Kāpēc WordPress ir bezmaksas? Kādas ir izmaksas? Kas ir nozveja?

Viens no mūsu lietotāju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir “Vai man ir jāmaksā, lai izmantotu WordPress?”. Mēs viņiem sakām, ka WordPress ir bezmaksas un atvērtā pirmkoda programmatūra, kurai parasti seko “Kāpēc WordPress ir bezmaksas?”.


Šajā rakstā mēs apspriedīsim, kāpēc WordPress ir bezmaksas, kādas ir WordPress vietnes uzturēšanas izmaksas un kāda ir nozveja?

WordPress ir bez maksas

WordPress ir atvērtā koda programmatūra. Tas ir bezmaksas brīvība nevis bezmaksas alus izpratnē. Jūs varat jautāt, kāda ir atšķirība starp šiem diviem?

Atklātā pirmkoda programmatūra sniedz jums iespēju brīvi izmantot, modificēt, veidot un izplatīt programmatūru sev vēlamā veidā, nemaksājot nekādu maksu.

Tomēr citās jomās varētu būt izmaksas. Šajā rakstā vēlāk runāsim par atvērtā koda programmatūras WordPress lietošanas izmaksām.

Kāpēc viņi nepārdod WordPress kā programmatūru?

Mums bieži tiek jautāts, kāpēc cilvēki un uzņēmumi, kas darbojas WordPress vidē, to nepārdod? Ja WordPress ir tik labs, kā visi saka, tad viņi, acīmredzot, nopelnītu daudz vairāk naudas, pārdodot to.

Šis paziņojums būtu jēga, ja vienam uzņēmumam vai privātpersonai pieder WordPress.

WordPress ir atvērtā pirmkoda kopienas projekts, kurā desmitiem tūkstošu talantīgu cilvēku ir devuši savu ieguldījumu, lai padarītu to par lielisku programmatūru, kāda tā ir šodien..

Projekta attīstību vada galvenā izstrādātāju komanda, taču jebkurš var dot labojumus, labot kļūdas, veidot funkcijas, ieteikt funkcijas utt..

Turklāt projektu vadītāji mainās no vienas versijas uz otru. Ja jūs dziļi iesaistāties sabiedrībā, tad arī jūs varat kļūt par galveno WordPress atbalstītāju.

Atvērtā koda programmatūras filozofija

Atvērtā pirmkoda programmatūras kustības filozofija ir tāda, ka programmatūra nav līdzīga citiem taustāmiem izstrādājumiem. Kad programmatūra ir izveidota, to var daudzas reizes kopēt ar nelielu cenu.

Ņemsim par rotaļlietu rūpnīcas piemēru. Katrai ražotajai rotaļlietai ir dažādas daļas, un katrai daļai ir izmaksas. Rūpnīca var aprēķināt šo daļu ražošanas izmaksas, lai izlemtu par produkta saprātīgu peļņas normu.

No otras puses, programmatūras radīšanas un tās kopiju izgatavošanas izmaksas nav vienādas. Dažas grupas uzskata, ka ar katru pārdoto eksemplāru programmatūras peļņas norma kļūst netaisnīgāka.

Lai uzzinātu vairāk par atvērtā pirmkoda programmatūras ideāliem, iepazīstieties ar GNU filozofiju.

Kā cilvēki pelna naudu ar WordPress?

Jebkuras atvērtā pirmkoda programmatūras divas galvenās rentablās daļas ir produkti un pakalpojumi, kuru pamatā ir viena un tā pati atvērtā pirmkoda programmatūra.

Cilvēki bieži jauc WordPress ar WordPress.com, taču patiesībā tās ir divas dažādas lietas. WordPress (ko bieži dēvē par pašu mitinātu WordPress vai WordPress.org) ir bezmaksas emuāru veidošanas platforma un vietņu veidotājs.

Matt Mullenweg, WordPress līdzdibinātājs, izveidoja uzņēmumu Automattic, kas WordPress.com nodrošina “ierobežotu” bezmaksas emuāru mitināšanas pakalpojumu, un jūs varat maksāt / jaunināt, lai atbloķētu funkcijas un noņemtu reklāmas.

Tomēr, lai WordPress platformā iegūtu pilnu WordPress jaudu, jums būs jāreģistrējas viņu WordPress VIP pakalpojumā. Tas maksā vairāk nekā 5000 USD mēnesī par mitināšanu + 5000 USD iestatīšanas maksa.

Automattic ir piesaistījis finansējumu 317,3 miljonu ASV dolāru apmērā 7 kārtās. Viņu jaunākais finansējums tika piesaistīts 2015. gada 1. janvārī no riska grupas. (Avots)

Arī citi izstrādātāji ir izveidojuši veiksmīgu vairāku miljonu dolāru biznesu ap WordPress, izveidojot komerciālus spraudņus, komerciālas tēmas un pat piedāvājot WordPress mitināšanu.

Daži veiksmīgu WordPress vairāku miljonu dolāru uzņēmumu piemēri:

  • WPEngine – pārvaldīta WordPress mitināšanas kompānija, kas ir savākusi vairāk nekā 290 miljonus dolāru un kurai tagad pieder arī StudioPress komerciālās tēmas.
  • Satriecošs motīvs – Sida Balkhi vadībā ir vēl viens vairāku miljonu dolāru uzņēmums, kas darbojas WordPress tuvumā. Uzņēmums pārvalda WPBeginner, OptinMonster, WPForms, MonsterInsights, SeedProd un citus populārus WordPress spraudņus..
  • Yoast – ir uzņēmums, kas atbalsta populāro WordPress SEO spraudni, kuru izmanto vairāk nekā 5 miljoni vietņu.
  • ElegantThemes – vairāku miljonu dolāru motīvu kompānija aiz populārā dragreisa & pilienu lapas veidotājs: Divi un vairāki citi spraudņi.

Saistīts: Skatiet mūsu 20 WordPress labāko uzņēmumu sarakstu.

Labi WordPress izstrādātāji un konsultanti arī gūst ērtus pilna laika ienākumus, veidojot pielāgotas vietnes, lietojumprogrammas un spraudņus saviem klientiem ap WordPress. Daudzi no viņiem paši gūst vairāk nekā sešus ciparus gadā.

Vai WordPress nav aizsargāts ar autortiesībām?

Nē, WordPress nav autortiesību bezmaksas. Tas ir licencēts tādā veidā, kas ļauj visiem to izmantot, taču katrs ieguldījums programmatūrā ir aizsargāts ar autortiesībām.

Tas ir izdots saskaņā ar GPL, tāpēc jūs varat brīvi izmantot, modificēt un atkārtoti izplatīt kodu. Jums būs tiesības uz programmatūras modifikācijām, nevis visu kodu.

GPL pieprasa, lai arī visi atvasinātie darbi, kurus jūs izlaižat vai izplatāt, būtu licencēti saskaņā ar GPL. Iespējams, ka jums ir autortiesības darīt visu, kas jums patīk, jūsu atvasinātais darbs automātiski manto GPL licenci, tāpēc citi var brīvi izmantot, modificēt un izplatīt jūsu kodu jebkurā veidā, ko viņi izvēlas.

Vai tas nozīmē, ka visas premium WordPress motīvi un spraudņi ir licencēti GPL?

Saskaņā ar oficiālo emuāra ziņu vietnē WordPress.org, arī tēmas ir GPL. Attēlus, CSS un Javascript, ko izmanto motīvu un spraudņu iekšpusē, var izslēgt, taču visas PHP un HTML motīvu un spraudņu daļas plaši izmanto WordPress funkcionalitāti, tāpēc tie ir atvasināts darbs, tāpēc ir licencēti saskaņā ar GPL.

Lai gan daži ļaudis tam nepiekrīt, uzticamākie WordPress uzņēmumi ievēro un ievēro kopienas vadlīnijas.

Arī WordPress publicētais saturs manto GPL?

Nē, jums ir tiesības licencēt savu saturu jebkurā jums vēlamā veidā. Ja vien jūsu publicētais saturs faktiski nav WordPress atvasināts darbs vai kāds cits GPL licencēts darbs.

Piemēram, ja jūs kopīgojat savus rakstus, fotoattēlus vai jebkuru citu mākslas darbu savā emuārā, jums pieder visas tā autortiesības.

Tomēr, ja jūs rakstāt emuāra ziņu, kurā cilvēkiem tiek parādīts, kā izmantot WordPress funkciju ar piemēriem, tad šo konkrēto emuāra ziņu var licencēt atšķirīgi. Piemēros izmantotais kods faktiski ir atvasināts darbs un automātiski manto GPL licenci.

WordPress preču zīme

WordPress kā programmatūras kods tiek izlaists zem GPL, bet vārdi WordPress, WordCamp un WordPress logotips ir reģistrētas preču zīmes, kas pieder WordPress fondam.

Lai atšķirtu vietni vai resursus, kas ir oficiāli vai kopienas pārvaldīti, fonds lūdz ļaudīm neizmantot “WordPress” savā domēna nosaukumā.

Tas ir iemesls, kāpēc mūsu vietni sauc par WPBeginner, nevis WordPressBeginner. Jebkuru vietni, apmācības kursu vai resursu, kura domēna nosaukumā ir WordPress, iespējams, pārvalda kāda persona, kas par WordPress nezina pietiekami daudz. Tas nozīmē, ka jums, iespējams, nevajadzētu maksāt viņiem kādu no jūsu naudas :)

Lielākā daļa likumīgo uzņēmumu, kas izveidoti ap WordPress, apzinās preču zīmju politikas un ievēro noteikumus.

WordPress lietošanas izmaksas

WordPress kā programmatūru jūs varat lejupielādēt un izmantot bez maksas. Tomēr, lai izmantotu WordPress tīmeklī, jums būs nepieciešama WordPress mitināšana.

Varat izmantot WordPress.com, lai izveidotu bezmaksas emuāru, taču ņemiet vērā, ka pastāv dažas atšķirības. Plašāku informāciju skatiet mūsu WordPress.com un WordPress.org salīdzinājumos.

WordPress lietošanas izmaksas ir salīdzinoši minimālas, un tas pats attiecas arī uz jebkura cita veida vietņu darbību. Vienīgās reālās izmaksas ir tīmekļa mitināšana (7,99 USD mēnesī) un domēna vārds (14 USD gadā).

Tomēr WPBeginner lietotāji no Bluehost var saņemt bezmaksas domēna vārdu un 60% atlaidi no tīmekļa mitināšanas, kas nozīmē, ka jūs varat izveidot vietni mēnesī tikai par 2,75 USD. Bluehost ir oficiāli ieteikts WordPress mitināšanas pakalpojumu sniedzējs.

Saistīts: Kā palaist WordPress emuāru (galīgais ceļvedis)

Papildu izmaksas varētu būt komerciālas WordPress motīvi, kas pazīstami arī kā premium WordPress motīvi. Tomēr tie nav jāizmanto, jo ir vairāk nekā 6000 bezmaksas WordPress motīvu, kurus varat izmantot.

Cilvēki bieži izmanto komerciālus spraudņus, taču arī jums tie nav jāizmanto, jo ir pieejami vairāk nekā 54 000 vairāk bezmaksas WordPress spraudņu.

Mēs esam izveidojuši detalizētu rokasgrāmatu par to, cik patiesībā maksā WordPress vietnes izveidošana ar instrukcijām, kā izveidot budžetu vietnei un ietaupīt naudu.

Mēs ceram, ka šis raksts atbildēja uz jūsu jautājumiem par WordPress licencēšanu, WordPress vietnes darbības izmaksām un uzņēmējdarbību ap WordPress. Iespējams, vēlēsities redzēt arī mūsu viegli uzsāktā tiešsaistes biznesa ideju sarakstu, kas faktiski nopelna.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me