Історія WordPress 2003 – 2019 (зі скріншотами)

Ви хочете дізнатися про історію WordPress? Якщо ви сьогодні запускаєте блог або веб-сайт WordPress, то ви бачите популярного конструктора веб-сайтів, який працював понад 32% усіх веб-сайтів в Інтернеті. У цій статті ми хочемо поглянути назад на історію WordPress, щоб показати вам, як вона розвивалася з часом.


Повна історія WordPress (оновлено)

Історія WordPress розповідає про те, як спільноти з відкритим кодом працюють, щоб зробити щось таке корисне, не загрожуючи свободі програмного забезпечення. Проект WordPress керує спільнотою відданих розробників, користувачів та прихильників (Пов’язано: Чому WordPress безкоштовний?).

WordPress почався тому, що розробка існуючого програмного забезпечення для блогів b2 / cafelog була припинена їх основними розробниками. У 2003 році два користувачі b2 / cafelog, Метт Малленвег та Майк Літтл, вирішили побудувати нову платформу поверх b2 / cafelog.

Вони, мабуть, не знали, що збираються розпочати мандрівку, яка врешті принесе користь мільйонам користувачів по всьому світу, створить тисячі робочих місць, і ціла галузь розробників, дизайнерів, письменників, блогерів та веб-видавців зароблять на життя від нього.

На 27 травня 2003 року, Метт оголосив про доступність першої версії WordPress. Це було добре сприйнято громадою. Він базувався на b2 Cafelog зі значними вдосконаленнями. Перша версія WordPress включала новий інтерфейс адміністратора, нові шаблони та згенеровані шаблони, сумісні з XHTML 1.1. Редактор публікацій виглядав так:

Публікатор редактора у першому випуску WordPress

У травні 2004 року, версія 1.2 WordPress оснащена архітектурою плагінів. Це дало змогу користувачам та розробникам розширити функціонал WordPress, написавши власні плагіни та поділившись з ними іншою частиною спільноти.

У той час, як WordPress відкривався перед спільнотою, в той час в галузі блогів відбувалося щось зовсім протилежне.

В той час лідером ринку в галузі створення інструментів для ведення блогів був Moveable Type. Вони оголосили про нові ліцензійні умови, які не сподобалися багатьом їх користувачам. Це змусило багатьох їх користувачів шукати нову платформу для ведення блогів.

WordPress 1.2, представився амбітним проектом, що пропонує користувачам зрілу, стабільну, легку та гнучку платформу з функціями, які оцінили їхніх власних конкурентів. Швидкість адаптації WordPress зросла з цим випуском.

WordPress 1.2 Mingus

Зі збільшенням кількості користувачів WordPress почав удосконалюватися за допомогою та інтересу спільноти.

У лютому 2005 року, WordPress 1.5 оснащений Сторінками, інструментами для модерування коментарів, новою темою Kubrick та абсолютно новою тематичною системою. Мет оголосив теми такими словами:

У 1.5 ми створили неймовірно гнучку тематичну систему, яка адаптується до вас, а не очікує, що ви її адаптуєте. Ви можете провести весь веб-журнал через один файл, як і раніше, або ви можете буквально мати інший шаблон для кожної різної категорії. Це стільки або мало, скільки ви хочете. Ми також зламали загальні елементи сайту, такі як колонтитули та бічні смуги, у власні файли, щоб ви могли внести зміни в одне місце та побачити його всюди відразу. “Метт Малленвег – оголошення WordPress 1.5”

Kubrick - тема WordPress за замовчуванням у 2005 - 2010 роках

У грудні 2005 року, WordPress 2.0 був випущений з новою інформаційною панеллю адміністратора. Ця нова область адміністратора була повною реконструкцією екранів адміністрування в WordPress.

Він використовував JavaScript і DHTML, щоб зробити кращий користувальницький інтерфейс, де користувачам не потрібно було завантажувати сторінку для виконання простих завдань. Тепер користувачі могли додавати категорії та теги до публікацій, не виходячи з редактора публікацій або видаляючи коментарі, не перезавантажуючи екран коментарів.

WordPress 2.0 - Інтерфейс адміністратора

Блискучий новий інтерфейс адміністратора був не єдиним значним покращенням цього випуску.

Це перший випуск, який був встановлений із попередньо встановленим плагіном Akismet. Він також постачався із плагіном для резервного копіювання бази даних WordPress, wp-db-backup, який потім був скинутий у 2007 р. Ще одним першим для цього випуску було введення файлу function.php у тематичну систему.

1 березня 2006 року, Automattic, компанія, заснована співзасновником WordPress Меттом Малленвегом, подала реєстрацію торговельної марки на WordPress та WordPress логотип.

У 2008 році, компанія з веб-дизайну під назвою Happy Cog приєдналася до проекту WordPress, щоб допомогти розробити новий адміністративний інтерфейс WordPress. Було проведено дослідження зручності використання для розробки інтерфейсу адміністратора.

Протягом року до WordPress із різними випусками додавалися нові функції, такі як шорт-коди, оновлення одним клацанням миші та вбудована установка плагінів..

Інформаційна панель WordPress 2.7

У червні 2010 року, Компанія Automattic, заснована співзасновником WordPress Меттом Малленвегом, передала право власності на торгову марку та логотип WordPress Фонду WordPress. Це був важливий момент в історії WordPress, оскільки він забезпечив, що WordPress буде продовжувати зростати, і не залежить від компанії або групи розробників для продовження проекту.

17 червня 2010 року, Випущено WordPress 3.0. Це був важливий крок до WordPress як CMS. У цьому випуску було представлено кілька функцій, таких як користувацькі типи публікацій, кращі спеціальні таксономії, спеціальні фони, заголовок, меню, контекстна допомога на екранах адміністратора тощо. Проект WordPress MU був об’єднаний у ядро ​​WordPress для створення багатомісних мереж.

Він також прийшов з двадцять десять, які започаткували традицію нової теми за замовчуванням для кожного року.

У 2011 році, Формати публікацій та панель адміністратора пробилися в WordPress.

Приблизно в цей час деякі дійсно круті плагіни WordPress будували потужні платформи електронної комерції поверх WordPress. Це дозволило користувачам WordPress створювати інтернет-магазини та створювати потужні веб-сайти електронної комерції за допомогою WordPress.

У 2012 році, було представлено налаштування теми, попередній перегляд тем та новий медіа-менеджер. Ці функції надзвичайно допомогли новим користувачам у створенні галерей зображень та попереднього перегляду тем, перш ніж вони перейдуть на нову тему.

У 2013 році, WordPress 3.7 одержав нову функцію автоматичного оновлення, яка дозволила WordPress автоматично оновлювати програмне забезпечення вашого сайту для незначних випусків. Функція автоматичного оновлення дуже схожа на роботу браузера Google Chrome. Кілька користувачів не сподобалась ця функція, тому ми написали посібник про те, як відключити автоматичні показники.

До цього часу WordPress вже став найпопулярнішою CMS у світі.

У грудні 2013 року було випущено WordPress 3.8, який представив MP6, новий інтерфейс адміністратора WordPress. Цей новий інтерфейс був чуйним і мав на меті забезпечити кращу роботу користувачів із будь-яким розміром пристрою чи екрана.

Кольорові схеми адміністрування WordPress 3.8 на мобільних пристроях

16 квітня 2014 року, Випущено WordPress 3.9. Він зосередився на вдосконаленні редактора візуальних постів WordPress. Зображення тепер можна перетягувати та видаляти безпосередньо в редактор публікацій. Тепер користувачі можуть редагувати зображення прямо у редакторі та бачити попередній перегляд їх галереї всередині редактора. WordPress 3.9 також представив попередній перегляд віджетів, аудіозаписи та декілька інших вдосконалень.

Протягом року було доопрацьовано більше ядер WordPress з наступними випусками WordPress 4.0 та WordPress 4.1.

2014 рік також був першим роком, коли завантаження для англійської мови для WordPress не англійською мовою перевершило завантаження англійською мовою.

У 2015 році було випущено WordPress 4.2, 4.3 та 4.4. Ці випуски були зосереджені на вдосконаленій локалізації, підтримці смайлів, настроювачі тем та створенні інфраструктури для API WordPress REST.

Підтримка Emoji була додана до WordPress в 4.2

У тому ж році WooCommerce, найпопулярніший плагін WordPress для електронної комерції, придбав Automattic (компанія, заснована співзасновником WordPress Меттом Малленвегом).

У 2016 році, Випущено WordPress 4.5, 4.6 та 4.7. Кожен випуск представив нові функції та вдосконалення. Найбільш помітними змінами протягом року були впорядковані оновлення для плагінів та тем, відновлення вмісту за допомогою веб-переглядача у веб-переглядачі та спеціальної функції css для налаштування теми. До кінця року WordPress.org оголосив про активну підтримку HTTP

У 2017 році, Випущено WordPress 4.8 та 4.9. Ці випуски принесли кілька нових віджетів за замовчуванням для додавання аудіо, відео, зображень, галереї, розширеного тексту та HTML. Ці випуски також заклали основу нового редактора блоків WordPress.

У 2018 році, WordPress 5.0 вийшов із абсолютно новим досвідом редагування. Новий проект редактора блоків WordPress отримав кодову назву Гутенберг. Дивіться наш повний підручник Гутенберга – редактор блоків WordPress.

Гутенберзькі блоки

Що далі для WordPress?

WordPress постійно розвивається для задоволення потреб мільйонів веб-видавців у всьому світі. Напрямок WordPress безпосередньо залежить від потреб користувачів. Ми можемо сміливо припускати, що вона продовжуватиме розширювати можливості людей у ​​всьому світі для створення чудових веб-просторів.

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам зрозуміти історію WordPress. Ви також можете побачити, як працює WordPress за лаштунками (інфографіки) та які найкращі плагіни WordPress, якими повинен користуватися кожен веб-сайт.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me