Kas yra: padomenis

Padomenis yra papildoma pagrindinio domeno vardo dalis. Padomeniai yra sukurti organizuoti ir naršyti po skirtingus jūsų svetainės skyrius. Savo pagrindiniame domene galite sukurti kelis padomenius ar vaikų domenus.


Pavyzdžiui:

store.yourwebsite.com

Šiame pavyzdyje „parduotuvė“ yra padomenis, „jūsų svetainė“ yra pagrindinis domenas, o „.com“ yra aukščiausio lygio domenas (TLD). Kaip padomenį galite naudoti bet kurį tekstą, tačiau norite įsitikinti, kad jį lengva įvesti ir įsiminti.

Kas yra padomenis

Dėl įvairių priežasčių įmonės naudoja padomenius. Pažvelkime į tam tikrus padomenio naudojimo atvejus.

Naudokite padomenio pavyzdžius

Dažniausias padomenio naudojimo atvejis yra bandomosios arba etapinės svetainės versijos kūrimas. Dažnai kūrėjai išbandys naujus papildinius ir atnaujinimus padomenio stadijoje, prieš paskelbdami juos tiesiogiai internete.

Kitas paplitęs padomenio naudojimas yra internetinės elektroninės prekybos parduotuvės kūrimas. Dažnai įmonės nori atskiro padomenio, kuris tvarkytų operacijas, nes el. Prekybos svetainėms paprastai reikia sudėtingesnės sąrankos.

Taip pat matėme, kad įmonės naudoja potinklius savo mobiliesiems tinklalapiams (m.yoursite.com), vietoms skirtoms svetainėms (uk.yoursite.com) ir kuria svetainės poskyrius..

Galite įdiegti „WordPress“ savo padomenyje ir jis veiks kaip atskiras diegimas iš jūsų pagrindinės svetainės.

Galite naudoti padomenį, kad galėtumėte aptarnauti konkrečią savo svetainės vartotojų grupę, pvz., „Svečias.jūsųvetainė.com“, „vartotojas.jūsųvetainė.lt“ ir dar daugiau. Taip svetainių kūrimo platformos, tokios kaip „WordPress.com“, „blogger.com“ ir kitos, vartotojams siūlo tinkintas svetaines.

Padomeniai gali būti labai naudingi efektyviau organizuojant savo svetainės turinį. Tinkamas padomenio naudojimas neturi įtakos jūsų pagrindinės svetainės SEO. Tačiau, jei kyla abejonių, rekomenduojame viską laikyti tame pačiame domene ir vengti naudoti padomenį viešosioms svetainėms.

Kaip sukurti padomenį

Domenų registratoriuje arba „WordPress“ prieglobos paskyroje galite lengvai sukurti padomenį. Šiame pavyzdyje sukursime padomenį naudodamiesi savo prieglobos įmone „Bluehost“, tačiau procesas yra panašus visose platformose.

Norėdami sukurti padomenį „Bluehost“, turite prisijungti prie savo žiniatinklio prieglobos paskyros. Tada spustelėkite „Domenai“ skirtuką kairėje. Bus atidarytas submeniu su keliomis parinktimis.

Sukurti padomenį

Dabar sąraše spustelėkite skirtuką „Subdomenai“.

Sukurkite 2 padomenį

Dešinėje esančiame lauke yra jūsų domeno vardas. Jums nieko nereikės keisti, jei žiniatinklio prieglobos paskyroje turite tik vieną domeną. Jei turite daugiau nei vieną domeną, jis bus pateiktas išskleidžiamajame meniu. Mūsų pavyzdyje turime tik vieną domeną „jūsųdomenas.org“.

Tada dešinėje esančiame lauke įveskite savo naujojo padomenio pavadinimą. Galite įvesti tokius dalykus kaip tinklaraštis, galerija, parduotuvė ar bet kas, ką norite naudoti. Šiame pavyzdyje naudosime „demonstracinį“.

Įvedę savo padomenio pavadinimą, spustelėkite mygtuką „Kurti“.

Sukurkite 3 padomenį

Jūs iškart pamatysite savo naują padomenį ekrano apačioje. Jūsų padomenio adresas dabar pasirodys jūsų domeno vardo priekyje. Remiantis mūsų pavyzdžiu, ji pasikeitė iš „tavo domenas.com“ į „demo.jūsų domenas.com“. Atminkite, kad jūsų naujas padomenis automatiškai užpildomas jūsų padomenio namų aplanko lauke.

Sveikiname! Ką tik sukūrėte savo antrinį domeną.

Sukurkite 4 padomenį

Subdomenai vs SEO pakatalogiai

Paieškos sistemos skirtingai mato padomenius ir pakatalogius. Pažvelkime, kodėl tai tiesa, ir kaip padomenio naudojimas prieš pakatalogį veikia SEO.

Subdomenas vs pakatalogis SEO

Padomeniai „Google“ ir kiti paieškos varikliai vertina kaip skirtingą svetainę. Tai reiškia, kad paieškos varikliai turi tikrinti ir indeksuoti kiekvieną padomenį atskirai.

Svarbu atsiminti, kad „nuorodų sultys“, sukurtos iš nuorodų į jūsų pagrindinę svetainę, nėra dalijamos tarp jūsų domeno ir padomenių. Sukurti padomenio raktinių žodžių puslapio reitingą yra taip sunku, kaip ir visiškai atskiroje svetainėje.

Padomenius turėtumėte naudoti tik tada, kai turite rimtų priežasčių tai padaryti. Pvz., Galite naudoti padomenius, kad reitinguotumėte skirtingus raktinius žodžius, taikytumėte į konkrečią rinką arba pasiektumėte kitą vietą ar aptarnautumėte kalbą, kuri nėra jūsų pagrindinės svetainės kalba.

Pakatalogiai yra failai, rasti jūsų pagrindiniame domene. „Google“ ir kiti paieškos varikliai nerodo pakatalogių kaip atskirų svetainių, todėl „nuorodų sultys“ ir SEO yra bendrinami tarp jūsų domeno ir pakatalogių.

Tinklaraštininkams, pradedantiesiems ar mažoms įmonėms, turinčioms ribotą laiką ir išteklius, pakatalogių naudojimas padės greičiau įvertinti jūsų svetainę, nei naudojant padomenį..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me