendine barındırılan bir platformdur.

Mağazanız daha fazla trafik almaya başladığında başlangıç ​​WooCommerce barındırma planınız kaynak tükenecek.

İyi kısmı, web sitenizin tam kontrolünde olduğu gibi büyümeyi yönetmek için birçok seçeneğiniz var. Barındırma planınızı daha güçlü sunuculara yükseltmek için önbelleğe alma ile kaynakların daha iyi yönetilmesiyle başlar.

WooCommerce barındırma maliyetleriniz artacak, ancak kaynaklar üzerinde daha iyi kontrole sahip olacaksınız ve ihtiyaç duymadığınız kaynaklar için ödeme yapmadığınızdan emin olabilirsiniz. WooCommerce mağazanızı ölçeklendirmenize yardımcı olması için WP Engine veya LiquidWeb gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı kullanabilirsiniz.

WooCommerce’ın sunduğu kontrole rağmen, bazı işletme sahipleri sorunsuz bir çözümü tercih ediyor.

Kazanan: Shopify

WooCommerce vs Shopify Destek Seçenekleri

Hem WooCommerce hem de Shopify’ın kullanımı oldukça kolaydır. Ancak, bazen mağazanızda yeni bir şeylerin nasıl yapılacağını öğrenmek için yardıma ihtiyacınız olabilir.

WooCommerce ve Shopify’ın desteği nasıl ele aldığını ve gerektiğinde yardım alma seçeneklerinizin neler olduğunu görelim.

Shopify’da Destek Seçenekleri

Shopify tamamen barındırılan bir platform, yani yazılımı kontrol ediyorlar ve platformlarını en iyi bilenler bunlar.

Shopify canlı sohbet, telefon, e-posta ve Twitter üzerinden 7/24 destek sağlar. İşleri kendi başlarına düzeltmek isteyen kullanıcılar için Shopify kapsamlı belgeler, nasıl yapılır kılavuzları, bilgi tabanı, video eğitimleri ve forumlar sunar.

Shopify destek seçenekleri

Ayrıca, daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa veya bir üçüncü taraf çözümünü entegre etmek istiyorsanız, işe alabileceğiniz bir Shopify Uzmanları dizini tutar.

Shopify, kullandığınız herhangi bir üçüncü taraf uygulaması veya teması için destek sağlamaz.

WooCommerce için Destek Seçenekleri

WooCommerce dünyanın en popüler e-Ticaret platformudur, yani gerektiğinde kullanabileceğiniz tonlarca destek seçeneği vardır.

Resmi web sitesinde, kendinize yardımcı olmanızı sağlayan kapsamlı belgeler, öğreticiler ve kılavuzlar bulunmaktadır. Ayrıca, diğer WooCommerce kullanıcılarından ve uzmanlarından yardım alabileceğiniz destek forumları var.

WooCommerce, kendi kendine barındırılan bir platformdur, yani barındırma sağlayıcınız sunucunuzla ilgili sorunlar için destek sağlamaktan sorumludur.

WooCommerce temanız ve uzantılarınız için, bu geliştiriciler ürünleriyle ilgili destek sorularını yanıtlamaktan sorumludur.

Muazzam popülaritesi nedeniyle, WooCommerce mağazanızdaki sorunları düzeltmenize yardımcı olacak geliştiricileri bulmak oldukça kolay ve genellikle daha ucuzdur. WooCommerce sorunlarını çözmek için web sitelerinde serbest çalışan geliştiriciler bulabilirsiniz.

Kazanan: Shopify

WooCommerce vs Shopify: En İyi e-Ticaret Platformu?

Shopify ve WooCommerce, e-ticaret mağazanızı başlatmak için güçlü platformlardır. Gerçekten kişisel becerilerinize ve tercihlerinize bağlıdır.

Shopify’ın kullanımı çok daha kolaydır. Hiçbir şey yüklemenizi gerektirmez ve hemen başlayabilirsiniz. Ödemeleri ayarlamak daha kolaydır ve fiyatlandırma planlarını anlamak kolaydır.

Shopify’ın dezavantajı, her şey üzerinde tam kontrole sahip olmamanızdır. İşlem ücretleri, eklentiler ve entegrasyonlarla maliyetleriniz yüksek olabilir. Yükseltme seçenekleriniz yalnızca belirli planlarla sınırlıdır ve maliyetleri, büyüdükçe öde temelinde yönetemezsiniz.

WooCommerce açık kaynak kodludur ve web siteniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. WooCommerce ile bu WooCommerce barındırma şirketleriyle özel olarak bir çevrimiçi mağaza açmak çok daha düşük maliyetli.

Dezavantajı, yazılımı korumanız gerekecek. Biraz öğrenme eğrisi ile geliyor. Ancak, milyonlarca yeni başlayan zaten kullanıyor ve öğrenme aşamasını oldukça hızlı bir şekilde geçiyorlar.

Uygun maliyetli bir çözüm arıyorsanız ve çevrimiçi mağazanızın tam kontrolüne sahip olmak istiyorsanız, WooCommerce sizin için en iyi platformdur.

Tamamen sorunsuz, sonsuz ölçeklenebilirliğe sahip bir şey istiyorsanız, Shopify sizin için daha iyi bir platformdur.

Bu makalenin Shopify vs WooCommerce artılarını ve eksilerini karşılaştırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, en iyi web sitesi oluşturucunun nasıl seçileceğiyle ilgili kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map