Iesācēja ceļvedis WordPress datu bāzes pārvaldībai, izmantojot phpMyAdmin

WordPress tiek rakstīts, izmantojot PHP kā tās skriptu valodu, un MySQL kā tās datu bāzes pārvaldības sistēmu. Lai izmantotu WordPress, jums faktiski nav jāiemācās neviens no tiem.


Tomēr ļoti vienkārša izpratne par abiem varētu palīdzēt novērst problēmas, kā arī vairot izpratni par WordPress darbību (aizkulisēs)..

Šajā rakstā mēs izskaidrosim, kā WordPress izmanto datu bāzi, ieskaitot ievadinformāciju par WordPress noklusējuma datu bāzes tabulām.

Mēs arī parādīsim, kā pārvaldīt WordPress datu bāzi, izmantojot phpMyAdmin, kas ietvers datu bāzes dublējumu izveidi, WordPress datu bāzes optimizēšanu un daudz ko citu..

Kā pārvaldīt WordPress datu bāzi, izmantojot phpMyAdmin

Šī ir visaptveroša rokasgrāmata par WordPress datu bāzes pārvaldību, tāpēc mēs esam pievienojuši, lai atvieglotu navigāciju:

  Kas ir datu bāze un kā WordPress to izmanto?

  Datu bāze ir sistēma, kurā organizētā veidā var glabāt un iegūt datus. Datu bāze ļauj programmatūrai pārvaldīt datus programmējamā veidā.

  Piemēram: WordPress izmanto PHP (programmēšanas valodu), lai saglabātu un izgūtu datus no datu bāzes.

  WordPress datu bāzē saglabātā informācija ietver ziņas, lapas, komentārus, kategorijas, tagus, pielāgotos laukus, lietotājus un citus WordPress iestatījumus. Mēs to sīkāk aprakstīsim apmācības laikā, kad mēs apskatīsim visas WordPress datu bāzes tabulas.

  Pirmoreiz instalējot WordPress, tajā tiek lūgts norādīt datu bāzes nosaukumu, resursdatoru, lietotājvārdu un paroli. Šī informācija tiek glabāta konfigurācijas failā ar nosaukumu wp-config.php.

  WordPress datu bāzes informācija

  Instalēšanas laikā WordPress izmanto jūsu sniegto informāciju par datu bāzi, lai izveidotu tabulas un šajās tabulās saglabātu noklusējuma instalācijas datus.

  Pēc instalēšanas WordPress izpilda vaicājumus šai datu bāzei, lai dinamiski ģenerētu HTML lapas jūsu vietnei vai emuāram.

  Tas padara WordPress par īpaši jaudīgu, jo jums nav jāizveido jauns .html fails katrai lapai, kuru vēlaties izveidot. WordPress visu apstrādā dinamiski.

  Kur tiek glabāta mana WordPress datu bāze?

  WordPress kā datu bāzes pārvaldības sistēmu izmanto MySQL, kas ir programmatūra, kas instalēta jūsu WordPress mitināšanas serverī. Jūsu WordPress datu bāze tiek saglabāta arī tajā pašā serverī.

  Tomēr šī atrašanās vieta nav pieejama lielākajā daļā koplietotās mitināšanas vides. Tomēr, ja atrodaties VPS mitināšanas plānā vai speciālajā serverī, datu bāzes atrašanai varat izmantot komandrindas rīkus.

  Visbiežāk tas atrodas pa šādu ceļu:

  / var / lib / mysql / your_database_name

  Tomēr dažādiem hostinga pakalpojumu sniedzējiem tas var atšķirties.

  Ir svarīgi paturēt prātā, ka jums patiesībā nav jāpiekļūst pašam datu bāzes failam. Datu bāzes pārvaldīšanai varat izmantot citus rīkus, piemēram, phpMyAdmin.

  Kas ir phpMyAdmin??

  PhpMyAdmin ir tīmekļa programmatūra, kas ļauj pārvaldīt MySQL datu bāzes, izmantojot tīmekļa pārlūku. Tas piedāvā viegli lietojamu interfeisu, kas ļauj palaist MySQL komandas un datu bāzes darbības.

  Varat arī to izmantot, lai pārlūkotu un rediģētu datu bāzes tabulas, rindas un laukus. Tas arī ļauj importēt, eksportēt vai izdzēst visus datus datu bāzē.

  Kā piekļūt PhpMyAdmin?

  PhpMyAdmin ir iepriekš instalēts visiem labākajiem WordPress mitināšanas uzņēmumiem. To varat atrast sava hostinga konta cPanel informācijas paneļa sadaļā Datu bāzes. Zemāk ir Bluehost vadības paneļa ekrānuzņēmuma piemērs:

  phPMyAdmin cPanel

  Atkarībā no jūsu mitināšanas pakalpojumu sniedzēja, jūsu cPanel saskarne var izskatīties savādāk nekā iepriekš minētais ekrānuzņēmums. Jūs joprojām varēsit atrast phpMyAdmin ikonu sadaļā datu bāzes.

  Noklikšķinot uz tā, tiks atvērta phpMyAdmin saskarne, kurā kreisajā kolonnā varēsit atlasīt savu WordPress datu bāzi. Pēc tam phpMyAdmin parādīs visas tabulas jūsu WordPress datu bāzē.

  PhpMyAdmin informācijas panelis

  Apskatīsim WordPress datu bāzes tabulas.

  Izpratne par WordPress datu bāzes tabulām

  Katrā WordPress instalācijā datu bāzē ir 12 noklusējuma tabulas. Katrā datu bāzes tabulā ir dati par dažādām WordPress sadaļām, funkcijām un funkcionalitāti.

  Apskatot šo tabulu struktūru, jūs varat viegli saprast, kur tiek glabātas dažādas jūsu vietnes daļas. Pašlaik noklusējuma WordPress instalācija izveido šādas tabulas:

  Piezīme: wp_ pirms katra tabulas nosaukuma ir datu bāzes prefikss, kuru izvēlaties instalēšanas laikā. Tas var būt atšķirīgs, ja instalēšanas laikā to mainījāt.

  wp_commentmeta: Šajā tabulā ir meta informācija par komentāriem, kas ievietoti WordPress vietnē. Tabulai ir četri lauki meta_id, comment_id, meta_key un meta_value. Katrs meta_id ir saistīts ar comment_id. Viens no saglabātā komentāra meta informācijas piemēriem ir komentāra statuss (apstiprināts, neapstiprināts, miskaste utt.).

  wp_komentāri: Kā norāda nosaukums, šajā tabulā ir jūsu WordPress komentāri. Tajā ir komentāra autora vārds, URL, e-pasts, komentārs utt.

  wp_links: Lai pārvaldītu dienasgrāmatas, izveidojiet, izmantojot vecākas WordPress versijas vai spraudni Link Manager.

  wp_options: Šī tabula satur lielāko daļu jūsu WordPress vietnes iestatījumu, piemēram: vietnes URL, administratora e-pasta adresi, noklusējuma kategoriju, ziņas vienā lapā, laika formātu un daudz ko citu. Opciju tabulu izmanto arī daudzi WordPress spraudņi, lai saglabātu spraudņu iestatījumus.

  wp_postmeta: Šajā tabulā ir meta informācija par jūsu WordPress ziņām, lapām un pielāgotajiem ziņu veidiem. Post meta informācijas piemērs būtu, kuru veidni izmantot, lai parādītu lapu, pielāgotus laukus utt. Daži spraudņi arī izmantotu šo tabulu, lai saglabātu spraudņu datus, piemēram, WordPress SEO informāciju..

  wp_posts: Nosaukums saka ziņas, bet faktiski šajā tabulā ir visi ziņojumu veidi vai jāsaka satura veidi. Šajā tabulā ir visas jūsu ziņas, lapas, labojumi un pielāgoto ziņu veidi.

  wp_termmeta: Šī tabula ļauj izstrādātājiem saglabāt pielāgotos metadatus terminiem to pielāgotajā taksonomijā. Piemēram, WooCommerce to izmanto, lai saglabātu metadatus produktu atribūtiem un kategorijām.

  wp_terms: WordPress ir jaudīga taksonomijas sistēma, kas ļauj organizēt savu saturu. Atsevišķus taksonomijas elementus sauc par terminiem, un tie tiek glabāti šajā tabulā. Piemēram, jūsu WordPress kategorijas un tagi ir taksonomijas, un katra kategorija / tags tajās ir termins.

  wp_term_relationships: Šī tabula pārvalda WordPress ziņu veidu attiecības ar tabulā wp_terms esošajiem terminiem. Piemēram, šī ir tabula, kas palīdz WordPress noteikt, vai X kategorija ir Y kategorijā.

  wp_term_taxonomy: Šī tabula definē taksonomijas terminiem, kas definēti tabulā wp_terms. Piemēram, ja jums ir termins “WordPress konsultācijas”, tad šajā tabulā ir dati, kas saka, ka tas ir saistīts ar taksonomiju, ko sauc par kategoriju. Īsāk sakot, šajā tabulā ir dati, kas palīdz WordPress atšķirt, kurš termins ir kategorija, kurš ir tags utt.

  wp_usermeta: Satur meta informāciju par reģistrētiem lietotājiem jūsu vietnē.

  wp_lietotāji: Satur informāciju par lietotāju, piemēram, lietotājvārdu, paroli, lietotāja e-pastu utt.

  WordPress datu bāzes pārvaldīšana, izmantojot phpMyAdmin

  Jūsu WordPress datu bāzē ir svarīgi WordPress iestatījumi, visi jūsu emuāra ziņojumi, lapas, komentāri un daudz kas cits. Izmantojot phpMyAdmin, jums jābūt īpaši uzmanīgam, pretējā gadījumā jūs varat nejauši izdzēst svarīgus datus.

  Piesardzības nolūkā vienmēr vajadzētu izveidot pilnīgu datu bāzes dublējumu. Tas ļautu jums atjaunot datu bāzi tā, kā tā bija iepriekš.

  Apskatīsim, kā viegli izveidot WordPress datu bāzes dublējumu.

  WordPress datu bāzes dublējuma izveidošana, izmantojot phpMyAdmin

  Lai no phpMyAdmin izveidotu WordPress datu bāzes dublējumu, noklikšķiniet uz savas WordPress datu bāzes. Augšējā izvēlnē noklikšķiniet uz Eksportēt cilne.

  Eksportēt WordPress datu bāzi

  Jaunākās phpMyAdmin versijās tas prasīs eksporta metodi. Ātrā metode eksportēs jūsu datu bāzi .sql failā. Izmantojot pielāgoto metodi, tas sniegs jums vairāk iespēju un iespēju lejupielādēt dublējumu saspiestā zip vai gzip arhīvā.

  Mēs iesakām izmantot pielāgoto metodi un kā saspiešanas metodi izvēlēties zip. Pielāgotā metode ļauj arī izslēgt tabulas no datu bāzes.

  Teiksim, ja jūs izmantojāt spraudni, kas izveidoja datu bāzes tabulu, un jūs vairs neizmantojat šo spraudni, tad varat izvēlēties izslēgt šo tabulu no dublējuma, ja vēlaties.

  Kompresijas metode

  Eksportēto datu bāzes failu var importēt atpakaļ citā vai tajā pašā datu bāzē, izmantojot cilni phpMyAdmin.

  WordPress rezerves kopijas izveidošana, izmantojot spraudni

  Jūsu WordPress vietnes regulāru dublējumu uzturēšana ir labākais, ko varat darīt savas WordPress drošības labā. Kaut arī WordPress datu bāze satur lielāko daļu jūsu vietnes informācijas, tajā joprojām trūkst vairāku diezgan svarīgu elementu, piemēram, veidņu faili, attēli, augšupielādes utt..

  Visi jūsu attēli tiek saglabāti augšupielādes mapē jūsu / wp-content / direktorijā. Kaut arī datu bāzē ir informācija, kāds attēls ir pievienots ziņai, tas ir bezjēdzīgi, ja attēlu mapē nav šo failu.

  Bieži vien iesācēji domā, ka datu bāzes dublējums ir viss, kas viņiem nepieciešams. Tā nav patiesība. Jums ir nepieciešama pilna vietnes dublējumkopija, kurā ietverti motīvi, spraudņi un attēli.

  Lai gan vairums hostinga uzņēmumu apgalvo, ka viņiem ir ikdienas dublējumi, mēs iesakām katram gadījumam paturēt dublējumus.

  Piezīme. Ja izmantojat pārvaldītu WordPress mitināšanas risinājumu, piemēram, WPEngine, viņi katru dienu izveido dublējumus.

  Lielākajai daļai no mums, kas neatrodas WPEngine, jums vajadzētu izmantot WordPress rezerves spraudni, lai vietnē iestatītu automatizētas WordPress rezerves kopijas..

  WordPress datu bāzes dublējuma importēšana, izmantojot phpMyAdmin

  PhpMyAdmin arī ļauj viegli importēt WordPress datu bāzi. Vienkārši palaidiet phpMyAdmin un pēc tam atlasiet savu WordPress datu bāzi.

  Pēc tam augšējā izvēlnē noklikšķiniet uz saites Importēt.

  Importējiet datu bāzi, izmantojot phpMyAdmin

  Nākamajā ekrānā noklikšķiniet uz pogas Izvēlēties failu un pēc tam atlasiet iepriekš lejupielādēto datu bāzes dublējuma failu.

  PhpMyAdmin tagad apstrādā jūsu dublējuma faila augšupielādi un importēs to savā WordPress datu bāzē. Kad esat pabeidzis, jūs redzēsit veiksmes ziņojumu.

  Datubāze ir veiksmīgi importēta

  WordPress datu bāzes optimizēšana vietnē phpMyAdmin

  Pēc WordPress lietošanas kādu laiku jūsu datu bāze kļūst sadrumstalota. Ir atmiņas pieskaitāmās izmaksas, kas palielina kopējo datu bāzes lielumu un vaicājumu izpildes laiku.

  MySQL nāk ar vienkāršu komandu, kas ļauj jums optimizēt datu bāzi. Vienkārši dodieties uz phpMyAdmin un noklikšķiniet uz savas WordPress datu bāzes. Tas parādīs jūsu WordPress tabulu sarakstu.

  Zem tabulām noklikšķiniet uz saites Visi pārbaudīt. Blakus atrodas nolaižamā izvēlne “With Selected”, jums jānoklikšķina uz tā un jāizvēlas Optimizēt tabulu.

  Optimizējiet WordPress datu bāzes tabulas

  Tas optimizēs jūsu WordPress datu bāzi, defragmentējot atlasītās tabulas. Tas padarīs jūsu WordPress vaicājumus darbināmus nedaudz ātrāk un nedaudz samazinās jūsu datu bāzes lielumu.

  WordPress problēmu novēršana, izmantojot PhpMyAdmin

  Kā mēs jau minējām iepriekš, phpMyAdmin ir ērts rīks dažu WordPress kļūdu un problēmu novēršanai un labošanai.

  Apskatīsim dažas izplatītas WordPress problēmas, kuras var viegli novērst, izmantojot phpMyAdmin.

  Atiestatiet WordPress paroli, izmantojot PhpMyAdmin

  Ja esat aizmirsis savu WordPress administratora paroli un nevarat to atgūt, izmantojot pazaudētu paroles e-pastu, šī metode ļauj ātri atiestatīt WordPress paroli.

  Vispirms palaidiet phpMyAdmin un atlasiet savu WordPress datu bāzi. Tas parādīs jūsu WordPress datu bāzes tabulas, kur jums jāpārlūko blakus wp_lietotāji tabula.

  Pārlūkot lietotāju tabulu

  Piezīme: tabulas nosaukumiem jūsu WordPress datu bāzē var būt atšķirīgs tabulas prefikss nekā tas, kuru mēs parādām ekrānuzņēmumā.

  Tagad jūs redzēsit rindas savā WordPress lietotāju tabulā. Dodieties uz priekšu un noklikšķiniet uz rediģēšanas pogas blakus lietotājvārdam, kurā vēlaties mainīt paroli.

  Rediģēt lietotāju

  PhpMyAdmin parādīs veidlapu ar visiem lietotāja informācijas laukiem.

  Jums būs jāizdzēš vērtība laukā lietotāja_pass un aizstājiet to ar jauno paroli. Funkciju kolonnā nolaižamajā izvēlnē atlasiet MD5 un noklikšķiniet uz Ej pogu.

  Mainīt lietotāja paroli

  Jūsu parole tiks šifrēta, izmantojot MD5 hash, un pēc tam tā tiks saglabāta datu bāzē.

  Apsveicam! Jūs esat veiksmīgi nomainījis savu WordPress paroli, izmantojot phpMyAdmin.

  Tagad kādam no jums rodas jautājums, kāpēc mēs izvēlējāmies MD5 hash, lai šifrētu paroli.

  Vecākā versijā WordPress izmantoja MD5 hash, lai šifrētu paroles. Kopš WordPress 2.5 sāka izmantot spēcīgākas šifrēšanas tehnoloģijas. Tomēr WordPress joprojām atzīst MD5, lai nodrošinātu atpakaļejošu savietojamību.

  Tiklīdz jūs piesakāties, izmantojot paroles virkni, kas tiek saglabāta kā MD5 hash, WordPress to atpazīst un maina, izmantojot jaunākus šifrēšanas algoritmus.

  Jauna administratora lietotāja pievienošana WordPress, izmantojot PhpMyAdmin

  Pieņemsim, ka jums ir pieeja WordPress datu bāzei, bet ne WordPress administratora zonai. Lai gan jūs varat mainīt administratora paroli, tas neļaus citam administratora lietotājam izmantot viņu kontu.

  Vienkāršāks risinājums būtu pievienot jaunu administratora lietotāju, izmantojot phpMyAdmin.

  Vispirms jums jāuzsāk phpMyAdmin un pēc tam atlasiet savu WordPress datu bāzi. Tas parādīs jūsu WordPress datu bāzes tabulas, kurās jums jānoklikšķina uz saites Pārlūkot blakus tabulā wp_users.

  Pārlūkot lietotāju tabulu

  phpMyAdmin tagad parādīs rindas tabulas wp_users iekšpusē. Dodieties uz priekšu un augšpusē esošajā izvēlnē noklikšķiniet uz saites “Ievietot”.

  Ievietojiet jaunu rindu WordPress lietotāju tabulā

  Tas parādīs veidlapu, kas jums jāaizpilda, lai pievienotu jaunu lietotāju savai WordPress vietnei.

  Aizpildiet lietotāja veidlapu

  Šis ir veids, kā jāaizpilda katrs lauks šajā veidlapā.

  • ID – Varat to ignorēt, jo tas tiek automātiski ģenerēts.
  • lietotāja_logi – tas būs jūsu WordPress lietotājvārds, kuru izmantosit, lai pieteiktos.
  • lietotāja_pass – šī ir jūsu WordPress parole, kas jāievada, un funkcijas kolonnā jāizvēlas MD5.
  • lietotāja_nosaukums – Šis ir URL draudzīgs lietotājvārds, kuru varat izmantot kā savu pieteikuminformāciju.
  • lietotāja_pasts – ievadiet derīgu e-pasta adresi, jo tā varētu būt nepieciešama, lai saņemtu paroles atiestatīšanu un WordPress paziņojumu e-pastus.
  • user_url – Pievienojiet savas vietnes URL, vai arī varat to atstāt tukšu.
  • lietotāja reģistrēts – Funkcijas kolonnā jāizvēlas CURRENT_TIME, lai šeit automātiski ievietotu pašreizējo laiku.
  • user_activation_key – Varat šo lauku atstāt tukšu, kā arī to izmanto, lai apstiprinātu lietotāju reģistrāciju.
  • lietotāja_stats – Arī šo lauku var atstāt tukšu.
  • displeja nosaukums – Varat ievadīt lietotāja vārdu un uzvārdu, kā vēlaties, lai tas tiktu parādīts rakstos. Varat to arī atstāt tukšu.

  Pēc veidlapas aizpildīšanas noklikšķiniet uz pogas Aiziet, lai ievietotu to savā WordPress datu bāzē. Tagad PhpMyAdmin darbos MySQL vaicājumu, lai ievietotu datus.

  Mēs esam pievienojuši lietotāju, bet šim lietotājam jūsu WordPress vietnē nav administratora lietotāja lomas. Šī vērtība tiek saglabāta citā tabulā ar nosaukumu wp_usermeta.

  Lai šo lietotāju varētu padarīt par administratoru, mums būs jāatrod lietotāja ID. Vienkārši noklikšķiniet uz saites Pārlūkot blakus wp_lietotāji tabulu, un jūs redzēsit rindu, kurā būs jūsu nesen pievienotais lietotājs ar viņa lietotāja ID.

  Atrodiet lietotāja ID

  Pierakstiet lietotāja ID, jo tas jums būs vajadzīgs nākamajā darbībā.

  Tagad atvērsim tabulu wp_usermeta, noklikšķinot uz saites Pārlūkot blakus tai.

  Pārlūkojot tabulu wp_usermeta

  Tālāk jums jānoklikšķina uz saites Ievietot augšpusē, lai tabulai pievienotu jaunu rindu.

  Ievietojiet jaunu rindu lietotāja meta tabulā

  Tagad jūs redzēsit veidlapu, lai ievadītu jaunu rindu. Šeit jūs sakāt WordPress, ka lietotājam, kuru izveidojāt iepriekš, ir administratora lietotāja loma.

  Administratora lietotāja lomas pievienošana, izmantojot usermeta

  Tālāk ir norādīts, kā aizpildīt šo veidlapu.

  • umeta_id – Jums tas jāatstāj tukšs, jo tas tiek automātiski aizpildīts.
  • Lietotāja ID – ievadiet lietotāja nokopēto lietotāja ID.
  • meta_key – Jums jāievada wp_spējas šajā jomā. Tomēr jums, iespējams, būs jāaizstāj wp_ ja jūsu WordPress tabulas nosaukumos tiek izmantots cits prefikss.
  • meta_vērtība – Jums jāievada šāda sērijveida vērtība:
   a: 1: {s: 13:"administrators"; s: 1:"1";}

  Visbeidzot, noklikšķiniet uz pogas Aiziet, lai saglabātu izmaiņas.

  Tālāk mums jāpievieno vēl viena rinda, lai definētu lietotāja līmeni. Noklikšķiniet uz saites Ievietot augšējā izvēlnē, lai pievienotu vēl vienu rindu lietotāja meta tabulai.

  Lietotāja līmeņa meta lauka pievienošana

  Tālāk ir norādīts, kā aizpildīt šo veidlapu.

  • umeta_id – Jums tas jāatstāj tukšs, jo tas tiek automātiski aizpildīts.
  • Lietotāja ID – ievadiet tikko pievienotā lietotāja ID.
  • meta_key – Jums jāievada wp_user_level šajā jomā. Tomēr jums, iespējams, būs jāaizstāj wp_ ja jūsu WordPress tabulas nosaukumos tiek izmantots cits prefikss.
  • meta_vērtība – Šeit jums jāievada 10 kā lietotāja līmeņa vērtību.

  Neaizmirstiet noklikšķināt uz Ej pogu, lai ievietotu datus.

  Tas ir viss, tagad jūs varat apmeklēt WordPress administratora apgabalu un pieteikties ar savu tikko pievienoto administratora lietotāju.

  Mainiet WordPress lietotājvārdu, izmantojot PhpMyAdmin

  Jūs, iespējams, pamanījāt, ka, lai gan WordPress ļauj mainīt lietotāja vārdu vai segvārdu, tas neļauj mainīt lietotājvārdu.

  Tagad daudzi lietotāji instalēšanas laikā izvēlas lietotājvārdus, kurus viņi vēlāk varētu vēlēties mainīt. Šis ir veids, kā to var izdarīt, izmantojot phpMyAdmin.

  Piezīme: WordPress lietotājvārdu var mainīt, izmantojot spraudni.

  Vispirms jums jāuzsāk phpMyAdmin no sava mitināšanas konta cPanel informācijas paneļa. Pēc tam jums jāizvēlas WordPress datu bāze.

  PhpMyAdmin parādīs jūsu WordPress datu bāzes tabulas. Jums jānoklikšķina uz saites Pārlūkot blakus wp_lietotāji tabula.

  Pārlūkot lietotāju tabulu

  Šajā tabulā tagad būs uzskaitīti visi reģistrētie lietotāji jūsu vietnē. Noklikšķiniet uz rediģēšanas saites blakus lietotājvārdam, kuru vēlaties mainīt.

  Rediģējiet lietotāja datus, izmantojot phpMyadmin

  PhpMyAdmin tagad parādīs lietotāja datus. Jums jāatrod lauks user_login un jāmaina vērtība uz lietotājvārdu, kuru vēlaties izmantot.

  Mainiet WordPress lietotājvārdu phpMyAdmin

  Neaizmirstiet noklikšķināt uz pogas Aiziet, lai saglabātu izmaiņas. Tagad varat apmeklēt savu vietni un pieteikties, izmantojot jauno lietotājvārdu.

  Citi noderīgi PhpMyAdmin triki

  Jūsu vietnes WordPress datu bāze ir dzinējspēks. Izmantojot phpMyAdmin, jūs varat pielāgot iestatījumus, lai uzlabotu veiktspēju, labotu problēmas vai vienkārši mainītu lietas, kuras nevar mainīt no WordPress administratora zonas.

  Šie ir tikai daži vēl triki, kurus varat izmantot, izmantojot phpMyAdmin.

  • Deaktivizējiet visus WordPress spraudņus
  • Mainiet WordPress motīvu, izmantojot phpMyAdmin
  • Dublēt WordPress datu bāzi, izmantojot phpMyAdmin
  • Teksta atrašana un aizstāšana WordPress datu bāzē

  WordPress datu bāzes nodrošināšana

  Pirms mēs iedziļināmies šajā jautājumā, mēs vēlamies uzsvērt, ka var tikt uzlauzta katra vietne. Tomēr ir daži pasākumi, kurus varat veikt, lai padarītu to nedaudz grūtāku.

  Pirmā lieta, ko varat darīt, ir mainīt WordPress datu bāzes prefiksu. Tas var ievērojami samazināt SQL injekcijas uzbrukumu iespējas jūsu WordPress datu bāzei, jo bieži hakeri mērķē uz vietnēm masās, kur tie ir vērsti uz noklusējuma wp_ tabulas prefiksu..

  Vienmēr savam MySQL lietotājam jāizvēlas spēcīgs lietotājvārds un parole. Tas kādam apgrūtina piekļuvi jūsu WordPress datu bāzei.

  WordPress drošībai mēs ļoti iesakām izmantot Sucuri. Tas ir labākais WordPress drošības spraudnis, kas uztver visus MySQL injekcijas mēģinājumus, pat pirms tas sasniedz jūsu vietni.

  Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata palīdzēja jums uzzināt WordPress datu bāzes pārvaldību un phpMyAdmin lietošanu.

  Ja jūs esat tāda veida persona, kurai patīk uzzināt, kā viss darbojas aizkulisēs, tad jums patīk mūsu ceļveži par to, kā WordPress patiesībā darbojas un kā darbojas WordPress spraudņi.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me