Kāda ir atšķirība starp domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu (paskaidrots)

Lasītāji mums bieži lūdz paskaidrot, kāda ir atšķirība starp domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu? Daudzi iesācēji nezina, ka tās ir divas atšķirīgas lietas. Šajā iesācēja rokasgrāmatā mēs izskaidrosim atšķirību starp domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu.


Atšķirība starp domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu

Kas ir domēna vārds?

Domēna vārds ir jūsu vietnes adrese, kuru cilvēki ievada pārlūka URL joslā, lai apmeklētu jūsu vietni.

Citiem vārdiem sakot, ja jūsu vietne bija māja, jūsu domēna vārds būs tās adrese.

Tagad iedziļināsimies detalizētā skaidrojumā.

Internets būtībā ir milzu datoru tīkls, kas savienoti viens ar otru, izmantojot kabeļus. Lai tos viegli identificētu, katram datoram tiek piešķirta numuru sērija, ko sauc par IP adresi.

Šī IP adrese ir ciparu kombinācija, kas atdalīta ar punktiem. Parasti IP adreses izskatās šādi:

66.249.66.1

Datoriem nav problēmu identificēt un atcerēties šos numurus. Tomēr cilvēkiem nav iespējams atcerēties un izmantot šos numurus, lai izveidotu savienojumu ar vietnēm internetā.

Lai atrisinātu šo problēmu, tika izgudroti domēnu vārdi.

Domēna nosaukumā var būt vārdi, kas ļauj viegli atcerēties vietņu adreses.

Tagad, ja vēlaties apmeklēt vietni internetā, jums nav jāievada ciparu virkne. Tā vietā varat ievadīt viegli atcerējamu domēna vārdu, piemēram, wpbeginner.com.

Lai uzzinātu vairāk par domēnu nosaukumiem, ieskatieties mūsu rokasgrāmatā iesācējiem par domēnu nosaukumiem un to darbību.

Kas ir tīmekļa mitināšana?

Kas ir tīmekļa mitināšana?

Tīmekļa mitināšana ir vieta, kur dzīvo visi jūsu vietnes faili. Tas ir kā jūsu vietnes mājas, kur tā faktiski dzīvo.

Labs veids, kā domāt, ir tas, ja domēna vārds bija jūsu mājas adrese, tad tīmekļa mitināšana ir faktiskā māja, uz kuru adrese norāda. Visām vietnēm internetā ir nepieciešama tīmekļa mitināšana.

Kad kāds pārlūkprogrammā ievada jūsu domēna vārdu, domēna vārds tiek tulkots jūsu tīmekļa mitināšanas uzņēmuma datora IP adresē. Šajā datorā ir jūsu vietnes faili, un tas tos nosūta atpakaļ uz lietotāju pārlūkprogrammām.

Web mitināšanas kompānijas specializējas vietņu glabāšanā un apkalpošanā. Viņi saviem klientiem piedāvā dažāda veida hostinga plānus. Skatiet mūsu rakstu par WordPress mitināšanu, lai uzzinātu vairāk par pareizas mitināšanas izvēli savai vietnei.

Kā domēna vārdi un tīmekļa mitināšana ir saistīti?

Domēna vārdi un tīmekļa mitināšana ir divi dažādi pakalpojumi. Tomēr viņi strādā kopā, lai vietnēs būtu iespējams.

Būtībā domēna vārdu sistēma ir kā apjomīga adrešu grāmata, kas tiek pastāvīgi atjaunināta. Aiz katra domēna nosaukuma ir tīmekļa mitināšanas pakalpojuma adrese, kurā tiek glabāti vietnes faili.

Bez domēna vārdiem cilvēkiem nebūs iespējams atrast jūsu vietni, un bez tīmekļa mitināšanas jūs nevarat izveidot vietni.

Kas nepieciešams vietnes izveidošanai? Domēna vārds vai tīmekļa mitināšana?

Kas jums nepieciešams, lai izveidotu vietni?

Lai izveidotu vietni, jums būs nepieciešams gan domēna vārds, gan tīmekļa mitināšanas konts.

Tikai domēna vārda pirkšana dod tiesības izmantot šo domēna vārdu tikai noteiktu laika periodu (parasti 1 gadu)..

Lai saglabātu savas vietnes failus, jums nepieciešama tīmekļa mitināšana. Pēc mitināšanas saņemšanas jums ir jāatjaunina domēna vārda iestatījumi un jānorāda savam tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējam.

Jūs varat arī iegādāties domēnu un hostingu no tā paša uzņēmuma. Parasti domēna vārds maksā 14,99 USD / gadā, un tīmekļa mitināšana parasti maksā 7,99 USD / mēnesī.

Ja sākat savu pirmo vietni, tas var šķist daudz.

Par laimi, Bluehost, oficiālais WordPress ieteiktais mitināšanas pakalpojumu sniedzējs, ir piekritis piedāvāt mūsu lietotājiem bezmaksas domēna vārdu un vairāk nekā 60% atlaidi tīmekļa mitināšanai..

Kad esat iegādājies mitināšanu un reģistrējis savu domēna vārdu, varat sākt veidot savu vietni. Pilnīgas detalizētas instrukcijas skatiet mūsu ceļvedī par vietnes izveidi.

Vai man tie ir jāpērk kopā? Vai arī es tos varu iegādāties atsevišķi?

Jūs varat iegādāties domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu no diviem dažādiem uzņēmumiem. Tomēr tādā gadījumā jums būs jānorāda savs domēna vārds savam tīmekļa mitināšanas uzņēmumam, rediģējot tā DNS iestatījumus.

No otras puses, ja jūs iegādājaties savu domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu no tā paša uzņēmuma, tad jums nevajadzēs mainīt domēna vārda iestatījumus..

Abus pakalpojumus ir daudz vieglāk pārvaldīt un atjaunot vienā un tajā pašā informācijas panelī.

Ja vēlaties iegādāties domēna vārdus atsevišķi, varat to darīt no labākajiem pakalpojumu sniedzējiem, piemēram: Godaddy un NameCheap.

Vai es varu pārvietot savu domēna vārdu uz citu uzņēmumu??

Domēna vārda pārvietošana

Jā tu vari. Parasti, reģistrējot domēna vārdu, jums ir tiesības to izmantot un pārsūtīt visur, kur vēlaties.

Piemēram, pieņemsim, ka jūs iegādājāties savu domēna vārdu no Godaddy un iegādājāties savu mitināšanu no Bluehost. Tagad jūs vēlaties pārvietot savu domēna vārdu uz Bluehost, lai to būtu vieglāk pārvaldīt un atjaunot.

To var viegli izdarīt. Abiem uzņēmumiem ir detalizētas instrukcijas, kuras varat ievērot, lai pārsūtītu savu domēna vārdu.

Piezīme: iesakām nogaidīt vismaz 45 dienas pēc reģistrācijas vai atjaunošanas, lai sāktu pārsūtīšanu. ICANN, starptautiskajai organizācijai, kas pārrauga domēnu nosaukumus, ik gadu ir jāpagarina atjaunošana. Nododot savu domēna vārdu pirms šī perioda, jūs varat zaudēt šī gada atjaunošanas maksu.

Vai es varu pārvietot savu vietni uz citu tīmekļa mitināšanas uzņēmumu, nemainot domēnu?

Jā, to var izdarīt arī jūs. Jums pieder domēna vārds un jūs varat mainīt tā iestatījumus, norādot to uz jebkuru tīmekļa mitināšanas uzņēmumu.

Piemēram, jūs iegādājāties savu domēna vārdu un hostingu no Godaddy, un tagad jūs vēlaties pārvietot savu tīmekļa mitināšanu uz Bluehost. Jūs varat pārvietot savu vietni no viena resursdatora uz otru, vienkārši pārsūtot failus un datus. Pēc tam jums jārediģē domēna vārda iestatījumi un jānorāda tie uz jauno tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

Vēl viens piemērs – jūs iegādājāties savu domēna vārdu no vietnes WordPress.com (skatiet mūsu ceļvedi par atšķirību starp WordPress.com un WordPress.org). Vēlāk jūs vēlaties pāriet uz vietni, kas ir WordPress.org.

Pirmkārt, jums būs jāpiesakās WordPress mitināšanas kontā. Pēc tam jūs varat pārvietot savu vietni no WordPress.com uz WordPress.org. Visbeidzot, jūs vienkārši rediģēsit savus domēna vārda iestatījumus vietnē WordPress.com un norādīsit tos uz jauno WordPress mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja uzzināt atšķirību starp domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu. Varat arī apskatīt populāro vietņu veidotāju salīdzinājumu iesācējiem ar plusiem un mīnusiem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me