MailChimp ve WordPress Kullanım Kılavuzu

Bir e-posta listesi mi oluşturmak istiyorsunuz? Yeni bir blog yayını yayınladığınızda abonelerinize e-posta güncellemeleri göndermek ister misiniz? MailChimp dünyanın önde gelen e-posta servis sağlayıcılarından biridir ve kullanımı son derece kolaydır. Bu kılavuzda, daha fazla abone almak için MailChimp ve WordPress’in nasıl kullanılacağını göstereceğiz.


MailChimp ve WordPress

Neden Bir E-posta Listesi Oluşturmalıyım??

Web sitenizi terk eden kullanıcıların% 70’inden fazlası, sizden bir şey satın almadığı sürece büyük olasılıkla hiçbir zaman geri gelmeyecek veya e-posta listenize abone olmalarını başarıyla sağladınız..

E-posta özel, kişisel ve internetteki en doğrudan iletişim biçimidir. Çoğu kişi gelen kutularını sosyal medya akışlarından daha fazla kontrol eder. Bir kullanıcı üzerinde işlem yapmadığı sürece bir e-posta gelen kutusunda kalır. Sosyal medyada mesajınız kullanıcının zaman çizelgesine gömülecek.

Neden hemen e-posta listenizi oluşturmaya başlamanız gerektiğiyle ilgili kılavuzumuza bakın.

Neden MailChimp’i WordPress Sitenizle Kullanmalısınız??

Yıllar geçtikçe, MailChimp’in en başlangıç ​​dostu e-posta pazarlama hizmetlerinden biri olduğunu gördük. Neden? Çünkü kullanımı çok kolay ve tonlarca WordPress entegrasyonu var.

Ayrıca, yeni başlayanlar için açık ara en uygun olanıdır, çünkü ayda 12000’den az e-posta gönderdiğinizde veya 2000’den az aboneniz olduğu sürece ücretsizdir. Bu, hiçbir şey ödemeden hemen başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Aboneleriniz büyüdükçe (2000’den fazla), hesabınızı ücretli plana yükseltmeniz istenecek.

Sadece e-postaları alıp göndermenin yanı sıra, MailChimp’in diğer bazı harika özellikleri, e-posta abonelikleri için RSS kurmanıza, güzel e-posta şablonları tasarlamanıza, otomatik yanıtlayıcılar kurmanıza ve e-posta kampanyalarınızın performansını kapsamlı analiz raporlarıyla izlemenize olanak tanır..

MailChimp’e Başlarken

MailChimp’i WordPress sitenize bağlamak için ihtiyacınız olan ilk şey bir MailChimp hesabı.

MailChimp web sitesini ziyaret edin ve Free Ücretsiz Kayıt Ol ’düğmesini tıklayın.

E-postanızı girin ve hesabınız için bir kullanıcı adı / şifre oluşturun.

MailChimp Kayıt Ol

Oturum açtıktan sonra MailChimp kontrol panelinize yönlendirileceksiniz.

İlk E-posta Listenizi Oluşturma

MailChimp hesabınızda yapmanız gereken ilk şey bir e-posta listesi oluşturmaktır. MailChimp kontrol panelinizde “Liste Oluştur” düğmesini tıklayın.

MailChimp'de bir e-posta listesi oluşturma

E-posta listeniz için ad, kullanıcıların yanıt verebileceği bir e-posta adresi, kişilerin listenize nasıl ulaştıklarına dair bir hatırlatma vb. Gibi bilgileri sağlamanız istenir. Formu doldurun ve Kaydet düğmesini tıklayın..

Hepsi bu, ilk e-posta listenizi başarıyla oluşturdunuz. Artık web sitesi ziyaretçilerinizin abone olabilmesi için e-posta listenizi WordPress’inize bağlamanız gerekiyor.

WordPress’e MailChimp E-posta Kayıt Formları Ekleme

MailChimp yerleşik bir temel abonelik formu ile birlikte gelir. Tek yapmanız gereken MailChimp hesabınızdaki Listeler sayfasına gitmek. Ardından, e-posta listenizin yanındaki aşağı ok düğmesini tıklayın ve kayıt formlarını seçin.

MailChimp'ten kayıt formu kodu alma

Bir sonraki sayfada, oluşturabileceğiniz bazı form türlerini göreceksiniz. Gömülü Formlar’ın yanındaki seç düğmesini tıklamanız gerekir.

Gömülü formları seçme

Formunuzda hangi alanları göstermek istediğinizi seçebileceğiniz, form genişliğini ve diğer seçenekleri ayarlayabileceğiniz bir ayarlar sayfasına yönlendirilirsiniz. İşiniz bittiğinde, gömme kodunu kopyalamanız yeterlidir.

Kayıt formu gömme kodunu MailChimp'ten kopyalayın

Şimdi WordPress yönetici kontrol panelinizi ziyaret etmeniz ve Görünüm »Widget’lar. WordPress kenar çubuğuna bir Metin widget’ı ekleyin ve kayıt formu kodunu içine yapıştırın.

Pencere öğelerine kayıt formu kodu ekleme

Bu kadar. Artık sitenizi ziyaret edebilir ve MailChimp kayıt formunu çalışırken görebilirsiniz.

MailChimp e-posta kayıt formu

OptinMonster’ı Kullanarak Güzel Kayıt Formları Ekleme

WordPress’e temel bir MailChimp kayıt formu eklemek oldukça kolaydır, ancak insanların e-posta listenize katılmasını sağlamak kolay değildir. WPBeginner olarak, e-posta listemizi oluşturmak için OptinMonster kullanıyoruz. OptinMonster’ı kullanarak e-posta abonelerimizi% 600 oranında artırdığımız bu örnek olay incelemesinde her şeyi okuyabilirsiniz.

OptinMonster (@optinmonster), ışık kutusu pop-up’ı, kayan altbilgi çubuğu, yazı formlarından sonra, kenar çubuğu formları, slayt formları ve daha fazlası gibi farklı kayıt formları eklemenize olanak tanır.

A / B testi, sayfa düzeyinde hedefleme yapabilir, birçok farklı şablon arasından seçim yapabilir ve hatta çıkış amacını kullanabilirsiniz.

OptinMonster'da açılır pencereden çık

OptinMonster’ı oluşturduk çünkü kullanımı ve sonuçları kolay bir WordPress potansiyel müşteri oluşturma çözümüne ihtiyacımız vardı.

OptinMonster, MailChimp dahil tüm önemli e-posta pazarlama sağlayıcılarıyla çalışır.

MailChimp’de WordPress RSS Feed Bültenini Ayarlama

Artık e-posta listenize abone olan ziyaretçileriniz olduğuna göre, onlara düzenli güncellemeler göndermeniz önemlidir.

MailChimp hesabınıza her zaman giriş yapabilir ve abonelerinize manuel olarak bir e-posta gönderebilirsiniz, ancak MailChimp ile en son blog yayınlarınızı e-posta yoluyla gönderen otomatik kampanyalar da oluşturabilirsiniz. Buna RSS bülteni denir. (WordPress’te RSS Akışları kılavuzumuza bakın.)

RSS abonelerinize e-posta göndermek için FeedBurner kullanıyorsanız, neden FeedBurner’ı kullanmayı bırakmanız ve Feedburner alternatiflerine geçmeniz gerektiğini okumalısınız. Ayrıca FeedBurner abonelerinizi MailChimp’e nasıl taşıyacağınızı gösterir.

Bir RSS’den E-postaya kampanya oluşturmak için önce MailChimp hesabınıza giriş yapmanız ve ardından Kampanyalar »Kampanya Oluşturun.

MailChimp'de kampanya oluşturma

Bir sonraki sayfada, MailChimp size oluşturabileceğiniz farklı kampanya türlerini gösterecektir. RSS Odaklı Kampanya seçmeniz gerekiyor.

MailChimp'de RSS kampanyası oluşturma

RSS özet akışı URL’nizi girin ve otomatik e-postayı ne zaman göndermek istediğinizi seçin. Günlük, haftalık ve hatta aylık e-postalar gönderebilirsiniz. Ayrıca e-postanız için zamanı da seçebilirsiniz. Ayarlarınızı seçtiğinizde, devam etmek için ekranın sağ alt köşesindeki İleri düğmesine tıklayın.

RSS özet akışı URL'nizi girin ve e-posta zamanını ve sıklığını seçin

MailChimp şimdi sizden bir liste seçmenizi isteyecek. Listenizi seçin ve kampanya bilgisine devam etmek için bir sonraki düğmeyi tıklayın.

Öncelikle kampanyanız için bir ad belirtmeniz gerekiyor. Bundan sonra MailChimp’in sizin için çoğu alanı otomatik olarak doldurduğunu göreceksiniz. Bu varsayılan ayarlar çoğu web sitesinde çalışır. Ancak ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmekten çekinmeyin. Devam etmek için İleri düğmesine tıklayın.

RSS E-posta kampanyası kurulumu

Bir sonraki adımda, e-postanız için bir şablon seçmeniz gerekecek. MailChimp bunun için birçok farklı seçenekle geliyor. Yanındaki seç düğmesini tıklayarak size en uygun olanı seçin.

MailChimp RSS bülteni kampanya şablonunu seçme

MailChimp, e-posta tasarımınıza ince ayar yapmanıza olanak tanır. Logonuzu, başlık resmini ekleyebilir, metni kendi sitenizin gereksinimlerine göre değiştirebilirsiniz. Temel olarak e-posta şablonunuza RSS Üstbilgisi ve RSS Öğeleri kutusu eklemeniz gerekir.

RSS E-postası Tasarla

İşiniz bittiğinde bir sonraki düğmeye tıklayın. Son olarak, ekranın sağ üst köşesindeki Kaydet ve çık’ı tıklayın.

MailChimp ile WordPress RSS Feed Haber Bülteninizi başarıyla oluşturduğunuz şey budur.

Umarız bu makale MailChimp’i WordPress ile nasıl kullanacağınızı öğrenmenize yardımcı olur. Artık e-posta listenizi oluşturmaya başladığınıza göre, e-posta listenizi nasıl büyüteceğiniz hakkındaki kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map