Kas ir Akismet un kāpēc jums tas jāsāk lietot uzreiz

Katrā WordPress instalācijā ir divi iepriekš instalēti spraudņi. Viens no tiem ir Akismet, kas noteikti ir mūsu sarakstā, kurā obligāti jābūt WordPress spraudņiem. Kaut arī Akismet ir iepriekš instalēts, tas pēc noklusējuma netiek aktivizēts. Lai to aktivizētu, jums būs jāveic dažas papildu darbības. Šajā rakstā mēs izskaidrosim, kas ir Akismet un kāpēc jums tas jāsāk lietot uzreiz. Mēs arī parādīsim, kā iestatīt Akismet savā WordPress vietnē.


Kas ir Akismet?

Akismet ir komentāru surogātpasta filtrēšanas pakalpojums. Nosaukums Akismet nāk no Automattic un Kismet. Auttomatic ir uzņēmums, kas atrodas aiz Akismet, un to dibināja WordPress līdzdibinātājs Metjū Mullenvegs. Akismet noķer emuāru komentārus un pingback surogātpastu, izmantojot viņu algoritmus. Šis algoritms mācās no savām kļūdām un darbībām, kuras veic iesaistītās vietnes. Piemēram, kad vairākas vietnes sāk ziņot par līdzīga izskata saturu kā surogātpasts, Akismet nākotnē iemācīsies identificēt šāda veida saturu kā surogātpastu. Kopš 2013. gada 14. jūnija Akismet ir nozvejojis vairāk nekā 83 miljardi surogātpastu komentāri.

Kāpēc jums vajadzētu lietot Akismet??

Populārajās vietnēs surogātpastu komentāru skaits varētu sasniegt pat 85%. Tas nozīmē, ka no katriem 100 komentāriem tikai 15 ir likumīgi. Komentāru regulēšana ir laikietilpīgs uzdevums, un Akismet var ietaupīt stundas. Akismet noķers surogātpastu komentārus, pirms tas novirzīsies uz jūsu moderēšanas rindu kā neapstiprinātu. Tas ļauj jums koncentrēt enerģiju reālu lietotāju komentāru moderēšanai.

Lietotāju kritika

Agrāk lietotāji ir kritizējuši Akismet par nepatiesu pozitīvu vērtējumu sniegšanu. Viltus pozitīvi ir likumīgi komentāri, kurus Akismet atzīmē kā surogātpastu. Tas var notikt dažādu iemeslu dēļ. Viens no visizplatītākajiem iemesliem ir tas, ka vairāki emuāri lietotāja komentārus ir atzīmējuši kā mēstules, tad Akismet iemācīsies visus šī lietotāja komentārus atzīmēt kā mēstules. Tāpat kā jebkura cita automatizēta platforma, Akismet nav perfekta, taču tā ir vislabākā.

Kā zināt, vai jūsu komentārs tika atklāts kā mēstule

Ja Akismet jūsu komentāru atzīmēja kā surogātpastu, tad jūs vairs neredzēsit paziņojumu Gaidīt regulēšanu. Ja jūs iesniedzat komentāru par vietni un neredzat komentāra tekstu kopā ar paziņojumu, kurā teikts, ka gaida samērīgumu, jums nekavējoties jāsazinās ar vietnes administratoru. Viņi var palīdzēt izvilkt jūsu komentāru no surogātpasta lodziņa, un virsstundas Akismet mācīsies no savām kļūdām.

Kā iestatīt Akismet programmā WordPress

Pirmā lieta, kas jums jādara, ir doties uz Spraudņi un aktivizējiet Akismet.

Aktivizējiet Akismet programmā WordPress

Pēc aktivizēšanas Akismet pievieno jaunu izvēlnes vienumu Spraudņi »Akismet konfigurācija. Noklikšķinot uz Akismet Configuration, jūs nonāksit Akismet Configuration ekrānā. Šajā lapā jums tiks lūgts ievadīt savu Akismet API atslēgu. Atstājiet šo lapu atvērtu un atvērtu jaunu pārlūka logu. Mēs atgriezīsimies šajā lapā pēc Akismet API atslēgas izveidošanas.

Kā iegūt Akismet API atslēgu

Lai iestatītu Akismet savā vietnē, jums nepieciešama API atslēga. Dodieties uz Akismet vietni un noklikšķiniet uz Saņemt WordPress taustiņu.

Iegūstiet Akismet atslēgu savai WordPress vietnei

Tādējādi jūs nokļūsit Akismet plānu un cenu lapā. Akismet ir bezmaksas vietnēm, kas nav paredzētas uzņēmējdarbībai un personīgai lietošanai. Uzņēmējdarbības vietnēm ir pieejami dažādi plāni un paketes. Izvēlieties sev vispiemērotāko variantu. Cenu noteikšana notiek uz goda sistēmas pamata, tāpēc teorētiski jūs varat nokļūt, izmantojot personisko plānu vietnē ar mazu trafiku. Neatkarīgi no tā, kuru plānu izvēlaties, atlikušie soļi būs līdzīgi. Lai turpinātu, noklikšķiniet uz pogas Pierakstīties.

Izvēlieties vietnes Akismet abonēšanas plānu

Noklikšķinot uz reģistrēšanās, jūs nonāksit nākamajā ekrānā, kurā jums tiks lūgts reģistrēties WordPress.com. WordPress.com ir emuāru mitināšanas pakalpojums, ko nodrošina Automattic, tas pats uzņēmums, kas piedāvā jums Akismet. Tomēr WordPress.com nav tas pats, kas jūsu vietne WordPress.org. Lai iegūtu papildinformāciju, skatiet sadaļu Paš Hosted WordPress.org salīdzinājumā ar bezmaksas WordPress.com [Infograph] un kā ir saistītas WordPress.com un WordPress.org. Varat izveidot WordPress.com kontu, neveidojot emuāru. Lai turpinātu, noklikšķiniet uz pogas Reģistrēties ar WordPress.com. Tas atvērs uznirstošo logu ar vienkāršu pieteikšanās formu.

Akismet reģistrējieties, izmantojot WordPress.com kontu

Ja jums jau ir WordPress.com konts, tad varat noklikšķināt uz saites, kurai man jau ir WordPress.com konts. Ja jums nav WordPress.com konta, vienkārši aizpildiet informāciju un izveidojiet to.

Kad autentifikācija ar WordPress.com būs pabeigta, jūs tiksit novirzīts atpakaļ uz Akismet vietni. Tur jums tiks lūgts sniegt dažus datus par lietotāju kopā ar maksājuma informāciju. Ja izvēlējāties bezmaksas plānu, tad vienkārši velciet cenu uz USD 0.

Reģistrēšanās un maksāšanas lapa Akismet

Noklikšķiniet uz pogas Turpināt, un jūs tiksit atvērts ekrānā, kurā parādīta jūsu API atslēga. Jūs arī saņemsit e-pastu no Akismet ar jūsu API atslēgu.

Kopējiet savu Akismet API atslēgu

Atcerieties, ka API atslēga ir kā parole. Nedaliet to nevienam. Gadījumā, ja pazaudējat vai aizmirstat savu API atslēgu, jūs vienmēr varat apmeklēt vietni Akismet.com un noklikšķināt uz pierakstīšanās pogas, lai piekļūtu sava konta lapai. Pēc pierakstīšanās Akismet API atslēga būs paslēpta. Noklikšķiniet uz saites Atklāt, lai parādītu savu API atslēgu.

Iegādājieties Akismet API atslēgu jebkurā laikā no savas Akismet konta lapas

Akismet API atslēgas izmantošana WordPress

Kopējiet savu Akismet API atslēgu un dodieties atpakaļ uz savas WordPress vietnes administrēšanas zonu. Iet uz Spraudņi »Akismet konfigurācija un ielīmējiet API atslēgu. Pārējās opcijas šajā ekrānā nav obligātas. Kad esat noklikšķinājis uz pogas Atjaunināt opcijas, Akismet tagad pārbaudīs jūsu atslēgu un parādīs veiksmes ziņojumu:

Akismet viss izveidots un gatavs noķert surogātpastu

Rāda Akismet statistiku jūsu vietnes aizmugurē un priekšpusē

Pēc pieteikšanās savā WordPress vietnē jūs redzēsit Akismet Stats pārskatu. Tas parādīs Akismet noķerto surogātpastu komentāru skaitu un to, cik daudz no tiem pašlaik atrodas jūsu surogātpasta rindā. Ļoti ieteicams ik pa laikam palūkoties uz surogātpastu rindu, lai nepalaistu garām likumīgu komentāru, kas kļūdaini tiktu izdzēsts.

Akismat statistikas pārskats WordPress administratora informācijas panelī

Šeit ir pieejams detalizēts Akismat statistikas skats Informācijas panelis »Akismat statistika izvēlnes vienums. Noklikšķinot uz tā, jums parādīsies detalizēta statistika par surogātpastu un šķiņķiem jūsu vietnē. Jūs varat arī redzēt, cik daudz surogātpastu komentāru ir noķēris Akismet kopš tā aktivizēšanas.

Detalizēta Akismet statistika hamu un surogātpastu komentāriem jūsu vietnē

Ja vēlaties parādīt surogātpastu komentāru skaitu, ko Akismet ir pamanījis jūsu vietnē, varat izmantot logrīku Akismet. Iet uz Izskats »Logrīki, velciet un nometiet Akismet logrīku sānjoslā.

Logrīks Akismet, lai parādītu spraudņa noķerto surogātpastu komentāru skaitu

Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja iestatīt Akismet savā vietnē, iegūt Akismet API atslēgu un uzzināt, kāpēc Akismet ir svarīga. Komentāri par surogātpastu ir liela problēma, ar ko saskaras daudzas WordPress vietnes. Pieaugot vietnei, jūs atradīsit, ka jums ir vajadzīgas citas iespējas, kā sadarboties ar Akismet, lai samazinātu surogātpasta daudzumu. Piemēram, WordPress var bloķēt surogātpastu komentāru botus, izmantojot medus katlu. Tā kā lielākā daļa surogātpasta izplatītāju vēlas jūsu vietnē atstāt surogātpastu saites, vietnes Word lauku varat noņemt no WordPress komentāru formas, tāpat kā mēs. Mēs esam arī izveidojuši padomu un rīku sarakstu, lai WordPress apkarotu komentāru surogātpastu. Jautājumiem un atsauksmēm, lūdzu, atstājiet komentāru zemāk.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map