Jak założyć blog WordPress PRAWIDŁOWY SPOSÓB w 7 łatwych krokach (2020)

Czy chcesz założyć blog WordPress we właściwy sposób? Wiemy, że założenie bloga może być przerażającą myślą, zwłaszcza gdy nie jesteś maniakiem. Zgadnij co – nie jesteś sam. Pomagając ponad 370 000 użytkownikom w tworzeniu bloga, postanowiliśmy stworzyć najbardziej wszechstronny przewodnik na temat tworzenia bloga WordPress bez wiedzy technicznej.


Załóż blog WordPress

Proces ten jest łatwy do śledzenia, niezależnie od tego, czy masz 20 lat, czy 60 lat. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, nasz zespół ekspertów pomoże Ci skonfigurować bloga za darmo.

Czego potrzebujesz, aby założyć blog WordPress?

Istnieją trzy rzeczy, których potrzebujesz, aby utworzyć blog WordPress:

 1. Pomysł na nazwę domeny (będzie to nazwa twojego bloga, tj. Wpbeginner.com)
 2. Konto hostingowe (tutaj Twoja strona internetowa mieszka w Internecie)
 3. Twoja niepodzielna uwaga przez 30 minut.

Tak, dobrze to przeczytałeś. Możesz rozpocząć blog od zera w mniej niż 30 minut, a my przeprowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces.

W tym samouczku omówimy:

 • Jak zarejestrować nazwę domeny za darmo
 • Jak wybrać najlepszy hosting?
 • Jak zainstalować i skonfigurować WordPress Blog
 • Jak zmienić szablon projektu bloga
 • Jak napisać swój pierwszy post na blogu
 • Jak dostosować Blog WordPress za pomocą wtyczek
 • Jak dodać formularz kontaktowy
 • Jak skonfigurować śledzenie Google Analytics
 • Jak zoptymalizować witrynę pod kątem SEO
 • Jak zarabiać na swoim blogu
 • Materiały do ​​nauki i opanowania WordPress

Gotowy? Zacznijmy.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Krok 1. Konfiguracja

Największym błędem popełnianym przez początkujących podczas tworzenia bloga jest wybór niewłaściwej platformy blogowej. Na szczęście tu jesteś, więc nie popełnisz tego błędu.

Dla 95% użytkowników jest to bardziej sensowne użyj WordPress.org znany również jako WordPress na własnym serwerze. Dlaczego?

Ponieważ jest darmowy, możesz instalować wtyczki, dostosowywać projekt bloga i, co najważniejsze, zarabiać na swoim blogu bez żadnych ograniczeń (zobacz różnicę między WordPress.com a WordPress.org).

WordPress to także platforma internetowa numer jeden używana przez wszystkie udane blogi. Z perspektywy czasu 34% wszystkich stron internetowych korzysta z WordPress!

Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego WordPress jest bezpłatny? Jaki jest haczyk?

Nie ma haczyka. Jest bezpłatny, ponieważ musisz sam przeprowadzić konfigurację i go hostować.

Innymi słowy, potrzebujesz nazwa domeny i hosting.

Nazwa domeny jest tym, co ludzie wpisują, aby dostać się do Twojej witryny. To adres Twojej witryny w Internecie. Pomyśl google.com lub wpbeginner.com

Hosting to miejsce, w którym przechowywane są pliki witryny. To dom Twojej witryny w Internecie. Każda strona internetowa wymaga hostingu.

Nazwa domeny kosztuje zwykle około 14,99 USD rocznie, a hosting zazwyczaj kosztuje 7,99 USD miesięcznie.

To dużo pieniędzy dla początkujących, którzy dopiero zaczynają.

Na szczęście Bluehost, oficjalny dostawca hostingu rekomendowany przez WordPress, zgodził się zaoferować naszym użytkownikom darmowa nazwa domeny i więcej 60% zniżki na hosting.

Bluehost jest jedną z najstarszych firm hostingowych w Internecie. Są również największą marką, jeśli chodzi o hosting WordPress, ponieważ obsługują miliony stron internetowych, w tym wiele naszych.

Co więcej, Bluehost współpracuje z WordPress od 2005 roku i są zobowiązani do oddania. Właśnie dlatego obiecali nam, że jeśli nie uda ci się uruchomić swojego bloga w ciągu 30 minut, wykonując ten samouczek nasz zespół ekspertów ukończy ten proces bez żadnych kosztów. Zrekompensują nam to, więc nie musisz. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną pomoc w konfiguracji bloga.

UWAGA: W WPBeginner wierzymy w przejrzystość. Jeśli zarejestrujesz się w Bluehost za pomocą naszego linku polecającego, otrzymamy niewielką prowizję bez żadnych dodatkowych kosztów (faktycznie zaoszczędzisz pieniądze i otrzymasz bezpłatną domenę). Otrzymalibyśmy tę prowizję za polecanie niemal każdej firmy hostingowej WordPress, ale zalecamy tylko produkty, z których korzystamy osobiście i które dodadzą wartości naszym czytelnikom.

Chodźmy i kup domenę + hosting.

Otwórz Bluehost w nowym oknie i podążaj dalej.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kliknąć zielony przycisk Rozpocznij teraz, aby rozpocząć.

Zacznij korzystać z Bluehost

Na następnym ekranie wybierz potrzebny plan (najbardziej popularne są podstawowe i plus).

Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy domeny dla swojej witryny.

Wybierz nazwę swojej domeny

Na koniec musisz dodać informacje o koncie i sfinalizować informacje o paczce, aby zakończyć proces. Zalecamy skorzystanie z planu 36-miesięcznego, ponieważ jest to najlepsza wartość.

Na tym ekranie zobaczysz opcjonalne dodatki, które możesz kupić. To, czy je kupisz, zależy wyłącznie od Ciebie, ale generalnie nie zalecamy kupowania ich od razu. Zawsze możesz dodać je później, jeśli uznasz, że ich potrzebujesz.

Hosting kasy do założenia bloga

Po zakończeniu otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na temat logowania do panelu sterowania hostingu (cPanel). Tutaj zarządzasz wszystkim, od pomocy technicznej, poprzez e-maile. Ale co najważniejsze, tutaj instalujesz WordPress.

Krok 2. Zainstaluj WordPress

Gdy zarejestrujesz się w nowej wersji Bluehost przy użyciu naszego linku, automatycznie zainstalują dla Ciebie WordPress. Ta nowa wersja została niedawno uruchomiona, aby ułatwić użytkownikom bez wiedzy technicznej tworzenie bloga.

Oznacza to, że wystarczy zalogować się do konta Bluehost, a następnie kliknąć przycisk Zaloguj się do WordPress, aby rozpocząć.

Zaloguj się do swojego bloga WordPress z pulpitu nawigacyjnego Bluehost

Możesz również zalogować się do WordPress, przechodząc na twoją stronę.com/wp-admin/ bezpośrednio z przeglądarki.

Jeśli korzystasz z innej usługi hostingowej blogów WordPress, takich jak SiteGround, HostGator, WP Engine itp., Możesz zobaczyć nasz kompleksowy przewodnik na temat instalacji WordPress, zawierający instrukcje krok po kroku dla tych dostawców.

Po skonfigurowaniu WordPress możesz dostosować wygląd swojego bloga, aby był własny i rozpocząć blogowanie.

Krok 3. Wybór motywu WordPress

Wygląd bloga WordPress jest kontrolowany przez motywy. Gdy po raz pierwszy odwiedzisz swojego bloga, będzie on wyglądał mniej więcej tak:

Domyślny motyw WordPress

To nie jest zbyt atrakcyjne dla większości ludzi.

Dostosowywanie wyglądu i stylu bloga jest zdecydowanie jedną z najbardziej ekscytujących i satysfakcjonujących części podczas tworzenia bloga WordPress.

Istnieją tysiące gotowych motywów WordPress, które możesz zainstalować na swojej stronie. Niektóre z nich są darmowe, a inne są płatne.

Możesz zmienić motyw, przechodząc do pulpitu WordPress i klikając Wygląd »Tematy.

Dodaj nowy motyw WordPress

Śmiało i kliknij przycisk Dodaj nowy.

Na następnym ekranie będziesz mógł przeszukiwać ponad 7400 darmowych motywów WordPress, które są dostępne w oficjalnym katalogu motywów WordPress.org. Możesz sortować według popularnych, najnowszych, polecanych, a także innych filtrów funkcji (tj. Branży, układu itp.).

Wybierz motyw

Możesz przenieść kursor myszy na motyw, a zobaczysz przycisk Podgląd. Kliknięcie go otworzy podgląd motywu, w którym możesz zobaczyć, jak projekt będzie wyglądał na Twojej stronie.

Podgląd motywu

Podgląd motywu może nie wyglądać dokładnie tak, jak pokazano na zrzucie ekranu, co jest normalne, ponieważ można go dostosować i skonfigurować później. To, czego potrzebujesz, to wygląd, kolory, typografia i inne elementy.

Najlepszą wskazówką, aby wybrać idealny motyw WordPress, jest dążenie do prostoty projektowania. Pomaga utrzymać czystość i przejrzystość, jednocześnie zapewniając użytkownikom dobre wrażenia.

Gdy znajdziesz motyw, który Ci się podoba, po prostu nałóż na niego mysz, a wyświetli się przycisk Instaluj. Kliknij i poczekaj na zainstalowanie motywu. Następnie przycisk instalacji zostanie zastąpiony przyciskiem Aktywuj. Musisz go kliknąć, aby aktywować motyw.

Zainstaluj i aktywuj motyw WordPress

Po zainstalowaniu motywu możesz go dostosować, klikając link Dostosuj w menu Wygląd.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze motywu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat 9 rzeczy, które powinieneś rozważyć przy wyborze idealnego motywu WordPress.

Po wybraniu motywu WordPress możesz teraz utworzyć swój pierwszy post na blogu.

Krok 4. Tworzenie pierwszego posta na blogu

Aby napisać wpis na blogu, kliknij Posty »Dodaj nowe menu na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Zobaczysz obszar edytora, w którym możesz napisać swój pierwszy post na blogu.

Pisanie posta na blogu w WordPress

WordPress używa edytora blokowego, w którym każdy element jest blokiem. Dzięki temu możesz tworzyć piękne układy treści dla swoich postów na blogu.

Aby zapoznać się z edytorem, zobacz nasz samouczek edytora bloków WordPress.

Gdy skończysz pisać, kliknij przycisk Publikuj w prawym górnym rogu ekranu, aby publicznie udostępnić post na swoim blogu.

Opublikuj post na blogu

Na ekranie postów zobaczysz kilka innych sekcji, takich jak Kategorie i Tagi. Możesz ich użyć do uporządkowania swoich postów na blogach w sekcje. Mamy świetny opis różnic między kategoriami a tagami, które zalecamy przeczytać.

Aby korzystać ze wszystkich funkcji ekranu postów, przeczytaj nasz artykuł na temat dodawania nowego posta w WordPress (dołączone wideo).

Często początkujący są zdezorientowani między postami i menu stron w desce rozdzielczej WordPress. Dlatego też napisaliśmy kompletny przewodnik na temat różnicy między wpisami a stronami w WordPress.

Krok 5. Wtyczki & Modyfikacje

Po napisaniu pierwszego przykładowego posta na blogu prawdopodobnie chcesz zacząć dodawać inne zwykłe elementy na swojej stronie, takie jak formularze kontaktowe, galerie, suwaki, formularz subskrypcji newslettera itp..

Aby dodać wszystkie te dodatkowe funkcje, musisz użyć wtyczek.

Wtyczki WordPress to aplikacje, które pozwalają dodawać nowe funkcje do Twojej witryny (bez pisania kodu).

W samym katalogu darmowych wtyczek WordPress dostępnych jest ponad 55 000 wtyczek WordPress. Oznacza to, że bez względu na to, co chcesz osiągnąć, jest do tego wtyczka.

Mamy przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak używać wtyczek, aby dodać kilka podstawowych funkcji na blogu WordPress.

Jak utworzyć formularz kontaktowy w WordPress

Każda strona potrzebuje formularza kontaktowego. Pozwala użytkownikom na bezpośrednie wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Ponieważ WordPress nie ma wbudowanego formularza kontaktowego, będziesz potrzebować wtyczki konstruktora formularzy WordPress, aby dodać formularz kontaktowy w swojej witrynie.

Zalecamy korzystanie z wtyczki WPForms Lite. Jest to darmowa wersja popularnej wtyczki WPForms, która jest numerem 1 na naszej liście najlepszych wtyczek formularzy kontaktowych dla WordPress.

Ponad 3 miliony witryn korzysta z WPForms!

Możesz zainstalować wtyczkę, przechodząc do Wtyczki »Dodaj nowe stronę i wpisując WPForms w polu wyszukiwania. Następnie kliknij „Zainstaluj”, a następnie „Aktywuj”. Po aktywacji musisz udać się do WPForms »Dodaj nowe stronę, aby utworzyć swój pierwszy formularz.

Dodanie nowego formularza kontaktowego w WordPress

Spowoduje to otwarcie interfejsu konstruktora WPForms.

Najpierw musisz podać nazwę formularza kontaktowego, a następnie kliknąć szablon „Prosty formularz kontaktowy”.

Prosty formularz kontaktowy

WPForms utworzy teraz prosty formularz kontaktowy ze wszystkimi wymaganymi polami. Możesz kliknąć dowolne pole, aby je zmienić, lub dodać nowe pole z lewej kolumny.

Edycja formularza kontaktowego

Po zakończeniu edycji formularza kliknij przycisk Zapisz w prawym górnym rogu, a następnie zamknij narzędzie do tworzenia formularzy.

Możesz teraz utworzyć nową stronę w WordPress, przechodząc do Strony »Dodaj nowe i nazwać to „kontaktem”. Na ekranie edycji musisz wprowadzić blok WPForms do edytora.

Dodaj blok WPForms do edytora

Następnie wybierz formularz, który utworzyłeś wcześniej z menu rozwijanego, a WPForms załaduje podgląd na żywo formularza w edytorze.

Wybierz formularz kontaktowy

Możesz teraz zapisać i opublikować stronę i odwiedzić ją w przeglądarce, aby zobaczyć formularz kontaktowy w akcji.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych instrukcji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak utworzyć formularz kontaktowy w WordPress.

Jak skonfigurować śledzenie Google Analytics

Google Analytics pomaga zobaczyć, ile osób odwiedza Twój blog, skąd pochodzi i co robią w Twojej witrynie?

Najlepiej jest zainstalować Google Analytics przy uruchamianiu bloga, aby zobaczyć, jak bardzo Twój blog urósł z czasem.

Najpierw musisz odwiedzić witrynę Google Analytics i zalogować się przy użyciu konta Gmail.

Po zalogowaniu możesz rozpocząć bezpłatne konto Google Analytics.

Zarejestruj się w Google Analytics

Zostaniesz poproszony o podanie informacji i adresu URL witryny. Następnie zostanie wyświetlony kod śledzenia Google Analytics.

Możesz zatrzymać się tutaj, ponieważ będziemy używać wtyczki do automatycznego pobierania i dodawania tego kodu do Twojego bloga (wraz z ustawieniem odpowiedniego śledzenia WordPress).

Przejdź do obszaru administracyjnego WordPress, aby zainstalować i aktywować wtyczkę MonsterInsights. Jest to bezpłatna wersja najlepszej wtyczki Google Analytics do WordPress i najłatwiejszy sposób na dodanie Google Analytics do Twojej witryny (zaufana przez ponad 2 miliony witryn).

Po aktywacji musisz odwiedzić Statystyki »Ustawienia strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

Połącz Google Analytics za pomocą MonsterInsights

Na stronie ustawień kliknij przycisk „Połącz MonsterInsights”, aby połączyć Google Analytics z witryną WordPress.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację. Po zakończeniu będziesz mógł zobaczyć raport z analizy witryny bezpośrednio z pulpitu WordPress w zakładce MonsterInsights.

Raporty statystyk witryn w MonsterInsights

Szczegółowe instrukcje znajdują się w naszym artykule na temat instalacji Google Analytics w WordPress.

Jak zoptymalizować swój blog WordPress pod kątem SEO

Większość początkujących nie optymalizuje pod kątem SEO podczas tworzenia bloga. Optymalizacja SEO lub wyszukiwarek pomaga użytkownikom znaleźć Twojego bloga w wyszukiwarkach. Jeśli chcesz zwiększyć ruch, koniecznie zoptymalizuj swojego bloga pod kątem SEO.

Aby rozpocząć, musisz najpierw zainstalować i aktywować wtyczkę Yoast SEO. Jest to kompletna wtyczka SEO WordPress, która pomoże Ci zoptymalizować bloga.

Po aktywacji zobaczysz nowy element menu o nazwie „SEO”. Kliknięcie go spowoduje przejście do strony ustawień wtyczek.

Ustawienia Yoast SEO

Wtyczka jest wyposażona w kreatora szybkiej konfiguracji, który pomoże ci przejść przez konfigurację. Możesz również postępować zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Yoast SEO w celu ręcznej konfiguracji.

Zalecamy również postępowanie zgodnie z naszym kompletnym przewodnikiem SEO WordPress, aby skonfigurować SEO swojego bloga.

Więcej wtyczek i dostosowań WordPress

Istnieje mnóstwo innych wtyczek WordPress, które można zainstalować. Często początkujący uważają, że szukanie potrzebnych wtyczek jest nieco przytłaczające.

W WPBeginner często oferujemy najlepsze wtyczki WordPress, aby pomóc Ci dodać potrzebną funkcjonalność.

Oto nasz wybór najlepszych wtyczek WordPress, które powinieneś sprawdzić.

 • Utworzyć kopię zapasową – UpdraftPlus to najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Musisz tworzyć regularne kopie zapasowe swojej witryny na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.
 • Bezpieczeństwo – Sucuri Security to darmowy skaner bezpieczeństwa dla WordPress. Mamy kompletny przewodnik bezpieczeństwa WordPress dla początkujących, który pomoże Ci zabezpieczyć bloga.
 • Wydajność – Zalecamy korzystanie z WP Rocket (premium) lub WP Super Cache (bezpłatny), aby przyspieszyć WordPress. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule na temat szybkości i wydajności WordPress z instrukcjami krok po kroku.
 • Projekt & Dostosowywanie – Zalecamy korzystanie z Beaver Buildera lub Divi Buildera stron w celu dostosowania projektu strony głównej, tworzenia niestandardowych stron docelowych, a nawet tworzenia niestandardowych motywów (bez pisania kodu). Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz artykuł na temat najlepszych programów budujących strony WordPress (w porównaniu).

Jeśli jesteś ciekawy wtyczek i narzędzi, których używamy na naszej stronie, sprawdź. Zawiera wszystkie wtyczki i narzędzia, których używamy na blogu WPBeginner.

Potrzebujesz więcej rekomendacji? Zobacz nasz wybór najlepszych wtyczek i narzędzi WordPress dla wszystkich stron internetowych (ręcznie wybranych przez naszego założyciela, Syeda Balkhi).

Krok 6. Zarabianie na swoim blogu

Po utworzeniu bloga i dostosowaniu go do własnych potrzeb prawdopodobnie zastanawiasz się, jak mogę zarabiać na swoim blogu?

Istnieje wiele różnych sposobów skutecznego zarabiania na blogu. Jednak nie ma czegoś takiego jak szybki schemat wzbogacania się.

Nie daj się zwieść zdjęciom drogich samochodów i rezydencji, ponieważ wszystkie są fałszywe.

W przeciwieństwie do innych artykułów „zarabiaj w Internecie”, stworzyliśmy najbardziej kompleksowy przewodnik na temat zarabiania na swoim blogu za pomocą WordPress.

Zarabiaj na blogach online za pomocą WordPress

To ponad 4000 słów, które każdy, kto chce zarabiać na swoim blogu, musi przeczytać. W tym ostatecznym przewodniku podzieliliśmy naszą ponad 15-letnią mądrość online.

Tak długo, jak będziesz gotów do ciężkiej pracy i wysiłku, będziesz czerpał nagrodę. Pamiętaj, że nie ma skrótów.

Oto niektóre z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy na swoim blogu.

1. Google AdSense

Google AdSense

Wielu blogerów zarabia, wyświetlając reklamy na swoim blogu. Jeśli tworzysz bloga z myślą o monetyzacji, najlepszym sposobem na to jest Google AdSense.

Jest to największa platforma reklamowa dla blogerów i wydawców. Działając jako pośrednik między tobą a reklamodawcą, Google pozwala reklamodawcom licytować słowa kluczowe pasujące do Twojej treści. Pozwala to uzyskać najlepsze możliwe stawki dla reklam.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat prawidłowego dodawania Google AdSense do swojego bloga WordPress.

2. Marketing partnerski

Marketing afiliacyjny

Marketing partnerski jest drugą najczęściej stosowaną strategią monetyzacji wśród blogerów. Zasadniczo polecasz czytelnikom swoje ulubione produkty / usługi, a gdy dokonają zakupu, otrzymasz prowizję za polecenie.

Kluczem w marketingu afiliacyjnym jest rekomendowanie wysokiej jakości produktów i usług, z których już korzystasz i którym ufasz. Istnieje wiele wtyczek do marketingu afiliacyjnego i narzędzi do WordPress, które mogą pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy, promując produkty partnerskie.

Mamy również kompletny przewodnik marketingowy dla początkujących krok po kroku, który pomoże Ci zacząć.

3. Sklep internetowy

Dodaj sklep internetowy do swojego bloga WordPress

Wielu blogerów zarabia, sprzedając rzeczy bezpośrednio ze swojego bloga. Mogą to być produkty fizyczne, cyfrowe pliki do pobrania, takie jak książki elektroniczne, dzieła sztuki, muzyka i inne. Niektórzy blogerzy oferują nawet usługi doradcze.

Zalecamy korzystanie z WooCommerce, ponieważ jest to najlepsza wtyczka eCommerce do WordPress. Jest to również najczęściej używana platforma eCommerce na świecie.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat łatwego tworzenia sklepu internetowego za pomocą WordPress.

Oprócz powyższych 3 metod możesz zrobić o wiele więcej na swoim blogu WordPress. Możesz tworzyć blogi WordPress specjalnie dla recenzji, blogów modowych, blogów kulinarnych z przepisami kulinarnymi i nie tylko. Każdy z tych typów blogów zapewnia bardziej wyjątkowe możliwości zarabiania pieniędzy.

Możesz również zamienić swojego bloga w stronę członkowską, aby oferować treści premium i kursy.

Krok 7. Opanowanie WordPress

Uczenie się i wsparcie biznesowe

WPBeginner to największa darmowa strona z zasobami WordPress dla początkujących.

Na WPBeginner naszym głównym celem jest dostarczanie najnowocześniejszych pomocnych samouczków WordPress, które są łatwe do zrozumienia dla małych firm, blogerów i nie-technicznych właścicieli witryn WordPress (więcej o nas).

Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat WordPress, powinieneś sprawdzić:

 • Słownik WPBeginner – najlepsze miejsce dla początkujących i pozwalające zapoznać się z językiem WordPress
 • Filmy WPBeginner – nowy w WordPress? Obejrzyj te 23 filmy, aby opanować WordPress.
 • WPBeginner Blog – Centralne miejsce dla wszystkich naszych samouczków WordPress.

Aby uzyskać więcej dyskusji, możesz dołączyć do naszej bezpłatnej grupy na Facebooku WPBeginner Engage. Zrzeszająca ponad 24 000 członków grupa skupia się na pomaganiu początkującym i niezaawansowanym użytkownikom w osiągnięciu lepszych efektów dzięki WordPress.

Możesz także zasubskrybować kanał YouTube WPBeginner, na którym regularnie udostępniamy samouczki wideo, które pomogą Ci nauczyć się WordPressa.

Na koniec możesz użyć Google, aby wpisać swoje pytanie i dodać WPBeginner przed nim. Nasi użytkownicy uważają, że ta sztuczka jest zawsze pomocna, ponieważ ułatwia znalezienie PRAWEJ odpowiedzi na pytania dotyczące WordPress.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, nie martw się. Wystarczy użyć naszego formularza kontaktowego, aby wysłać nam wiadomość. Nasz zawsze pomocny, pełnoetatowy zespół wsparcia WPBeginner z przyjemnością Ci pomoże. Uwielbiamy pomagać użytkownikom w rozpoczęciu korzystania z WordPress.

Często zadawane pytania (FAQ)

Pomagając tysiącom ludzi założyć blog, odpowiedzieliśmy na wiele pytań. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia bloga.

Czy mogę utworzyć blog bez WordPress?

Tak, istnieje kilka innych platform blogowych. Porównaliśmy je wszystkie, a WordPress jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na rynku, aby stworzyć blog z całkowitą własnością i swobodą.

Czy mogę zbudować blog bez hostowania??

Nie, to nie jest możliwe. Hosting to miejsce, w którym przechowywane są pliki witryny. Wszystkie strony internetowe wymagają hostingu.

Ile kosztuje założenie bloga??

Koszt zależy od zakupionych dodatków. Mamy kompletny przewodnik po tym, ile kosztuje witryna WordPress, a także wskazówki, jak zaoszczędzić pieniądze.

Czy mogę stworzyć blog bez wiedzy moich rodziców??

Tak. Możesz ustawić swój blog WordPress jako prywatny i ukryć go w Internecie. Oto przewodnik krok po kroku, jak uczynić blog WordPress całkowicie prywatnym.

Czy mogę założyć blog WordPress i zarabiać pieniądze za pomocą Google Adsense??

Tak, możesz używać swojego bloga WordPress do zarabiania pieniędzy z Google AdSense. Mamy przewodnik krok po kroku, jak dodać Google AdSense w WordPress.

Jak mogę stworzyć blog i zachować anonimowość??

Jeśli chcesz mieć bloga publicznego, ale chcesz pozostać anonimowy, musisz upewnić się, że Twoja domena ma włączoną prywatność WHOIS. Często ludzie używają pseudonimu / pseudonimu do pisania. Powinieneś także utworzyć unikalny e-mail dla swojego bloga. Nie trzeba dodawać, że nie publikuj swoich zdjęć ani niczego na blogu. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zobacz nasz artykuł na temat anonimowego blogowania za pomocą WordPress.

Jak dodać podcast do mojego bloga WordPress?

WordPress sprawia, że ​​bardzo łatwo jest założyć blog i dodać do niego podcast. Mamy przewodnik krok po kroku, jak rozpocząć podcast z WordPress.

Jak wymyślić pomysły na blogowanie, o których można pisać?

Oto doskonały przewodnik, który zawiera 103 pomysłów na posty na blogu, o których możesz dziś pisać. Oto kolejny przewodnik na temat 73 rodzajów blogów, które sprawdziły się.

Możesz również postępować zgodnie z tym samouczkiem z Blogtyrant, w jaki sposób napisać dobry post na blogu (12 porad ekspertów), który pomoże Ci pisać świetne treści.

Czy mogę zbudować blog w swoim własnym języku??

Tak, możesz używać WordPress w innych językach. Możesz wybrać język podczas instalacji lub na stronie Ustawienia w obszarze administracyjnym WordPress. WordPress jest w pełni przetłumaczony na ponad 56 języków i częściowo przetłumaczony na dziesiątki innych języków. Wiele najlepszych motywów i wtyczek WordPress jest także dostępnych w wielu językach. Możesz także przetłumaczyć motyw lub wtyczkę, których chcesz użyć w swojej witrynie.

Jak mogę utworzyć blog w wielu językach??

Chcesz założyć blog w języku hindi, hiszpańskim lub wielu językach? Oto przewodnik krok po kroku, jak utworzyć wielojęzyczną stronę internetową w WordPress.

Czy mogę zaprojektować blog bez umiejętności kodowania??

Absolutnie. Nie potrzebujesz żadnych umiejętności programowania, programowania lub projektowania, aby stworzyć profesjonalnie wyglądającego bloga WordPress.

Motywy WordPress można łatwo dostosować, a po prostu wskaż i kliknij, aby skonfigurować motyw. Istnieją motywy WordPress, takie jak Astra, z gotowymi stronami startowymi, które można zaimportować jednym kliknięciem.

Istnieją inne potężne motywy, takie jak Divi, które zapewniają całkowite przeciąganie & upuść opcje projektowania swojego bloga.

Są też potężne narzędzia do przeciągania i upuszczania stron, takie jak Beaver Builder i Divi builder, które współpracują z dowolnym motywem WordPress. Możesz go używać do przeciągania i upuszczania elementów oraz projektowania własnych stron.

Możesz nawet stworzyć swój własny motyw bez pisania kodu.

Czy mogę dodać galerię zdjęć do mojego bloga??

Tak, WordPress ma wbudowaną funkcję galerii, która ułatwia dodawanie galerii zdjęć do postów na blogu.

Profesjonalni fotografowie mogą również korzystać z wysokiej jakości wtyczek galerii WordPress, aby lepiej prezentować swoje zdjęcia, a nawet sprzedawać zdjęcia, aby zarabiać na swojej działalności.

Jak mogę utworzyć profesjonalny adres e-mail dla mojego bloga??

Jeśli poważnie myślisz o swoim blogu, zalecamy utworzenie profesjonalnego firmowego adresu e-mail (jest bezpłatny).

Wszyscy odnoszący sukcesy blogerzy używają profesjonalnego adresu e-mail, aby się wyróżniać i zawierać lepsze umowy partnerskie w celu rozwoju swojego bloga.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik, jak założyć blog WordPress, był pomocny. Możesz także zapoznać się z naszym artykułem na temat 19 praktycznych wskazówek, które zwiększą ruch w Twojej nowej witrynie WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map