Moda Blogu Nasıl Başlanır (ve Para Kazanır) – Adım Adım

Bir moda blogu başlatmak istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bir blog başlatmak kolaydır, ancak zor kısmı başarılı olmak ve ondan para kazanmaktır. Bu makalede, moda bloguna nasıl başlayacağınızı ve moda blogunuzdan nasıl para kazanabileceğinizle ilgili ipuçlarını paylaşacağız.


Bir moda blogu başlatmak ve para kazanmak

Neden Moda Blogu Açmalısınız??

Moda ve stil konusunda tutkuluysanız, Instagram’da en iyi moda blogcularını ve etkileyicilerini görmüş olmalısınız.

Bu moda blogları sadece blogculara bir platform sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda birçok fırsat sunuyor. Moda blogcularının bloglarından para kazanmanın birçok yolunu keşfetmek sizi şaşırtacak.

Harper’s Bazaar’a göre, tasarımcılar ve en iyi markalar her yıl yalnızca Instagram’da bir MİLYAR dolar harcıyor.

2018’de Ezen İlk 10 Moda Blogu Örneği

En moda blog örnekleri

Paranın yanı sıra, bir moda blogu kendinizi en yaratıcı şekilde ifade etmenizi sağlar. İlham almak için takip edebileceğiniz en iyi moda blog örneklerinden bazıları.

 1. Ne giydik – (Danielle Bernstein)
 2. Saygılarımızla Jules – (Julie Sariñana)
 3. Sarışın Salata – (Chiara Ferragni)
 4. Gal karşılar glam – julia engel
 5. Tarzın Şarkısı – (Aimee Song)
 6. Kayture – (Kristina Bazan)
 7. Wendy’nin Seyir Defteri – (Wendy Nguyen)
 8. Atlantik-Pasifik – (Blair Eadie)
 9. Chriselle Faktörü – (Chriselle Lim)
 10. Gary Pepper Girl – (Nicole Warne)

Yukarıdaki en iyi moda blog örneklerinin her biri hakkında fark edeceğiniz bir şey, hepsinin kendi benzersiz sesi, kişiliği ve modada tadı olması. Bu moda blogcuları favori ürünlerini, ürünlerini ve markalarını vurgulamak için kendi benzersiz bakış açılarını getiriyor.

Modaya ve stile benzersiz bir şekilde sahip olduğunuza inanıyorsanız, kesinlikle bir moda blogu başlatmalısınız..

Moda blog bölümünü kurmak kolay olsa da, hayattaki tüm önemli şeyler gibi blog’u popüler hale getirmek ve para kazanmak için çaba gerektirir.

Ancak doğru yaparsanız, kesinlikle ödüllendirici ve tatmin edici bir deneyim bulacaksınız..

Moda Blogunuza Başlamak için Gerekenler

Moda bloglaması

İlk olarak, kendi moda blogunuzu oluşturmak için doğru platformu seçmeniz gerekir. Çok fazla seçeneğiniz var, ancak her birinin kendi artıları ve eksileri var (en iyi bloglama platformları karşılaştırmamıza bakın).

Örneğin, WordPress.com, Tumblr, Blogger vb.Gibi bir platformda ücretsiz bir blog başlatabilirsiniz..

Bunlara ücretsiz bloglar denir ve kişisel markanızı büyütme söz konusu olduğunda özellikler ve esneklik açısından çok sınırlıdır. En önemli sınırlama, içeriğinizden para kazanabilmenizdir.

Instagram ile Moda Blogu Oluşturmaya ne dersin?

Instagram harika, ama siz sahip değilsiniz. Büyük bir takip oluşturabilirsiniz ve Instagram, içeriğinizin politikalarından bazılarını ihlal ettiğine karar verirse tüm bunlar hemen ortadan kalkabilir.

Instagram kullanmamanız gerektiğini söylemiyoruz. Geniş bir kitle oluşturmak için kullanmalısınız, ancak kitlenin gelecek yıllar boyunca geri gelmesini nerede sağlayabileceğinizi kontrol edebileceğiniz merkezi bir platforma ihtiyacınız olacak..

Moda blogunuzu oluşturmanın en iyi yolu, tam sahiplik ve tam kontrol ile kendi web sitenizi oluşturmaktır.

Şimdi soru şu ki, kodlama bilgisi olmayan bir acemi nasıl bir web sitesi oluşturabilir??

Bu, WordPress.org’un geldiği yerdir. Web sitenizin mutlak kontrolünü ve tam sahipliğini sağlayan güçlü bir web sitesi oluşturucusudur. WordPress.org’u WordPress.com ile karıştırmamak önemlidir. İki farklı platform. (Daha fazla bilgi için WordPress.com ve WordPress.org karşılaştırmamıza bakın).

WordPress.org’u kullanarak bir moda blogu başlatmak için ihtiyacınız olan üç şey vardır:

 1. Alan adı – Bu, web sitenizin adresi ve blogunuzu ziyaret etmek için kullanıcıların tarayıcıya yazacakları olacaktır (Örnek, wpbeginner.com).
 2. Web barındırma – Burası blogunuzun evi ve tüm web sitesi dosyalarınızı depolayacağınız yer olacaktır.
 3. 30 dakika boyunca bölünmemiş dikkatiniz

Evet, 30 dakika içinde yepyeni bir moda blogu başlatabilirsiniz. Tüm kurulum boyunca adım adım ilerleyeceğiz.

Bu derste aşağıdakileri ele alacağız:

 • Bir Alan Adını Ücretsiz Kaydetme
 • En İyi Web Hosting Nasıl Seçilir
 • WordPress Nasıl Kurulur
 • Moda Blogunuz için Mükemmel Temayı (web sitesi tasarımı) Bulma
 • Moda Blogunuza İçerik Ekleme
 • Moda Blogunuza Nasıl Daha Fazla Ziyaretçi Getirilir
 • Moda Blogunuzdan Para Kazanma
 • WordPress’i Öğrenmek ve Moda Blogunuzu Geliştirmek için Kaynaklar

Hazır? Başlayalım.

WordPress Kullanarak Moda Blogu Oluşturma

Bir alan adı genellikle yıllık 14,99 ABD doları ve web barındırma normalde aylık 7,99 ABD dolarıdır.

Bu yeni başlayanlar için çok fazla.

Neyse ki, Bluehost’taki arkadaşlarımız ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL ve okuyucularımıza ev sahipliği yapma konusunda% 60 indirim sunuyor.

Temel olarak, ayda 2,75 $ gibi düşük bir fiyata başlayabilirsiniz.

Bu Özel Bluehost teklifini talep etmek için buraya tıklayın →

NOT: WPBeginner olarak şeffaflığa inanıyoruz. Tavsiye bağlantımızı kullanarak Bluehost’a kaydolursanız, size ücretsiz olarak küçük bir komisyon kazanacağız (aslında, paradan tasarruf edeceksiniz ve ücretsiz bir alan adı alacaksınız). Bu komisyonu hemen hemen her WordPress barındırma şirketine tavsiye etmek için alacağız, ancak yalnızca kişisel olarak kullandığımız ve okuyucularımıza değer katacağına inandığımız ürünleri tavsiye ediyoruz.

Başlayabilmeniz için web barındırma + alan adınızı ayarlayalım.

Önce Bluehost web sitesine gitmeli ve başla düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Bir sonraki ekranda bir plan seçmeniz istenecektir. Temel veya artı planları öneriyoruz. Gerekirse her zaman daha sonra yükseltebilirsiniz.

Ardından, web siteniz için bir alan adı seçmenizi isteyecek.

Alan adını seçin

Alan adı web sitenizin adresidir ve kullanıcılarınız blogunuzu ziyaret etmek için tarayıcılarına yazacaklardır..

Kişisel sesinizi yansıtan bir alan adı seçmeniz gerekiyor. Benzersiz, yaratıcı ve ilginç olmalı. Daha fazla ayrıntı için web siteniz için mükemmel bir alan adı seçmeyle ilgili ipuçlarımıza bakın.

Alan adınızı girdikten sonra, satın alma işlemini tamamlamak için bilgilerinizi doldurmanız gerekir.

Hesap bilgilerinizi, kayıt sırasında verdiğiniz adrese gönderilen bir e-posta ile alacaksınız. Bu e-posta, web barındırma kontrol paneli bağlantınızı ve giriş bilgilerinizi içerir.

Hosting satın aldıktan sonra, bir sonraki adım WordPress’i yüklemektir. Bunu nasıl blog başlatacağınızla ilgili adım adım kılavuzumuzdaki talimatları uygulayarak yapabilirsiniz..

Moda Blogunuz için Tasarım Seçme

Moda blog tasarım örnekleri

Moda ve stil hakkında bir blog sadece düz görünümlü bir iş veya blog düzeni ile devam edemez. Web sitenizin benzersiz stil ve yaratıcılık duygunuzu temsil eden bir tasarıma ihtiyacı var.

Moda blogcularının çoğu web sitesi tasarımcıları değildir, bu yüzden benzersiz, zarif, şık ve elbette yaratıcı bir web sitesi tasarımı nasıl oluşturulur??

Neyse ki, aralarından seçim yapabileceğiniz önceden hazırlanmış binlerce WordPress şablonu var.

Editörlerimiz, kontrol edebileceğiniz moda blogları için en iyi WordPress temalarını seçti. Listedeki tüm temalar, onları benzersiz kılmak için esnek seçeneklere sahip yaratıcı tasarımlara sahiptir. En önemlisi, hepsi duyarlı (mobil uyumlu), yani mobil cihazlarda ve tabletlerde de iyi görünüyorlar.

Bu temaların her biri kendi ayarlar sayfasıyla birlikte gelir. Burası temayı ayarlayacağınız, web sitenizin logosunu ekleyeceğiniz, renkleri seçeceğiniz ve temel ayarları seçeceğiniz yerdir..

Hangi temayı seçtiğinize bağlı olarak, tonlarca özelleştirme seçeneği bulacaksınız. Daha temiz bir görünüm için web sitenizin tasarımında sadelik için çaba göstermenizi öneririz.

Moda Blogunuza Faydalı İçerik Ekleme

Gal glam buluşuyor - bir üst moda blog

İşleyen bir tasarımınız olduğunda, içerik üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Önce statik içeriği eklemenizi öneririz.

Statik içerik, internetteki tüm web siteleri arasında yaygın olan sayfalardır. Buna bir iletişim formu sayfası, hakkımızda sayfası ve bir gizlilik politikası sayfası dahildir.

Temanız bir sayfa oluşturucu eklentisi içeriyorsa, diğer statik açılış sayfalarını oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Ardından, makale / blog yayını eklemeye başlamak istersiniz. WordPress’e yeni bir blog yayını ekleme ve tüm özellikleri kullanma hakkındaki kılavuzumuza bakın.

Şimdi burada kendi sesinizi geliştireceksiniz. Blog yayınlarınızın eğlenceli, bilgilendirici ve yardımcı olması gerekir. Bir blog çalıştırmak, blog yayınlarınız için düzenli olarak yeni fikirler bulmanız gerektiği anlamına gelir. Çalıştığı kanıtlanmış bu 73 blog yayını türüne göz atın ve bunları moda blogunuz için kolayca uyarlayabilirsiniz.

Makaleleriniz için tutarlı bir sıklık seçmenizi öneririz. Daha yoğun ve daha büyük web siteleri her gün yeni içerik yayınlamaktadır. Haftada birkaç yayın ekleyerek başlayabilir ve daha sonra günlük güncellemelere olan sıklığınızı kademeli olarak artırabilirsiniz..

Düzenli blog yazısı fikirleri bulmak için, ilham toplamak için moda endüstrisindeki popüler blogları ziyaret edin. Bu en iyi blogların neler yaptığını görün ve blogunuzda çoğaltın.

Instagram hashtag moda

Aynı içeriği çalmanız / yeniden oluşturmanız gerektiğini söylemiyoruz.

Sadece konu toplamanız, fikir toplamanız ve ilham almanız gerekiyor. Bundan sonra blogunuza kendi benzersiz sesinizi, tarzınızı ve lezzetinizi ekleyerek bu fikirleri kullanmalısınız..

Daha Fazla Ziyaretçi Almak için Moda Blogunuzu Optimize Edin

Yararlı içerik eklemeye başladıktan sonraki adım, kullanıcıların web sitenizi bulabilmelerini sağlamaktır.

Web sitenizin ziyaretçileri almasını ve bu ziyaretçilerin içeriğinizle etkileşime girmesini nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Web Sitenizin SEO’sunda Çalışmaya Başlayın

Blog SEO'nuzu geliştirin

Çoğu popüler blog, trafiğinin büyük bir bölümünü Google ve Bing gibi arama motorlarından alır. Pazarlamacılar, web sitelerini daha yüksek sıralamalar için optimize etmek için SEO, Arama Motoru Optimizasyonu’nu kullanıyor.

WordPress’in kendisi kutudan oldukça SEO dostu, ancak daha da optimize etmek için yapabileceğiniz şeyler var. Web sitesi sıralamanızı yükseltmek için WordPress SEO kılavuzumuzu adım adım takip edin.

Web Sitesi Hızını Artırın

Blog hızınızı artırın

Hız, web sitenizdeki kullanıcı deneyimini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Google, hızı en üst sıralardaki faktörlerden biri olarak gördüğünden, web sitenizin arama motoru sıralamalarını da etkiler.

WordPress’te belirli performans değişikliklerini uygulayarak web sitenizi önemli ölçüde daha hızlı hale getirebilirsiniz. WordPress’i nasıl hızlandıracağınız ve performansı nasıl artıracağınız konusunda adım adım tam bir kılavuz oluşturduk.

Kullanıcı Katılımını İzleme

Blogunuzdaki kullanıcı etkinliklerini takip etme

Kullanıcılarınızın web sitenize geldikten sonra yaptıkları şeylere kullanıcı katılımı denir. Yüksek katılımlı kitle, moda blogunuz için daha fazla sayfa görüntüleme ve daha fazla başarı anlamına gelir.

Google Analytics’e ihtiyacınız olacak yer burası. Ziyaretçilerinizin nereden geldiğini, web sitenizde neler yaptıklarını ve geri gelmelerini nasıl sağlayabileceğinizi gösterir..

Google Analytics’i WordPress’e nasıl yükleyeceğimize dair öğreticimize gidin ve web sitenizin trafiğini izlemeye başlayacak.

Google Analytics çok fazla veri sunuyor. İhtiyacınız olan bilgiyi nerede arayacağınızı nasıl anlıyorsunuz??

Bu soruyu cevaplamak için, Google Analytics kullanarak WordPress’te kullanıcı katılımını nasıl izleyeceğimiz konusunda ayrı bir makalemiz var..

Moda Blogunuzdan Para Kazanmaya Başlayın

Moda blogunuzdan para kazanma

Moda blogcularının kıyafetlerini, makyajlarını ve aksesuarlarını nasıl karşıladığını hiç merak ettiniz mi? Aslında, mecbur değiller. En başarılı moda blogcuları, markaların ürünleri tanıtmak için onlara ödeme yaptıkları sponsorlu içeriği teşvik eder.

Ücretli ve sponsorlu içerik, birçok moda blogcusu için ana gelir kaynağıdır. Burada ilk başladığınızda moda blogunuzdan para kazanmaya başlamanın en etkili yollarını listeleyeceğiz.

1. Google AdSense Kullanan Görüntülü Reklamlar

İnternet’teki çoğu web sitesi gelir elde etmek için reklamlara güvenir. Google AdSense, yeni başlasanız bile web sitenizde kolayca reklam görüntülemenize ve blogunuzdan para kazanmanıza olanak tanır.

Ayrıntılı talimatlar için Google AdSense’i WordPress’e nasıl düzgün şekilde ekleyeceğimize ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

2. Satış Ortaklığı

Affiliate marketing, sevdiğiniz ürünleri tavsiye etmenizi sağlar. Kullanıcılarınız bağlantınızı tıkladıktan sonra bir ürün satın aldığında bir tavsiye komisyonu alırsınız.

Bağlı kuruluş pazarlama ile para kazanmak için bir bağlı kuruluş programı ile moda ürünleri ve markaları bulmanız gerekir. Kaydolabileceğiniz en büyük satış ortağı Amazon Satış Ortakları’dır. Moda, giyim ve aksesuarlarda tonlarca ürün önerebilir ve bunun için ödeme alabilirsiniz.

WordPress’te bağlı kuruluş bağlantılarını ekleme ve yönetme hakkındaki kılavuzumuza bakın.

3. Aşağıdaki bir Instagram oluşturun

Instagram, moda ve stil etkileyicileri için en iyi sosyal ağ haline geldi. Yayınlarınızın doğru kitleye ulaştığından emin olmak için Instagram’a katılmanız ve alakalı hashtag’lerle yayın göndermeye başlamanız gerekir.

Bir Instagram stratejisi oluşturmanın en iyi yolu Instagram’daki diğer en iyi moda bloglarını takip etmektir. Yayınlarını, açıklamalarını ve hashtag’lerini inceleyin ve aynı efekti Instagram yayınlarınızla kopyalamaya çalışın.

Ayrıca diğer etkileyicilerle iletişim kurmalı ve S4S yapmalı, paylaşım için paylaşmalı, kampanyalar yapmalısınız. Bu stratejide, her bir taraf diğerinin Instagram yayınlarını paylaşacak ve etiketleyecektir. Her iki kişinin de takiplerini artırmasına yardımcı olur.

Instagram takip etmenin bir başka kolay yolu, Instagram yayınlarınızı WordPress blogunuzda paylaşmaktır.

4. Marka Promosyonları

Markaların size yanıt vermesine izin verin

Onlarla ortaklık kurmak için markalara, moda şirketlerine ve ajanslara ulaşın. Hangi şirketlerin blog promosyonları yaptığını bulmanın en iyi yolu, en iyi moda blogcularını ve Instagram yayınlarını takip etmektir.

Moda blogunuzdan gelir elde etmenin daha fazla yolu için blogunuzdan para kazanmanın kanıtlanmış yollarıyla ilgili kılavuzumuza bakın.

WordPress Becerilerinde Uzmanlaşma

WordPress kullanımı kolay ve başlangıç ​​dostu. Ancak, yeni bir platform kullanmaya başladığınızda keşfedilecek ve öğrenilecek her zaman yeni şeyler vardır. WPBeginner bu noktada yardımcı olabilir.

WPBeginner yeni başlayanlar için en büyük ücretsiz WordPress kaynak sitesidir. Yeni başlayanlar, işletme sahipleri ve blogcular için özel olarak oluşturulmuş birçok yararlı içeriğimiz var.

WordPress becerilerinizi genişletmek için şunları kontrol etmelisiniz:

 • WPBeginner Sözlük – WordPress sözlüğümüz, WordPress lingo’yu tanımak için en iyi yerdir
 • WPBeginner Videoları – Yeni WordPress kullanıcıları WordPress’de ustalaşmak için bu 23 videoyla başlayabilir.
 • WPBeginner Blog – Tüm WordPress eğiticilerimiz ve rehberlerimiz için merkezi bir yer.

WordPress’i öğrenmenize yardımcı olmak için düzenli olarak yeni video eğiticileri yüklediğimiz YouTube Kanalımıza da abone olabilirsiniz..

Bu makalenin moda blogunuza başlamanıza ve ondan para kazanmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Blogunuzu güvende tutmak için nihai WordPress güvenlik kılavuzumuzu görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me