Iesācēja rokasgrāmata par to, kā regulēt komentārus pakalpojumā WordPress

WordPress komplektācijā ir iebūvēta komentāru sistēma, kas ļauj kopienai mijiedarboties ar jūsu saturu. Šajā rokasgrāmatā iesācējiem mēs parādīsim, kā regulēt komentārus WordPress, rīkoties ar komentāru surogātpastu un visu, kas saistīts ar komentāriem.


Komentāra regulēšana

Video apmācība

Abonējiet vietni WPBeginner

Ja videoklips jums nepatīk vai jums ir nepieciešami vairāk norādījumu, turpiniet lasīt.

Kas ir komentāri?

Nesen, mācot WordPress klasi, mēs atklājām, ka vairāki lietotāji, kuri WordPress ir izmantojuši vairāk nekā 6 mēnešus, joprojām nezina, kas ir komentāru mērķis, no kurienes viņi nāk un ko ar viņiem vajadzētu darīt.

Komentāri ļauj jūsu vietnes apmeklētājiem sazināties ar jums un citiem lasītājiem. Viņi var pievienot savu ieguldījumu konkrētā jūsu rakstītā rakstā, uzdot jautājumus un sniegt atsauksmes.

Lielākajā daļā WordPress vietņu ikviens ar derīgu vārdu un e-pastu var atstāt komentāru, nepārbaudot savu identitāti. Pēc noklusējuma komentāri ir ieslēgti, tāpēc atkarībā no jūsu izmantotās tēmas katras jūsu vietnes ziņas un lapas apakšdaļā tiks parādīta komentāra forma..

Kad kāds būs iesniedzis komentāru, tas tiks turēts moderācijā, lai jūs varētu apstiprināt vai izdzēst. Tas ļauj jums kontrolēt to, kas parādās jūsu vietnē.

Komentāru regulēšana WordPress

Visus komentārus varat redzēt savā WordPress vietnē, noklikšķinot uz WordPress komentāru izvēlnes.

Komentāru regulēšana līdz apstiprināšanai WordPress

Komentāru lapā jūs redzēsit četras dažādas cilnes (visi komentāri, kas tiek gaidīti, apstiprināti, surogātpasts un miskaste). Komentāri, kuriem nepieciešams jūsu apstiprinājums, parādīsies zem Gaida cilne.

Lai apstiprinātu komentāru, novietojiet peles kursoru uz komentāra, un zem komentāra tiks parādītas darbību saites. Noklikšķiniet uz Apstiprināt, lai komentāru publiski redzētu savā vietnē. Jūs varat arī atbildēt uz komentāru, noklikšķinot uz atbildes saites. Atbildot uz komentāru, tas automātiski tiek apstiprināts arī.

Ja redzat komentāru, kas izskatās vai šķiet nevēlams, varat to atzīmēt kā nevēlamu. Jums, iespējams, rodas jautājums, kā izskatās surogātpastu komentārs?

Ir daži dažādi indikatori, kurus varat izmantot, lai noteiktu, vai komentārs ir surogātpasts:

  • Komentāri ar virkni saišu, atslēgvārdiem un dīvainiem burtiem – Šis ir acīmredzamākais surogātpastu komentāru veids, un jums nevajadzētu būt grūti to pateikt, izņemot reālu komentāru.
  • Komentārs ar viltus vārdu – Ja redzat komentāru, ko atstāj persona ar nosaukumu “Labākās hipotēkas likmes” vai “Lētā printera tinte”, varat skaidri pateikt, ka tas ir mārketinga speciālists, kurš mēģina surogātpastu jūsu vietnē, lai izveidotu atpakaļsaiti..
  • Vispārīgi komentāri – Bieži surogātpasta izplatītāji paļaujas uz vispārīgiem komentāriem, lai apietu jūsu surogātpasta filtru. Šie vispārīgie komentāri ir “Paldies”, “Patiešām jauks raksts” vai ievietojiet savas ziņas virsrakstu un sniedziet vispārīgu paziņojumu (piemērs: Es piekrītu, ka iesācēju rokasgrāmata komentāru vadīšanai ir būtiska).

WordPress ir iepriekš instalēts kopā ar Akismet, taču jums jāaktivizē spraudnis un reģistrēšanās šim anti-spam pakalpojumam, lai tas palīdzētu jums samazināt surogātpastu.

Tiklīdz atzīmēsit komentāru kā surogātpastu, Akismet turpmāk iemācīsies noķert līdzīgus komentārus. Visi komentāri, kas atzīmēti kā mēstules, tiks parādīti cilnē Mēstules. Jums nevajadzēs tik bieži apmeklēt šo cilni. Tomēr, ja lietotājs sūdzas, ka viņu komentāri netiek parādīti jūsu vietnē, šī ir pirmā vieta, kur jums vajadzētu meklēt. Ja atrodat komentāru, kuru Akismet kļūdaini uztver kā surogātpastu, vienkārši noklikšķiniet uz saites Nav surogātpasta, lai to pārvietotu no surogātpasta uz neapstiprinātu.

Komentāri par surogātpastu pakalpojumā WordPress

Ja kāda iemesla dēļ nejauši esat saņēmis simtiem komentāru par surogātpastu, kas tiek parādīts neapstiprinātajā, vienkārši atveriet cilni Spam un noklikšķiniet uz pogas Pārbaudīt, vai nav surogātpastu. Tas izraisīs surogātpastu pārbaudi par esošajiem jūsu vietnes komentāriem, un Akismet pārvietos surogātpasta komentārus no Gaidīšanas uz Mēstules..

Varat arī noklikšķināt uz pogas Iztukšot surogātpastu, lai vienlaikus izdzēstu visus surogātpastu komentārus. Pat ja jums tas nav, WordPress pēc 15 dienām automātiski izdzēsīs surogātpastu komentārus. Atcerieties, ka vienlaicīgi izdzēšot tūkstošiem surogātpastu komentāru, jūsu vietne var nedaudz palēnināties. Ja jūs mēģināt izdzēst tūkstošiem surogātpastu komentāru, labāk izmēģināt metodi, kas aprakstīta mūsu ceļvedī par to, kā ātri grupēt izdzēst surogātpastu komentārus WordPress.

Ja vēlaties noņemt komentāru, neatzīmējot to kā surogātpastu, zem komentāra vienkārši noklikšķiniet uz saites Miskaste. Jūsu izdzēstie komentāri tiks nosūtīti uz miskasti, un tur viņi dzīvos nākamās 30 dienas. Pēc šī laika WordPress tos automātiski izdzēsīs uz visiem laikiem. Ja nejauši izdzēsāt komentāru, vienkārši apmeklējiet cilni miskaste un zem komentāra noklikšķiniet uz saites Atjaunot.

Komentāra atjaunošana no atkritnes programmā WordPress

Komentāru regulēšanas apgabals rāda visu ziņu un lapu komentārus. Tomēr jūs varat individuāli apskatīt komentārus, kas atstāti par konkrētu ziņu, apmeklējot šo ziņu savā vietnē vai administratora apgabalā.

Komentāru skatīšana par vienu ziņu WordPress administratora apgabalā

Varat apskatīt visus apstiprinātos un gaidošos komentārus par ziņu, atverot to ziņu redaktorā. Vienkārši dodieties uz Ziņas »Visas ziņas un noklikšķiniet uz saites Rediģēt zem ziņas, kuru vēlaties atvērt. Ziņu redaktora ekrānā ritiniet uz leju līdz apakšai, un jūs redzēsit visus komentārus, kas izteikti par šo ziņu.

Komentāru regulēšana par ziņu administratora apgabalā

Šeit var rediģēt, dzēst, atbildēt un regulēt komentārus tieši no šejienes. Ja neredzat komentārus zem ziņu redaktora, noklikšķiniet uz Ekrāna opcijas pogu ekrāna augšējā labajā stūrī. Tiks parādīta izvēlne, kas paredzēta lidošanai pa leju, kur jums būs jāatzīmē rūtiņa blakus Komentāri. Pēc tam vienkārši ritiniet uz leju un zem ziņas redaktora redzēsit šīs ziņas komentārus.

Komentāru parādīšana ziņas rediģēšanas ekrānā

Ieslēdziet / izslēdziet komentārus konkrētām ziņām WordPress

Dažreiz jūs nevēlaties, lai komentāri tiktu iespējoti par dažām ziņām. WordPress ļauj izslēgt atsevišķu ziņu vai lapu komentārus. Vienkārši rediģējiet ziņu un ziņu redaktora ekrānā ritiniet uz leju līdz diskusijas meta lodziņam. Tur var noņemt izvēles rūtiņu blakus opcijai Atļaut komentārus.

Komentāru izslēgšana / ieslēgšana vienai ziņai WordPress

Ja pēc rediģēšanas ekrāna nevarat atrast diskusiju meta lodziņu, jums ir jānoklikšķina uz pogas Ekrāna opcijas ekrāna augšējā labajā stūrī. Tādējādi tiks parādīta izvēlne “fly down”, kurā jums ir jāatzīmē rūtiņa blakus diskusijai. Pēc tam ritiniet uz leju un zem ziņas redaktora redzēsit diskusiju meta lodziņu.

Rāda diskusiju meta lodziņu ziņu redaktora ekrānā

Komentāra iestatījumu konfigurēšana

WordPress ļauj mainīt komentāru konfigurāciju visai vietnei. Komentāru iestatījumu lapa atrodas zem Iestatījumi »Diskusija. Diskusiju iestatījumu lapā ir dažādas sadaļas, un mēs apskatīsim katru no opcijām lapā.

Diskusijas iestatījumu ekrāns

Diskusijas iestatījumu ekrāna augšējā sadaļā tiek kontrolēti noklusējuma raksta iestatījumi. Pirmā šīs sadaļas opcija ļauj jūsu emuāram paziņot citiem emuāriem, kad rakstā saites uz tiem. Otrā iespēja ļauj jūsu vietnē pieņemt līdzīgus paziņojumus no citiem emuāriem. Tos sauc par atgriešanās un atkopšanas blokiem, un mēs iesakām noņemt atzīmi no abām šīm iespējām. Pirmā opcija var palēnināt jūsu vietnes darbību, un otrā iespēja jums parādīs daudz komentāru par surogātpastu.

Trešā opcija raksta iestatījumu ekrānā ir “Ļaujiet cilvēkiem izlikt komentārus par jauniem rakstiem”. Tas ļauj komentēt visus jaunos rakstus, kurus rakstāt savā WordPress vietnē. Ir svarīgi atzīmēt, ka jūs varat ieslēgt un izslēgt atsevišķu rakstu komentārus, kā mēs jums iepriekš parādījām šajā rakstā.

Sadaļa Citi komentāru iestatījumi

Citu komentāru iestatījumu sadaļā jūs pamanīsit pirmo iespēju, jo “Komentāra autoram ir jāaizpilda vārds un e-pasts”. Izmantojot šo opciju, komentāru autoriem ir obligāti jānorāda vārds un e-pasta adrese kopā ar komentāriem. Jums ir jāpārbauda šī opcija, ja vien savā vietnē nevēlaties atļaut anonīmu komentēšanu.

Ir arī iespēja pieprasīt lietotājiem reģistrēties jūsu vietnē pirms komentāra atstāšanas, taču, mūsuprāt, lielākajai daļai vietņu tas nav nepieciešams..

Jūs redzēsit arī iespēju slēgt komentārus par vecākiem rakstiem. Daži vietņu īpašnieki to izmanto, lai novērstu surogātpastu, taču tā pilnīgi ir personiska izvēle.

WordPress ļauj lietotājiem atbildēt uz komentāriem. Šīs atbildes parādīsies ligzdotas zem sākotnējā komentāra tikai tad, ja atzīmēsit rūtiņu blakus “Iespējot vītotus (ligzdotus) komentārus”. Jūs varat norādīt, cik dziļi šie ligzdotie komentāri var iet. Šo ligzdoto komentāru izskatu izskata jūsu WordPress tēma. Pārāk daudz līmeņu var sagrozīt komentāru lasāmību. 5 līmeņu noklusējuma iestatījums ir pietiekami labs lielākajai daļai WordPress motīvu. Vairāk iepriekšēju lietotāju var aplūkot mūsu ceļvedi par to, kā veidot WordPress komentāru izkārtojumu.

Ja kāds no jūsu rakstiem kļūst populārs un sāk iegūt pārāk daudz komentāru, pamanīsit, ka komentāru sadaļa kļūs pārāk gara. Lai lasītu jaunākos raksta komentārus, lietotājiem būs jāveic daudz ritināšanas. Lai novērstu šo problēmu, varat pārbaudīt iespēju sadalīt komentārus lapās. Pēc noklusējuma šī opcija atļauj 50 augstākā līmeņa komentārus, jūs varat to palielināt vai samazināt. Izvēloties šo opciju, vispirms tiks parādīta arī pēdējā komentāru lapa.

Pēc noklusējuma WordPress rāda jaunāko komentāru apakšā. Varat to mainīt, lai augšpusē parādītu vecākus komentārus.

Komentējiet e-pasta un manuālās apstiprināšanas iestatījumus

Nākamā sadaļa ļauj saņemt e-pastus ikreiz, kad lietotājs komentē jūsu vietni vai kad komentārs tiek turēts moderēšanai. Šī opcija ir aizraujoša tikai jūsu vietnes pirmajās dienās. Saņemot vairāk komentāru, šie e-pasta ziņojumi kļūst kaitinoši, tāpēc iesakām izslēgt.

Sadaļā “Pirms komentāra parādīšanās” pirmā iespēja ir manuāli apstiprināt katru komentāru. Pārliecinieties, ka šī izvēles rūtiņa ir atzīmēta, lai bez jūsu apstiprinājuma jūsu vietnē netiktu parādīti nekādi komentāri.

Zem tā redzēsit opciju “Komentāra autoram jābūt iepriekš apstiprinātam komentāram”. Ja šī opcija ir atzīmēta, autoru komentāri, kuriem ir iepriekš apstiprināts komentārs, tiks parādīti bez skaidra apstiprinājuma. Noņemiet atzīmi no šīs izvēles rūtiņas, lai pārliecinātos, ka visi komentāri tiek apstiprināti manuāli.

Komentāru regulēšanas iestatījumi

Automatizētu surogātpasta komentāru ļoti izplatīta iezīme ir tā, ka tajos ir daudz saišu. Tā kā jūs jau esat iestatījis, lai jūsu komentāri tiktu apstiprināti manuāli, visi jūsu komentāri nonāks moderēšanas rindā neatkarīgi no tā, cik saites viņiem ir.

Jūs redzēsit lielāku teksta laukumu, kurā varēsit ievadīt vārdus, IP un e-pasta adreses vai vietrāžus URL, kurus vēlaties piesargāties. Visi komentāri, kas atbilst šeit ievadītajām lietām, tiks nosūtīti uz regulēšanas rindu. Šeit nekas nav jāievada, jo jūs jau esat iestatījis visus komentārus manuālai apstiprināšanai, un tie visi tik un tā dodas uz moderēšanas rindu..

Iemiesojumu iestatīšana jūsu WordPress vietnē

Komentāru iestatījumu ekrāna pēdējā sadaļa ir paredzēta iemiesojumiem. Šie ir attēli, kas jūsu vietnē parādās blakus komentāru autora vārdam. WordPress izmanto Gravatar, kas ir bezmaksas pakalpojums, kas lietotājiem ļauj izmantot to pašu iemiesojumu visos apmeklētajos emuāros (skat. Mūsu rokasgrāmatu par to, kas ir Gravatar). Ja komentāra autoram nav Gravatar attēla, kas saistīts ar viņu e-pasta adresi, WordPress kā noklusējuma gravatar izmanto Mystery Man. To var mainīt, atlasot noklusējuma iemiesojumu no saraksta vai pat WordPress pievienojot savu pielāgoto noklusējuma gravatoru.

Tas ir viss, jūs esat konfigurējis savus komentāru iestatījumus. Neaizmirstiet noklikšķināt uz pogas Saglabāt izmaiņas, lai saglabātu iestatījumus.

Trešo personu komentāri

Gadu gaitā WordPress ir ieviestas vairākas trešo personu komentēšanas platformas. Katrai platformai ir savs moderēšanas interfeiss un tehnoloģija. Vietnē WPBeginner mēs izmantojam komentēšanas sistēmu Disqus.

Tiem, kuriem rodas jautājums, kāpēc mēs izmantojam Disqus, šeit ir sīks raksts par to, kāpēc mēs pārgājām uz Disqus un kā jūs varat iestatīt Disqus savā vietnē.

Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja uzzināt, kā iestatīt un regulēt komentārus pakalpojumā WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me