WordPress.com vs WordPress.org – Kura ir labāka? (Salīdzināšanas tabula)

Vai jūs zinājāt, ka WordPress.com un WordPress.org faktiski ir divas ļoti dažādas platformas?


Bieži vien iesācēji jauc WordPress.com un WordPress.org, kā rezultātā viņi savām vajadzībām izvēlas nepareizu emuāru veidošanas platformu. Pat tie, kas zina, ka tās ir divas dažādas platformas, nezina atšķirības starp tām.

Lietotāji mums bieži jautā, kura ir labāka platforma: WordPress.com vs WordPress.org. Lai palīdzētu atbildēt uz to, mēs esam izveidojuši visaptverošāko bezmaksas WordPress.com un WordPress.org salīdzinājumu (pašpiegādes versija)..

Mūsu mērķis ir izcelt galvenās atšķirības starp WordPress.com un WordPress.org, lai jūs varētu izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko platformu.

Pats mitināts WordPress.org salīdzinājumā ar bezmaksas WordPress.com

Tā kā jūsu tiešsaistes veiksmei ir izšķiroša nozīme pareizās platformas izvēlē, mēs esam izveidojuši visdetalizētāko WordPress.com un WordPress.org salīdzinājumu (teksta salīdzinājums, tabulas salīdzinājums un pilns infographic).

Ja jūs vienkārši vēlaties izveidot emuāru vai izveidot vietni pa labi, tad varat izlaist šo rakstu un doties uz mūsu ceļvežiem šeit:

 • Kā uzsākt emuāru ar WordPress (soli pa solim)
 • Kā izveidot vietni ar WordPress (soli pa solim)

To sakot, apskatīsim atšķirības starp pašu mitinātiem WordPress.org un WordPress.com.

WordPress.com vs WordPress.org (Infographic)

Pašpasūtīts WordPress.org vs Bezmaksas WordPress.com

Piezīme: Šajā infografikā un rakstā ir salīdzināts jaudīgais pats mitinātais WordPress.org ar bezmaksas WordPress.com mitināšanas pakalpojumu. Jūs varat atbloķēt WordPress.com papildu funkcijas, jauninot uz viņu maksas pakalpojumu. Mēs esam izcēluši arī šīs funkcijas.

WordPress.com vs WordPress.org salīdzinājums

Labākais veids, kā izprast atšķirību starp WordPress.com un WordPress.org, ir apskatīt katru platformu atsevišķi.

WordPress.org

WordPress.org jeb “īstais WordPress” ir populārā vietnes platforma, par kuru esat dzirdējuši visas lieliskās lietas.

Tas ir atvērtā koda un 100% bezmaksas ikvienam. Viss, kas jums nepieciešams, ir domēna vārds un tīmekļa mitināšana. Tāpēc to dēvē arī par pašu mitinātu WordPress.

Zemāk ir minēti plusi un mīnusi pašnodrošinātās WordPress.org izmantošanai, lai izveidotu savu vietni vai emuāru.

WordPress.org priekšrocības

Izmantojot WordPress.org, jūs pilnībā kontrolējat savu vietni. Jūs varat brīvi darīt jebko, ko vēlaties, un pielāgot to tik daudz, cik nepieciešams.

Šeit ir sniegtas dažas priekšrocības, ko WordPress.org izvēlas savas vietnes izveidošanai, un iemesls, kāpēc tas ir mūsu labākais vietņu veidotājs.

 • WordPress programmatūra ir bezmaksas, atvērtā koda un ļoti ērti lietojama. (Uzziniet, kāpēc WordPress ir bezmaksas?)
 • Jums pieder jūsu vietne un visi tās dati. Jūsu vietne netiks izslēgta, jo kāds nolemj, ka tā ir pretrunā ar viņu pakalpojumu sniegšanas noteikumiem (ja vien jūs neveicat kaut ko nelikumīgu). Jūs pilnībā kontrolējat.
 • Savai vietnei varat pievienot bezmaksas, apmaksātus un pielāgotus WordPress spraudņus / lietotnes.
 • Jūs varat izmantot savas vietnes dizainu pēc vajadzības. Varat pievienot jebkuru bezmaksas vai premium WordPress motīvu, kuru vēlaties. Varat arī izveidot pilnīgi pielāgotus dizainus vai modificēt visu, ko vēlaties.
 • Jūs faktiski varat nopelnīt naudu no savas WordPress vietnes, rādot savas reklāmas, nedalot ieņēmumus nevienam.
 • Pielāgotajai analīzei un izsekošanai varat izmantot jaudīgus rīkus, piemēram, Google Analytics.
 • Varat izmantot pašu mitinātu WordPress, lai izveidotu tiešsaistes veikalu, lai pārdotu digitālus vai fiziskus produktus, pieņemtu kredītkaršu maksājumus un piegādātu / nosūtītu preces tieši no savas vietnes.
 • Varat arī izveidot dalības vietnes un pārdot dalības maksas saturu, kursus utt., Kā arī izveidot tiešsaistes kopienu ap jūsu vietni.

WordPress.org mīnusi

Ir ļoti maz mīnusu, izmantojot vietni WordPress.org.

 • Jums, tāpat kā visām vietnēm, būs nepieciešama tīmekļa mitināšana. Šeit jūsu vietnes faili tiek glabāti internetā. Sākotnēji izmaksas ir apmēram USD 3 – USD 10 mēnesī. Tomēr, tā kā jūsu vietne aug un palielinās trafiks, Web mitināšanas izmaksas palielināsies, kā paredzēts, bet jūs nopelnīsit pietiekami daudz naudas, lai segtu izmaksas..
 • Jūs esat atbildīgs par atjauninājumiem. Jūs varat viegli atjaunināt savu WordPress vietni, vienkārši noklikšķinot uz atjaunināšanas pogas (viens klikšķis), tāpēc tas nav pārāk daudz darba.
 • Jūs esat atbildīgs par dublēšanu. Par laimi, ir daudz WordPress rezerves spraudņu, kas ļauj iestatīt automātiskas dublējumkopijas.

Vietnes WordPress.org reālās izmaksas mainās atkarībā no tā, ko mēģināt izveidot (vienkāršs emuārs, portfeļa vietne, e-komercijas veikals, dalības vietne utt.). Ir arī citi faktori, piemēram, bezmaksas veidnes vs premium veidnes, bezmaksas spraudņi vs premium spraudņi utt.

Par mazu budžetu varat izveidot savu vietni tikai par 46 USD gadā. Skatiet mūsu ceļvedi par to, cik īsti maksā WordPress vietnes izveidošana, lai iegūtu pilnīgu informāciju.

99% lietotāju mūsu ieteikums vienmēr ir izmantot WordPress.org. Skatiet mūsu ceļvedi par vietnes izveidi.

WordPress.com

WordPress.com ir mitināšanas pakalpojums, ko izveidojis WordPress līdzdibinātājs Metjū Mullenvegs. Tā paša dibinātāja dēļ bieži lietotāji sajauc WordPress.com ar populāro programmatūru WordPress.org.

WordPress.com mitināšanas pakalpojumam ir 5 plāni:

 • Bezmaksas – ļoti ierobežots.
 • Personīgais – 48 USD gadā
 • Piemaksa – USD 96 gadā
 • Bizness – 300 USD gadā
 • E-komercija – USD 540 gadā
 • VIP – sākot no 5000 USD mēnesī

Apskatīsim WordPress.com plusus un mīnusus.

WordPress.com priekšrocības

Bezmaksas WordPress.com platforma ir laba izvēle hobiju emuāru autoriem un tiem, kas sāk emuāru savai ģimenei. Šeit ir dažas no WordPress.com lietošanas priekšrocībām:

 • Tas ir bezmaksas, līdz pat 3 GB vietas. Pēc tam jums būs jāpārslēdzas uz apmaksātu plānu, lai iegūtu vairāk vietas. (Personīgais plāns 48 USD gadā dod 6 GB, Premium plāns USD 96 gadā nodrošina 13 GB krātuvi vai Biznesa plāns 300 USD gadā 200 GB krātuvei).
 • Jums nebūs jāuztraucas par atjauninājumiem vai dublējumiem. Par to parūpēsies WordPress.com.

WordPress.com mīnusi

Pastāv vairāki bezmaksas WordPress.com ierobežojumi, kas to atšķir no WordPress.org. Šeit ir daži WordPress.com lietošanas trūkumi:

 • Viņi ievieto reklāmas visās bezmaksas vietnēs. Lietotāji redz šīs reklāmas, un jūs no tā nepelnāt. Ja nevēlaties, lai lietotāji redz viņu reklāmas, varat jaunināt uz apmaksātu plānu (sākot no 48 USD gadā).
 • Jums NAV atļauts pārdot reklāmas savā vietnē, kas nopietni ierobežo vietnes pelnīšanas veidus. Ja jūs vadāt vietni ar lielu trafiku, tad varat pieteikties viņu reklāmas programmai ar nosaukumu WordAds, kur ar viņiem dalāt ieņēmumus. Premium un Biznesa plāna lietotāji var uzreiz izmantot WordAds.
 • Jūs nevarat augšupielādēt spraudņus. Bezmaksas plāna lietotājiem ir iepriekš aktivizētas iebūvētās Jetpack funkcijas. Biznesa plāna lietotāji var instalēt, izmantojot vairākus saderīgus spraudņus (USD 300 gadā). WordPress.com VIP programma ļauj instalēt spraudņus, un tā sākas no 5000 USD mēnesī.
 • Jūs nevarat augšupielādēt pielāgotus motīvus. Bezmaksas plāna lietotāji var instalēt tikai no ierobežotās bezmaksas motīvu kolekcijas. Premium un biznesa plāna lietotāji var arī izvēlēties premium motīvus. Bezmaksas versijai ir ierobežotas pielāgošanas iespējas. Premium un Biznesa plāna lietotāji var izmantot pielāgotu CSS.
 • Jums ir ierobežota viņu statistika. Jūs nevarat pievienot Google Analytics vai instalēt citu jaudīgu izsekošanas platformu. Biznesa plāna lietotāji var instalēt Google Analytics.
 • Bezmaksas vietnēm WordPress.com ir pieejams domēna WordPress.com domēns (piemēram, https://yourwebsite.wordpress.com). Lai iegūtu pielāgotu domēna vārdu (piemēram, https://www.yourwebsite.com), jums būs jāmaksā apmaksāts plāns..
 • Viņi jebkurā laikā var izdzēst jūsu vietni, ja viņi domā, ka tā pārkāpj viņu pakalpojumu sniegšanas noteikumus.
 • Jūsu vietnē tiks parādīta saite, kuru darbina WordPress.com. To var noņemt, jauninot uz biznesa plānu.
 • WordPress.com nepiedāvā nekādas e-komercijas funkcijas vai integrētus maksājumu vārtejas, ja vien nepārejat uz e-komercijas plānu.
 • Izmantojot WordPress.com, jūs nevarat izveidot dalības vietnes.

Kā redzat, WordPress.com mitināšanas platforma ir diezgan ierobežota, ja izmantojat bezmaksas, personisku vai pat piemaksu plānu. Lai atbloķētu dažas sarežģītākas funkcijas, jums jābūt biznesa plānā (300 USD gadā) vai VIP plānā (5000 USD mēnesī)..

WordPress.com vs WordPress.org (FAQ)

Tā kā šī ir populāra tēma, un WPBeginner ir lielākā bezmaksas WordPress resursu vietne iesācējiem, mēs saņemam daudz jautājumu par WordPress.com vs WordPress.org..

Mēs esam darījuši visu iespējamo, lai atbildētu uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem:

WordPress.com vs WordPress.org – kurš ir labāks?

Ja esat personīgais emuāru autors un jums nav rūp naudas pelnīšana no savas vietnes, dodieties uz bezmaksas WordPress.com.

Ja esat bizness vai emuāru autors, kurš vēlas nopelnīt naudu no savas vietnes, mēs iesakām izmantot vietni WordPress.org. Tas dod jums brīvību un elastību, lai paplašinātu savu vietni, kā vēlaties.

Lai gan jūs varat iegūt vairākas uzlabotas funkcijas ar WordPress.com biznesa plānu (300 USD / gadā katrai vietnei), jūs varat nopelnīt šo naudu daudz tālāk pašpasūtītā WordPress vietnē, kuras izmaksas ir 46 USD gadā.

Mūsuprāt, WordPress.org ir labākā platforma. Tā ir platforma, kuru izmanto katrs profesionāls emuāru autors, mazā biznesa īpašnieks un pat tādi lieli vārdu zīmoli kā Disney.

Vai es varu gūt peļņu no bezmaksas vietnes WordPress.com?

WordPress.com neļauj rādīt reklāmas bezmaksas WordPress.com vietnēs. Ja jums ir vietne ar lielu trafiku, varat pievienoties viņu pašu WordAds programmai un dalīties ar ieņēmumiem no reklāmas ar WordPress.com.

Jūs varat ievietot dažas saistītās saites savā vietnē, bet tas ir par to.

Būtībā jums ir ļoti ierobežotas iespējas peļņas gūšanai no vietnes WordPress.com vietnes.

WordPress.com vs WordPress.org – kurš no tiem ir labāks e-komercijai?

WordPress.org piedāvā vienkāršāko e-komercijas vietnes izveides veidu. Varat izmantot WooCommerce, lai izveidotu savu veikalu, vai arī izvēlēties no daudziem citiem WordPress e-komercijas, dalības un LMS spraudņiem..

WordPress.com piedāvā arī e-komercijas plānu, sākot no USD 540 gadā, kas ir dūšīga summa, ja jūs tikko sākat darbu. Tas joprojām ir ierobežots ar funkcijām, un jums būs jāievēro WordPress.com pakalpojumu noteikumi savam e-komercijas veikalam.

Skatiet mūsu ceļvedi par to, kā sākt interneta veikalu bez liela budžeta.

Kā es varu sākt WordPress.org vietni?

Lai sāktu pats mitinātu WordPress vietni, nepieciešams domēna vārds un WordPress mitināšana.

Domēna vārds ir jūsu vietnes adrese internetā, piemēram, google.com, wpbeginner.com utt. Web mitināšana ir vieta, kur jūsu vietnes faili tiek glabāti internetā.

Mēs iesakām izmantot Bluehost savas vietnes mitināšanai, jo tie ir vieni no lielākajiem tīmekļa mitināšanas uzņēmumiem pasaulē. Viņi ir arī oficiālais WordPress.org ieteiktais mitināšanas pakalpojumu sniedzējs. Visbeidzot, viņi piedāvā mūsu lietotājiem bezmaksas domēnu ar + 60% atlaidi mitināšanai.

Soli pa solim varat apskatīt mūsu bezmaksas ceļvedi par vietnes izveidi.

Ja jums nepieciešama palīdzība, WPBeginner komanda pat var instalēt WordPress un bez maksas izveidot jūsu vietni. Uzziniet vairāk par to, kā darbojas mūsu bezmaksas WordPress emuāra iestatīšana.

Vai es varu pāriet no WordPress.com uz WordPress.org?

Bieži vien jauni lietotāji, kuri nezina atšķirību starp WordPress.com un WordPress.org, galu galā sāk izmantot bezmaksas pakalpojumu WordPress.com. Tiklīdz viņi redz platformas ierobežojumus, viņi vēlas pāriet uz “Real WordPress” jeb WordPress.org.

Jā, jūs noteikti varat pārslēgties no WordPress.com uz WordPress.org un diezgan viegli pārvietot visu savu saturu.

Mēs esam izveidojuši soli pa solim, kā pārvietot jūsu emuāru no WordPress.com uz WordPress.org, vai arī jūs varat izmantot mūsu bezmaksas emuāra iestatīšanas pakalpojuma priekšrocības, un mēs jūsu emuāru pārsūtīsim bez maksas.

WordPress.com vs WordPress.org – kopsavilkums

Labākais veids, kā domāt par atšķirībām starp WordPress.com un WordPress.org, ir mājas īres un mājas piederības analoģija..

WordPress.com ir līdzīgs mājas īrei. Jums ir ierobežota vara un kontrole pār to, ko varat un ko nevarat darīt.

WordPress.org ir kā mājas īpašums. Tur, kur jums ir pilnīga kontrole, neviens jūs nevar izšaut, un jūs varat darīt jebko, ko vēlaties.

Zemāk ir apkopojums par visu, ko mēs apspriedām iepriekš mūsu pašu mitinātajā WordPress.org salīdzinājumā ar WordPress.com salīdzinājumu:

WP.org (platforma) WP.com (bezmaksas) WP.com (Premium) WP.com (bizness)
Izmaksas46 USD – 100 USD gadāBezmaksasUSD 96 gadāUSD 300 gadā
Pielāgots domēns
Hostinga krātuveNeierobežots3 GB13 GB200 GB
Monetizācijas brīvībaJā (ar apgriezieniem / kopīgošanu)Jā (ar apgriezieniem / kopīgošanu)
Zīmola brīvība
Visas SEO iespējas
Jaudīga Analytics
Pilns motīvu atbalstsIerobežots
Pilns spraudņa atbalsts
E-komercijas veikals
Dalības vietne
Apkope
Pilnīga kontrole

Noslēguma domas

Apjukums, ko rada līdzīgi domēni: WordPress.com vs WordPress.org ir diezgan neveiksmīgs iesācējiem. Lēmumiem ir daudz vēstures, un par to varat lasīt vairāk mūsu rakstā, kā WordPress.com un WordPress.org ir saistīti.

Mēs ceram, ka jūs atradāt šo rakstu noderīgu, lai izprastu atšķirības starp WordPress.org un WordPress.com.

Mēs vēlamies jums visu labāko ar jūsu vietni un ceram, ka jūs izvēlējāties pareizo platformu: WordPress.org.

Ja tā, jūs, iespējams, vēlēsities sekot mūsu ceļvedim par to, kā iemācīties WordPress 7 dienu laikā vai mazāk. Varat arī apskatīt mūsu ceļvedi, kā palielināt emuāra trafiku (ar 27 pārbaudītiem padomiem).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me