Kā pievienot navigācijas izvēlni programmā WordPress (Iesācēja ceļvedis)

Vai vēlaties savai WordPress vietnei pievienot navigācijas izvēlni??


WordPress nāk ar vilkšanas un nomešanas izvēlnes saskarni, kuru varat izmantot, lai izveidotu galvenes izvēlnes, izvēlnes ar nolaižamajām opcijām un daudz ko citu.

Šajā soli pa solim mēs parādīsim, kā WordPress viegli pievienot navigācijas izvēlni.

Kā pievienot navigācijas izvēlni programmā WordPress

Kas ir navigācijas izvēlne??

Navigācijas izvēlne ir saišu saraksts, kas norāda uz svarīgām vietnes jomām. Parasti tie tiek parādīti kā horizontāla saišu josla katras vietnes lapas augšdaļā.

Navigācijas izvēlnes sniedz jūsu vietnes struktūru un palīdz apmeklētājiem atrast to, ko viņi meklē. WPBeginner navigācijas izvēlne izskatās šādi:

WPBeginner navigācijas izvēlne

WordPress ļauj patiešām viegli pievienot izvēlnes un apakšizvēlnes. Varat pievienot saites uz jūsu vissvarīgākajām lapām, kategorijām vai tēmām, emuāru ierakstiem un pat pielāgotas saites, piemēram, uz jūsu sociālā multivides profilu.

Precīza izvēlnes atrašanās vieta būs atkarīga no jūsu WordPress motīva. Lielākajai daļai motīvu būs vairākas iespējas, tāpēc jūs varat izveidot dažādas izvēlnes, kuras var parādīt dažādās vietās.

Piemēram, lielākajai daļai WordPress motīvu ir galvenā izvēlne, kas parādās augšpusē. Dažās tēmās var būt arī sekundārā izvēlne, kājenes izvēlne vai mobilās navigācijas izvēlne.

Pirmās pielāgotās navigācijas izvēlnes izveidošana

Lai izveidotu navigācijas izvēlni, jums jāapmeklē Izskats »Izvēlnes lapa jūsu WordPress administratora informācijas panelī.

Izvēlnes izveidošana programmā WordPress

Vispirms jums jānorāda savas izvēlnes nosaukums, piemēram, “Augšējā navigācijas izvēlne” un pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Izveidot izvēlni”. Tas izvērsīs izvēlnes apgabalu, un tas izskatīsies šādi:

Jaunizveidota izvēlne programmā WordPress

Pēc tam jūs varat izvēlēties lapas, kuras vēlaties pievienot izvēlnei. Varat vai nu automātiski pievienot visas jaunas augstākā līmeņa lapas, vai arī kreisajā kolonnā atlasīt noteiktas lapas.

Vispirms noklikšķiniet uz cilnes “Skatīt visu”, lai skatītu visas savas vietnes lapas. Pēc tam noklikšķiniet uz rūtiņas blakus katrai lapai, kuru vēlaties pievienot savai izvēlnei, un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Pievienot izvēlnei..

Vienumu pievienošana navigācijas izvēlnei

Kad lapas ir pievienotas, varat tās pārvietot, velkot un nometot.

Elementa vilkšana un nomešana, lai to pārvietotu izvēlnē

Piezīme: Visām izvēlnēm to vienumi ir norādīti vertikālā (no augšas uz leju) sarakstā izvēlnes redaktorā. Kad izvēlni ievietojat tiešraidē savā vietnē, atkarībā no izvēlētās vietas tā tiks parādīta vertikāli vai horizontāli (no kreisās uz labo)..

Lielākajai daļai motīvu ir vairākas atšķirīgas vietas, kur var ievietot izvēlnes. Šajā piemērā mēs izmantojam noklusējuma tēmu 2020, kurai ir 5 dažādas atrašanās vietas.

Pēc lapu pievienošanas izvēlnei atlasiet vietu, kur vēlaties parādīt izvēlni, un noklikšķiniet uz pogas Saglabāt izvēlni.

Izvēlnes displeja vietas izvēle

Padoms: Ja nezināt, kur atrodas katra atrašanās vieta, mēģiniet saglabāt izvēlni dažādās vietās, pēc tam apmeklējot vietni, lai redzētu, kā tā izskatās. Jūs, iespējams, nevēlaties izmantot visas atrašanās vietas, taču jūs varētu vēlēties izmantot vairākas.

Šeit ir mūsu pabeigtā izvēlne vietnē:

Pabeigta tiešās navigācijas izvēlne

Nolaižamo izvēlņu izveidošana programmā WordPress

Nolaižamās izvēlnes, kuras dažreiz sauc par ligzdotām izvēlnēm, ir navigācijas izvēlnes ar vecāku un bērnu izvēlnes elementiem. Kad kursors tiek rādīts virs vecāku vienuma, visi apakšizdevumi zem tā parādīsies apakšizvēlnē.

Lai izveidotu apakšizvēlni, velciet vienumu zem vecāka vienuma un pēc tam nedaudz velciet to pa labi. Mēs to esam paveikuši ar 3 apakšvienumiem zem izvēlnes “Pakalpojumi”:

Pievienojiet izvēlnes vienumus kā apakšcilvēkus

Vietnē ir redzama apakšizvēlne:

Vietnes navigācijas nolaižamā apakšizvēlne

Jūs pat varat pievienot vairākus nolaižamās kārtas slāņus, lai apakšizvēlnei būtu apakšizvēlne. Tas galu galā var likties mazliet pārblīvēts, un daudzas tēmas neatbalsta daudzslāņu nolaižamās izvēlnes.

Šajā piemērā varat redzēt, ka logotipa noformējumam (apakšizdevumam “Pakalpojumi”) ir divi atsevišķi priekšmeti.

Ligzdota nolaižamā izvēlne

Kategoriju pievienošana WordPress izvēlnēm

Ja emuāru pārvaldīšanai izmantojat WordPress, iespējams, vēlēsities pievienot savas emuāru kategorijas nolaižamajā izvēlnē WordPress. Mēs to darām vietnē WPBeginner:

WPBeginner izvēlne, kurā parādītas nolaižamās kategorijas

Jūs varat viegli pievienot kategorijas savai izvēlnei, noklikšķinot uz cilnes Kategorijas, kas atrodas ekrāna Izvēlnes kreisajā pusē. Jums var būt arī jānoklikšķina uz cilnes “Skatīt visu”, lai redzētu visas savas kategorijas.

Vienkārši atlasiet kategorijas, kuras vēlaties pievienot izvēlnei, un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Pievienot izvēlnei.

Kategoriju pievienošana savai izvēlnei

Kategorijas parādīsies kā parastās izvēlnes vienības izvēlnes apakšā. Jūs varat tos vilkt un nomest vietā. Visas šīs kategorijas mēs ievietosim izvēlnes vienumā Emuāri.

Ievietojot kategorijas zem izvēlnes vienuma “Emuārs”

Vai vēlaties, lai jūsu vietnē būtu emuāra lapa, kas ir nodalīta no jūsu mājas lapas? Ja tā, pārbaudiet mūsu apmācību par to, kā WordPress izveidot atsevišķu emuāru ziņu lapu.

Pielāgotu saišu pievienošana jūsu WordPress navigācijas izvēlnēm

Neatkarīgi no kategorijām un lapām, WordPress arī padara to ļoti ērti pielāgotu saišu pievienošanu savai izvēlnei. Varat to izmantot, lai izveidotu saiti uz saviem sociālo mediju profiliem, savu tiešsaistes veikalu un / vai citām vietnēm, kas jums pieder.

Izvēlnes ekrānā būs jāizmanto cilne Pielāgotas saites. Vienkārši pievienojiet saiti kopā ar tekstu, kuru vēlaties izmantot savā izvēlnē.

Izvēlnei pievienojot pielāgotu saiti Twitter

Jūs pat varat radoši darboties un savā izvēlnē pievienot sociālo mediju ikonas.

Sociālo mediju izvēlne

Izvēlnes elementa rediģēšana vai noņemšana WordPress navigācijas izvēlnēs

Kad savai pielāgotajai navigācijas izvēlnei pievienojat lapas vai kategorijas, WordPress kā saites tekstu izmanto lapas virsrakstu vai kategorijas nosaukumu. Ja vēlaties, varat to mainīt.

Jebkuru izvēlnes vienumu var rediģēt, noklikšķinot uz lejupvērstās bultiņas blakus tam.

Paplašinot izvēlnes vienumu, lai rediģētu tā nosaukumu

Šeit var mainīt izvēlnes elementa nosaukumu. Šeit varat arī noklikšķināt uz Noņemt, lai pilnībā noņemtu saiti no savas izvēlnes.

Ja jums ir problēmas ar vilkšanas un nomešanas saskarni, izvēlnes vienumu varat arī pārvietot, noklikšķinot uz atbilstošās saites Pārvietot..

WordPress izvēlņu pievienošana sānjoslām un kājenēm

Jums nav vienkārši jāpieturas pie sava motīva parādīšanas vietām. Navigācijas izvēlnes var pievienot jebkurā apgabalā, kur tiek izmantoti logrīki, piemēram, sānjoslā vai kājenē.

Vienkārši dodieties uz Izskats »Logrīki un pievienojiet logrīku “Navigācijas izvēlne” sānjoslai. Pēc tam pievienojiet logrīka nosaukumu un nolaižamajā sarakstā Atlasīt izvēlni izvēlieties pareizo izvēlni.

Izvēlnes pievienošana kā sānjoslas logrīks

Šis ir pielāgotas WordPress kājenes izvēlnes piemērs, kas izveidots Syed Balkhi vietnē.

WordPress kājenes izvēlnes piemērs - Syed Balkhi

Doties tālāk ar navigācijas izvēlnēm

Ja vēlaties izveidot patiesi episku izvēlni ar daudzām saitēm, mēs esam ieguvuši apmācību, kā WordPress izveidot mega izvēlni. Tas ļauj izveidot nolaižamo izvēlni, kurā ir daudz vienumu, ieskaitot attēlus.

Mega izvēlnes priekšskatījums

Mega izvēlnes ir lieliska iespēja, ja jums ir liela vietne, piemēram, tiešsaistes veikals vai ziņu vietne. Šāda veida izvēlni izmanto tādas vietnes kā Reuters, Buzzfeed, Starbucks utt.

Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja uzzināt, kā WordPress pievienot navigācijas izvēlni. Iespējams, vēlēsities arī izlasīt mūsu ceļvežus, kā WordPress stilizēt navigācijas izvēlnes un kā WordPress izveidot lipīgu peldošo navigācijas izvēlni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map