Ultimate WordPress SEO Guide pre začiatočníkov (krok za krokom)

Zlepšenie vášho WordPress SEO je rozhodujúce pre zvýšenie návštevnosti vašich webových stránok. Je smutné, že väčšina sprievodcov SEO pre WordPress je pre nových používateľov príliš technická na to, aby mohli začať.


Ak máte vážne zvýšenie návštevnosti svojich webových stránok, musíte venovať pozornosť osvedčeným postupom WordPress SEO.

V tejto príručke sa podelíme o najlepšie tipy SEO pre WordPress, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše SEO WordPress a získať viac organického prenosu.

WordPress SEO pre začiatočníkov

Možno ste už počuli odborníkov, ktorí hovoria, že WordPress je priateľský k SEO. To je vlastne dôvod, prečo si veľa ľudí vyberie WordPress na spustenie blogu alebo webovej stránky.

Aj keď program WordPress zaisťuje, že kód, ktorý generuje, dodržiava osvedčené postupy SEO, je potrebné urobiť oveľa viac, ak chcete maximalizovať svoje úsilie v oblasti SEO..

Aby ste mohli správne optimalizovať SEO WordPress, musíte podniknúť niekoľko krokov, ktoré je možné vykonať.

Aby sme vám to uľahčili, vytvorili sme si pomôcku, ktorá vám pomôže ľahko sa orientovať v našom konečnom sprievodcovi WordPress SEO.

úvod

  Základy WordPress SEO

   Najlepšie WordPress SEO plugin

    Najlepšie praktiky SEO pre WordPress

     Rýchlosť a bezpečnosť pre WordPress SEO

      Nakoniec pozri aby ste sa so svojím WordPress SEO dostali ešte ďalej.

      úvod

      Vieme, že myšlienka optimalizácie pre SEO WordPress môže byť pre začiatočníkov zastrašujúca, najmä ak nie ste technický geek.

      Ale nebojte sa – nemusí to byť komplikované. Začnite tu, aby ste sa naučili základy, a potom ich môžete začať aplikovať na svoju vlastnú webovú stránku.

      Čo je to SEO?

      Čo je to SEO

      SEO je skratka, ktorá znamená optimalizácia pre vyhľadávače. Je to stratégia, ktorú používajú vlastníci webových stránok na zvýšenie návštevnosti umiestnením vyššie vo vyhľadávačoch.

      Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja nie je o podvádzaní spoločnosti Google alebo hraní systému. Ide jednoducho o vytvorenie webovej stránky, ktorá má optimalizovaný kód a formátovanie, čo uľahčuje vyhľadávacím nástrojom nájsť váš web.

      Keď ľudia vyhľadávajú na webe témy, o ktorých píšete, váš obsah optimalizovaný pre vyhľadávače sa vo výsledkoch vyhľadávania objaví vyššie a vy na svoje webové stránky klikne viac ľudí..

      []

      Prečo je SEO dôležitý?

      Vyhľadávacie nástroje sú často najväčším zdrojom prenosu pre väčšinu webových stránok.

      Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje používajú pokročilé algoritmy na správne porozumenie a hodnotenie stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Tieto algoritmy však nie sú dokonalé – stále potrebujú vašu pomoc, aby pochopili, o čom je váš obsah.

      Ak váš obsah nie je optimalizovaný, vyhľadávacie nástroje nebudú vedieť, ako ho ohodnotiť. Keď ľudia vyhľadávajú témy, o ktorých píšete, váš web sa nezobrazí vo výsledkoch vyhľadávania a vynecháte celú návštevnosť.

      Je skutočne dôležité, aby všetci majitelia firiem prispôsobili vyhľadávací nástroj svojich webových stránok tak, aby mohli maximalizovať svoju návštevnosť z vyhľadávania.

      []

      Základy WordPress SEO

      SEO môže byť technická, ale nemusí to tak byť. Ak sa naučíte niekoľko základných tipov pre optimalizáciu stránok, ktoré vám pomôžu optimalizovať vaše stránky, získate značný nárast v návštevnosti vašich webových stránok.

      Na používanie techník uvedených nižšie nemusíte byť technický génius. Ak už používate WordPress, máte to, čo to znamená!

      Začnime s optimalizáciou vašich webových stránok.

      Skontrolujte nastavenia viditeľnosti svojich stránok

      WordPress prichádza s integrovanou možnosťou skryť vaše webové stránky pred vyhľadávacími nástrojmi. Účelom tejto možnosti je poskytnúť vám čas na prácu na vašom webe skôr, ako bude pripravený na zverejnenie.

      Niekedy sa však táto voľba môže nechať nechtiac skontrolovať a váš web nebude k dispozícii vyhľadávacím nástrojom.

      Ak sa váš web nezobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania, musíte najprv skontrolovať, či nie je začiarknutá táto možnosť..

      Jednoducho sa prihláste do administračnej oblasti svojho webu WordPress a navštívte stránku Nastavenia »Čítanie strana.

      Nastavenia viditeľnosti vyhľadávacieho nástroja vo WordPress

      Musíte prejsť nadol do sekcie Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja a uistite sa, že nie je začiarknuté políčko vedľa položky Odradiť vyhľadávacím nástrojom od indexovania tohto webu..

      Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Uložiť zmeny“ a zmeny sa uložia.

      []

      Používanie SEO Friendly URL Structures vo WordPress

      Adresy URL priateľské k SEO obsahujú slová, ktoré jasne vysvetľujú obsah stránky a sú ľahko čitateľné ľuďmi aj vyhľadávacími nástrojmi.

      Niektoré príklady adries URL priateľských k SEO sú:

      https://www.wpbeginner.com/how-to-install-wordpress/
      https://www.wpbeginner.com/common-wordpress-errors-and-how-to-fix-them/

      Všimnite si, že tieto adresy URL sú čitateľné a používateľ môže uhádnuť, čo uvidí na stránke, a to len tak, že sa pozriete na text adresy URL.

      Ako teda vyzerá adresa URL, ktorá nie je priateľská k SEO?

      https://www.wpbeginner.com/?p=10467
      http://example.com/archives/123

      Všimnite si, že tieto adresy URL používajú čísla nesúvisiace s obsahom a používateľ nemôže uhádnuť, čo nájde na stránke, keď sa pozrie na adresu URL..

      Používanie SEO permalinkovej štruktúry optimalizuje vaše šance na získanie lepších pozícií vo výsledkoch vyhľadávania.

      Takto môžete skontrolovať a aktualizovať permalinkovú štruktúru stránok WordPress.

      Musíte navštíviť Nastavenia »Permalink str. Vyberte možnosť názvu príspevku a potom kliknutím na tlačidlo „Uložiť zmeny“ uložte svoje nastavenia.

      Štruktúra adresy URL priateľskej k SEO vo WordPress

      Podrobnejšie pokyny nájdete v našom sprievodcovi, čo je štruktúra adries URL priateľská k SEO vo WordPress.

      Poznámka: Ak je váš web v prevádzke viac ako 6 mesiacov, nemeňte svoju permalinkovú štruktúru, pokiaľ nepoužívate možnosť čísel. Ak používate deň a meno alebo mesiac a meno, pokračujte v ich používaní.

      Zmenou štruktúry permalinku na zavedenom webe stratíte všetky svoje podiely na sociálnych sieťach a riskujete stratu svojho súčasného poradia SEO.

      Ak musíte zmeniť štruktúru permalinku, najmite profesionála, aby mohli nastaviť správne presmerovania. Na stránkach stále stratíte počet svojich sociálnych podielov.

      []

      WWW verzus WWW

      Ak práve začínate so svojím webom, musíte si vybrať, či chcete v adrese URL svojich webových stránok použiť www (http://www.example.com) alebo non-www (http://example.com)..

      Vyhľadávače to považujú za dva rôzne webové stránky, takže to znamená, že si musíte vybrať jeden a držať sa ho.

      Svoje preferencie môžete nastaviť na stránke Nastavenia »Všeobecné str. Pridajte preferovanú adresu URL do polí „Adresa WordPress“ a „Adresa servera“.

      V adresách URL WordPress bez www alebo www

      Napriek tomu, čo by mohol povedať niekto iný, z hľadiska SEO neexistuje žiadna výhoda použitia jedného alebo druhého.

      Ak chcete získať podrobnejšie informácie o tejto téme, prečítajte si nášho sprievodcu na stránkach www vs non-www – čo je lepšie pre WordPress SEO..

      []

      Najlepšie WordPress SEO plugin

      Jednou z najlepších častí programu WordPress je, že existuje doplnok pre všetko a SEO nie je výnimkou. Existujú tisíce doplnkov SEO pre WordPress, ktoré pre začiatočníkov sťažujú výber najlepšieho doplnku SEO pre WordPress.

      Namiesto inštalácie samostatných doplnkov pre jednotlivé úlohy SEO vám pomôžeme vybrať najlepší doplnok SEO WordPress, ktorý všetko zvládne, a je to 100% zadarmo..

      Výber najlepšieho doplnku WordPress SEO

      Výber najlepšieho doplnku WordPress SEO

      Pokiaľ ide o výber najlepšieho doplnku SEO pre WordPress, s najväčšou pravdepodobnosťou zúžite výber na dve najobľúbenejšie riešenia: SEO alebo All SEO One All One One.

      Obidve tieto riešenia sú efektívne a porovnali sme výhody a nevýhody balíka SEO vs All in One SEO Pack.

      Vo WPBeginner používame Yoast SEO, takže v tomto tutoriále používame Yoast SEO pre snímky obrazovky a príklady.

      Napriek tomu máme sprievodcu krok za krokom, ako správne nastaviť každý z týchto doplnkov:

      • Ako nainštalovať a nastaviť svoj doplnok SEO vo WordPress
      • Používateľská príručka pre balík SEO All in One

      []

      Pridajte súbory XML Sitemap do WordPress

      Pridajte súbor Sitemap XML do WordPress

      Súbor XML Sitemap je špeciálne formátovaný súbor, ktorý obsahuje zoznam všetkých stránok na vašom webe. Vyhľadávacie nástroje tak uľahčia vyhľadanie celého obsahu.

      Aj keď pridanie súboru Sitemap XML nezvýši hodnotenie vašich stránok, pomôže vyhľadávacím nástrojom nájsť stránky rýchlo a začať ich hodnotiť..

      Ak používate doplnok SEO Yoast, automaticky pre vás vytvorí súbor Sitemap XML. Ak chcete vyhľadať súbor Sitemap, prejdite na túto adresu URL (nezabudnite nahradiť doménu example.com vlastným názvom vašej domény):

      http://example.com/sitemap_index.xml

      V nasledujúcom kroku vám ukážeme, ako odoslať súbor Sitemap XML spoločnosti Google.

      []

      Pridajte svoje stránky do služby Google Search Console

      Google Search Console

      Konzola Google Search Console, známa tiež ako Nástroje správcu webu, je skupina nástrojov, ktoré ponúka spoločnosť Google, aby majiteľom webových stránok poskytla informácie o tom, ako ich vyhľadávací nástroj vidí ich obsah..

      Poskytuje prehľady a údaje, ktoré vám pomôžu pochopiť, ako sa vaše stránky zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania. Uvidíte tiež skutočné hľadané výrazy, ktoré ľudia používajú na vyhľadanie vášho webu, ako sa každá stránka zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania a ako často sa na vaše stránky kliká..

      Všetky tieto informácie vám pomôžu pochopiť, čo na vašich stránkach funguje a čo nie. Potom môžete podľa toho naplánovať svoju obsahovú stratégiu.

      Konzola Google Search Console vás tiež upozorní, keď sa na vašom webe vyskytne niečo zlé, napríklad keď prehľadávače vyhľadávania k nemu nemôžu získať prístup, nájsť duplicitný obsah alebo obmedzené zdroje.

      Máme sprievodcu krok za krokom, ako pridať stránku WordPress do Konzoly Google Search Console.

      Ak používate SEO SEO, postupujte podľa kroku 6 v sprievodcovi nastavením SEO pre SEO.

      Ak nepoužívate SEO, môžete si pozrieť naše video, ktoré ukazuje alternatívny spôsob:

      Prihláste sa na odber WPBeginner

      Po pridaní webových stránok do služby Google Search Console kliknite v ľavom menu na súbor Sitemap a prilepte poslednú časť adresy URL súboru sitemap..

      Pridanie súboru Sitemap do služby Google Search Console

      Zmeny uložíte kliknutím na tlačidlo odoslať.

      Konzola Google Search Console teraz skontroluje váš súbor Sitemap a použije ho na zlepšenie indexového prehľadávania vašich webových stránok.

      Po úspešnom pridaní súboru Sitemap sa tento súbor zobrazí ako čakajúci. Prehľadávanie webových stránok spoločnosti Google trvá nejaký čas. Po niekoľkých hodinách by ste si mohli pozrieť niektoré štatistické údaje o vašom súbore Sitemap. Ukáže vám počet odkazov, ktoré sa našli vo vašom súbore Sitemap, koľko z nich sa indexovalo, pomer obrázkov a webových stránok atď..

      Odporúčame vám, aby ste aspoň raz mesačne skontrolovali svoju Search Console, aby ste získali informácie a videli pokrok SEO vo svojich webových stránkach.

      []

      Optimalizácia vašich blogových príspevkov pre SEO

      Začiatočníci často robia chybu, keď si myslia, že inštalácia a aktivácia doplnku SEO WordPress je všetko, čo potrebujete. SEO je nepretržitý proces, ktorý musíte držať krok, ak chcete vidieť maximálne výsledky.

      Všetky špičkové moduly SEO vám umožňujú pridať názov, popis a kľúčové slovo pre zameranie na každý blogový príspevok a stránku. Ukazuje tiež ukážku toho, čo uvidia používatelia, keď navštívia vaše webové stránky.

      Odporúčame vám optimalizovať názov a popis tak, aby ste získali maximálny počet kliknutí.

      Pri písaní blogového príspevku jednoducho prejdite nadol do sekcie SEO a využite všetky výhody.

      Vaše nastavenia príspevku blogu SEO

      Ak uvažujete o tom, ako zvoliť kľúčové slovo so zameraním na zaostrenie alebo kľúčové slovo so zameraním na zaostrenie, aký je dobrý názov alebo aký je dobrý meta popis, podrobne sme ho podrobne opísali v našej príručke pre začiatočníkov, aby sme optimalizovali vaše blogové príspevky pre SEO..

      Dôrazne odporúčame, aby ste si ju prečítali, pretože SEO na stránke je pre váš úspech rozhodujúce.

      Robí výskum kľúčových slov pre vaše webové stránky

      Mnoho začiatočníkov používa svoje najlepšie odhady na to, aby zistili, aké témy ľudia hľadajú a čo by mali pridať do svojich blogov a webových stránok.

      Je to ako strieľať šípku v tme. Toto nemusíte robiť, keď môžete použiť skutočné údaje na zistenie toho, čo ľudia hľadajú.

      Výskum kľúčových slov je výskumná technika, ktorú používajú tvorcovia obsahu a odborníci na SEO. Pomáha vám objavovať slová, ktoré používatelia vstupujú do vyhľadávacích nástrojov, aby našli obsah, produkty a služby vo vašom odbore.

      Tieto slová a frázy potom môžete použiť na svoju webovú stránku, aby ste zvýšili návštevnosť z vyhľadávania.

      Existuje veľa nástrojov na výskum kľúčových slov (bezplatných aj platených), ktoré môžete použiť. Odporúčame vám použiť SEMRush, ktorý vám pomôže objaviť kľúčové slová a dokonca zistiť, ktoré kľúčové slová sa nachádzajú v rebríčku vašich konkurentov.

      Viac informácií nájdete v našej príručke pre začiatočníkov o tom, ako vykonať prieskum kľúčových slov pre váš web WordPress.

      []

      Najlepšie praktiky SEO pre WordPress

      Ak sa riadite základmi programu WordPress SEO a používate najlepší doplnok SEO WordPress, budete mať pred sebou väčšinu webových stránok..

      Ak však chcete dosiahnuť ešte lepšie výsledky, musíte postupovať podľa osvedčených postupov SEO pre WordPress nižšie.

      Nie sú príliš technické a väčšina z nich ani nevyžaduje, aby ste sa dotkli akéhokoľvek kódu. Ak ich však budete dodržiavať, budú mať veľký význam.

      Správne používanie kategórií a značiek vo WordPress

      Kategória vs Značka

      WordPress umožňuje triediť vaše príspevky do blogov do kategórií a značiek. To vám uľahčí správu obsahu podľa tém a pre používateľov, aby našli obsah, ktorý hľadajú.

      Kategórie a značky tiež pomáhajú vyhľadávacím nástrojom pochopiť štruktúru a obsah vašich webových stránok.

      Začiatočníci sa často zamieňajú, ako najlepšie používať kategórie a značky. Po tom, ako to vysvetlíme tisíckam čitateľov, pristupujeme k kategóriám a značkám.

      Kategórie sú určené na široké zoskupenie vašich príspevkov. Ak bol váš blog knihou, bude to obsah.

      Napríklad na osobnom blogu môžete mať kategórie ako hudba, jedlo, cestovanie atď. Kategórie sú hierarchické, takže k nim môžete pridať podradené kategórie..

      Na druhej strane sú značky konkrétnejšie kľúčové slová, ktoré popisujú obsah jednotlivého príspevku. Napríklad blogový príspevok zaradený do kategórie potravín môže obsahovať značky, ako sú šalát, raňajky, palacinky atď. Mysli na to ako na sekciu indexov v učebnici..

      Viac informácií o tejto téme nájdete v našej príručke o kategóriách verzií značiek a osvedčených postupoch SEO pri triedení obsahu.

      Správnym používaním kategórií a značiek uľahčíte používateľom prehliadanie vašich webových stránok. Keďže je to pre používateľov jednoduché, vyhľadávacie nástroje tiež uľahčia prehliadanie vašich webových stránok.

      []

      Vytvorte interné prepojenie

      Pridávanie interných odkazov do WordPress

      Vyhľadávacie nástroje priradia každej stránke vášho webu skóre (oprávnenie na stránku). Receptúra ​​tohto skóre je utajená, aby ľudia nemohli hrať na výsledky. Najbežnejšie signály autority sú však prepojenia.

      Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste odkazovali na svoj vlastný obsah z vašich ďalších blogových príspevkov a stránok.

      Mali by ste si zvyknúť na prepojenie vlastných príspevkov, kedykoľvek je to možné. Ak máte viacerých autorov, vytvorte kontrolný zoznam pred publikovaním blogových príspevkov, ktorý vyžaduje, aby prepojili najmenej 3 ďalšie blogové príspevky.

      Pomôže vám to zvýšiť počet zobrazení stránok, zvýšiť čas, ktorý používatelia strávia na vašom webe, a v konečnom dôsledku zlepší skóre SEO vašich jednotlivých blogových príspevkov a stránok..

      []

      Optimalizujte komentáre WordPress

      Optimalizujte komentáre WordPress

      Komentáre môžu byť výrazným znakom angažovanosti používateľov na vašom webe. Angažovaní používatelia znamenajú viac odkazov späť na vaše stránky, väčšiu návštevnosť a vylepšené SEO.

      Musíte sa však uistiť, že vaše komentáre sú skutočné a nie spam. Spameri odosielajú komentáre s nesprávnymi odkazmi, ktoré by mohli ovplyvniť a dokonca zničiť vaše hodnotenie v rebríčku.

      Z tohto dôvodu odporúčame všetkým, aby začali používať Akismet. Je to jeden z dvoch doplnkov, ktoré sú predinštalované s každou stránkou WordPress a pomáha vám bojovať proti spamu s komentármi.

      Ak Akismet sám nedokáže spracovať spam s komentármi, prečítajte si tieto tipy a nástroje na boj proti spamu s komentármi v programe WordPress.

      Ak vaše príspevky na blogu priťahujú veľa originálnych komentárov, ktoré neobsahujú spam, mali by ste sa poklepať po pleci a vytvoriť tak pútavý web!

      Príliš veľa komentárov k príspevku však môže spomaliť načítavanie, čo tiež ovplyvňuje hodnotenie vašich vyhľadávacích nástrojov. (Pokračujte v čítaní nižšie a zistite viac o tom, ako rýchlosť ovplyvňuje SEO.)

      Ak chcete pripraviť svoj web tak, aby zvládal zaťaženie pripísané na váš server a rýchlosť, môžete rozdeliť komentáre do viacerých stránok. Pozrite si náš tutoriál o tom, ako stránkovať komentáre vo WordPress.

      (Ak chcete na svojom webe získať viac komentárov, prečítajte si týchto 11 spôsobov, ako získať viac komentárov k vašim blogovým príspevkom WordPress.)

      []

      NoFollow Externé odkazy v WordPress

      Ako je uvedené vyššie, odkazy pomáhajú vyhľadávacím nástrojom rozhodnúť sa, ktoré stránky sú dôležité. Keď odkazujete na webovú stránku, odovzdávate tomuto odkazu niektoré z skóre SEO svojich stránok. Toto skóre SEO sa nazýva odkazová šťava.

      Pre dobré poradie vo vyhľadávaní sa musíte uistiť, že získavate viac odkazovej šťavy z iných webových stránok, ako rozdávate.

      Pridanie atribútu „nofollow“ k externým odkazom (odkazy na webové stránky, ktoré nevlastníte), dáva vyhľadávacím nástrojom pokyn, aby tieto odkazy nesledovali. To vám pomôže ušetriť odkazovú šťavu.

      Normálny externý odkaz vyzerá takto v HTML:

      Príklad webovej stránky

      Externý odkaz s atribútom nofollow vyzerá takto:

      rel ="nofollow">Príklad webovej stránky

      V predvolenom nastavení WordPress neprichádza s možnosťou, aby odkazy boli nofollow. Stále to však môžete ľahko vykonať ručnou úpravou odkazov.

      Jednoducho vyberte blok obsahujúci odkaz a potom kliknite na ikonu 3 zvislých bodiek na hornom paneli.

      Upraviť ako HTML

      Otvorí sa ponuka, v ktorej musíte kliknúť na možnosť „Upraviť ako HTML“.

      Teraz uvidíte kód HTML vášho odkazu. Do elementu odkazu pridajte atribút rel = ”nofollow”.

      Ručné pridanie atribútu nofollow do odkazu

      Ak v kóde HTML vidíte atribút rel = ”noopener noreferrer”, za noreferrer pridajte medzeru a za ňu pridajte nofollow.

      Ďalšie informácie a alternatívne metódy nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako pridať nofollow odkazy vo WordPress.

      []

      Úplné príspevky a zhrnutia alebo výňatky

      Úplné príspevky a zhrnutie alebo výňatky

      WordPress zobrazuje a odkazuje na vaše príspevky z mnohých stránok, ako je domovská stránka, archív kategórií, archív značiek, archív dátumov, stránky autora atď..

      V predvolenom nastavení zobrazuje obsah všetkých článkov na všetkých týchto stránkach. Toto ovplyvňuje SEO vášho webu, pretože vyhľadávacie nástroje môžu považovať duplikát obsahu. Celé články tiež spomaľujú načítanie vašich archívnych stránok.

      Zobrazenie všetkých článkov všade tiež ovplyvňuje zobrazenia vašej stránky. Napríklad používatelia, ktorí sa prihlásia na odber vášho informačného kanála RSS, si budú môcť celý článok prečítať v čítačke informačných kanálov bez toho, aby navštívili vaše webové stránky.

      Najjednoduchší spôsob, ako to vyriešiť, je zobraziť súhrny alebo výňatky namiesto úplných článkov.

      Môžete to urobiť tým, že pôjdete na Nastavenia »Čítanie a vyberte zhrnutie.

      Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako prispôsobiť úryvky WordPress bez kódovania.

      []

      Rýchlosť a bezpečnosť pre WordPress SEO

      Aj keď budete postupovať podľa všetkých vyššie uvedených tipov a osvedčených postupov WordPress, ak je váš web pomalý alebo ho hacker stiahne, poradie vašich vyhľadávacích nástrojov bude mať veľký hit.

      Tu je návod, ako zabrániť tomu, aby vaše stránky stratili prevádzku vyhľadávacieho nástroja z dôvodu pomalého výkonu alebo nedostatočného zabezpečenia.

      Optimalizujte rýchlosť a výkonnosť svojich stránok

      Optimalizujte rýchlosť a výkon vášho webu WordPress

      Výskumy ukazujú, že v internetovom veku je priemerná miera pozornosti ľudí kratšia ako u zlatých rýb.

      Odborníci na použiteľnosť webu sa domnievajú, že používatelia sa rozhodnú, či chcú zostať alebo odísť do niekoľkých sekúnd od návštevy webovej stránky.

      To znamená, že ako vlastník webových stránok máte na prezentáciu svojho obsahu a zapojenie používateľov iba pár sekúnd. Nechcete strácať tento drahocenný čas, takže návštevník čaká na načítanie vašich webových stránok. Vyhľadávacie nástroje ako Google teraz hodnotia rýchlejšie webové stránky ako webové stránky s pomalým načítaním.

      Ak potrebujete zvýšiť rýchlosť svojich stránok, prečítajte si tieto odborné rady týkajúce sa 18 užitočných trikov, aby ste urýchlili WordPress a zvýšili výkon..

      []

      Optimalizácia obrázkov vo WordPress pre SEO

      Obrázky sú pútavejšie ako text, ale aj načítanie trvá dlhšie. Ak si nedáte pozor na veľkosť a kvalitu obrázka, môžu spomaliť vaše webové stránky.

      Musíte sa uistiť, že používate obrázky, ktoré sú optimalizované na rýchlejšie načítanie. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako zrýchliť WordPress optimalizáciou obrázkov pre web.

      Ďalším trikom, ktorý môžete použiť na optimalizáciu svojich obrázkov pre vyhľadávacie nástroje, je použitie popisného názvu a alt značiek. Tieto značky pomáhajú vyhľadávacím nástrojom pochopiť, o čom je váš obrázok. Pomáhajú tiež používateľom so zrakovým postihnutím, pretože im čitatelia obrazovky môžu čítať alt text.

      WordPress umožňuje pri nahrávaní obrázka ľahko pridávať značky názvu a alt.

      Pridanie alt textu a názvu k obrázkom vo WordPress

      Ak ste fotografom alebo na svoje stránky WordPress pridáte veľa obrázkov, musíte použiť doplnok galérie.

      Odporúčame používať galériu Envira. Pri našich rýchlostných testoch sme zistili, že je to najrýchlejší doplnok galérie WordPress. Je tiež plne citlivý a priateľský k SEO hneď po vybalení.

      Ďalšie tipy nájdete v našej úplnej príručke pre začiatočníkov, ktorá sa venuje optimalizácii SEO.

      []

      Bezpečnosť a bezpečnosť vášho webu WordPress

      Zabezpečenie WordPress

      Každý týždeň spoločnosť Google blokuje blacklisty okolo 20 000 webových stránok na malware a okolo 50 000 na phishing. Ak je web zakázaný, nezobrazí sa vôbec vo výsledkoch vyhľadávania.

      To znamená, že bezpečnosť vášho webu WordPress je pre dobré hodnotenie kľúčová. Ak nechcete, aby vaše stránky boli napadnuté hackerom, nechcete, aby sa všetka tvrdá práca na SEO zbytočne strácala.

      Dobrou správou je, že nie je také ťažké udržiavať bezpečnú stránku WordPress – pozrite si pokyny krok za krokom v našej konečnej príručke zabezpečenia WordPress..

      Vo WPBeginner používame Sucuri na ochranu našej webovej stránky pred útokmi. Ak chcete zistiť, prečo túto službu odporúčame, prečítajte si našu prípadovú štúdiu o tom, ako nám Sucuri pomohla zablokovať 450 000 útokov WordPress za 3 mesiace..

      []

      Začnite používať SSL / HTTPS

      Stránka zabezpečená pomocou SSL a HTTPS

      SSL (Secure Sockets Layer) je technológia, ktorá šifruje spojenie medzi prehliadačom používateľa a serverom, ku ktorému sa pripájajú. Tým sa na svoju stránku WordPress pridá ďalšia vrstva zabezpečenia.

      Webové stránky zabezpečené pomocou protokolu SSL sú v paneli s adresou prehliadača označené značkou visiaceho zámku. Vďaka tomu je vaša webová stránka dôveryhodnejšia a vyžaduje sa, ak prevádzkujete internetový obchod s WordPress a spracovávate citlivé informácie o platbe.

      Všetky špičkové hostingové spoločnosti WordPress ponúkajú certifikáty SSL s technológiou Let’s Encrypt. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako získať bezplatný certifikát SSL pre svoj web.

      Ak chcete prémiový zástupný certifikát SSL alebo iba pravidelný certifikát so zárukou zabezpečenia, odporúčame vám použiť doménu.com.

      Ich certifikáty SSL majú minimálnu bezpečnostnú záruku 10 000 dolárov a bezpečnostnú záruku až 1,75 milióna dolárov. Získate tiež pečať lokality TrustLogo, ktorá sa na vašich stránkach zobrazí, aby sa zvýšila dôveryhodnosť.

      []

      Viac SEO nástrojov a zdrojov

      Akonáhle sa dostanete na vrchol osvedčených postupov WordPress SEO, budete chcieť ďalej rozvíjať svoje zručnosti, aby ste prekonali svoju konkurenciu.

      Zostavili sme zoznam najlepších doplnkov a nástrojov WordPress SEO, ktoré by ste mali použiť na vylepšenie vášho SEO. Ak ste pripravení vyskúšať niektoré pokročilejšie techniky, môžete si tiež pozrieť náš archív SEO WordPress článkov.

      []

      Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako správne optimalizovať svoje stránky WordPress pre SEO. Pokračujte a implementujte niekoľko z týchto tipov SEO pre systém WordPress. Mali by ste vidieť nárast svojej prevádzky v priebehu niekoľkých mesiacov, keď vyhľadávacie nástroje spracujú vaše zmeny..

      Jeffrey Wilson Administrator
      Sorry! The Author has not filled his profile.
      follow me