50 najčastejších chýb WordPress a ako ich opraviť

Aj keď je program WordPress veľmi ľahko použiteľný, vyskytujú sa niektoré bežné chyby v systéme WordPress, ktoré vás môžu priviesť k panike. Dobrá vec je, že chybu WordPress, ktorú vidíte na svojich stránkach, s najväčšou pravdepodobnosťou nahlásil a vyriešil niekto pred vami. V spoločnosti WPBeginner sme napísali návody, ako opraviť niekoľko populárnych chýb WordPress. V tomto článku sa venujeme 40 najbežnejším chybám WordPress a ukážeme vám, ako opraviť všetky tieto bežné chyby WordPress..


Oprava bežných chýb WordPress

dôležité: Predtým, ako sa pokúsite opraviť chyby WordPress, uistite sa, že máte úplnú zálohu WordPress. Môžete použiť UpdraftPlus alebo tento tutoriál na manuálne vytvorenie zálohy WordPress.

Ak sa vám nedarí problém vyriešiť podľa krokov uvedených v tomto článku, obráťte sa na hostiteľskú spoločnosť WordPress.

Keďže ide o zdĺhavý článok, vytvorili sme pre ľahšiu navigáciu nižšie uvedený text.

  Pozrime sa, ako vyriešiť najbežnejšie chyby WordPress (jednu po druhej).

  Contents

  1. Ako opraviť internú chybu servera

  Interná chyba servera

  Asi naj mätúcejšou chybou WordPress, na ktorú sa môže začiatočník stretnúť, je „interná chyba servera“ alebo „500 interná chyba servera“.

  Táto chyba sa zvyčajne objaví, keď niečo nie je v poriadku, ale server nedokáže zistiť, kde je problém. Keďže chybové hlásenie neuvádza, kde by ste mali chybu hľadať, je na vás, aby ste to zistili.

  Zostavili sme zoznam riešení, ktoré môžete vyskúšať, a jedno z nich vám pomôže vyriešiť ho. Zistite, ako opraviť internú chybu servera vo WordPress.

  []

  2. Táto stránka má technické ťažkosti

  Stránka má technické problémy

  WordPress predstavil vo WordPress 5.2 funkciu závažnej ochrany pred chybami. Táto funkcia zobrazuje jednoduché chybové hlásenie, že „Táto stránka má technické problémy“..

  Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, program WordPress potom pošle e-mailové oznámenie na vašu e-mailovú adresu správcu WordPress. Táto e-mailová správa obsahuje odkaz na prístup k backendu a pokus o opravu chyby.

  Režim obnovenia WordPress

  Túto chybovú správu môže spustiť ktorákoľvek zo závažných chýb uvedených v tomto článku. Ak nemáte prístup k e-mailu správcu alebo ak nemôžete získať e-maily WordPress, je ťažšie zistiť, ktorá chyba sa vyskytuje.

  Najjednoduchší spôsob, ako to vyriešiť, je skontrolovať, či je vaša e-mailová adresa správcu WordPress správna a či môžete dostávať e-maily s upozornením WordPress. Ak nemôžete získať e-maily WordPress, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako vyriešiť problém s odosielaním e-mailov WordPress.

  []

  3. Ako opraviť chybu syntaxe v programe WordPress

  Chyba syntaxe v programe WordPress

  Táto chyba sa zvyčajne vyskytuje, keď sa snažíte pridať útržky kódu do WordPress a omylom ste niečo zmeškali alebo kód má nesprávnu syntax. Výsledkom bude chyba analýzy PHP a uvidíte upozornenie ako:

  Analýza chyby – chyba syntaxe, neočakávaný koniec $ v /public_html/site1/wp-content/themes/my-theme/functions.php na riadku 278

  Chybové hlásenie by malo naznačovať neočakávanú vec nájdenú v kóde a umiestnenie skriptu, v ktorom sa vyskytla chyba s číslom riadku. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte opraviť syntax. Väčšinou je to chýbajúca zátvorka alebo nejaký neočakávaný znak v kóde. [Opraviť chybu syntaxe v programe WordPress]

  []

  4. Ako opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia v programe WordPress

  Chyba pri vytváraní pripojenia k databáze

  Toto chybové hlásenie je zrejmé, že váš web sa nemôže pripojiť k databáze. Riešenie tejto chyby však môže byť pre začiatočníkov zložité.

  Zvyčajne k tomu dôjde, keď užívateľ zadal alebo zmenil svoje identifikačné údaje databázy (hostiteľa databázy, meno používateľa databázy a heslo databázy) nesprávne. Niekedy môže databázový server nereagovať alebo sa môže poškodiť databáza.

  Väčšinou však ide o nesprávne prihlasovacie údaje do databázy. Pozrite sa na bežné riešenia tohto problému. [Opraviť chybu pri vytváraní pripojenia k databáze vo WordPress]

  []

  5. Ako opraviť bielu obrazovku smrti WordPress

  Biela obrazovka chyby smrti v programe WordPress

  Táto chyba má zvyčajne za následok obyčajnú bielu obrazovku bez chybového hlásenia. To z neho robí najviac zarážajúce, pretože nemáte potuchy, kde hľadať a čo opraviť.

  Väčšinou je to spôsobené tým, že skript vyčerpá limit pamäte PHP. Môže sa to stať aj kvôli konfigurácii na serveri. Je tiež možné, že používateľ vidí iba bielu obrazovku smrti na určitých častiach svojich stránok. [Pozrite sa, ako opraviť bielu obrazovku smrti WordPress]

  []

  6. Ako opraviť príspevky WordPress, ktoré vracajú chybu 404

  Príspevky WordPress vracajú chybu 404

  Príznaky tejto chyby sú, že keď používateľ navštívi jeden príspevok na svojej stránke, získa stránku 404 – nenašla sa chyba.

  Používateľ môže prehliadať všetky ďalšie sekcie svojich stránok vrátane oblasti administrátora. Najbežnejšou príčinou tohto problému je nastavenie permalinku vo WordPress. Na vyriešenie tohto problému by užívateľ musel prekonfigurovať svoje nastavenia permalinkov alebo manuálne aktualizovať svoje pravidlá prepisovania. [Oprava príspevkov WordPress, ktoré vracajú chybu 404]

  []

  7. Ako opraviť bočný panel pod chybou obsahu vo WordPress

  Bočný panel sa zobrazuje pod obsahom

  Ďalším častým problémom začiatočníkov je, keď sa bočný panel objaví pod obsahom, keď sa má objaviť vedľa obsahu. Tento problém je spôsobený väčšinou témami WordPress.

  Niekedy, keď používatelia pridávajú útržky kódu na svoje stránky, môžu náhodou zabudnúť zatvoriť značku div html alebo pridať ďalšie uzatváracie div, čo môže mať za následok narušenie rozloženia témy. Ďalšou častou príčinou je použitie neprimeranej šírky v CSS alebo nesprávne vyčistenie plaváka. [Opraviť bočný panel, ktorý sa zobrazuje pod chybou obsahu vo WordPress]

  []

  8. Ako opraviť biely text a chýbajúce tlačidlá vo WordPress Visual Editor

  Chýbajúce tlačidlá vo vizuálnom editore WordPress TinyMCE

  Ak používate klasický editor WordPress, niekedy môžu tlačidlá z vizuálneho editora zmiznúť alebo namiesto tlačidiel začať zobrazovať prázdne medzery..

  Tento problém sa môže vyskytnúť, keď zreťazený JavaScript nefunguje. Môže to byť tiež spôsobené chýbajúcimi alebo poškodenými súbormi TinyMCE alebo konfliktom s iným doplnkom, ktorý upravuje alebo rozširuje TinyMCE dodávaný s WordPress. [Oprava bieleho textu a chýbajúcich tlačidiel vo vizuálnom editore WordPress]

  []

  9. Oprava: Chyba vyčerpania pamäte WordPress – zväčšenie pamäte PHP

  Chyba veľkosti pamäte

  Indikácia tejto chyby môže byť biela obrazovka smrti alebo chybová správa, ako je táto:

  Závažná chyba: vyčerpaná povolená veľkosť pamäte 33554432 bajtov (pokus o pridelenie 2348617 bajtov) v súbore /home/username/public_html/site1/wp-includes/plugin.php na riadku xxx

  Táto chyba sa vyskytuje, keď skript WordPress alebo doplnok vyčerpá predvolený limit veľkosti vyhradenej pamäte. [Opraviť chybu vyčerpania pamäte WordPress]

  []

  10. Čo robiť, keď ste zablokovaní mimo správcu WordPress (wp-admin)

  Uzamknuté mimo administratívnej oblasti WordPress

  Niekedy sa môže stať, že ste uzamknutý mimo oblasti správcu WordPress. Môže sa to stať, ak ste zabudli svoje heslo a nemusíte mať prístup k e-mailu na obnovenie hesla.

  Doplnok alebo kód, ktorý sa nesprávne pokúsi vykonať niektoré zmeny v sekcii správca, vás tiež môže uzamknúť. Môžete tiež stratiť prístup do administratívnej oblasti v dôsledku napadnutého webu WordPress. [Oprava problému s administrátorom WordPress]

  []

  11. Ako opraviť problém s obnovením a presmerovaním stránky WordPress

  Chyba presmerovania prihlásenia WordPress

  Príznaky tohto problému sú, že keď sa používateľ pokúsi prihlásiť na informačný panel WordPress, presmeruje ich WordPress späť na prihlasovaciu stránku..

  Väčšinou sa to stane kvôli nesprávnym hodnotám polí webovej adresy a domovskej adresy URL v tabuľke možností WordPress. Môže to byť tiež spôsobené zle nakonfigurovanými nastaveniami permalinku alebo presmerovaním v súbore .htaccess. [Opraviť problém s obnovením a presmerovaním prihlasovacej stránky WordPress]

  []

  12. Ako vyriešiť problém s nahrávaním obrázkov v programe WordPress

  Problémy s nahrávaním obrázkov WordPress

  Používateľ si niekedy náhle všimne, že všetky obrázky z jeho stránok sú preč a zobrazujú poškodené zástupné symboly obrázkov. Keď sa používateľ pokúsi nahrať obrázok na príspevok pomocou nástroja na odovzdanie médií, znamená to chybu.

  Všetky tieto súbory v knižnici médií sa budú javiť ako poškodené. Táto chyba sa vyskytuje z dôvodu nesprávnych povolení pre súbory a adresáre v inštalácii WordPress. Tento problém môže spôsobiť množstvo faktorov. [Opraviť problémy s nahrávaním obrázkov vo WordPress]

  []

  13. Ako vyriešiť bežné problémy s obrázkom vo WordPress

  Bežné problémy s obrázkami vo WordPress

  Nahrávanie obrázkov na web WordPress môže byť pre niekoho nového na WordPress mätúce. Používateľ nemusí byť schopný zistiť, ako zarovnať obrázky, zmeniť ich veľkosť, orezať ich alebo zobraziť vo formáte galérie.

  Toto nie je chyba alebo problém v WordPress. Musíte sa len oboznámiť s tým, ako WordPress pracuje s médiami. [Riešenie bežných problémov s obrázkami vo WordPress]

  []

  14. Ako opraviť chybu „Ste si istý, že to chcete urobiť“ vo WordPress

  Naozaj chcete urobiť túto chybu v programe WordPress

  Používatelia sa môžu stretnúť s touto chybou v administračnej oblasti WordPress. Najčastejšou príčinou tejto chyby je doplnok alebo téma, ktoré správne nepoužívajú Nonce.

  Nie sú to špeciálne bezpečnostné kľúče, ktoré môžu byť pri vykonávaní akcie správcu v programe WordPress pripojené k adresám URL. Doplnok alebo téma ho niekedy môžu používať nesprávne, čo môže mať za následok, že sa používateľom zobrazí táto chyba. [Oprava si istý, že chceš urobiť túto chybu v WordPress]

  []

  15. Ako opraviť krátko nedostupnú chybu plánovanej údržby vo WordPress

  WordPress nie je k dispozícii pre chybu údržby

  V dôsledku nedokončenej alebo prerušenej aktualizácie programu WordPress sa v programe WordPress môže zobraziť chyba „Krátko nedostupná pre plánovanú údržbu“..

  Stáva sa, že program WordPress počas aktualizácie prepne vašu stránku do režimu údržby. Ak je aktualizácia z nejakého dôvodu prerušená, potom WordPress nemá šancu vyradiť vaše stránky z režimu údržby. Táto chyba by uzamkla celý váš web a urobila by ho nedostupným pre administrátorov aj návštevníkov. [Oprava je krátko nedostupná pre chybu plánovanej údržby]

  []

  16. Ako opraviť problém WordPress pri odosielaní e-mailov

  Oprava chyby WordPress pri odosielaní e-mailov

  Najbežnejším príznakom tohto problému nie je prijímanie kontaktných formulárov alebo e-mailov s upozornením WordPress z vašich stránok.

  Tento problém je zvyčajne spôsobený tým, že väčšina poskytovateľov zdieľaného hostingu deaktivuje alebo obmedzuje modul používaný na odosielanie e-mailov, aby sa zabránilo zneužitiu ich serverov. [Opraviť problém, že WordPress neodosiela e-maily]

  []

  17. Ako opraviť chyby informačného kanála RSS WordPress

  Oprava chýb informačného kanála RSS vo WordPress

  Väčšina chýb informačného kanála RSS WordPress je spôsobená zlým formátovaním. Môžu sa vám zobraziť tieto chyby:

  Chyba analýzy XML: XML alebo textové vyhlásenie nie je na začiatku entity
  Umiestnenie: http://example.com/feed
  Riadok číslo 2, stĺpec 1:

  V závislosti od používaného prehľadávača sa chybové hlásenie informačného kanála RSS môže líšiť. Túto chybovú správu môžete vidieť aj pri návšteve informačného kanála v prehliadači.

  Varovanie: Informácie o hlavičke nie je možné upraviť – hlavičky, ktoré už boli odoslané (výstup sa začal na /home/username/example.com/wp-content/themes/twentysixteen/functions.php:433) v adresári /home/username/example.com/wp- obsahuje / pluggable.php na riadku 1228

  WordPress vydáva RSS kanály v XML, čo je prísny značkovací jazyk. Chýbajúci riadok alebo ďalšia karta môže prerušiť váš informačný kanál RSS. [Opraviť chyby informačného kanála RSS WordPress]

  []

  18. Ako opraviť 403 Forbidden Error v WordPress

  403 Zakázaná chyba

  403 Zakázaný chybový kód sa zobrazí, keď vaše oprávnenia servera neumožňujú prístup na konkrétnu stránku. Z tohto dôvodu je chyba zvyčajne sprevádzaná textom:

  403 Zakázané – Na tomto serveri nemáte povolenie na prístup k číslu „/“.
  Okrem toho sa pri pokuse použiť ErrorDocument na vybavenie žiadosti vyskytla chyba 403 Zakázaná.

  Keď vidíte túto chybu, existujú rôzne scenáre. Najbežnejším vinníkom sú nesprávne povolenia súborov, zle kódované bezpečnostné doplnky alebo konfigurácia servera. [Oprava 403 zakázanej chyby vo WordPress]

  []

  19. Ako opraviť chybu príliš veľa presmerovaní vo WordPress

  Príliš veľa chýb presmerovania vo WordPress

  Táto chyba sa zvyčajne vyskytuje v dôsledku nesprávne nakonfigurovaného problému s presmerovaním. Ako viete, WordPress má SEO priateľskú štruktúru URL, ktorá využíva funkciu presmerovania. Funkciu presmerovania tiež používa niekoľko ďalších populárnych doplnkov WordPress.

  Z dôvodu nesprávnej konfigurácie ktoréhokoľvek z týchto nástrojov na presmerovanie môže váš web skončiť presmerovaním používateľov na adresu URL, ktorá ich vlastne presmeruje späť na referenčnú adresu URL. V takom prípade je prehliadač používateľa zachytený medzi dvoma stranami, čo spôsobuje presmerovaciu slučku. [Oprava príliš veľkého množstva presmerovaní vo WordPress]

  []

  20. Ako opraviť chybu „Upload: Nepodarilo sa zapísať súbor na disk“ vo WordPress

  Chyba pri odovzdávaní zlyhala vo WordPress

  Táto chyba sa môže vyskytnúť z niekoľkých dôvodov. Najbežnejším je však nesprávne povolenie priečinka.

  Každý súbor a priečinok na vašom webe má množinu povolení. Váš webový server riadi prístup k súborom na základe týchto povolení. Nesprávne povolenia pre priečinok môžu znemožniť písanie súborov na server. To znamená, že váš webový server nemôže vytvoriť alebo pridať nové súbory do konkrétneho priečinka. [Oprava odovzdania: Chyba pri zápise súboru na disk]

  []

  21. Ako opraviť chybu „Táto stránka vopred obsahuje škodlivé programy“. Chyba vo WordPress

  Chyba škodlivých programov v prehliadači Google Chrome

  Spoločnosť Google označí webovú stránku s týmto upozornením, ak nájde podozrivý kód, ktorým by mohol byť malware alebo trójsky kôň. Dôvodom je niekedy to, že váš web je napadnutý hackermi a teraz sa používa na distribúciu škodlivého kódu.

  Ďalším častým dôvodom tejto chyby je zobrazovanie reklám z reklamných sietí nízkej kvality. Tieto siete môžu niekedy zobrazovať reklamy odkazujúce na webové stránky distribuujúce škodlivý kód. [Oprava stránky vopred obsahuje chybu škodlivých programov vo WordPress]

  []

  22. Ako opraviť zmeškanú chybu v pláne vo WordPress

  Zmeškaný rozvrh príspevkov

  WordPress má túto vynikajúcu funkciu, ktorá vám umožňuje naplánovať automatické uverejňovanie príspevkov v určenom čase. Väčšina blogerov sa spolieha na budúcnosť pri spravovaní svojho harmonogramu publikovania.

  WordPress však niekedy môže vynechať naplánované príspevky z niekoľkých dôvodov. Ak sa vám to stalo viackrát, musíte tento problém vyriešiť. [Opraviť zmeškanú chybu pri plánovaní vo WordPress]

  []

  23. Ako opraviť závažnú chybu: v programe WordPress bol prekročený maximálny čas vykonávania

  Maximálna chyba času vykonávania vo WordPress

  WordPress je kódovaný hlavne v programovacom jazyku PHP. Na ochranu webových serverov pred zneužitím je stanovený časový limit na to, ako dlho môže skript PHP bežať.

  Niektorí poskytovatelia hostenia WordPress nastavili túto hodnotu na vyššiu úroveň, zatiaľ čo iní ju mohli nastaviť na nižšiu úroveň. Keď skript dosiahne maximálny čas vykonávania, výsledkom bude chyba prekročenia maximálneho času vykonávania. [Oprava prekročenia maximálnej doby vykonávania chyby v programe WordPress]

  []

  24. Ako opraviť Facebook nesprávny problém s miniatúrou v WordPress

  Nastavenie miniatúry Facebooku v programe WordPress pomocou služby SEO

  Existuje veľa dôvodov, ktoré môžu Facebooku zabrániť v správnom uhádnutí správneho obrázka miniatúry. Jedným z najbežnejších dôvodov je nastavenie viacerých obrázkov v značke og: image, kde je váš odporúčaný obrázok menší ako ostatné obrázky..

  Facebook používa značky Open Graph (og) a doplnky ako Yoast SEO ich automaticky pridáva na vaše stránky, aby sa predišlo chýbajúcim problémom s miniatúrami. [Oprava Facebooku s nesprávnym problémom s miniatúrami v WordPress]

  []

  25. Ako opraviť problém WordPress pri odhlasovaní

  WordPress sa neustále odhlasuje

  WordPress nastaví v prehliadači súbor cookie na overenie relácie prihlásenia. Tento súbor cookie je nastavený pre adresu URL WordPress uloženú v časti s nastaveniami. Ak pristupujete z adresy URL, ktorá sa nezhoduje s adresou uvedenou v nastaveniach WordPress, WordPress nebude môcť autentifikovať vašu reláciu. [Oprava WordPress udržuje problém s odhlásením]

  []

  26. Ako opraviť chybu zmiešaného obsahu vo WordPress

  Chyby zmiešaného obsahu

  Chyby zmiešaného obsahu sú spôsobené nesprávnymi nastaveniami HTTP / SSL na vašom webe WordPress. Môžu alebo nemusia ovplyvniť funkčnosť vašich webových stránok, môžu však ovplyvniť SEO a používateľskú skúsenosť vašich webových stránok.

  V zásade by sa na webovej stránke s povoleným SSL mali načítať všetky zdroje pomocou adresy URL HTTP. Vaše stránky môžu obsahovať obsah s adresami HTTP alebo doplnok alebo motív môže načítať súbor s protokolom HTTP. To spôsobuje chybu zmiešaného obsahu, pretože tieto prostriedky sa nenačítajú pomocou zabezpečeného protokolu.

  Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte zistiť, ktoré zdroje sa načítavajú neistým spôsobom, a potom opraviť ich adresy URL. Môžete to urobiť pomocou doplnku alebo to môžete urobiť aj ručne. [Opraviť chyby zmiešaného obsahu vo WordPress]

  []

  27. Ako opraviť tlačidlo Add Media nefunguje vo WordPress

  Tlačidlo Pridať médium nefunguje

  Tlačidlo Pridať médiá na obrazovkách úprav úprav WordPress používa na spustenie mediálnej knižnice a používateľa na nahrávanie JavaScript. Niekedy však môže konflikt kódu doplnku alebo motívu s jadrom WordPress zabrániť fungovaniu JavaScriptu.

  Čo sa stane, je to, že program WordPress kombinuje všetky skripty vo vnútri oblasti správy WordPress, aby sa zlepšil výkon. Skript doplnku alebo motívu to môže narušiť, čo spôsobí, že ďalší kód v skripte prestane fungovať. [Tlačidlo opraviť pridanie média nefunguje v programe WordPress]

  []

  28. Ako opraviť chybu Bad Gateway 502 vo WordPress

  502 Chybná brána

  502 Chybná brána je ďalšia záhadná chyba, ktorá sa môže objaviť na vašej webovej stránke WordPress. Zvyčajne je spôsobená, keď žiadosť používateľa na server trvá príliš dlho, kým sa nespracuje žiadna iná chyba.

  Toto oneskorenie môže byť dočasným závadom spôsobeným vysokou premávkou. Môže to byť tiež spôsobené zle kódovanou témou alebo doplnkom WordPress. V neposlednom rade môže táto chyba spôsobiť aj nesprávna konfigurácia servera. [Opraviť chybu 502 chybnej brány vo WordPress]

  []

  29. Ako opraviť nedostupnú chybu služby 503 vo WordPress

  Chyba 503 „nedostupná služba“ je často spôsobená nereagujúcim skriptom PHP. Môže to byť doplnok WordPress, téma alebo nesprávny útržok vlastného kódu.

  Môže byť tiež spustená silným zaťažením servera, poruchou servera alebo útokom hrubou silou. V takom prípade by to mohlo za pár minút automaticky zmiznúť. Ak nezmizne, musíte ho vyriešiť a opraviť. [Opraviť nedostupnú službu 503 v službe WordPress]

  []

  30. Ako opraviť chybu časového limitu brány 504 vo WordPress

  Chyba časového limitu brány 504 je často spôsobená, keď je požiadavka na váš server spracovaná prostredníctvom servera proxy alebo brány firewall, ale nedarí sa spojiť so serverom proti prúdu.

  Táto chyba sa s väčšou pravdepodobnosťou zobrazí, ak používate bránu firewall systému WordPress ako Sucuri alebo Cloudflare. [Opraviť chybu časového limitu brány 504 vo WordPress]

  []

  31. Ako opraviť chybu WordPress pri zlyhaní pri otvorení streamu

  Chyba pri otváraní streamu zlyhala

  Chyba „Nepodarilo sa otvoriť stream“ sa vyskytuje, keď program WordPress nedokáže načítať súbor uvedený v kóde webovej stránky. WordPress niekedy bude pokračovať v načítavaní stránky a bude zobrazovať iba varovnú správu, zatiaľ čo inokedy by to malo za následok fatálnu chybu.

  Chybové hlásenie sa môže líšiť v závislosti od toho, kde sa chyba vyskytla v kóde a čo ju spôsobilo. Po neúspešnom otvorení frázy by v každom prípade nasledoval dôvod. Napríklad povolenie bolo odmietnuté, žiadny taký súbor alebo adresár, operácia zlyhala a ďalšie. [Oprava chyby WordPress pri otváraní streamu zlyhala]

  []

  32. Ako opraviť chybu WordPress 429 – príliš veľa žiadostí

  429 príliš veľa žiadostí chyba

  Chyba 429 je preventívne opatrenie na ochranu serverov pred zneužitím. Táto chyba sa vyvolá, keď robot, skript alebo užívateľ kladie príliš veľa požiadaviek na server.

  Ak však nie je správne nakonfigurovaný, môže blokovať prístup vyhľadávacích nástrojov a iných rozhraní API k vášmu webu. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte nájsť kód, doplnok alebo službu, ktorá chybu spôsobuje. [Opravte príliš veľa žiadostí WordPress 429]

  []

  33. Ako opraviť príliš veľkú chybu 413 Request Entity Request vo WordPress

  413 Príliš veľká požadovaná entita

  Väčšina hostingových spoločností WordPress má spravidla svoje servery nakonfigurované, takže používatelia WordPressu môžu ľahko nahrávať veľké obrázky a iné médiá. Toto nastavenie však niekedy nestačí na odovzdanie veľkých súborov tém alebo doplnkov.

  Zabráni to aj nahrávaniu veľkých súborov do mediálnej knižnice. V takom prípade sa zobrazí iná správa, ktorá jasne uvádza, že veľkosť súboru prekračuje maximálny povolený limit. [Opravte príliš veľkú chybu 414 entity žiadosti v programe WordPress]

  []

  34. Ako vypnúť chyby PHP vo WordPress

  Chyby a upozornenia PHP vo WordPress

  Na vašom webe WordPress sa niekedy môžu vyskytnúť chyby a varovania v oblasti administrácie WordPress alebo na vašom webe. Tieto chyby nezabránia WordPressu v zobrazovaní vašich webových stránok. Pomáhajú pri problémoch s ladením, ale váš web bude vyzerať skutočne neprofesionálne, ak sa tieto chyby zobrazujú na klientskom rozhraní..

  WordPress prichádza s jednoduchými konfiguračnými trikmi na kontrolu chýb PHP a spôsobu, akým sa zobrazujú alebo zaznamenávajú na vašich webových stránkach. Musíte ich iba odladiť a chyby PHP zmiznú z vášho webu. [Opravte chyby PHP vo WordPress]

  []

  35. Ako opraviť chybu zabezpečeného pripojenia v programe WordPress

  Chyba zabezpečeného pripojenia v WordPress

  WordPress prichádza so systémom na správu aktualizácií, ktorý pravidelne kontroluje dostupnosť dostupných aktualizácií na webových stránkach WordPress.org. Vaša webová stránka sa pravdepodobne nepodarí spojiť s webovou stránkou WordPress.org z dôvodu nesprávnej konfigurácie na hostiteľskom serveri, čo spôsobí chybu zabezpečeného pripojenia.

  Aktualizácie zohrávajú dôležitú úlohu pri zabezpečení a výkone WordPress. Preto je potrebné túto chybu opraviť, aby ste mohli pokračovať v aktualizáciách WordPress. [Oprava chyby zabezpečeného pripojenia v programe WordPress]

  []

  36. Ako opraviť cieľový priečinok už existuje chyba v WordPress

  Priečinok už existuje chyba

  Táto chyba sa vyskytuje počas inštalácie témy alebo doplnku WordPress. WordPress extrahuje súbor zip vášho doplnku alebo motívu do priečinka pomenovaného po samotnom súbore.

  Ak už existuje priečinok s rovnakým názvom, program WordPress preruší inštaláciu s nasledujúcim chybovým hlásením.

  Cieľový priečinok už existuje. /home/user/example.com/wp-content/plugins/wpforms/

  Inštalácia doplnku zlyhala.

  Ak chcete tento problém vyriešiť, stačí odstrániť existujúci priečinok a pokračovať v inštalácii. [Opraviť priečinok už existuje chybu v WordPress]

  []

  37. Ako opraviť chybu „iná aktualizácia v procese“ vo WordPress

  Ďalšia aktualizácia procesnej chyby

  Táto chyba sa zvyčajne objaví počas procesu aktualizácie jadra WordPress. Ak používateľ iniciuje ďalší proces aktualizácie, zatiaľ čo aktualizácia už prebieha, zobrazí sa toto chybové hlásenie.

  Čo sa stane, je to, že program WordPress automaticky nastaví možnosť uzamknutia aktualizácie v databáze. Táto možnosť databázy vám zabráni spustiť simultánne aktualizácie na vašom webe. Táto možnosť po chvíli automaticky zmizne. Ak to však nechce alebo nechcete čakať, môžete to tiež opraviť ručne. [Opravte ďalšiu chybu v procese vo WordPress]

  []

  38. Ako opraviť chybu resetovania hesla vo WordPress

  Chyba kľúča na obnovenie hesla vo WordPress

  Táto chyba núti prihlasovaciu stránku, aby sa neustále obnovovala, a neumožňuje vám uložiť kľúč na obnovenie hesla. Aj keď klientske rozhranie vášho webu funguje normálne, nebudete sa môcť prihlásiť a pracovať na svojom webe.

  Je to spôsobené nedostatkom miesta na disku vo vašom hostingovom účte WordPress. Pretože už nie je viac miesta na disku, WordPress nedokáže uložiť nové údaje do databázy. Jednoduchý spôsob, ako to vyriešiť, je jednoducho odstrániť z vášho webu niekoľko nepotrebných súborov. [Opraviť chybu kľúča na obnovenie hesla vo WordPress]

  []

  39. Ako opraviť chybu „Chýbajúca dočasná zložka“ v programe WordPress

  Chýba dočasný priečinok

  Táto chyba je spôsobená, keď WordPress nemá prístup k priečinku, ktorý PHP používa na ukladanie dočasných súborov. Chyba preruší nahrávanie médií, doplnky a tematické inštalácie médií WordPress.

  Ak chcete túto chybu napraviť, budete musieť definovať dočasný priečinok pre program WordPress, ktorý chcete použiť, alebo požiadajte poskytovateľa hostingu WordPress, aby ho opravil. [Opraviť chýbajúcu dočasnú chybu priečinka vo WordPress]

  []

  40. Ako opraviť chyby súborov Pluggable.php vo WordPress

  Chyba súboru Pluggable.php vo WordPress

  Súbor Pluggable.php obsahuje niektoré základné funkcie WordPress, ktoré používatelia a vývojári môžu prepísať vo vlastnom kóde. Ak však doplnok WordPress alebo útržok vlastného kódu nedokážu správne spracovať niektorú z týchto funkcií, zobrazí sa chyba, ako je táto:

  Varovanie: Informácie o hlavičke nie je možné upraviť – hlavičky, ktoré už boli odoslané (výstup sa začal na /home/username/demosite/wp-content/themes/mytheme/functions.php:1035) v adresári / home / username / demosite / wp-include / pluggable. php na riadku 1179

  Niekedy by ste napriek svojej chybe mohli pokračovať v práci na svojom webe, niekedy by bola chyba fatálna a vaša stránka by bola úplne neprístupná. [Opraviť chyby súborov pluggable.php vo WordPress]

  41. Ako opraviť bežné problémy s SSL v WordPress

  Oprava bežných problémov s SSL vo WordPress

  Webové stránky s povolením SSL / HTTPS používajú na účely identifikácie jedinečný certifikát SSL. Ak server predstiera, že je na HTTPS, a jeho certifikát sa nezhoduje, väčšina moderných prehliadačov varuje používateľa pred pripojením na web.

  Najjednoduchší spôsob, ako to vyriešiť, je požiadať poskytovateľa hostingu WordPress o správnu inštaláciu certifikátu SSL. Ďalšie informácie a ďalšie chyby spôsobené nesprávnou konfiguráciou SSL nájdete v našej príručke o tom, ako vyriešiť bežné problémy s SSL v WordPress.

  []

  42. Ako opraviť chybu povolení súborov a priečinkov vo WordPress

  Povolenia pre súbory a priečinky vo WordPress

  Aby WordPress správne fungoval, potrebuje konkrétne oprávnenie na súbory a priečinky. Väčšina hostingových spoločností WordPress ich už nastavila, ale tieto povolenia sa môžu náhodne alebo z dôvodu nesprávnej konfigurácie zmeniť.

  Tieto povolenia môžete nastaviť ručne pomocou FTP klienta. Jednoducho vyberte všetky súbory a priečinky WordPress a potom aplikujte povolenia na priečinky a súbory rekurzívne.

  Budete musieť nastaviť všetky povolenia priečinkov na 755 a všetky povolenia súborov na 655. Viac informácií nájdete v našom článku o tom, ako opraviť povolenia súborov a priečinkov v programe WordPress..

  []

  43. Ako opraviť chybu odovzdania obrázka HTTP vo WordPress

  Chyba HTTP pri nahrávaní obrázka

  Vidíte pri pokuse o odovzdanie obrázkov alebo médií na svoju webovú stránku WordPress chybu HTTP? Pri nahrávaní súborov pomocou zariadenia na nahrávanie médií WordPress môže dôjsť k chybe HTTP.

  Táto chyba je väčšinou dočasným problémom a vyrieši sa o niekoľko minút. Inokedy však pretrváva a vyžaduje ďalšie vyšetrenie.

  Pokyny krok za krokom nájdete v našej úplnej príručke na opravu chyby pri odovzdávaní obrázka HTTP vo WordPress.

  []

  44. Ako opraviť pripojenie, nie je súkromná chyba

  Vaše pripojenie nie je súkromné

  „Vaše pripojenie nie je súkromné“ sa vyskytne chyba na webových stránkach používajúcich protokol SSL / HTTPs, keď váš prehliadač nedokáže overiť certifikát SSL vydaný webom.

  Väčšina populárnych prehliadačov zobrazí namiesto vašej webovej stránky chybovú správu, čo má za následok náhly pokles návštevnosti webových stránok a poškodenie imidžu vašej značky.

  Problémom je príčina tejto chyby. Pripravili sme sprievodcu krok za krokom, ktorý vám umožní ľahko opraviť pripojenie, čo nie je súkromná chyba na vašom webe.

  []

  45. Ako opraviť chybu „Odkaz, ktorý ste sledovali, vypršala“ “vo WordPress

  Platnosť odkazu, ktorý ste použili, vypršala

  Táto chyba sa zvyčajne vyskytne, keď sa pokúšate nahrať tému WordPress alebo doplnok na svoj web z administračnej oblasti WordPress..

  Hostingové spoločnosti WordPress obmedzujú veľkosť súborov, ktoré môžete nahrať, a ako dlho môže skript bežať na webovej stránke. Ak je súbor, ktorý odovzdávate, veľký alebo trvá dlhšie, potom sa zobrazí chyba „Odkaz, ktorý vypršal“.

  V závislosti od toho, čo spôsobuje chybu, je potrebné zvýšiť limit pamäte a veľkosť nahrávania súborov v programe WordPress. Podrobné pokyny nájdete v našom článku o tom, ako opraviť odkaz, ktorý ste sledovali, a jeho platnosť vypršala v programe WordPress.

  []

  46. ​​Webové stránky WordPress neaktualizujú problém ihneď

  Webové stránky sa neaktualizujú

  Nezobrazujú vaše webové stránky WordPress posledné vykonané zmeny? Najbežnejším dôvodom tohto problému je ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

  Váš prehliadač alebo doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress v zásade dočasne ukladá verziu každej stránky zobrazenej na vašom webe. To im umožňuje rýchlo zobrazovať stránky namiesto toho, aby požadovali novú kópiu zo servera.

  Ak sa váš web neaktualizuje ihneď, najpravdepodobnejšou príčinou je zobrazenie verzie v pamäti cache. Zostavili sme podrobného sprievodcu, ktorý ukazuje, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress vo všetkých populárnych prehliadačoch a doplnkoch z vyrovnávacej pamäte.

  []

  47. Ako opraviť chybu „Nepodarilo sa načítať prostriedky“ v programe WordPress

  Chyba zdroja sa nepodarilo načítať

  Pri načítaní akejkoľvek stránky na vašom webe obsahuje WordPress niekoľko súborov. Za scénami obsahuje každé načítanie stránky niekoľko obrázkov, skriptov, šablón štýlov a ďalšie. Tieto súbory sa potom načítajú pomocou prehliadača používateľa.

  Ak sa však tieto súbory nenájdu, v nástroji Kontrola v prehliadači sa zobrazí chyba „Nepodarilo sa nájsť zdroj“..

  Najjednoduchším riešením je ubezpečiť sa, že súbor skutočne existuje na vašom webe. Ak to však nefunguje, musíte skontrolovať adresy URL WordPress, aby ste sa uistili, že sú správne.

  Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako opraviť chybu „Nepodarilo sa načítať prostriedky“ v programe WordPress.

  []

  48. Ako opraviť chybu „Chýbajúca dočasná zložka“ v programe WordPress

  Chýba dočasný priečinok

  Program WordPress dočasne ukladá súbory do dočasného priečinka, keď odovzdávate médiá, inovujete doplnky a témy. Ak nie je možné vytvoriť alebo zapísať do dočasného priečinka, odovzdanie zlyhá s chybovým hlásením „Chýba dočasný priečinok“.

  Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte do svojho súboru wp-config.php pridať nasledujúci kód.

  define (‘WP_TEMP_DIR’, dirname (__ FILE__). ‘/ wp-content / temp /’);

  Potom sa musíte pripojiť k svojmu webu pomocou FTP klienta a vytvoriť nový priečinok s názvom „temp“ v priečinku wp-content.

  Ďalšie informácie nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako opraviť chýbajúcu dočasnú chybu priečinka v programe WordPress.

  []

  49. Ako opraviť „Googlebot nemôže získať prístup k súborom CSS a JS“ Chyba vo WordPress

  Chyba blokovaného prostriedku v službe Google Search Console

  Vyskytujú sa chyby prehľadávania vo vyhľadávacej konzole Google so správou „Googlebot nemá prístup k zdrojom“? Aby mohla stránka Googlebot pochopiť stránku, musí ju zobraziť s priloženými súbormi CSS a JavaScript.

  Ak však spoločnosť Google nedokáže tieto súbory načítať, spôsobilo by to chyby v prehľade pokrytia vašej Vyhľadávacej konzoly Google.

  Najčastejšou príčinou tejto chyby sú používatelia, ktorí omylom zablokujú tieto prostriedky pomocou súboru .htaccess alebo robots.txt. Ak chcete skontrolovať, či neblokujete statické zdroje, pozrite si oba súbory v koreňovom priečinku svojho webu.

  Podrobné pokyny nájdete v našom článku o tom, ako opraviť robot Googlebot, ktorý nemá prístup k chybám súborov CSS a JS vo WordPress.

  []

  50. Riešenie problémov s chybami WordPress sami

  V tomto článku sme sa venovali niektorým z najbežnejších chýb WordPress. Skutočná sila programu WordPress však pochádza z tisícov doplnkov a tém, ktoré môžete použiť na svojich stránkach. Akékoľvek doplnky alebo motívy nainštalované na vašich stránkach môžu spôsobiť chyby.

  Pre začiatočníkov by mohlo byť ťažké zistiť, čo spôsobuje problém na ich stránkach a ako ho môžu napraviť.

  Zostavili sme úplného sprievodcu krok za krokom o odstraňovaní chýb WordPress pre začiatočníkov. Pomôže vám naučiť sa diagnostikovať problémy WordPress a ako ich opraviť ako profesionálov.

  []

  To je všetko, dúfame, že tento sprievodca vám pomohol nájsť a opraviť chybu WordPress, s ktorou ste sa stretli.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map