Kā izveidot kategoriju veidnes programmā WordPress

Vai esat apmeklējis vietni, kurā katrai kategorijai ir atšķirīgs izkārtojums? WordPress tēmas izstrādē ir ierasta prakse izmantot dažādas veidnes kategorijām, tagiem, pielāgotajiem ziņu veidiem un taksonomijām. Izveidojot kategoriju veidnes, kategoriju lapās varat pievienot īpašas funkcijas. Piemēram, jūs varat ļaut lietotājiem abonēt kategorijas, pievienot kategoriju attēlus, parādīt kategorijas aprakstu un katrai kategorijai izvēlēties atšķirīgu izkārtojumu. Šajā rokasgrāmatā mēs parādīsim, kā WordPress izveidot kategoriju veidnes.


WordPress veidņu hierarhija kategoriju lapām

WordPress ir jaudīga veidņu sistēma. Jūs varat izveidot WordPress motīvu, izmantojot dažādas veidnes dažādām vietnes sadaļām. Attēlojot jebkuru lapu, WordPress meklē veidni iepriekš noteiktā hierarhiskā secībā. Lai parādītu kategorijas lapu, tajā tiek meklētas veidnes šādā secībā.

category-slug.php → category-id.php → category.php → archive.php → index.php

Pirmais WordPress meklēs šai konkrētai kategorijai specifisku veidni, izmantojot kategorijas plēksni, piemēram, kategorija “dizains” tiks izmantota, lai parādītu kategoriju “Dizains”. Ja tā neatrod kategoriju plēksņu veidni, WordPress meklēs veidni ar kategorijas ID, piemēram, category-6.php. Pēc tam tā meklēs vispārīgu kategoriju veidni, kas parasti ir category.php. Ja nav vispārīgas kategorijas veidnes, WordPress meklēs vispārīgu arhīva veidni, t.i., archive.php. Visbeidzot, kategorijas parādīšanai tā izmantos veidni index.php.

Kategorijas veidnes izveidošana programmā WordPress

Vispirms apskatīsim tipisku category.php veidni.

<?php
/ **
* Vienkārša kategorijas veidne
* /

get_header (); ?>

<?php
// Pārbaudiet, vai nav neviena atainotā ziņa
if (have_posts ()): ?>

Kategorija: <?php single_cat_title (”, nepatiess); ?>

<?php
// Parādīt izvēles kategorijas aprakstu
if (kategorijas_apraksts ()): ?>
<?php atbalss kategorija_apraksts (); ?>
<?php endif; ?>

<?php

// cilpa
savukārt (have_posts ()): the_post (); ?>

" rel ="grāmatzīme" nosaukums ="Pastāvīgā saite uz <?php the_title_attribute (); ?>"><?php the_title (); ?>

<?php the_time (‘F jS, Y’) ?> autors <?php the_author_posts_link () ?>

<?php the_content (); ?>

<?php
comments_popup_link (‘Vēl nav komentāru’, ‘1 komentārs’, ‘% komentāri’, ‘komentāri-saite’, ‘Komentāri slēgti’);
?>

<?php galu galā;

cits: ?>

Atvainojiet, neviena amata neatbilst jūsu kritērijiem.

<?php endif; ?>

<?php get_sidebar (); ?>
<?php get_footer (); ?>

Tagad pieņemsim, ka jums ir kategorija ar nosaukumu “Dizains” ar kategorijas plēksni “dizains” un vēlaties šo kategoriju attēlot savādāk nekā citas. Lai to izdarītu, jums jāizveido veidne šai konkrētajai kategorijai. Iet uz Izskats »redaktors. No labās puses motīvu failu saraksta noklikšķiniet uz category.php, ja jums tur nav category.php faila, meklējiet archive.php. Ja nevarat atrast nevienu no šīm veidnēm, pastāv liela iespēja, ka izmantojat WordPress motīvu ietvaru, un šī apmācība jums var nebūt noderīga. Mēs iesakām atsaukties uz konkrēto sistēmu, kuru izmantojat.

Ja atrodat iepriekš minētos failus, kopējiet visu kategorijas.php saturu un ielīmējiet tos teksta redaktorā, piemēram, Notepad. Saglabājiet šo failu kā category-design.php.

Pievienojieties savai vietnei, izmantojot FTP klientu. Dodieties uz / wp-content / themes / your-current-theme / un augšupielādējiet kategoriju design.php failu motīvu direktorijā. Tagad visas šīs veidnes veiktās izmaiņas parādīsies tikai šīs konkrētās kategorijas arhīva lapā. Izmantojot šo paņēmienu, jūs varat izveidot veidnes tik daudzām kategorijām, cik vēlaties. Kā faila nosaukumu izmantojiet kategoriju {category-slug} .php. Kategoriju lodes var atrast, apmeklējot kategoriju sadaļu WordPress administratora apgabalā.

Šeit ir kategorijas slug.php veidnes piemērs. Ņemiet vērā, ka mēs esam izmantojuši to pašu veidni kā category.php ar nelielām izmaiņām. Tā kā mēs jau zinām kategoriju, kurai tā tiks izmantota, mēs virsrakstu, aprakstu vai jebkuru citu informāciju varam pievienot manuāli. Ņemiet vērā arī to, ka mēs esam izmantojuši <?php the_excerpt (); ?> tā vietā <?php the_content (); ?>. Pārbaudiet, kāpēc mēs domājam, ka pilnīgas ziņas vietā ir jāizmanto ziņas kopsavilkums vai fragments.

<?php
/ **
* Vienkārša kategorijas veidne
* /

get_header (); ?>

<?php
// Pārbaudiet, vai nav neviena atainotā ziņa
if (have_posts ()): ?>

<?php
// Tā kā šī veidne tiks izmantota tikai kategorijai Dizains
// kategorijas nosaukumu un aprakstu mēs varam pievienot manuāli.
// vai pat pievienojiet attēlus vai mainiet izkārtojumu
?>

Dizaina raksti

Raksti un konsultācijas par dizainu un tīmekli.

<?php

// cilpa
savukārt (have_posts ()): the_post ();

" rel ="grāmatzīme" nosaukums ="Pastāvīgā saite uz <?php the_title_attribute (); ?>"><?php the_title (); ?>

<?php the_time (‘F jS, Y’) ?> autors <?php the_author_posts_link () ?>

<?php the_excerpt (); ?>

<?php
comments_popup_link (‘Vēl nav komentāru’, ‘1 komentārs’, ‘% komentāri’, ‘komentāri-saite’, ‘Komentāri slēgti’);
?>

<?php galu galā; // Beigu cilpa

cits: ?>

Atvainojiet, neviena amata neatbilst jūsu kritērijiem.

<?php endif; ?>

<?php get_sidebar (); ?>
<?php get_footer (); ?>

Ja nevēlaties izmantot kategorijas slug veidni, tad kategorijas id veidni varat izmantot, lai izveidotu veidni īpašai kategorijas ID (Kā atrast kategorijas ID programmā WordPress).

Nosacīto tagu izmantošana kategorijai

Veidojot tēmas veidnes, jums jāuzdod sev jautājums, vai jums tiešām ir nepieciešama atsevišķa veidne, lai izdarītu to, ko vēlaties darīt? Dažos gadījumos veiktās izmaiņas nav pārāk sarežģītas, un tās var panākt, izmantojot nosacītas tagus vispārējā veidnē, piemēram, category.php vai pat archive.php..

WordPress nāk ar atbalstu daudzām nosacītām atzīmēm, kuras motīvu autori var izmantot veidnēs. Viens šāds nosacīts tags ir is_category (). Izmantojot šo nosacīto tagu, varat mainīt veidnes, lai parādītu atšķirīgu izvadi, ja nosacījums ir atbilstošs. Piemēram, pieņemsim, ka jums ir piedāvāto ziņu kategorija ar nosaukumu “Piedāvātie”. Tagad jūs vēlaties parādīt papildu informāciju kategorijas arhīva lapā šai konkrētajai kategorijai. Lai to izdarītu, pievienojiet šo kodu kategorijā.php tūlīt pēc <?php if (have_posts ()): ?>.

<?php if (is_category (‘Featured’)): ?>

Piedāvātie raksti:

<?php cits: ?>

Kategoriju arhīvs: <?php single_cat_title (); ?>

<?php endif; ?>

Mācīšanās WordPress tēmas attīstībā nav kaut kas tāds, ko var sasniegt nakti. Bet jūs varat sākt mācīties, pielāgojot veidnes un veicot mazākas izmaiņas. Tas ir risks, un jūs pārtraucat lietas biežāk, nekā jūs vēlētos, taču prieks par to beidzot sakārtot jūs motivēs.

Mēs ceram, ka šis raksts palīdzēja jums izveidot kategoriju veidnes WordPress. Ja jums ir kādi jautājumi par kategoriju veidņu mainīšanu programmā WordPress, lūdzu, atstājiet komentāru zemāk.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map