WordPress vs Joomla vs Drupal – kuris iš jų geresnis?

Nors „WordPress“ valdo daugiau nei 35% visų interneto svetainių, tai nėra vienintelė atvirojo kodo turinio valdymo sistema (CMS) rinkoje. Yra ir kitų populiarių programinės įrangos variantų, tokių kaip „Joomla“ ir „Drupal“.


Visi trys jie turi daug bendro ir daug reikšmingų skirtumų. Kiekvienas iš jų yra unikalus svetainių kūrėjas, turintis privalumų ir trūkumų.

Šiame straipsnyje mes palyginsime „WordPress“ vs „Joomla“ ir „Drupal“, kad sužinotume, kuris iš jų yra geriausias pasirinkimas.

„WordPress“ vs „Joomla“ prieš „Drupal“

Pastaba: Mes lyginame „WordPress.org“, o ne „WordPress.com“ prieglobos paslaugą. Peržiūrėkite mūsų vadovą apie skirtumą tarp WordPress.org ir WordPress.com.

Kas bendro „WordPress“, „Joomla“ ir „Drupal“

Visos trys populiariausios žiniatinklio sistemos CMS turi daug bendro, kalbant apie technologijas, filosofiją ir bendruomeniškumą.

„WordPress“, „Joomla“ ir „Drupal“ yra išleidžiami pagal GNU GPL licenciją

 • „WordPress“, „Joomla“ ir „Drupal“ yra nemokama ir atvirojo kodo programinė įranga, licencijuota pagal GPL. Norėdami sužinoti daugiau apie nemokamą programinę įrangą, skaitykite mūsų straipsnį apie tai, kodėl „WordPress“ yra nemokama.
 • Visi trys jie yra parašyti daugiausia PHP.
 • Jie visi palaiko „MySQL“ kaip savo duomenų bazių valdymo sistemą. „WordPress“ palaiko išimtinai tik „MySQL“, o „Joomla“ ir „Drupal“ palaiko kitas duomenų bazių valdymo sistemas.
 • Visi trys iš jų naudoja temas ir šablonus vizualiai svetainių išvaizdai, o papildiniai, moduliai ar plėtiniai – funkcijoms išplėsti.
 • Kaip atvirojo kodo programinė įranga, jie visi yra bendruomenės sukurti projektai.

Nors yra daug panašumų, jie skiriasi daugeliu aspektų.

Pavyzdžiui, jie turi skirtingas strategijas, kaip įtraukti į pagrindinę programinę įrangą, kaip tvarkyti modulius ir šablonus, kaip elgtis su saugumu ir tt.

Šie skirtumai daro didelę įtaką vartotojams ir jų internetinių svetainių kūrimui.

Tai pasakius, pažiūrėkime, kaip „WordPress“, „Joomla“ ir „Drupal“ yra palyginami tarpusavyje, kad galėtumėte pasirinkti geriausią savo verslui svetainių kūrimo platformą..

Paprastas naudojimas ir draugiškumas pradedančiajam

Dauguma žmonių, kuriančių savo svetaines, nėra interneto programuotojai, dizaineriai ar programuotojai. Jie yra paprasti vartotojai, norintys tiesiog sukurti svetainę. Daugumai vartotojų svarbiausias veiksnys yra paprastas naudojimas.

„WordPress“

„WordPress“ ateina su garsiuoju penkių minučių diegimu. Daugelis „WordPress“ prieglobos paslaugų teikėjų siūlo „WordPress“ įdiegimą vienu paspaudimu. Dėl to naujam vartotojui gana lengva paleisti „WordPress“ tinklaraštį ar svetainę per kelias minutes, o ne valandas.

„WordPress“ prietaisų skydelis

„WordPress“ vartotojo patirtis po įdiegimo yra daug geresnė nei „Joomla“ ar „Drupal“. Vartotojas mato paprastą švarią vartotojo sąsają su meniu, norėdamas sukurti įrašus, puslapius arba pradėti tinkinti išvaizdą ir temas.

Joomla

„Joomla“ diegimas gali atrodyti ne taip greitai kaip „WordPress“, tačiau jame yra labai panašūs veiksmai. Be to, daugelis bendrojo prieglobos paslaugų teikėjų siūlo „Joomla“ įdiegti ir vieno mygtuko paspaudimo paketus.

„Joomla“ prietaisų skydelis po naujo įdiegimo

Įdiegęs vartotojas nusileidžia valdymo skydelyje, kuris nėra toks tiesus kaip „WordPress“. Tiesiog yra per daug meniu, kad galėtumėte spustelėti ir tinkinti savo svetainę.

„Joomla“ gerbėjai pasakytų, kad taip yra todėl, kad „Joomla“ yra daug galingesnė nei „WordPress“, tačiau mes netikime, kad tai tiesa.

Drupalis

„Drupal“ diegimas yra panašus tiek į „Joomla“, tiek į „WordPress“. Tiesiog atsisiųskite ir įkelkite paketą ir paleiskite diegimo scenarijų.

Drupal admin

„Drupal“ taip pat siūlo paskirstymus. Tai yra iš anksto supakuoti „Drupal“ paketai su moduliais ir konfigūracijomis tam, kad būtų galima sukurti konkretaus tipo svetaines.

Absoliučių pradedančiųjų patirtis po diegimo yra šiek tiek sudėtinga. Vartotojams bus sunku išsiaiškinti, kaip pakeisti dalykus savo svetainėje. „Drupal“ labai supranta, kaip pridėti turinį, tačiau keisti išvaizdą ir pridėti ne turinio elementus nėra labai akivaizdu.

Nugalėtojas: „WordPress“

Temos ir priedai

Visos trys populiariosios CMS yra temos ir papildiniai / moduliai, kaip būdas išplėsti programinės įrangos savybes ir išvaizdą.

Temos kontroliuoja jūsų svetainės išvaizdą ir tai, kaip ji atrodo jūsų vartotojams. Įskiepiai ar moduliai yra tarsi jūsų TVS programos.

Pažiūrėkime, kaip šios trys pagrindinės CMS programinė įranga veikia šioje kategorijoje.

„WordPress“

„WordPress“ leidžia vartotojams pakeisti savo svetainės išvaizdą naudojant temas. „WordPress“ yra iš anksto įdiegta keletas numatytųjų temų.

Bet kuriuo metu galite spustelėti mygtuką Pridėti naują savo „Išvaizda“ puslapyje ir įdiegti nemokamas „WordPress“ temas iš oficialaus „WordPress.org“ temų katalogo.

„WordPress“ temos

Be nemokamų temų, rasite daug daugiau „WordPress“ temų, sukurtų trečiųjų šalių teminių parduotuvių, tokių kaip „StudioPress“, „Astra Theme“, „Elegantiškos temos“ ir dar daugiau. Tai yra mokamos temos, teikiamos aukščiausios kokybės palaikymo galimybės.

Tikroji „WordPress“ galia slypi įskiepiuose. Oficialiame „WordPress“ papildinių kataloge yra daugiau nei 55 000 „WordPress“ papildinių, kuriuos galima nemokamai atsisiųsti. Taip pat galite nusipirkti aukščiausios kokybės papildinius, kuriuos teikia mokama pagalba, kurią teikia papildinių kūrėjai. Peržiūrėkite mūsų būtinų „WordPress“ papildinių sąrašą, kad pamatytumėte, kaip papildiniai „WordPress“ daro nuostabų.

Joomla

Kaip ir „WordPress“, „Joomla“ taip pat yra šablonų ir plėtinių. Yra puikių plėtinių, skirtų padaryti bet ką nuo el. Prekybos parduotuvės sukūrimo iki el. Pašto tvarkymo.

„Joomla“ plėtiniai

Tačiau šių šablonų ir plėtinių nėra tiek daug, kiek „WordPress“. Tai gali šiek tiek apsunkinti galimybę rasti tobulą šabloną ir tobulus plėtinius.

Pagal numatytuosius nustatymus „Joomla“ neturi funkcijos, leidžiančios vartotojams ieškoti ir įdiegti plėtinius ar šablonus iš administravimo srities. Yra plėtinys, leidžiantis pridėti plėtinių funkciją „įdiegti iš interneto“. Bet šablonų vartotojams vis tiek teks rankiniu būdu ieškoti šablonų ir įdiegti juos pridedant jų URL.

Drupalis

„Drupal“ ta pati problema yra dėl temų ir modulių prieinamumo. Naudotojai turės palikti savo svetainę, ieškoti modulio ir temos, kurią jie norės pridėti, tada suraskite projekto ZIP failo URL. Galiausiai, norėdami įdiegti, jie gali įvesti URL puslapyje Moduliai arba Temos.

Drupal moduliai

Yra modulių, kuriuos galima padaryti beveik viskuo, ir reguliariai pridedami nauji. Vis dėlto, palyginti su „WordPress“, trūksta bendro modulių kiekio.

Nugalėtojas: „WordPress“.

Palaikymo parinktys

Pagalbos ir palaikymo galimybių prieinamumas yra labai svarbus pradedantiesiems vartotojams. Bandant naują programinę įrangą tikrai bus kokių kliūčių. Viskas gerai, jei tik galite gauti pagalbos.

„WordPress“

„WordPress“ turi stiprią vartotojų bendruomenę. „WordPress“ pagalbos galite rasti oficialiuose palaikymo forumuose, dokumentuose, vadovėliuose, kodekse, „Slack“ kanaluose, „Stack Exchange“, „WPBeginner Engage“ facebook grupėje ir beveik kiekviename interneto forume apie tinklalapių dizainą ir plėtrą..

„WordPress“ palaikymo forumai

Yra svetainių, tokių kaip „WPBeginner“, kuriose yra šimtai vadovėlių, vaizdo įrašų vadovėlių ir straipsnių, skirtų pradedantiesiems „WordPress“ vartotojams. Yra daugybė būdų, kaip paprašyti nemokamos „WordPress“ paramos ir ją gauti.

Be nemokamos palaikymo galimybių, yra būdų, kaip gauti mokamą „WordPress“ palaikymą.

Internetinės platformos, tokios kaip „Codeable“, „UpWork“, „Fiverr“ ir kt., Yra tik keletas vietų, kuriose galite pasisamdyti „WordPress“ profesionalus, kurie jums padės. Dėl didžiulio „WordPress“ populiarumo rasti „WordPress“ kūrėjus lengva ir prieinama mažoms įmonėms ir privatiems asmenims.

Joomla

„Joomla“, kaip ir „WordPress“, turi didelę ir labai naudingą bendruomenę. „Joomla“ svetainėje yra išsami dokumentacija, kuri yra vertingas šaltinis pradedantiesiems. Norėdami gauti daugiau interaktyvaus palaikymo, vartotojai gali prisijungti prie forumų, adresų sąrašų, vartotojų grupių ir kt.

„Joomla“ palaikymo forumas

Be bendruomenės paramos, yra ir trečiųjų šalių išteklių, mokamų mokymų ir plėtros agentūrų, kurios gali būti naudingos.

Priešingai nei „WordPress“, „Joomla“ yra gana sunku rasti prieinamą ekspertų pagalbą. Programuotojo ar eksperto samdymas „Joomla“ kūrimui, trikčių šalinimas ar pagalba gali kainuoti daug daugiau nei „WordPress“.

Drupalis

„Drupal“ turi labai aktyvią gerbėjų ir vartotojų bendruomenę. Rasite visas „Drupal“ bendruomenės palaikymo galimybes, kaip ir „WordPress“ bei „Joomla“. Čia yra išsami dokumentacija, palaikymo forumas, adresų sąrašai, vartotojų grupės, irc pokalbiai. Visos geros vietos, kur gauti patarimų ir nemokamos pagalbos.

„Drupal“ bendruomenės parama

„Drupal“ bando sujungti vartotojus su kūrėjais ir įmonėmis, siūlančiomis profesionalias „Drupal“ paslaugas. Jų galite rasti „Drupal“ prekyvietėje.

Tačiau „Drupal“ kūrėjas, panašus į „Joomla“, yra labai brangus, palyginti su „WordPress“.

Nugalėtojas: „WordPress“

Lokalizavimas & Daugiakalbis palaikymas

Didelė dalis kasdien sukuriamų svetainių yra ne angliškos ar daugiakalbės svetainės. Daug labiau tikėtina, kad daugelis pradedančiųjų tikriausiai ieškos CMS, galinčio valdyti kelias kalbas arba palaikančius skirtingas vietas ir kalbas..

„WordPress“

„WordPress“ atlieka puikų darbą siūlant gerą platformą daugiakalbei svetainei kurti. Tai nepalaiko kelių kalbų, bet yra keletas puikių papildinių, leidžiančių lengvai sukurti daugiakalbę „WordPress“ svetainę.

„WordPress“ galima daugiau nei 57 kalbomis. Naujas kalbas galima įdiegti vos spustelėjus „WordPress“ administratoriaus sritį.

Pasirinkite kalbą „WordPress“

Populiariausios temos ir papildiniai taip pat galimi keliomis kalbomis. Temų ir įskiepių kūrėjai aktyviai ieško pagalbos versdami savo paketus į kitas kalbas.

Dėl visų šių pastangų „WordPress“ tampa puikia platforma kurti ne anglišką ar daugiakalbę svetainę.

Joomla

„Joomla“ suteikia galimybę lengvai valdyti daugiakalbę svetainę neįdiegus jokių plėtinių. Tiesiog eikite į kalbų tvarkyklę, pridėkite turinio kalbą ir pradėkite kurti daugiakalbį turinį savo svetainėje.

Kalbos palaikymo įtraukimas į „Joomla“

Taip pat daugelyje kalbų yra administratoriaus sąsajos vertimai, kuriuos galima lengvai įdiegti iš administratoriaus srities.

Drupalis

„Drupal“ turi įmontuotą palaikymą, kad galėtų tvarkyti ne angliškas ar daugiakalbes svetaines. Turėsite įjungti lokalės ir turinio vertimo modulius. Po to galite pridėti svetainių ir administratorių sąsajų kalbas iš „Drupal“ konfigūracijos skyriaus.

„Drupal“ daugiakalbė pagalba

Nugalėtojas: Kaklaraištis – visos trys palaiko daugiakalbes svetaines ir yra prieinamos keliomis kalbomis.

Saugumas

Saugumas yra labai svarbus veiksnys renkantis CMS savo svetainei. Beveik kiekviena interneto svetainė yra pažeidžiama saugumo grėsmių.

„WordPress“

Būdamos populiariausios CMS pasaulyje, į „WordPress“ pagrįstas svetaines dažnai nukreipia įsilaužėliai. Tačiau „WordPress“ yra sukurtas remiantis labai saugiu kodu ir labai greitai reaguoja į saugumo pažeidžiamumą.

„WordPress“ taip pat turi automatinio atnaujinimo mechanizmą, kuris leidžia „WordPress“ svetainėms automatiškai atnaujinti, kai yra naujas saugos pataisymas.

„WordPress“ svetaines galima dar labiau apsaugoti naudojant automatines atsargines kopijas, dviejų faktorių autentifikavimą ir kitą geriausią „WordPress“ saugumo praktiką..

Taip pat yra įmontuotas mechanizmas, skirtas rodyti „WordPress“ temų ir papildinių naujinius. Tai leidžia temų ir papildinių kūrėjams greitai reaguoti į bet kokią saugos spragą.

Joomla

Kalbant apie saugumą, „Joomla“ labai panaši į „WordPress“. Jie aktyviai reaguoja į bet kokią saugumo spragą ir labai greitai ją ištaiso. Tačiau svetainės priežiūra ir naujinimų diegimas vis tiek priklauso vartotojui.

Yra „Joomla“ svetainės atsarginių kopijų kūrimo variantų. Taip pat galite sustiprinti savo „Joomla“ svetainės saugumą laikydamiesi tokios pačios geriausios praktikos kaip „WordPress“.

Drupalis

„Drupal“ labai rimtai žiūri į saugumą. Jie aptinka ir pataiso saugos spragas savo svetainėje. Yra nuomonė, kad „Drupal“ yra saugesnė, nes negirdite apie „Drupal“ svetainių įsilaužimą taip dažnai, tačiau taip gali būti todėl, kad tai nėra tokia populiari „Joomla“ ar „WordPress“.

Nugalėtojas: Kaklaraištis – visi trys laikosi tinkamų saugumo standartų.

Išvada:

„Drupal“, „Joomla“ ir „WordPress“ yra visos fantastiškos turinio valdymo sistemos. „Drupal“ ir „Joomla“ turi daug daugiau integruotų funkcijų nei „WordPress“.

Tačiau „WordPress“ įveikia juos naudodama paprastumą, didžiulę pasaulinę bendruomenę, papildinius ir temas. Manome, kad daugumai nesusijusių vartotojų bus daug lengviau kurti naudojant „WordPress“ nei „Joomla“ ar „Drupal“.

Turėdami daugiau nei 55 000 „WordPress“ papildinių, galite pridėti bet kokią funkciją arba sukurti bet kokio tipo svetaines, kurios jums patinka (nerašydami kodo).

Bendras nugalėtojas: „WordPress“

Kaip pradėti naudotis savo mėgstamiausia TVS

Nesvarbu, ar pasirinksite „WordPress“, „Joomla“ ar „Drupal“, norint sukurti svetainę, jums reikės domeno vardo ir svetainės talpinimo.

Laimei, visoms trims aukščiausio lygio CMS programoms keliami gana panašūs reikalavimai, o tai reiškia, kad visos pagrindinės žiniatinklio prieglobos įmonės jas palaiko.

Mes rekomenduojame naudoti „Bluehost“ arba „SiteGround“. Jie yra vieni didžiausių prieglobos įmonių pasaulyje ir specializuojasi „WordPress“, „Joomla“ ir „Drupal“ svetainių priegloboje..

Norėdami gauti daugiau rekomendacijų, skaitykite mūsų išsamų interneto prieglobos vadovą pradedantiesiems.

Jei pradedate nuo „WordPress“, tada skaitykite mūsų pradedančiųjų vadovą, kaip sukurti svetainę, kur pateikiamos nuoseklios instrukcijos.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums palyginti „WordPress vs Joomla“ ir „Drupal“, kad sužinotumėte apie geriausią jūsų svetainės CMS. Taip pat galbūt norėsite pamatyti mūsų palyginimą su geriausiomis el. Pašto rinkodaros paslaugomis ir geriausia smulkaus verslo tiesioginių pokalbių programine įranga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map