Ako založiť blog o potravinách (a zvýšiť príjmy na strane) v roku 2020

Chcete založiť blog o potravinách a zarobiť si peniaze z receptov? Spustenie nového potravinového blogu môže byť náročné pre začiatočníkov, najmä ak nie ste technici. Po tom, ako sme pomohli vyše 100 000 používateľom spustiť vlastné blogy, sa nás často pýtajú, ako začať blog o potravinách a ako z neho úspešne zarobiť peniaze. V tomto sprievodcovi krok za krokom vám ukážeme, ako založiť blog o potravinách a zarobiť si peniaze z vašich receptov bez akýchkoľvek technických znalostí.

Založenie potravinového blogu a zarábanie peňazí z vašich receptov

Tento proces sme prerušili, takže je ľahké sledovať, či máte 20 alebo 60 rokov. Ak však potrebujete pomoc, náš tím odborníkov vám pomôže nastaviť blog zadarmo.

Čo potrebujete na spustenie potravinového blogu?

Na spustenie potravinového blogu pomocou WordPress potrebujete tri veci:

 1. Názov domény (toto bude názov vášho blogu, ktorý ľudia napíšu, aby našli váš web, napr. Wpbeginner.com)
 2. Účet webhostingu (tu sa ukladajú súbory vašich webových stránok na internete)
 3. Vaša nepretržitá pozornosť po dobu 30 minút.

Áno, môžete začať úplne nový blog o potravinách za menej ako 30 minút a my vás krok za krokom prevedieme celým procesom..

V tomto návode sa budeme venovať nasledujúcim informáciám:

 • Ako sa zaregistrovať doménové meno zadarmo
 • Ako si vybrať najlepší webhosting
 • Ako nainštalovať WordPress
 • Ako nájsť perfektné tému (dizajn webových stránok) pre váš blog o potravinách
 • Ako písať recepty s SEO Friendly formátovanie
 • Ako zarobiť peniaze z vášho blogu o potravinách
 • Ako zvýšiť návštevnosť vášho blogu o potravinách
 • Zdroje na učenie WordPress a rozširovanie vášho blogu o potravinách

Ako už bolo povedané, začnime.

Krok 1. Správne nastavenie

Najväčšou chybou nových používateľov je začatie nesprávnej platformy blogov. Túto chybu neurobíte, pretože ste už tu.

Pre váš blog odporúčame používať WordPress.org, pretože vám poskytuje prístup ku všetkým funkciám WordPress, a čo je najdôležitejšie, môžete zo svojho blogu zarobiť peniaze bez akýchkoľvek obmedzení.

Je dôležité, aby ste si nemýlili WordPress.org s WordPress.com. V skutočnosti sú to dve rôzne platformy. WordPress.com, ktorá je hosťovanou platformou pre blogovanie, a WordPress.org je bezplatná platforma s vlastným hosťovaním. (Viac informácií nájdete v našom porovnaní stránok WordPress.com vs WordPress.org)

Teraz by vás zaujímalo, prečo je WordPress.org zadarmo? Aký je úlovok?

Pravda je, že tu nie sú žiadne úlovky. Je to zadarmo, pretože musíte urobiť nastavenie a hostiť ho sami.

Inými slovami, potrebujete doménové meno a webhosting. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi rozdielom medzi názvom domény a webhostingom.

Názov domény je typ, ktorý ľudia zadajú na váš web. Je to adresa vášho webu na internete. Mysli na google.com alebo wpbeginner.com.

Webhosting je miesto, kde sa ukladajú súbory vašich webových stránok. Je to dom vášho webu na internete. Každý web potrebuje webhosting.

Názov domény zvyčajne stojí 14,99 USD ročne a webový hosting zvyčajne stojí 7,99 USD mesačne.

To je veľa pre začiatočníkov, ktorí práve začínajú.

Našťastie, Bluehost, oficiálny poskytovateľ hostenia odporúčaný WordPress, súhlasil, že ponúkne našim používateľom a bezplatné doménové meno a viac 60% zľava na webhosting.

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete a hostia milióny webových stránok WordPress vrátane niektorých z našich.

Sú odhodlaní vrátiť komunite WordPress od roku 2005. Sľúbili nám, že ak nemôžete dosiahnuť nastavenie svojho blogu do 30 minút podľa tohto návodu, náš tím odborníkov pre vás dokončí tento proces bez akýchkoľvek nákladov. Budú nás odškodňovať, takže nemusíte. Jednoducho nás kontaktujte a získajte pomoc s nastavením blogu.

POZNÁMKA: V spoločnosti WPBeginner veríme v úplnú transparentnosť. Ak sa zaregistrujete v službe Bluehost pomocou nášho sprostredkovacieho odkazu, zarobíme vám malú províziu bez ďalších nákladov (v skutočnosti ušetríte peniaze a získate bezplatnú doménu + bezplatný SSL). Dostali by sme túto províziu za odporúčanie takmer akejkoľvek hosťujúcej spoločnosti WordPress. Odporúčame však iba produkty, ktoré používame osobne a veríme, že našim čitateľom prinesú pridanú hodnotu..

Teraz, keď sme sa to zaoberali, poďme na to a nakúpte si doménu + hosting pre svoj blog o potravinách.

Otvorte webovú stránku Bluehost v novom okne a pokračujte ďalej.

Najprv musíte kliknúť na zelené tlačidlo Začíname.

Začíname s Bluehost

Na nasledujúcej obrazovke musíte vybrať požadovaný plán (najznámejší je základný a plusový)..

Potom budete požiadaní o zadanie názvu domény pre svoj web.

Vyberte názov domény

Tip: Uistite sa, že názov vašej domény je značkový. Je to tiež bonus, ak používa kľúčové slová, o ktorých si myslíte, že ich používatelia budú hľadať. Pomôže vám to dosiahnuť väčšiu návštevnosť z vyhľadávacích nástrojov, ako je Google. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi výberom najlepšieho názvu domény pre svoj blog.

Po výbere názvu domény pokračujte kliknutím na ďalšie tlačidlo.

Teraz budete musieť dokončiť proces zadaním informácií o svojom účte a dokončením informácií o balíku. Odporúčame ísť s 36-mesačným plánom, pretože je to najlepšia hodnota.

Na tejto obrazovke sa zobrazia voliteľné doplnky, ktoré si môžete kúpiť. Je len na vás, či ich zakúpite alebo nie, ale spravidla ich neodporúčame okamžite. Vždy ich môžete pridať neskôr, ak sa rozhodnete, že ich potrebujete.

Doplnkové hostingové doplnky

Po dokončení dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do svojho ovládacieho panela webhostingu (cPanel). Tu spravujete okrem iného všetko od podpory, e-mailov. Najdôležitejšie však je, že tu inštalujete program WordPress.

Krok 2. Nainštalujte WordPress

Na hostiteľskom paneli (cPanel) uvidíte malé ikony pre rôzne funkcie a služby hostingu. Musíte prejsť nadol na časť webovej stránky a kliknúť na ikonu WordPress.

Nainštalujte WordPress

Na ďalšej obrazovke kliknite na tlačidlo Začíname. Zobrazí sa výzva na výber názvu domény. Z rozbaľovacej ponuky vyberte doménu a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.

Inštalácia WordPress

Potom musíte zadať názov svojej stránky, používateľské meno a heslo pre svoju stránku. Musíte tiež začiarknuť všetky políčka a potom kliknite na tlačidlo Inštalovať.

Nastavenia webových stránok

QuickInstall začne inštalovať WordPress. Počas inštalácie programu WordPress sa zobrazí výzva na prehľadávanie tém WordPress.

Teraz to nie je potrebné robiť. Neskôr vám ukážeme, ako nájsť najlepšiu tému WordPress pre svoj blog o potravinách.

Po dokončení inštalácie WordPress sa v hornom paneli záhlavia zobrazí oznámenie o úspechu.

Inštalácia bola úspešná

Kliknite na odkaz Inštalácia dokončená a dostanete sa na obrazovku s prihlasovacou webovou adresou a heslom WordPress.

Inštalácia bola dokončená

Gratulujeme, váš web WordPress je teraz pripravený. Ak sa chcete prihlásiť na svoj web, prejdite do administračnej oblasti WordPress.

http://yoursite.com/wp-admin

Nezabudnite nahradiť adresu yoursite.com vaším vlastným názvom domény. Po prihlásení sa zobrazí informačný panel správcu WordPress.

Prístrojová doska WordPress

Teraz ste pripravení prispôsobiť vzhľad svojich webových stránok s potravinami a začať pridávať recepty.

Krok 3. Výber témy pre svoj blog o potravinách

Výber témy pre blog o potravinách a receptoch

Dizajn a vzhľad vašich webových stránok ovládajú témy WordPress. Na svoje webové stránky môžete nainštalovať tisíce bezplatných a platených tém WordPress.

Nie všetky sú však vhodné na blog o potravinách. Budete potrebovať tému, ktorá zodpovedá vzhľadu a dojmu potravinového blogu. Náš tím odborníkov vybral ručne tie najlepšie témy WordPress pre blogy s receptami a potravinami, ktoré by ste mali vyskúšať.

Po nájdení témy, ktorá sa vám páči, prejdite k nášmu sprievodcovi, ako nainštalovať tému WordPress, kde nájdete pokyny na inštaláciu krok za krokom..

Krok 4. Výber doplnku pre recepty, ktorý je priateľský k SEO

Ak chcete, aby vaše recepty získavali návštevnosť z vyhľadávacích nástrojov, musíte ich spríjemniť vyhľadávacím nástrojom.

Najlepším spôsobom, ako písať recepty, je použitie formátovania Schema.org. Formátovanie stránky Schema.org umožňuje vyhľadávacím nástrojom zobraziť ďalšie informácie, ako sú hodnotenie, čas prípravy atď.

Vyhľadávanie receptov

Teraz vieme, že by to pre začiatočníkov mohlo znieť príliš podivínsky. Nerobte si starosti, uľahčíme vám pridávanie receptov vo formáte schema.org bez akýchkoľvek špeciálnych zručností.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WP Recipe Maker. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Môžete tiež použiť prémiovú verziu doplnku WP Recipe Maker, aby ste naplno využili jeho rozsiahle funkcie, ako napríklad vylepšené SEO, prepojenie zložiek, hodnotenia používateľov, taxonómie a ďalšie.

Po aktivácii doplnku je potrebné vytvoriť blogový príspevok alebo upraviť existujúci príspevok. Na obrazovke úpravy príspevkov kliknite na tlačidlo WP Recipe Maker.

Spustite výrobcu receptov

Zobrazí sa kontextové okno, v ktorom môžete zadať podrobnosti o recepte. Začnete pridaním obrázka k receptu, názvu receptu, popisu, podávaniu, trvaniu a iným informáciám.

Pridanie nového receptu

Po pridaní všeobecných informácií kliknite na ‘Ingrediencie & Kliknite na kartu Pokyny a začnite pridávať prísady a pokyny.

Ingrediencie a pokyny

Môžete pridať prísady a pokyny ako jednoduché zoznamy alebo ich môžete rozdeliť do skupín podľa rôznych častí receptu.

Ďalej musíte prejsť na kartu Fakty o výžive a kliknúť na tlačidlo Vypočítať fakty o výžive.

Vypočítajte fakty o výžive

Doplnok teraz načíta fakty o výžive pre zodpovedajúce prísady. Akonáhle budete spokojní, môžete znova kliknúť na tlačidlo vypočítať fakty o výžive a vypočíta hodnoty.

Ak ste s receptom spokojní, môžete pokračovať a kliknúť na tlačidlo vložiť a zavrieť.

Doplnok teraz pridá požadovaný krátky kód do vášho editora príspevkov. Teraz môžete svoj príspevok uložiť alebo zverejniť a potom kliknutím na tlačidlo ukážky zobrazíte recept v akcii.

Ukážka receptu vo WordPress

Doplnok je dodávaný s rozsiahlymi nastaveniami vrátane niekoľkých štýlov a šablón na zobrazenie vašich receptov. Môžete ísť na WP Recept Maker »Nastavenia môžete zmeniť vzhľad vašich receptov a ďalších nastavení.

Nastavenia nástroja WP Recipe Maker

Krok 5. Ako speňažiť svoj blog o potravinách

Po pridaní niekoľkých najlepších receptov je čas začať zarábať peniaze z vášho blogu o potravinách. Existuje veľa spôsobov, ako speňažiť svoj blog o potravinách a začať zarábať na receptoch.

Tu je niekoľko najúčinnejších spôsobov speňaženia vášho blogu o potravinách.

1. Predaj elektronických kníh pomocou vašich receptov

Predaj e-kníh

Najúčinnejšou stratégiou zarobenia peňazí z blogu s receptami by bolo predať svoje vlastné produkty alebo digitálne súbory na stiahnutie. Tieto výrobky môžu byť fyzickým tovarom a tovarom, ako sú tričká, tlačené knihy, hrnčeky, alebo to môžu byť digitálne súbory na stiahnutie, ako napríklad elektronické knihy..

Ak chcete predávať veci z blogu WordPress, budete potrebovať WooCommerce. Je k dispozícii ako doplnok WordPress a pridá váš internetový obchod do vášho existujúceho potravinového blogu.

Na svojom webe môžete tiež predávať členstvá, čo plateným členom umožňuje sťahovať e-knihy, videá, tajné recepty alebo odosielať svoj vlastný obsah. Ak sa chcete vydať na cestu predplatného, ​​budete potrebovať službu MemberPress. Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako vytvoriť webovú stránku členstva.

2. Zobrazujte reklamy pomocou služby Google AdSense

Zobrazte reklamy vo svojom blogu o potravinách

Najjednoduchší spôsob, ako okamžite začať zarábať na svojom webe, je pomocou služby Google AdSense. Umožňuje vám zobrazovať reklamu na vašom potravinovom blogu a zarábať peniaze, keď vaši používatelia kliknú na tieto reklamy.

Pridanie programu Google AdSense na vaše webové stránky je super ľahké a nevyžaduje žiadne kódovacie schopnosti. Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi, ako správne pridať službu Google AdSense do blogu WordPress.

3. Affiliate marketing

Affiliate marketing

Affiliate marketing je ďalší spôsob, ako generovať tok príjmov z vášho potravinového blogu. V zásade pridávate odkazy na pridružené produkty z vašich receptov a blogových príspevkov. Zakaždým, keď niekto zakúpi tieto produkty pomocou vášho odkazu, získate províziu.

Najprv musíte nájsť pridružené produkty súvisiace s potravinami. Mnoho najlepších webových stránok v potravinárskom priemysle ponúka pridružené programy. Môžete sa tiež zapojiť do pridruženého programu Amazon a začať odporúčať produkty z najväčšieho elektronického obchodu na svete.

Pozrite si náš zoznam najlepších nástrojov a doplnkových marketingov, ktoré môžete použiť na svoj blog o potravinách a zvýšiť tak svoje zárobky z pridružených spoločností..

Ďalšie tipy na speňaženie nájdete v našom článku o tom, ako zarobiť peniaze online z blogu WordPress.

Krok 6. Ako zvýšiť návštevnosť vášho blogu o potravinách

Výnosy z vášho potravinového blogu priamo závisia od návštevnosti vašich webových stránok. Viac používateľov navštevujúcich váš web znamená pre vaše webové stránky vyššie zárobky, uznanie značky a úspech.

Tu je niekoľko tipov, ako prilákať viac návštevníkov na svoje webové stránky.

Začnite vytvárať zoznam e-mailov

E-mailový marketing

Viac ako 75% návštevníkov, ktorí navštívia váš web, sa už nevráti. S vašim webom nie je nič zlé. Je to tak, že na internete je toľko obsahu, že vaše webové stránky zmiznú ako ihla v kupce sena.

E-mailový marketing vám umožňuje zachytiť týchto používateľov ako predplatiteľov, aby ste ich mohli kontaktovať prostredníctvom e-mailu a priviesť ich späť na svoje webové stránky.

Pozrite si nášho sprievodcu o tom, prečo by ste mali ihneď začať vytvárať zoznam e-mailov. Po nastavení e-mailového marketingového riešenia si prečítajte našu príručku o tom, ako generovať potenciálnych zákazníkov v programe WordPress. Pomôže vám to rozšíriť váš zoznam e-mailov ako celkový profík.

Vytvorte kanál YouTube

Ty trúbka

Pokiaľ ide o jedlo, videá sú oveľa pútavejšie ako text. Tu prichádza služba YouTube. Nie je to len najväčšia webová stránka na zdieľanie videí na svete, je to tiež druhý najväčší vyhľadávací nástroj a druhá najaktívnejšia platforma sociálnych médií na svete..

Vytvorenie kanála YouTube vám neumožňuje pridať do svojho blogu recepty s videom, ale tiež vám pomôže nájsť nových používateľov, ktorí sa môžu stať aktívnymi odberateľmi, a vašich najpútavejších fanúšikov..

Využite Instagram na zvýšenie premávky

Instagram

Fotografie potravín sú okamžitými zásahmi medzi divákmi Instagramu. Populárna platforma na zdieľanie fotografií a videí rýchlo rastie a je veľmi zapojená.

Nahrajte svoje jedlo a používajte značky hash, aby používatelia Instagramu mohli vaše fotografie objaviť. Najjednoduchší spôsob, ako rozšíriť svoj Instagram, je zdieľať fotografie Instagramu v WordPress.

Existuje mnoho spôsobov, ako priviesť viac používateľov na váš blog o potravinách. Prečítajte si ďalšie tipy na zvýšenie návštevnosti vášho nového blogu WordPress.

Krok 7. Učte sa WordPress s viacerými zdrojmi

Keď začnete používať WordPress, rýchlo objavíte nové veci. Niektoré z týchto nových vecí môžu vyzerať príliš technicky alebo komplikovane. To je miesto, kde vám môžeme pomôcť.

WPBeginner je pre začiatočníkov najväčším bezplatným zdrojom zdrojov WordPress na svete.

Naším cieľom je poskytnúť užitočný obsah, ktorý je ľahko zrozumiteľný pre začiatočníkov, majiteľov firiem a blogerov.

Ak chcete rozšíriť svoje vedomosti o WordPress, mali by ste sa pozrieť na:

 • WPBeginner Dictionary – Najlepšie miesto pre začiatočníkov, aby sa mohli zoznámiť s jazykom WordPress
 • Videá WPBeginner – nové pre WordPress? Ak chcete ovládať WordPress, pozrite si týchto 23 videí.
 • Blog WPBeginner – ústredné miesto pre všetky naše príručky WordPress.

Môžete sa tiež prihlásiť na odber nášho kanála YouTube, kde pravidelne zdieľame videonávody, ktoré vám pomôžu naučiť sa WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako založiť blog o potravinách a zarobiť peniaze na základe vašich receptov. Môžete tiež chcieť vidieť náš kompletný sprievodca WordPress SEO krok za krokom pre začiatočníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me