Čo je: Komentáre

Komentáre blogu sú písomné reakcie, ktoré čitatelia môžu pridať k vašim blogovým príspevkom. Zanechanie komentára na blogovom príspevku je pre vašich návštevníkov jednoduchým spôsobom komunikácie s vami a ostatnými čitateľmi.


Komentáre sa zvyčajne zobrazujú na vašom webe hneď po obsahu blogového príspevku, spolu s menom komentátora, dátumom a časom, kedy opustili komentár..

Živá oblasť komentárov môže byť pre vás a vašich čitateľov skvelým spôsobom, ako okolo vášho blogu vybudovať komunitu. Návštevníci môžu poskytnúť spätnú väzbu, klásť otázky, ponúkať svoj vlastný pohľad na tému a ďalšie.

Čo sú komentáre

Príspevky, stránky a ďalšie typy príspevkov WordPress môžu prijímať komentáre, ak sa ich rozhodnete povoliť. Je však na vás, aby ste na svojich webových stránkach zapojili používateľov a povzbudili ich, aby zanechali komentáre.

Pozrime sa, ako najprv spravovať a schvaľovať komentáre.

Obrazovka Poznámky vo WordPress

Všetky komentáre na webových stránkach WordPress sa zobrazujú na webe Komentáre vo vašej administratívnej oblasti WordPress. V predvolenom nastavení zobrazuje všetky komentáre.

Prístrojová doska moderátora komentárov WordPress

Ak chcete zobraziť komentáre Čakajúce, Schválené, Spam a Kôš, môžete prepnúť zobrazenie:

 • čakajúci komentáre odoslali návštevníci, ale nebudú sa zobrazovať na vašich blogových príspevkoch, pokiaľ ich neschválite.
 • schválený komentáre boli uverejnené a všetci návštevníci vašich webových stránok ich verejne vidia vo vašich blogových príspevkoch.
 • Nevyžiadaná pošta komentáre boli označené ako pravdepodobne nechcené alebo irelevantné a návštevníci vašich stránok ich nevidia.
 • Smeti komentáre boli označené ako nežiaduce a po 30 dňoch sa automaticky odstránia navždy.

Po prejdení myšou na komentár sa zobrazia odkazy na akcie. Komentár môžete schváliť, aby sa zviditeľnil všetkým návštevníkom vašich stránok, alebo ho neschválite, aby sa znova dostal do stavu čakajúceho na vyřízení.

Môžete tiež odpovedať na komentáre. Odpoveďou na konkrétny komentár sa vaša odpoveď objaví hneď pod týmto komentárom. Nazýva sa to „vláknitý“ alebo „vnorený“ komentár.

Môžete sa tiež rozhodnúť upraviť komentáre kohokoľvek na svojej vlastnej stránke. Rýchle úpravy možnosť otvorí textovú oblasť, takže môžete upraviť komentár bez opätovného načítania stránky. editovať, na druhej strane vám dáva viac možností na úpravu mena, e-mailov používateľa a ďalších možností.

upraviť komentár v

Ak vidíte komentár označený ako spam, ktorý je skutočne skutočným komentárom, môžete ho označiť ako Nieje spam umiestnením kurzora myši naň.

Komentáre v koši sú komentáre, ktoré ste odstránili vy. Akýkoľvek komentár v koši môžete obnoviť kliknutím na obnoviť. Komentáre v koši tam zostanú 30 dní potom, čo ich WordPress natrvalo odstráni.

Čo je nastavenie diskusií vo WordPress?

Systém komentárov WordPress je dodávaný s mnohými možnosťami, ktoré môžete konfigurovať z Nastavenia »Diskusia str. Prvá časť týchto možností je pre predvolené nastavenia článkov. Tieto nastavenia sa vzťahujú na všetky vaše príspevky, stránky, prílohy a vlastné typy príspevkov.

Predvolené nastavenie komentárov WordPress

Začiarknutím políčka „Pokus o upozornenie na všetky blogy spojené s týmto článkom“ sa odošlú spätné odkazy alebo odkazy na články, ktoré ste vo svojom príspevku uviedli. Táto funkcia umožňuje upozorniť ostatných vlastníkov blogu, že ste prepojili ich články.

Ak webová stránka, na ktorú ste odkazovali, používa systém umožňujúci pingback, napríklad WordPress, vlastníkovi tejto webovej stránky sa zobrazí upozornenie s odkazom na váš článok. Tento vlastník webových stránok sa potom môže rozhodnúť, že svoj komentár zobrazí v sekcii komentárov na svojich webových stránkach.

Rovnako ako vyššie uvedená možnosť, môžete tiež povoliť, aby vaše stránky WordPress prijímali pingbacky z iných webových stránok začiarknutím políčka „Povoliť upozornenia na odkazy z iných blogov“.

Na obrazovke Komentáre sa zobrazia pingbacky z iných stránok. Keď prepojíte jeden z vašich článkov v novom príspevku, uvidíte svoje pingbacky.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu príručku o spätných sledovaniach a pingbackoch v programe WordPress.

Na všetkých webových stránkach WordPress nemusia byť povolené komentáre. Môžete ich zakázať zrušením začiarknutia políčka vedľa položky „Povoliť ľuďom uverejňovať komentáre k novým článkom“.

Zakázaním komentárov sa nevymažú staršie komentáre, ktoré už boli uverejnené na vašom webe. Len prestane akceptovať nové komentáre. Môžete ich kedykoľvek znova povoliť.

Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi, ako úplne zakázať komentáre vo WordPress.

Čo je moderovanie komentárov?

Moderovanie komentárov je funkcia WordPress, ktorá umožňuje vlastníkom webových stránok schvaľovať alebo mazať komentáre uverejnené návštevníkmi ich webových stránok. Nastavenia moderovania komentárov je možné zmeniť z Nastavenia »Diskusia plátno.

Ak chcete povoliť moderovanie, prejdite na stránku Nastavenia »Diskusia a začiarknite možnosť „Komentár musí byť schválený manuálne“.

Ručné schválenie všetkých komentárov WordPress

Moderovanie komentárov umožňuje vlastníkom webových stránok zabrániť tomu, aby sa na ich webových stránkach zverejňoval potenciálne škodlivý, hrubý alebo spamový obsah. Použitie moderovania komentárov pomocou doplnku na ochranu proti spamu, ako je napríklad Akismet, môže významne znížiť pravdepodobnosť uverejnenia akéhokoľvek komentára o nevyžiadanej pošte.

Povoliť komentáre iba registrovaným používateľom

Ak chcete, môžete povoliť komentáre na svojich webových stránkach iba registrovaným používateľom. Najprv musíte otvoriť svoju stránku WordPress na registráciu. Ísť do Nastavenia »Všeobecné a začiarknite políčko vedľa položky „Každý sa môže zaregistrovať“.

Ak nechcete, aby na vašich stránkach písali príspevky noví používatelia, uistite sa, že máte predplatiteľ ako Nový užívateľ predvolená rola pred uložením zmien.

Registrovať predplatiteľa

Po otvorení webovej stránky pre registráciu sa vráťte na stránku Nastavenia »Diskusia obrazovka. V časti „Iné nastavenia komentárov“ začiarknite políčko „Používatelia musia byť zaregistrovaní a prihlásení, aby mohli komentovať“.

Komentovať iba registrovaní užívatelia

Dostávať e-mailové upozornenia na komentáre WordPress

Z Nastavenia »Diskusia môžete tiež nastaviť možnosti prijímania e-mailových upozornení vždy, keď niekto na vašom webe zanechá komentár alebo čaká na schválenie. Ak začiarknete tieto možnosti, pošleme vám e-mailom upozornenie aj vtedy, keď vám web pošle trackback alebo pingback.

Nebudete však dostávať žiadne e-mailové upozornenia na komentáre alebo spätné odkazy označené ako spam.

E-mailové oznámenie s komentárom

Ak po povolení týchto začiarkavacích políčok nedostanete e-mailové upozornenia, potom e-mailovú adresu skontrolujte Nastavenia »Všeobecné stránku, aby ste sa uistili, že je správna. Ak je e-mailová adresa správna, skontrolujte svoje priečinky so spamovým e-mailom alebo si pozrite našu príručku o tom, ako opraviť, že program WordPress neposiela e-maily.

Povoliť alebo zakázať komentáre k jednému príspevku vo WordPress

Predvolené nastavenie komentárov pre články môžete prepísať povolením alebo zakázaním komentárov k jednému typu príspevku, stránky alebo vlastného príspevku. Pri úprave príspevku jednoducho zrušte začiarknutie políčok, aby ste zakázali komentáre a spätné sledovania, alebo ich začiarknutím povolte komentáre a spätné sledovania.

Povoliť zakázanie komentárov

Čo je to Avatar alebo Gravatar?

V online komunitách sa pre obrázok profilu používateľa používa slovo Avatar. Gravatar je webová služba, ktorá umožňuje používateľom používať rovnaký avatar na tisícoch webových stránok, ktoré používajú Gravatars. Gravatars.com vlastní spoločnosť Automattic, čo je spoločnosť založená spoluzakladateľom WordPress Mattom Mullenwegom.

Keď používateľ vytvorí účet alebo zanechá komentár, WordPress vyhľadá obrázok gravatar zodpovedajúci jeho e-mailovej adrese. Ak má používateľ účet Gravatar s obrázkom, WordPress zobrazí tento obrázok ako profilový obrázok so svojimi komentármi.

Ak sa e-mailová adresa používateľa nezhoduje s účtom Gravatar, WordPress zobrazí predvolený obrázok v avatare.

Predvolený obrázok Avatar v programe WordPress sa nazýva Mystery Person. Toto je možné zmeniť v Nastavenia »Diskusia v časti Avatar.

Avatar Gravatar Nastavenia komentárov

Zrušením začiarknutia môžete zvoliť, že obrázky Avatar na svojom webe nebudete používať „Zobraziť avatary“ voľba. Ale keďže väčšina tém WordPress má šablóny určené na zobrazenie gravitárov, nemusí vyzerať dobre na prednej strane vášho webu..

Môžete si vybrať maximálne hodnotenie pre svoj avatarový obrázok. Predvolená možnosť je G, ktorá je vhodná pre všetky publiká. Ak však má používateľ obrázok Avatar, ktorý by mohol byť urážlivý, potom Gravatar automaticky zobrazí predvolený obrázok Gravatar, ktorý ste vybrali pre svoju stránku..

Dúfame, že tento článok vám pomohol dozvedieť sa všetko o komentároch WordPress a o tom, ako fungujú. Viac informácií nájdete nižšie.

Môžete sa tiež prihlásiť na odber nášho kanála YouTube, kde nájdete podrobné návody na používanie WordPress videa, a sledujte nás na Twitteri a Facebooku, kde nájdete najnovšie aktualizácie..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map