Kas ir emuārs un kā tas atšķiras no vietnes? (Paskaidrots)

Bieži vien lasītāji mums jautā par to, kas ir emuārs, un kā tas atšķiras no vietnes? Ja jūs domājat par emuāra vai vietnes izveidi, tad šo noteikumu izpratne palīdzēs sasniegt jūsu mērķus.


Šajā rokasgrāmatā iesācējiem mēs izskaidrosim, kas ir emuārs un kā tas atšķiras no tradicionālās vietnes. Mēs runāsim arī par lietošanas scenārijiem ar reālās pasaules piemēriem un to priekšrocībām.

Kas ir emuārs un kā tas atšķiras no vietnes?

Kas ir emuārs?

Emuārs ir vietņu veids, kurā saturs tiek parādīts apgrieztā hronoloģiskā secībā (jaunāks saturs parādās vispirms). Emuāra saturu bieži sauc par ierakstiem vai “emuāra ziņām”.

Emuārus parasti pārvalda indivīds vai neliela cilvēku grupa, lai sniegtu informāciju sarunvalodas stilā. Tomēr tagad ir daudz korporatīvo emuāru, kas rada daudz informācijas un domāšanas vadības stila satura.

Emuāra lapa, kurā redzamas ziņas

Tipiskos emuāru ierakstos ir arī komentāru sadaļa, kurā lietotāji var atbildēt uz rakstu.

Emuāru vēsture

Emuāri izveidojās no tiešsaistes dienasgrāmatām un žurnāliem 90. gadu vidū. Tajā laikā interneta lietotāji jau darbojās ar personīgām tīmekļa lapām, kurās viņi regulāri publicēja atjauninājumus par savu personīgo dzīvi, domām un sociālajiem komentāriem.

Termins tīmekļa žurnāls pirmo reizi tika izmantots 90. gadu beigās, vēlāk kļūstot par “tīmekļa žurnālu”, pēc tam “mēs emuāru” un visbeidzot tikai “emuārs”.

Tā kā pieaug šādu tīmekļa lapu skaits, sāka parādīties vairāki rīki, kas lietotājiem atvieglo tiešsaistes žurnālu un emuāru izveidi. Šie rīki palīdzēja popularizēt emuāru veidošanu un padarīja tehnoloģiju pieejamu lietotājiem, kas nav tehniski tehniski.

1999. gadā tika atvērta populārā emuāru veidošanas vietne Blogger.com, kuru vēlāk Google iegādājās 2003. gada februārī.

Tajā pašā gadā WordPress savu pirmo versiju kā emuāru veidošanas platformu izlaida 2003. gada maijā.

Mūsdienās WordPress ir pasaulē populārākā emuāru veidošanas platforma, kas nodrošina vairāk nekā 30% no visām vietnēm internetā.

Kāda ir atšķirība starp emuāru un vietni?

Emuāri ir vietnes tips. Vienīgā reālā atšķirība starp emuāru un citiem tīmekļa vietņu veidiem ir tā, ka emuārus regulāri atjauno ar jaunu saturu, kas tiek parādīts apgrieztā hronoloģiskā secībā (jaunāki ieraksti vispirms).

Parasti vietnēm ir statisks raksturs, ja saturs tiek sakārtots lapās, un tās netiek bieži atjauninātas. Tā kā emuārs ir dinamisks, un to parasti atjaunina biežāk. Daži emuāru autori dienā publicē vairākus jaunus rakstus.

Emuāri var būt daļa no lielākas vietnes. Bieži vien uzņēmumiem ir emuāru sadaļa, kurā viņi regulāri izveido saturu, lai informētu un izglītotu klientus.

Varat izmantot WordPress, lai izveidotu gan vietni, gan emuāru, tāpēc liela daļa uzņēmumu īpašnieku izmanto WordPress, lai izveidotu savu mazo uzņēmumu vietni.

Vienkārši izsakoties, visi emuāri var būt vietne vai vietnes daļa. Tomēr ne visas vietnes var saukt par emuāriem.

Piemēram, WPBeginner ir emuārs un vietne. Mūsu vietnei ir cits saturs, kas tiek publicēts formātā, kas nav emuārs, piemēram, glosārijs, par mums un kontaktu lapas.

Saturs, kas nav emuārs, emuāra vietnē

Apskatīsim citu piemēru. Šoreiz vietne ar nosaukumu Awesome Motive. Tā ir biznesa vietne un pieder WPBeginner pārvaldības uzņēmumam.

Satriecošs motīvs

Tam nav emuāra vai satura, kas publicēts secīgā secībā. Tas izmanto lapas, lai organizētu un sniegtu informāciju par uzņēmumu, un apkopo lietotāju atsauksmes, pievienojot kontaktinformācijas veidlapu.

Varat arī teikt, ka emuāros ir raksti, kas tiek organizēti, izmantojot kategorijas un tagus. No otras puses, vietnes izmanto lapas, lai organizētu un parādītu saturu.

Emuārs vai vietne – kurš no tiem ir labāks?

Kā iesācējs jums varētu rasties jautājums, vai jums vajadzētu sākt emuāru vai vietni, kurš no tiem ir labāks? Godīgi sakot, atbilde uz šo jautājumu patiešām ir atkarīga no tā, kādi ir jūsu mērķi.

Daudziem maziem uzņēmumiem visā pasaulē ir tradicionālas vietnes, kuras veido tikai lapas un nav emuāru. Šādas mazas vietnes bieži tiek veidotas, lai izveidotu informatīvu tīmekļa klātbūtni uzņēmumam, organizācijai vai indivīdam.

No otras puses, arvien vairāk uzņēmumu savā mārketinga stratēģijā realizē emuāra potenciālu. Viņi tradicionālajām vietnēm pievieno atsevišķu emuāru sadaļu un izmanto to, lai iegūtu vairāk trafika no meklētājprogrammām.

Ņemiet OptinMonster, tā ir vadošās paaudzes programmatūra, un viņu vietnei ir tradicionālās pārdošanas lapas, kurās parādīts viņu produkts un tā funkcijas.

OptinMonster vietne un emuārs

Viņiem ir arī informatīvs emuārs, kurā viņi iemāca lietotājiem uzlabot reklāmguvumus un iegūt vairāk potenciālo pirkumu. Tas viņiem palīdz aptvert nozares atslēgvārdus, lai no meklētājprogrammām iegūtu bezmaksas trafiku un palielinātu pārdošanas apjomus.

Pat ja esat bizness, bezpeļņas organizācija vai profesionālis, emuāra pievienošana savai vietnei var palīdzēt sasniegt jūsu mērķus.

Kāda ir atšķirība starp emuāru ierakstiem un lapām?

WordPress ir vispopulārākā emuāru veidošanas platforma un jaudīga satura pārvaldības sistēma. Pēc noklusējuma tam ir divi satura veidi: ziņas un lapas. Bieži vien iesācēji sajaucas.

Emuāra ziņas jūsu emuāra lapā tiek parādītas apgrieztā hronoloģiskā secībā (no jaunākās līdz vecākajai), jo tās ir savlaicīgs saturs, kas nozīmē, ka lietotājiem būs jāiedziļinās dziļāk, lai skatītu vecākas ziņas.

Lapas ir statisks vienreizēja veida saturs, piemēram, jūsu par lapu, kontaktu lapa, produktu vai pakalpojumu lapas, mājas lapa un cits.

Lai uzzinātu vairāk, skatiet mūsu iesācēju ceļvedi par atšķirībām starp ziņām un lapām.

Lapas parasti tiek izmantotas, lai izveidotu vietnes struktūru un izkārtojumu. Pat emuāriem var būt blakus lapas (skatiet mūsu svarīgo lapu sarakstu, kas vajadzētu būt katram emuāram).

Kāpēc cilvēki blogo? Kādas ir emuāru veidošanas priekšrocības?

Katram atsevišķam emuāru veidotājam ir sava emuāru veidošanas motivācija. Daudzi no viņiem to izmanto kā alternatīvu dienasgrāmatas vai žurnāla glabāšanai. Emuāri nodrošina viņiem vietu, kur dalīties ar savu radošumu un idejām plašākai auditorijai.

Labākie zīmoli un uzņēmumi izveido emuārus, lai izglītotu klientus, dalītos ar jaunumiem un sasniegtu plašāku auditoriju. Emuāru veidošana ir būtiska tiešsaistes mārketinga stratēģijas sastāvdaļa daudziem uzņēmumiem.

Šīs ir tikai dažas emuāru veidošanas priekšrocības.

  • Nodrošina iespēju, kā sakārtot domas un idejas
  • Ļauj parādīt savas prasmes, radošumu un talantus
  • Palīdziet indivīdiem kļūt par autoritāti savā nozarē
  • Palīdz socializēties ar interesantiem līdzīgi domājošiem cilvēkiem tiešsaistē
  • Daudzi emuāru autori nopelna naudu no saviem emuāriem, izmantojot dažādas monetizācijas metodes
  • Uzņēmumi izmanto emuāru veidošanu, lai piesaistītu vairāk potenciālo klientu savās vietnēs
  • Bezpeļņas organizācijas var izmantot emuārus, lai palielinātu izpratni, vadītu sociālo mediju kampaņas un ietekmētu sabiedrisko domu

Kādi ir daži labu emuāru piemēri?

Emuāri ir milzīgi!

Miljoniem cilvēku un uzņēmumu no visas pasaules ir emuāri. Tas nozīmē, ka ir blogi par jebkuru tēmu, par kuru varat domāt.

Šeit ir daži labi emuāri, kurus varat apskatīt kā piemēru. Mēs esam izvēlējušies labākos emuārus dažādās nozarēs, lai sniegtu jums priekšstatu par to, cik dažādi ir emuāri.

1. Šķipsniņš Yum

Šķipsniņš Yum

Pinch of Yum ir viens no populārākajiem ēdienu un recepšu emuāriem tiešsaistē. Sācis vidusskolas skolotājs Lindsijs, emuārs ļāva viņai pamest dienas darbu un kļūt par pilnas slodzes emuāru veidotāju.

2. WeTheParents

WeTheParents

WeTheParents ir populārs vecāku emuārs, kuru vada Neve un Keane (vecāki). Viņi dalās ar vecāku padomiem māmiņām un tētiem, un, to darot, viņi pelna naudu, nopelnot komisiju par produktiem, kurus viņi iesaka.

3. Mēs valkājām ko

Mēs valkājām ko

Sāka Danielle Bernstein, mēs valkājām Kas ir populārs modes emuārs. Ar vairāk nekā 1,5 miljoniem sekotāju tas aptver visu, sākot no modes, beidzot ar interjera dizainu un beidzot ar vīriešu apģērbu.

4. Nerd fitness

Nerd Fitness

Fitnesa emuārs, kuru izveidojis Stīvs Kambs, ir izveidojis Nerd Fitness, lai palīdzētu cilvēkiem saglabāt piemērotību. Tas sniedz fitnesa padomus, motivāciju, atbalstu, diētas un vingrinājumu padomus.

5. Zaudējis ar nolūku

Pazudis ar mērķi

Populārs ceļojumu emuārs, kuru vada Alekss, kurš dalās ar saviem ceļojumiem, vienlaikus piedāvājot ceļojumu padomus, padomus un ceļvežus citiem mugursomniekiem.

6. Mazais Buda

Mazais Buda

Tiny Buda ir personīgās attīstības emuārs, ko izveidojusi Lori Deschene. Emuārā tiek publicēts saturs par laimi, mīlestību, attiecībām, apdomību, garīgumu, vienkāršību, minimālismu, izlaišanu un daudz ko citu..

Tur ir daudz vairāk lielisku emuāru par daudzām dažādām tēmām. Lai uzzinātu vairāk ideju, skatiet mūsu populārāko emuāru veidu sarakstu.

Kā Emuāru autori pelna naudu?

Parasti cilvēki domā par emuāru autoriem kā hobijiem. Daži no viņiem ir, bet liels skaits emuāru veidotāju pelna naudu no saviem emuāriem. Tas viņiem ļauj vairāk koncentrēties uz savu emuāru, atmest ikdienas darbu un veidot veiksmīgu tiešsaistes biznesu.

Veiksmīgāki emuāru autori no saviem emuāriem var gūt ienākumus no sešiem, septiņiem un pat astoņiem cipariem.

Tālāk ir minēti daži veidi, kā vairums emuāru veidotāju izmanto, lai nopelnītu naudu no saviem emuāriem.

Visizplatītākais un, iespējams, vienkāršākais veids, kā nopelnīt naudu tiešsaistē, ir reklāmas. Tomēr kā jauns emuāru autors jūs nevarēsit tieši sazināties ar reklāmdevējiem vai pats tos pārvaldīt.

Šeit ienāk Google AdSense. Tas rūpējas par reklāmu atrašanu, parādīšanu, maksājumu iekasēšanu no reklāmdevējiem un šo maksājumu nosūtīšanu jums par nelielu atgriezenisko saiti..

Daudzi emuāru autori arī pelna naudu, izmantojot filiāļu mārketingu. Būtībā viņi iesaka produktus savās vietnēs un nopelna komisijas naudu, kad lietotāji pērk šos produktus.

Citas izplatītas monetizācijas metodes ietver dalību, tiešsaistes kursu pārdošanu vai tiešsaistes veikala pievienošanu emuāram.

Lai uzzinātu vēl dažus piemērus, skatiet mūsu pārbaudīto e-pasta žurnālu pārbaudīto veidu sarakstu.

Mums ir arī saraksts ar “viegli uzsāktām” tiešsaistes biznesa idejām, kuras varat apskatīt.

Vai kāds var izveidot emuāru?

Jā, ikviens, kurš vēlas izveidot emuāru, to var viegli izdarīt.

Emuāru veidošanas pirmajās dienās lietotājiem bija vajadzīgas kodēšanas prasmes, lai pat atjauninātu savus emuārus. Tagad ir daudz rīku, kas ļauj viegli izveidot emuāru, nekad nerakstot kodu. Ja varat norādīt un noklikšķināt, tad dažu minūšu laikā varat izveidot emuāru.

Nepareiza emuāru veidošanas platformas izvēle emuāra izveidošanai ir visizplatītākā kļūda, ko iesācēji pieļauj. Tā kā jūs esat šeit, jūs nepieļausit šo kļūdu.

Mēs iesakām izmantot WordPress. Tā ir pasaulē populārākā emuāru veidošanas platforma un vietņu veidotāja. Vairāk nekā 30% no visām vietnēm internetā tiek veidotas, izmantojot WordPress, tikai tāpēc, lai jūs varētu gūt priekšstatu par to, cik populāra tā ir.

Pastāv divu veidu WordPress: WordPress.com, kas ir mitināts risinājums, un WordPress.org, kas pazīstams arī kā pats mitināts WordPress. Plašāku informāciju skatiet mūsu rokasgrāmatā par atšķirību starp WordPress.com un WordPress.org.

Mēs iesakām izmantot WordPress.org, jo tas dod jums tūlītēju piekļuvi visām WordPress funkcijām. Tas arī ļauj jums viegli nopelnīt naudu no sava emuāra bez jebkādiem ierobežojumiem.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par WordPress? Lai iegūtu detalizētu tā funkciju sadalījumu, skatiet mūsu pilnu WordPress pārskatu.

Lai sāktu savu WordPress.org emuāru, jums būs jāveic šādas lietas.

  • Domēna nosaukums (tā būs jūsu emuāra adrese un tas, ko lietotāji ievadīs pārlūkprogrammā, lai to apmeklētu. Piemēram, wpbeginner.com)
  • Vietnes mitināšanas konts (tas būs tavs emuāra fails)
  • 20 minūtes sava laika

Parasti domēna vārds jums izmaksās apmēram USD 14,99 gadā, bet vietnes mitināšana – 7,99 USD mēnesī. Tagad, ja jūs tikko sākat darbu, tas, šķiet, ir daudz naudas.

Par laimi, Bluehost ir piekritis piedāvāt WPBeginner lietotājiem bezmaksas domēnu un atlaidi mitināšanai. Tie ir vieni no lielākajiem hostinga uzņēmumiem pasaulē, un tos oficiāli iesaka WordPress.

Būtībā jūs varēsit sākt darbu par USD 2,75 mēnesī.

Pēc mitināšanas iegādes varat izlasīt mūsu ceļvedi par to, kā sākt emuāru, lai iegūtu pilnīgas instrukcijas.

Mēs ceram, ka šis raksts palīdzēja atbildēt uz jūsu jautājumiem par emuāru un atšķirību starp emuāru un vietni. Varat arī apskatīt mūsu visnoderīgāko rīku sarakstu, lai pārvaldītu un attīstītu savu WordPress emuāru.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me