Kā mitināt vietni (vienkāršs ceļvedis iesācējiem) 2020. gadā

Vai vēlaties uzzināt, kā mitināt vietni? Pašmāju vietņu veidotāji, piemēram, WordPress, piedāvā jums pilnīgu brīvību veidot jebkura veida vietnes.


Izaicinājums ir tāds, ka vairums iesācēju nezina labāko vietņu mitināšanas veidu. Daudzi pat uzskata, ka vietņu uzturēšanai ir vajadzīgas īpašas tehniskās prasmes.

Tā vienkārši nav taisnība.

Ja izvēlaties pareizo pieeju, tad dažu minūšu laikā varat ērti mitināt savu vietni. Vairumā gadījumu tas ir tikpat vienkārši kā facebook konta izveidošana.

Šajā rokasgrāmatā iesācējiem mēs parādīsim precīzus soļus, kā mitināt vietni, nemācoties nekādas tehniskās prasmes.

Mēs arī paskaidrosim, kā tas viss darbojas aizkulisēs. Tas palīdzētu jums iegūt pamatzināšanu par dažādiem vietnes mitināšanas veidiem.

Gatavs? Sāksim.

Kā mitināt vietni

Šis ir tas, ko jūs uzzināsit šajā rokasgrāmatā.

  Ko nozīmē vietnes mitināšana??

  Vietnes mitināšana nozīmē, ka vietnes failus ievietojat speciālā datorā, ko sauc par serveri. Šis dators padara jūsu vietnes failus publiski pieejamus internetā, lai ikviens to varētu apmeklēt.

  Lai vietni varētu redzēt citi cilvēki visā pasaulē, šiem speciālajiem datoriem ir instalēts noteikts programmatūras komplekts. Šo programmatūru sauc par tīmekļa serveri.

  Web servera pamatdarbs ir ienākošo pieprasījumu saņemšana un atbildēšana, nosūtot pieprasīto lapu uz lietotāja pārlūkprogrammu.

  Vietnes mitināšana

  Tagad tas viss var izklausīties kā tehniskā žargona kopums, un tā tas ir.

  Tomēr jums nav jāiemācās darīt visas šīs darbības, lai mitinātu jūsu vietni. Par laimi, tūkstošiem uzņēmumu piedāvā šo pakalpojumu (par ļoti zemām izmaksām).

  Visas interneta vietnes izmanto tīmekļa mitināšanas uzņēmumu, lai mitinātu savas vietnes. Pat tādi tehnoloģiju giganti kā Netflix (mitināts Amazon) un PayPal (mitina Google Cloud hostings) savā mitināšanā izmanto trešo personu pakalpojumu sniedzējus.

  Ir tikai daži uzņēmumi, piemēram, Google, Microsoft un Amazon, kuri visus savus pakalpojumus pilnībā izvieto savās platformās.

  Viņi to var izdarīt, jo viņiem ir tehniskie un finanšu resursi, lai uzņemtos tik milzīgu uzdevumu. Visi citi uzņēmumi (ieskaitot mūs) savas tīmekļa vietnes mitināšanai izmanto tīmekļa mitināšanas uzņēmumu.

  Kas jums nepieciešams vietnes mitināšanai

  Lai mitinātu vietni, jums būs jāveic šādas divas lietas.

  • Web mitināšanas pakalpojumu sniedzējs
  • Domēna vārds

  Web mitināšanas pakalpojumu sniedzēji piedāvā gatavus tīmekļa serverus savas vietnes mitināšanai. Viņi rūpējas par visām tehniskajām lietām un vietņu īpašniekiem nodrošina ērti lietojamus rīkus, lai pārvaldītu viņu mitināšanu.

  Tagad, kā lietotāji sasniedz jūsu pašu mitinātu vietni? Šeit nāk domēnu vārdi.

  Domēna vārds ir jūsu vietnes adrese, kuru cilvēki ievada pārlūkā, lai apmeklētu jūsu vietni. Piemēram, wpbeginner.com atvedīs jūs uz šo vietni.

  Būtībā domēna nosaukums ir cilvēkiem draudzīgs veids, kā savienot lietotāja pārlūkprogrammas ar vietnes serveri, kas saistīts ar šo domēna vārdu. Lai uzzinātu vairāk, skatiet mūsu ceļvedi par domēna vārdu un tā darbību.

  kā darbojas domēna vārdi

  Jūs varat iegādāties domēna vārdu no viena no šiem labākajiem domēnu reģistrētājiem. Tie ir uzņēmumi, kuriem ir licence pārdot domēna vārdu reģistrāciju.

  Lai saprastu attiecības starp mitināšanu un domēniem, skatiet mūsu ceļvedi par atšķirību starp tīmekļa mitināšanu un domēna vārdu.

  Piezīme: vēlāk šajā rakstā mēs jums parādīsim, kā iegūt domēna vārdu bez maksas.

  Vispirms apskatīsim dažāda veida tīmekļa mitināšanas plānus un novērtēsim, kurš no tiem būtu vispiemērotākais jūsu vietnes mitināšanai..

  Vietņu mitināšanas pakalpojumu veidi

  Ne visas vietnes ir vienādas. Daži no tiem ir mazāki un ar mazu trafiku, savukārt citi ir lielāki ar lielāku saturu un apmeklētājiem.

  Mazāka vietne prasa mazāk resursu. No otras puses, lielākai un populārākai vietnei būs nepieciešami vairāk resursu, lai tā darbotos efektīvi.

  Vietņu mitināšanas uzņēmumi sniedz dažāda veida mitināšanas piedāvājumus, kas izstrādāti, lai risinātu konkrētas vietņu vajadzības. Šeit ir daži no visizplatītākajiem hostinga pakalpojumiem.

  1. Dalīts hostings

  Dalīta hostinga pakalpojums ir piemērots mazām vietnēm, emuāriem un maziem uzņēmumiem, kuri tikko sāk darbu.

  Viņi spēj samazināt savas izmaksas, ļaujot vairākām vietnēm koplietot tos pašus servera resursus. Tas padara jūsu vietnes mitināšanu pieejamu.

  Cenas: Sākot no 2,75 mēnesī līdz 7,99 USD mēnesī

  Piemērots: jauna emuāra, maza biznesa vietnes sākšanai

  Mūsu ieteiktais koplietojamo mitināšanas pakalpojumu sniedzējs: Bluehost

  Lai uzzinātu vairāk, skatiet mūsu ceļvedi par patiesību par labāko kopīgoto tīmekļa mitināšanu.

  2. VPS mitināšana

  VPS mitināšana (virtuālā privātā servera mitināšana) joprojām ir dalīta mitināšanas vide. Tomēr tas piedāvā elastīgu resursu kopumu, lai apstrādātu lielu satiksmes intensitāti.

  Jūsu vietnei tiek nodalīts privāts serveris, kuru varat pārvaldīt no sava mitināšanas vadības paneļa. Tas dod jums labāko no abām pasaulēm, zemas koplietošanas hostinga izmaksas ar īpašu resursu elastību.

  Cenas: Sākot no USD 29.99 mēnesī

  Piemērots: vidējiem uzņēmumiem, populāriem emuāriem un e-komercijas veikaliem.

  Mūsu ieteiktais VPS mitināšanas uzņēmums: HostGator

  Lai uzzinātu vairāk, skatiet mūsu rakstu par to, kad vietnei ir nepieciešams VPS mitināšana.

  3. Pārvaldītā WordPress mitināšana

  Pārvaldīts WordPress mitināšana ir specializēts mitināšanas pakalpojums, kas paredzēts tieši WordPress. Tas ir kā konsjerža pakalpojums jūsu WordPress vietnei.

  Pārvaldītā mitināšanas platformā mitināšanas uzņēmums rūpējas par jūsu vietnes atjauninājumiem, dublēšanu un kešatmiņu. Tas ļauj jums koncentrēties uz satura izveidi un sava biznesa izaugsmi.

  Cenas: Sākot no USD 35,00 mēnesī

  Piemērots: populāriem emuāriem, biznesa vietnēm, dalības vietnēm

  Mūsu ieteiktais pārvaldītais WordPress mitināšanas uzņēmums: WP Engine

  Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet mūsu rakstu, kurā paskaidrots, kad jums tiešām ir nepieciešams pārvaldīts WordPress mitināšana.

  4. Dedicated Hosting

  Īpaša servera mitināšana nodrošina visu serveri, kas veltīts jūsu vietnei. Jūs saņemat visus servera resursus, uzlabotus servera pārvaldības rīkus, spēju instalēt savu programmatūru un pat savu operētājsistēmu.

  Jūs pārvaldīsit pats savu serveri, kam, iespējams, būs vajadzīgas dažas tehniskās prasmes. Tā ir uzlabota opcija lielākām vietnēm, kurām nepieciešama augsta veiktspēja, lai novērstu lielāku trafika daudzumu.

  Cenas: Sākot no USD 79,99 mēnesī

  Piemērots: uzņēmumu līmeņa uzņēmumiem, ļoti populārām vietnēm, e-komercijas veikaliem

  Mūsu ieteiktais specializētais mitināšanas uzņēmums: SiteGround vai HostGator

  Piezīme: WPBeginner vietnes mitināšanai izmantojam HostGator pielāgotus veltītos serverus.

  Vietnes mitināšanas pareizā plāna izvēle

  Kā redzat, visiem dažādajiem hostinga plāniem ir atšķirīga servera konfigurācija un cenas. Jums būs jāizvēlas plāns, kas atbilst jūsu vajadzībām un budžetam.

  Vietnē WPBeginner mēs iesakām lietotājiem sākt ar zemu izmaksu dalīta hostinga plānu un pēc tam jaunināt, pieaugot viņu biznesam. Tas ļauj ietaupīt naudu un maksāt tikai par faktiski nepieciešamajiem pakalpojumiem.

  Koplietošanas hostinga plāni sākas no USD 7,99 mēnesī (maksā katru gadu) un USD 14,99 par domēna vārdu.

  Ja jūs tikko sākat darbu, tas joprojām ir ievērojams ieguldījums.

  Par laimi, Bluehost ir piekritis piedāvāt mūsu lietotājiem atlaidi mitināšanai un bezmaksas domēna vārdam. Būtībā jūs varēsit sākt darbu par USD 2,75 mēnesī.

  Viņi ir viens no lielākajiem hostinga uzņēmumiem pasaulē un oficiāli ieteiktais WordPress mitināšanas pakalpojumu sniedzējs.

  → Noklikšķiniet šeit, lai pieprasītu šo ekskluzīvo Bluehost piedāvājumu ←

  Par citiem dalītās mitināšanas plāniem skatiet labāko hostinga uzņēmumu salīdzinājumu.

  Kad esat reģistrējies mitināšanas kontam, nākamais solis ir izveidot savu vietni. Lai iegūtu detalizētus norādījumus, skatiet mūsu ceļvedi par vietnes izveidi.

  Cik maksā vietnes uzturēšana

  Līdz šim mēs sedzām tīmekļa mitināšanas uzņēmumu izmaksas. Tomēr vietnes uzturēšanas izmaksas var atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem.

  Pirmais ir izvēlētais mitināšanas plāns. Mēs iesakām sākt ar mazākiem dalīta hostinga plāniem un pēc tam jaunināt, pieaugot jūsu biznesam un vietnei.

  Kad sākat veidot vietni, jums, iespējams, vajadzēs tērēt naudu citām lietām, kā arī vietņu veidnēm, programmatūras paplašinājumiem un citiem pakalpojumiem.

  Jūsu mērķis būtu iegādāties tikai to, kas jums faktiski nepieciešams, un izmantot bezmaksas rīkus, kad vien iespējams.

  Mums ir lielisks ceļvedis par WordPress vietnes veidošanas izmaksām un to, kā izvairīties no liekiem izdevumiem.

  Kā mitināt vietni datorā

  Lietotāji bieži jautā, vai viņi var mitināt vietni uz sava datora.

  Jā tu vari.

  Tomēr vienīgais iemesls, kāpēc jums vajadzētu mitināt vietni datorā, ir tas, kad vēlaties vietni pārbaudīt pirms tās ievietošanas internetā.

  Daudziem iesācējiem ir noderīgi apgūt tīmekļa attīstību, WordPress un kodēšanu, datorā instalējot vietējo serveri.

  Skatiet mūsu apmācības par vietējā servera iestatīšanu operētājsistēmās Windows un Mac.

  Tas ļaus jums instalēt vietējo serveri, nepadarot to publiski pieejamu.

  Mēs neiesakām izmantot vietēju serveri, lai mitinātu vietni un padarītu to publiski pieejamu. Tomēr mēs parādīsim, kā to izdarīt lietotājiem, kuri izjūt piedzīvojumus.

  Vietējā resursdatora servera ievietošana tiešsaistē

  Kad vietējā serverī mitināsit vietni, tā būs pieejama tikai jums. Lai vietni ievietotu internetā, jums būs jāmaina tās iestatījumi.

  Vispirms atrodiet sava tīmekļa servera programmatūras konfigurācijas failu ar nosaukumu httpd.conf.

  Ja jūs izmantojat WAMP operētājsistēmā Windows, tad jūs to atradīsit mapē C: \ wamp \ bin \ apache \ apache [version #] \ conf]..

  MAMP lietotāji Mac datorā to atradīs mapē / Applications / MAMP / conf / apache / mapē.

  Šo failu var atvērt, izmantojot vienkārša teksta redaktoru, piemēram, Notepad vai TextEdit. Pēc tam jums jāatrod līnija, kas sākas ar

  Klausieties 80

  Tas jāaizstāj ar savu IP adresi un porta numuru. Jūs varat atrast savu IP adresi, vienkārši meklējot “kāda ir mana IP adrese”, tā parādīs ciparu virkni, kas atdalīta ar punktiem. Šis ir piemērs tam, kā šim kodam vajadzētu izskatīties ar jūsu IP:

  Klausieties 64.233.160.1:80

  Tālāk jums jāatrod šāda rinda:

  Vietējā servera nosaukums: 80

  Iet uz priekšu un mainiet to, aizstājot localhost: 80 ar savu IP adresi.

  ServerName 64.233.160.1

  Tālāk jums jāatrod šāda WAMP rindiņa:

  Ja izmantojat MAMP, meklējiet šo rindu:

  Zem šīs līnijas redzēsit piekļuves atļaujas, kuras jums jāaizstāj ar šīm:

  Pasūtīt atļaut, noliegt
  Atļauties no visiem

  Tagad jūs varat saglabāt konfigurācijas failu un restartēt vietējo serveri ar jaunajām atļaujām.

  Tagad ikviens var izmantot jūsu IP adresi, lai piekļūtu jūsu vietnei, nevis localhost. Šī nav ideāla situācija, jo lietotājiem būtu grūti atcerēties IP adresi.

  Šeit noderēs domēna vārdi.

  Norādot savu domēna vārdu uz vietni mitinātu vietni

  Norādot savu domēna vārdu uz vietni, kuru mitināt uz sava datora, lietotāji varēs tam piekļūt tāpat kā ar jebkuru citu vietni.

  Pirmkārt, jums jārediģē sava domēna vārda DNS iestatījumi. Tālāk redzamajos ekrānuzņēmumos mēs izmantojam Domain.com:

  DNS domēna vārda iestatījumu rediģēšana

  Pēc tam jums jārediģē A nosaukuma ieraksts ar @ zīmi kā Vārds. Ja jums tāda nav, noklikšķiniet uz pogas Pievienot jaunu ierakstu, lai turpinātu.

  Jūsu domēna ieraksta pievienošana

  Vērtības laukā jāievada datora IP adrese un jānoklikšķina uz pogas Atjaunināt DNS, lai saglabātu izmaiņas.

  Ja dators ar vietējo serveri ir tieši savienots ar internetu, tas viss ir izdarīts.

  Tomēr, ja jūsu dators ir savienots ar internetu, izmantojot maršrutētāju, jums jāpārsūta ostas. Lai to izdarītu, jāpiesakās maršrutētāja administratora interfeisā, pārlūka adreses joslā ievadot maršrutētāja IP adresi..

  Atkarībā no ražotāja maršrutētāja saskarne var izskatīties nedaudz atšķirīga. Jums būs jāatrod opcija ar apzīmējumu portu pāradresācija, virtuālais serveris vai NAT.

  Ostas ekspedīcija

  Tālāk jums jāpārsūta tīmekļa vai HTTP trafiks uz 80. portu. IP adreses laukā jāievada datora IP adrese vietējā tīklā. Šī IP adrese ir iekšējā adrese, kas identificē jūsu datoru lokālajā tīklā.

  Pēc tam jums ir jāpiemēro izmaiņas un jārestartē maršrutētājs.

  Trūkumi vietnes mitināšanai pats

  Vietnes mitināšana vietējā datorā ir slikta ideja. Tāpēc pat tehnoloģiju giganti, kuriem ir pietiekami daudz resursu, prasmju un zinātības, dod priekšroku doties pie mitināšanas pakalpojumu sniedzēja.

  Šie ir tikai daži trūkumi, kas saistīti ar vietnes mitināšanu vietējā datorā.

  • Lai darbinātu tīmekļa serveri, tas 24 stundas diennaktī jāievieto datorā, kas savienots ar ātrgaitas interneta savienojumu.
  • Jums arī jāinstalē tīmekļa servera programmatūras atjauninājumi, jāsaglabā dublējumi, jāplāno rezerves serverī utt.
  • Dators, kas mitina jūsu vietni, būs atvērts arī uzlaušanas mēģinājumiem, ļaunprātīgas programmatūras injekcijai un DDOS uzbrukumiem. Tas varētu ietekmēt arī visu citu jūsu tīkla datoru drošību.
  • Jums no interneta pakalpojumu sniedzēja būs jāiegādājas statiska IP adrese, kas jums papildus maksās.

  Tas viss prasīs daudz laika, pūļu un tehnisko iemaņu. Tāpēc ir slikta ideja patstāvīgi mitināt savu vietni vietējā datorā.

  Bieži uzdotie jautājumi par vietņu mitināšanu

  Palīdzot tūkstošiem iesācēju izveidot savas tīmekļa vietnes, mēs esam dzirdējuši visus iespējamos jautājumus. Tālāk ir daži no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem no cilvēkiem, kuri vēlas mitināt vietni.

  1. Kāpēc man ir nepieciešams mitināšanas pakalpojumu sniedzējs, lai mitinātu vietni??

  Hostinga pakalpojumu sniedzēji specializējas vietņu apkalpošanas platformas uzturēšanā. Viņu personālā ir inženieri un sistēmu administratori, kas visu diennakti uzrauga viņu serverus.

  Tas ļauj jums koncentrēties uz savas vietnes izveidi un sava biznesa attīstību, nevis servera programmatūras pārvaldību.

  2. Vai es varu no diviem uzņēmumiem iegādāties domēna vārdu un hostingu??

  Jā tu vari. Tomēr, pērkot tos no tā paša uzņēmuma, jūs abus varat pārvaldīt vienā un tajā pašā informācijas panelī. Arī daži pakalpojumu sniedzēji, piemēram, Bluehost, pat piedāvā bezmaksas domēnu kā stimulu izmantot savu pakalpojumu.

  3. Vai es varu vēlāk iegādāties domēna vārdu un mitināt savu vietni?

  Jā, domēna vārdu var iegādāties viens pats. Tomēr tas nenorādīs uz jūsu vietni, kamēr nebūsit izvēlējies mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

  Mēs iesakām Domain.com reģistrēt domēna vārdu. Viņi piedāvā iesācējiem draudzīgus domēna pārvaldības rīkus, kas vēlāk atvieglos jūsu domēna savienošanu ar jebkuru mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

  4. Vai es varu mitināt savu vietni savā lokālajā datorā un vēlāk pārvietot to uz mitināšanas pakalpojumu sniedzēju?

  Jā, jūs to varat izdarīt. Tomēr, ja jūs nopietni domājat izveidot vietni, tad labāk ir sākt ar mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

  5. Vai es varu mitināt vietni pie viena pakalpojumu sniedzēja un pēc tam mainīt to uz citu pakalpojumu sniedzēju??

  Jā, jūs jebkurā laikā varat pārvietot savu vietni uz jebkuru citu mitināšanas uzņēmumu. Detalizētas instrukcijas skatiet mūsu rakstā par to, kā pārvietot savu vietni uz jaunu resursdatoru.

  6. Kur es mitinu savu vietni?

  Tur ir tik daudz hostinga uzņēmumu, ka iesācējiem kļūst grūti izdarīt pareizo izvēli.

  Gadu gaitā mēs esam sadarbojušies ar visiem labākajiem hostinga uzņēmumiem tirgū. Tas ir devis mums ieskatu par to, kas veido labu mitināšanas platformu.

  Iesācēju vietnēm mēs iesakām Bluehost. Viņi automātiski instalē WordPress un piedāvā iesācējiem draudzīgu informācijas paneli, iebūvētu kešatmiņu, drošību un daudz ko citu. Turklāt viņi piedāvā WPBeginner lasītājiem atlaidi mitināšanai + bezmaksas domēna vārdam.

  Lai iegūtu vairāk ieteikumu, skatiet mūsu labāko hostinga uzņēmumu pilnu sarakstu ar plusiem un mīnusiem.

  Ir maz uzņēmumu, kas piedāvā bezmaksas tīmekļa mitināšanu, taču mēs iesakām būt ļoti uzmanīgiem ar tiem.

  Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja uzzināt, kā mitināt jūsu vietni. Varat arī apskatīt mūsu ceļvedi par to, kā savai vietnei iegūt bezmaksas uzņēmuma e-pasta adresi.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me