Що нового у WordPress 5.0 (функції та знімки екрана)

WordPress 5.0 вийшов всього кілька годин тому. Це перший і єдиний великий реліз WordPress 2018 року з цілком новим набором удосконалень та деякими великими змінами. У цій статті ми покажемо, що нового у WordPress 5.0 та які функції слід спробувати після оновлення веб-сайтів.


Що нового в WordPress 5.0

WordPress 5.0 – це головний випуск, і якщо ви не користуєтесь керованою службою хостингу WordPress, вам доведеться вручну ініціювати оновлення..

Важливо: Не забувайте створити повне резервне копіювання WordPress перед початком оновлення.

Представляємо Гутенбергу новий редактор на основі блоків

WordPress 5.0 поставляється з абсолютно новим редактором під кодовою назвою Gutenberg. Це редактор на основі блоків, який дозволяє користувачам створювати красиві макети, використовуючи блоки вмісту.

Новий редактор на основі блоку в WordPress 5.0

Старий редактор WordPress був простим текстовим вікном. Хоча це добре працювало, вам довелося використовувати різні підходи для додавання зображень, створення галерей, шорт-кодів, вбудовування відео та інших елементів вмісту.

Новий редактор замінює їх на спрощений досвід написання, коли кожен елемент вмісту загорнутий у блок. Ви можете переміщати їх по редактору, змінювати їх налаштування та створювати привабливі макети без написання коду.

За замовчуванням у комплект із декількома блоками додаються найчастіше використовувані елементи вмісту. Сюди входять блоки для додавання зображень, аудіо, відео, фотогалереї, зображення обкладинки, списки, цитати, медіа, текст, кнопки тощо.

Додавання блоків для створення вмісту

Блоки оснащені власною панеллю інструментів та налаштуваннями. Крім основних параметрів форматування, ви також можете змінювати ширину, кольори та інші атрибути.

Установки блоку

Віджети також включаються як блоки, тому ви можете легко додавати шорт-коди, останні публікації, останні коментарі, категорії та архіви.

Якщо ви покладалися на додавання коротких кодів до своїх статей, то можете продовжувати використовувати їх як блок.

Блоки віджетів

Новий редактор також робить вставки значно легшими. Просто розгорніть розділ вбудовування під кнопкою Додати блок, і ви зможете побачити всі підтримувані варіанти вбудовування.

Додавання вставок у вигляді блоків

Це значно спрощує додавання відео, твітів та facebook. У кожного вбудовування є власний блок, тому ви можете налаштувати їх налаштування так само, як і будь-які інші блоки.

Вставлення відео

Якщо ви болісно відволікаєтесь від бічної панелі адміністратора WordPress, тоді просто перейдіть на повний екран, що не відволікає увагу. Це приховає бічну панель адміністратора WordPress, і у вас буде набагато більше місця для оформлення вашого вмісту.

Повноекранний режим у новому редакторі WordPress

Ви знайдете всі свої звичайні функції редагування публікацій, акуратно укладені під бічною панеллю. Сюди входять опції публікації та збереження, постійна посилання або постслуга, категорії та теги, уривок тощо.

Налаштування публікації в новому редакторі WordPress

Створення та повторне використання блоків

Якщо ви часто додаєте речі з тим самим стилем або вмістом, то тепер ви можете зберегти їх у вигляді багаторазових блоків, які можна використовувати пізніше, коли потрібно.

Просто відредагуйте блок, який ви хочете зробити багаторазовим. Після того як ви задоволені, натисніть на пункти меню на панелі інструментів блоку та виберіть “Додати до блоків для багаторазового використання”.

Блоки багаторазового використання

Вам буде запропоновано вказати ім’я цього блоку. Після цього WordPress збереже це як багаторазовий блок. Ви можете знайти її під кнопкою Додати блоки і повторно використовувати її в інших публікаціях.

Вставте блок багаторазового використання

Редагування наявного вмісту після оновлення до WordPress 5.0

WordPress 5.0 не вплине на будь-який ваш старий вміст, і ви все одно зможете редагувати старіші статті. Редагуючи старішу статтю, ви побачите, що ваш вміст загорнутий у блок редактора “Класичний”.

Редагування старих статей у новому редакторі WordPress 5.0

Ви можете продовжувати редагування статті всередині класичного блоку. Ви також можете розбити його на кілька блоків, що дозволить вам використовувати всі функції нового редактора WordPress.

Чи можу я все-таки використовувати старий редактор WordPress?

Так, ви можете використовувати старий редактор WordPress, просто встановивши та активувавши плагін Classic Editor. Детальніше дивіться в покроковому посібнику, як встановити плагін WordPress.

Перехід на класичний редактор

Після активації плагін вимкне новий редактор на основі блоків, і ви зможете використовувати WordPress зі старим класичним редактором, до якого ви звикли. Детальніше дивіться в нашій статті про те, як відключити Гутенберга та зберегти класичний редактор у WordPress.

Двадцять дев’ятнадцять – нова тема за замовчуванням WordPress

WordPress 5.0 поставляється з новою темою за замовчуванням «Двадцять дев’ятнадцять». Це універсальна і мінімалістична тема WordPress, яку можна використовувати для створення блогу або створення веб-сайту.

Двадцять дев'ятнадцять

Двадцять дев’ятнадцять базується на темі стартера Гутенберга, а це означає, що вона повністю сумісна з новим редактором WordPress. Він пропонує чисте полотно з мінімальними відволіканнями, що дає вам свободу експериментувати з новим редактором та створювати красиві макети для своїх публікацій та сторінок WordPress.

Сумісність WordPress 5.0 з темами та плагінами

WordPress 5.0 приносить великі зміни в тому, як користувачі створюють контент за допомогою WordPress. Він досить довго розробляється, що дало розробникам плагінів та тем достатньо часу для тестування своїх продуктів та додавання сумісності для нового редактора.

Більшість основних плагінів WordPress, таких як WPForms та Yoast SEO, вже сумісні з WordPress 5.0 та новим редактором.

Усі кращі тематичні магазини WordPress також зробили свої теми сумісними з новим редактором.

Однак якщо плагін або тема на вашому веб-сайті не працює належним чином, зверніться до цього плагіна або розробника теми та попросіть його оновити його.

Якщо ви не почуєте їх назад, ви можете тимчасово відключити плагін / тему і знайти альтернативу. Крім того, ви можете встановити класичний редактор, поки ваш улюблений плагін / тема не переключиться.

Ми сподіваємося, що ця стаття запропонувала вам добре зрозуміти, що нового у WordPress 5.0. Ми особливо раді новому редактору WordPress та новим способам створення контенту в WordPress. Чого ви схвильовані?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map