Yoast SEO vs All in One SEO Paketi – En İyi WordPress SEO Eklentisi Nedir?

En iyi WordPress SEO eklentisini mi arıyorsunuz? Eğer öyleyse, muhtemelen seçiminizi en popüler iki WordPress SEO eklentisine daraltmış olursunuz: Yoast SEO ve All in One SEO Pack. WPBeginner’da bize hangisinin daha iyi olduğu sorulur. Bu yazıda, hangisinin en iyi WordPress SEO eklentisi olduğunu bulmak için Yoast SEO vs All in One SEO Pack’i karşılaştıracağız.


Yoast SEO vs Hepsi Bir Arada SEO - Hangisi en iyi WordPress SEO eklentisi

Katılımcılarımız Hakkında

Hem Hepsi Bir Arada SEO Paketi hem de Yoast SEO eklentileri dindar kullanıcı tabanına sahiptir ve tüm zamanların en popüler ve en çok kullanılan WordPress eklentileri arasındadır.

All in One SEO Paketi 2007 yılında Michael Torbert ve Steve Mortiboy tarafından oluşturuldu. O zamandan beri muazzam bir kullanıcı tabanı kazandı ve tüm zamanların en çok indirilen WordPress eklentilerinden biri haline geldi.

Yoast SEO, 2010 yılında Yoast tarafından WordPress SEO olarak başladı. Joost de Valk tarafından oluşturuldu. Eklentideki kalıcı ve sürekli iyileştirmelerle, yakında All in One SEO’nun büyük rakibi oldu. .

Bunlar hem mükemmel eklentiler hem de WordPress sitenizde maksimum SEO avantajları elde etmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip.

Bunu söyledikten sonra, hangisinin en iyi WordPress SEO eklentisi olduğunu bulmak için Yoast SEO ve All in One SEO karşılaştırması yapalım.

Kurulum ve Kurulum

SEO kavramlarını anlamak ve başarılı bir şekilde web sitelerine uygulamak çok fazla eğitim ve uygulama gerektirir. Bir WordPress SEO eklentisi, yeni başlayanların herhangi bir özel beceri olmadan SEO en iyi uygulamalarını kurmalarını kolaylaştırmalıdır.

WordPress web sitelerine temel SEO ayarlarını yükleme ve ayarlama söz konusu olduğunda bu iki eklentinin nasıl biriktiğini görelim.

Yoast SEO

Yapmanız gereken ilk şey Yoast SEO eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra kullanıcılar SEO »Gösterge Tablosu sayfasına gidin ve Genel sekmesinin altındaki yapılandırma sihirbazını başlatın.

Yoast SEO yapılandırma sihirbazını başlatma

Bu, kurulum işleminde size yol gösterecek adım adım bir sihirbaz getirecektir. Bu, yeni başlayanların karmaşık jargon ve seçeneklerden bunalmış hissetmeden hızlı bir şekilde başlamasına izin verir.

Yoast SEO'da onfiguration sihirbazı

Yoast SEO güçlü bir eklentidir ve tek tek geçmeniz gereken birçok seçeneğe sahiptir. Bunu sizin için kolaylaştırdık, WordPress’de Yoast SEO eklentisini nasıl kuracağımız ve ayarlayacağımız kılavuzumuza bir göz atın.

Yoast SEO’nun ayarlar bölümü, her sayfanın ilgili ayarlar için farklı sekmelere sahip olduğu sayfalara düzgün bir şekilde ayrılmıştır.

Bu, kullanıcıların ayarlarda bir seçenek bulmasını kolaylaştırır.

Yoast SEO'daki ayarlar

Ekranda yardım Yoast SEO ayarlarının tüm sayfalarında mevcuttur. Üstteki mor Yardım düğmesini tıklamanız yeterlidir; sayfadaki seçenekler hakkında video veya metin göstermek için genişler..

Yoast SEO ekran üzeri yardımı

Düzgün bir şekilde düzenlenmiş ayarlar, yeni başlayanlar için yapılandırma sihirbazı ve ekrandaki yardım seçenekleri, yeni başlayanların WordPress sitelerinde Yoast SEO’yu kurmasını süper kolaylaştırır.

Tümü SEO Paketinde

İlk olarak, All in One SEO Pack eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildiğinde, Hepsi Bir Arada SEO menü öğesini Gösterge Tablosunun hemen altında bulabilirsiniz. Üzerine tıkladığınızda eklentinin ayarlar sayfasına yönlendirilirsiniz.

Hepsi Bir SEO Paketinde, tüm ayarları tek bir sayfada bulabilirsiniz. Bu biraz ezici görünmesini sağlar, ancak bazı kullanıcılar bu yaklaşımı Yoast SEO’nun çok sayfalı ayarlarından daha kolay ve hızlı bulabilir.

Ayarlar sayfası farklı bölümlere ayrılmıştır. Her bölüm belirli bir alanın veya özelliğin ayarlarıyla ilgilidir, örneğin: ana sayfa ayarları, başlık ayarları, ekran ayarları, vb..

Her seçeneğin yanında bir yardım simgesi vardır. Simgeye tıklamak kısa bir açıklama ve bazen ek belgelere bir bağlantı gösterir. Bu, yeni başlayanların ne yaptıklarını anlamasını kolaylaştırır.

Eklentiyi düzgün bir şekilde kurmanıza yardımcı olacak Hepsi Bir Arada SEO Paketi için kullanım kılavuzumuz.

Genel ayarlara dikkatlice girdikten sonra, WordPress sitenizde All in One SEO’yu kullanmaya hazırsınız.

Sonuç:

Hem Yoast SEO hem de Hepsi Bir Arada SEO birçok seçeneğe sahiptir. Bu, kurulumun biraz korkutucu görünmesini sağlar. Her iki eklenti de işleri basitleştirmek ve kullanıcıların SEO ayarlarını yapmalarını kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapıyor. Çok sayfalı ve sekmeli ayarları ile Yoast SEO’nun Hepsi Bir Arada SEO’dan biraz daha iyi bir iş yaptığını düşünüyoruz.

Kazanan: Yoast SEO

Günlük SEO Görevleri

SEO devam eden bir süreçtir ve web sitenize eklediğiniz her yeni gönderi veya sayfanın kendi SEO puanı vardır. Bu, eklediğinizde içeriğinizi arama motorları için optimize etmek için SEO eklentinizi kullanacağınız anlamına gelir. WordPress blog yayınlarınızı SEO için nasıl optimize edeceğiniz hakkındaki kılavuzumuza bakın.

WordPress sitenizde günlük SEO görevleri gerçekleştirirken rakiplerimizin nasıl bir araya geldiğini görelim.

Yoast SEO

Yoast SEO, web sitenizdeki her bir yayını veya sayfayı optimize etmenize yardımcı olan güçlü bir içerik analizi aracı ile birlikte gelir.

Yayın düzenleyicinin hemen altında, snippet önizlemesi, odak anahtar kelime alanı ve içerik analizi içeren Yoast SEO meta kutusunu bulacaksınız.

WordPress'te Yoast SEO Meta Kutusu

Snippet önizlemesi, sitenizin başlığı ve açıklamasının arama motorlarında nasıl görüneceğini gösterir. Yoast SEO, yazı başlığınızı başlık olarak otomatik olarak kullanır ve açıklama olarak alıntı yapar, ancak snippet’i düzenle düğmesini tıklayarak değiştirmenizi öneririz..

Yoast SEO’ya odak anahtar kelimesinin girilmesi, eklentinin söz konusu anahtar kelime için içeriğinizi analiz etmesine izin verecektir.

Analiz, Yoast SEO’nun gönderilerinizin SEO puanını nasıl artırabileceğiniz konusunda önerilerde bulunacağı içerik analizi alanında gösterilir..

Yoast SEO meta kutusunun iki bölümü daha vardır. Gelişmiş görünüme geçmek için dişli çark simgesini tıklayabilirsiniz..

Yoast SEO'da gelişmiş yayın ayarları

Gelişmiş görünüm, ne yaptığınızı bilmiyorsanız çoğu yeni başlayanın asla kullanmaması gereken bir şeydir. Arama motorlarının yayını / sayfayı takip etmesini veya dizine eklemesini durdurmanızı sağlar.

İkincisi, yayınınızın sosyal ayarlarını gösteren sosyal simgedir.

Yayınlar için Yoast SEO sosyal ayarları

Facebook ve Twitter için bir makale resmi ayarlayabileceğiniz yer burasıdır. Yoast SEO, açık grafik meta etiketlerinde ana başlığınızı ve açıklamanızı kullanacağı için açıklama ve başlık bankası bırakabilirsiniz.

Hepsi Bir Arada SEO Paketi

All in One SEO, SEO ayarlarını posta bazında düzenlemek için benzer bir meta kutuyla birlikte gelir. Bir yayını düzenleyin ve yazı düzenleyicinin altında All in One SEO meta kutusunu bulacaksınız.

Tek yayınlar ve sayfalar için Hepsi Bir Arada SEO meta kutusu

Yoast SEO’nun aksine, bu meta kutu çok basittir. Başlığı ve açıklamayı düzenleyebilirsiniz, ancak içerik analizi veya SEO puanlaması yoktur.

All in One SEO, arama motorları tarafından endeksleme ve takibi kontrol etmenizi sağlayan her yazı için gelişmiş araçlar sunar. Hatta belirli bir yazı veya sayfa için Hepsi Bir Arada SEO’yu kapatan bir seçeneğe sahiptir.

Sosyal özellikler için şu adresi ziyaret ederek Sosyal Meta eklentisini etkinleştirmeniz gerekir. Hepsi Bir Arada SEO »Özellikler Yöneticisi sayfa.

Hepsi Bir Arada SEO'ya sosyal özellikler ekleme

Bu eklentinin etkinleştirilmesi, yayın düzenleyicinin altındaki Hepsi Bir Arada SEO meta kutusuna bir Sosyal Ayarlar sekmesi ekleyecektir. Bu eklenti, Facebook ve Twitter tarafından kullanılacak özel resimler ve açıklamalar ayarlamanızı sağlar.

All in One SEO'da sosyal medya ayarları, açık grafik meta verileri eklemek için

Sonuç

Her iki eklenti de SEO ayarlarını gönderi bazında düzenlemeyi kolaylaştırır. Hepsi Bir Arada SEO Paketi, kullanıcıların istedikleri takdirde ek alanlar eklemesine izin veren yalın ve temiz bir yaklaşım benimser.

Öte yandan Yoast, seçenekler yaklaşımı ile ilgili kararlarla gider ve tüm siteler için gerekli olduğuna inandıkları özellikleri ekler.

Bununla birlikte, içerik analizi, odak anahtar kelimesi ve SEO puanlamasının Yoast SEO’ya büyük bir avantaj sağladığını düşünüyoruz.

Kazanan: Yoast SEO

Ek Araçlar ve Özellikler

Sayfa SEO kapsamlı bir süreçtir, bu yüzden bu eklentilerin her ikisi de sadece meta etiketler dışında ek araçlar ve özellikler ile birlikte gelir.

Bu özellikler, diğer birkaç SEO eklentisini yükleme ihtiyacını ortadan kaldırmak ve size gerçek bir hepsi bir arada çözüm sunmak için var.

Yoast SEO

Yoast SEO, yerinde optimizasyonun birçok yönünü kapsayan kapsamlı bir dizi özellik ile birlikte gelir. Bu araçlardan bazıları:

 • XML Site Haritaları
 • Breadcrumb Gezinme
 • Açık Grafik Meta Etiketleri
 • Google Web Yöneticisi Araçları’ndan Veri Aktarma
 • Yerleşik robots.txt ve .htaccess düzenleyici
 • SEO verilerini içe / dışa aktarma

Hepsi Bir Arada SEO Paketi

All in One SEO ayrıca tonlarca özellik ile birlikte gelir, ancak bazıları varsayılan olarak etkinleştirilmez. Ziyaret etmeniz gerekecek Hepsi Bir Arada SEO »Özellikler Yöneticisi onları etkinleştirmek için.

 • XML Site Haritası
 • Robots.txt
 • Dosya Düzenleyici
 • Kötü Bot Engelleyici
 • Açık Grafik Meta Etiketleri
 • SEO Verilerini İçe ve Dışa Aktarma
 • Performans Yöneticisi

Sonuç

Her iki eklenti de neredeyse aynı araç ve özellik grubunu sunar. All in One SEO’da Google Arama Konsolu özelliklerinden veri gezinme ve veri içe aktarma özelliği yoktur. Ancak, bu iki özelliğe sahip olmamanın sitenizin SEO’su üzerinde ciddi bir etkisi olmaz.

All in One SEO’nun işlevselliği yalnızca gerektiğinde etkinleştirmenize nasıl izin verdiğini de seviyoruz.

Kazanan: Kravat

Destek ve Eklentiler

Her iki eklentinin kullanımı oldukça kolay ve kapsamlı ücretsiz belgeler olsa da, ücretsiz destek seçenekleriniz çok sınırlıdır.

Her iki eklentinin de profesyonel destek ve eklentileri nasıl ele aldığını görelim.

Yoast SEO

Temel ücretsiz Yoast SEO eklentisi desteksiz olarak gelir ve bunu kendi sorumluluğunuzdadır. WordPress.org destek forumlarında soru sorabilir ve diğer kullanıcılardan yardım bulabilirken, Yoast ekibinden resmi bir yanıt almanız garanti edilmez..

Profesyonel destek için Yoast SEO premium satın almanız gerekecektir. Tek bir site lisansı için fiyat 69 TL’dir ve daha fazla site ekledikçe artar.

Premium lisans ayrıca birden çok odak anahtar kelimesi ve yönlendirme yöneticisi gibi bazı ek özelliklerle birlikte gelir.

Yoast SEO ayrıca belirli SEO ihtiyaçları olan niş siteler için bazı ücretli eklenti eklentileri sunar. Bu eklenti eklentileri:

 • Video SEO
 • Yerel SEO
 • Haberler SEO

Hepsi Bir Arada SEO Paketi

All in One SEO’nun ücretsiz sürümü desteksiz olarak gelir. All in One SEO Pack Pro sürümü bir yıllık profesyonel destekle birlikte gelir.

Profesyonel sürüm lisansı bir site için yıllık 97 ABD dolarıdır. WPBeginner kullanıcıları All in One SEO Pro Kuponumuzu kullanarak 20 $ indirim kazanabilir.

All in One SEO’nun pro sürümü genellikle ücretsiz eklentinin önde gelen büyük bir sürümüdür. Ayrıca WooCommerce ürünleri desteği, kategori SEO seçenekleri, video XML site haritası vb..

Sonuç

Sadece bir site için ihtiyacınız varsa Yoast SEO lisansı daha ucuzdur. Ancak, daha fazla site ekledikçe fiyatlar yükselir. Öte yandan, All in One SEO’nun tek bir lisansı sınırsız sitelerde kullanılabilir.

Kazanan: Hepsi Bir Arada SEO Paketi

Kararımız

All in One SEO ve Yoast SEO’nun ikisi de harika eklentilerdir, bu nedenle iki eklenti arasındaki herhangi bir karşılaştırma çok yakın olmalıdır.

Kişisel olarak tüm web sitelerimizde Yoast SEO kullanıyoruz ve en iyi WordPress SEO eklentisi olarak buluyoruz. Web yöneticisi araçlarından veri içe aktarma, kırıntı gezinmesi, Bilgileriniz bölümü, sosyal özellikler vb. Gibi daha fazla özellik sunar..

Ancak en iyi özellik, birçok yeni başlayanın içeriklerinde nasıl başlık, açıklama ve anahtar kelime kullanmaları gerektiğini anlamalarına yardımcı olduğunu düşündüğümüz içerik analizidir..

Umarız Yoast SEO ile All in One SEO Pack karşılaştırması siteniz için en iyi WordPress SEO eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur. Ayrıca kullanmanız gereken en iyi 9 WordPress SEO eklentisi ve aracı listemizi görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map