İş Sesli Posta Karşılaması Nasıl Kurulur (Örneklerle)

Bir işletme telefon numarasını aradığınızda, genellikle telefon rehberinde ve sonraki adımlarda size rehberlik etmeye yardımcı olan otomatik bir sesli mesaj selamlaması ile karşılaşırsınız..


Bu sesli mesaj karşılama, küçük işletmenizin profesyonel görünmesini sağlar ve satışların artırılmasına ve müşteri memnuniyetinin artırılmasına yardımcı olabilir.

Bu makalede, çevrimiçi mağazanız, işletmeniz veya blogunuz için nasıl sesli posta selamlaması ayarlayacağınızı göstereceğiz. Ayrıca, şablon olarak kullanabileceğiniz en iyi sesli posta selamlama örneklerini de göstereceğiz.

İşletmeniz için sesli mesaj karşılaması oluşturma

Sesli Mesaj Karşılama İşletmeniz İçin Neden Önemli??

Mobil cihazlarda yapılan yerel aramaların% 88’inden fazlası bir telefon görüşmesi yapar. Google yerel arama sonuçlarında görünen şık tıkla ve ara düğmeleri sayesinde.

Mobil arama sonuçlarında aramak için tıklayın düğmesi

Birçok küçük işletme için, tüm çağrıları hemen cevaplamak mümkün olmayabilir. Bazen müşteriler mesai saatlerinden sonra arayabilir ve o sırada meşgul olabilirsiniz veya hiç personeliniz olmayabilir.

Sesli mesaj karşılama mesajınız burada devreye giriyor.

Birçok müşteri için bu, işletmenizle ilk temasları olacaktır. Sesli mesaj selamlaması ayarlamamanız, rakibinize müşteri kaybetmenize neden olabilir.

Öte yandan, sesli mesaj karşılamasının doğru yapılmaması da ciddi sonuçlara yol açabilir. Müşteriler telefonu kapatabilir, takip edemez veya rakiplerinize ulaşabilir.

Bununla birlikte, çevrimiçi işiniz için sesli mesaj karşılamanın nasıl ayarlanacağına bir göz atalım.

Sesli Mesaj Karşılama Ayarlamanın En İyi Yolu

Normalde, küçük işletme sahipleri aramaları yönetmek için sabit hat veya cep telefonu numarası kullanır. İşi halledebilir olsa da, iş aramalarını düzgün bir şekilde yönetmenize veya etkili bir otomatik sesli posta selamlaması ayarlamanıza izin vermezler.

İş aramalarını yönetmenin en iyi yolu, bir iş telefonu hizmeti kullanmaktır. Birçok küçük işletme, gizliliklerinden ödün vermeden iş aramalarını etkili bir şekilde yönetmelerine olanak tanıdığı için sanal bir işletme telefon numarası kullanır.

Bir sabit hat veya cep telefonu numarasının aksine, aramaları yönetmek için interneti kullanır. Bu teknoloji için resmi terime iş VoIP telefon hizmeti (İnternet Protokolü üzerinden Ses) denir.

Bir iş telefonu hizmeti kullanmak size sabit hat ve mobil cihazlara göre aşağıdaki avantajları sağlar.

 • Çalışma saatlerinizi ayarlayabilir ve günün saatine göre çalınacak farklı sesli selamlar kaydedebilirsiniz.
 • Otomatik görevli ayarlayabilir, aramaları yönlendirmek için uzantılar ekleyebilir, kullanıcıların sesli mesaj bırakmasına izin verebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
 • Uygulamaları kullanarak bilgisayarınızda, tabletinizde, masa telefonunuzda ve hatta cep telefonunuzda çalışır.
 • Birden çok kullanıcı, bulundukları yerden bağımsız olarak aynı telefon numarasını kullanabilir.
 • Bir teknisyeni aramadan veya yeni ekipman satın almadan yeni çalışanlara kolayca erişebilirsiniz.

Piyasadaki en iyi iş telefonu servis sağlayıcısı olduğu için Nextiva’yı kullanmanızı öneririz. Telefonunuz için kullanımı kolay web tabanlı yönetici paneli ve uygulamaları ile kapsamlı bir özellik kümesi sunarlar.

Nextiva

WPBeginner ve diğer Awesome Motive mülklerinin çağrılarını yönetmek için Nextiva’yı işimizde kullanıyoruz.

Farklı bir çözüm istiyorsanız, RingCentral’a bir göz atın. Başka bir büyük iş telefonu hizmetidir. Sesli karşılama, otomatik katılımcılar, sesli mesajlar, çağrı dökümleri ve daha fazlasını yönetmek için birçok araç içeren inanılmaz derecede zengin özelliklere sahip bir platform sunarlar..

Bir iş telefonu hizmeti ayarladıktan sonra, takip edilmesi kolay ayarları kullanarak sesli selamlar ayarlayabilirsiniz..

İşletmeler için Sesli Karşılama Örnekleri

En etkili sesli posta selamlarını oluşturmak için izlemeniz gereken bazı temel kurallar vardır.

 • ‘Aramanız bizim için önemlidir’ gibi klişelerden kaçının ve aşırı kullanıldılar ve artık samimi hissetmediler.
 • Sesli mesaj kaydınızın dostça ve kişisel göründüğünden emin olun.
 • Senaryodan okuyormuş gibi ses çıkarmamaya çalışın.
 • Mümkünse, sesli posta selamlarını kaydetmenize yardımcı olması için bir ses sanatçısı kiralayın. Fiverr’de birini bile bulabilirsiniz.
 • Sesli postanızın çalışma saatleri ve iletişim bilgileri gibi önemli bilgiler sağladığından emin olun.

Aşağıda, işletmeniz için kullanabileceğiniz bazı sesli mesaj tebrik şablonları bulunmaktadır.

Çalışma Saatleri Sesli Posta Karşılama Örnekleri

Bu sesli mesaj karşılaması, müşteriler iş saatlerinden sonra veya hafta sonları sizi aradığında çalınır. Bu sesli posta selamının kullanıcıları çalışma saatleri, müşteri hizmetlerine ulaşmanın alternatif yolları veya mağaza konumu hakkında bilgilendirdiğinden emin olun.

“Merhaba, [işletme adına] ulaştınız. Pazartesiden cumaya 09:00 – 18:00 [PST] saatleri arasında telefonla ulaşılabilir. Bize bir mesaj bırakmak için web sitemizdeki [www.example.com] iletişim formunu da kullanabilirsiniz; size e-posta yoluyla geri döneceğiz. Sizi tekrar aramamızı isterseniz, lütfen kısa bir mesajla birlikte adınızı ve numaranızı bırakın, ekibimiz en kısa sürede size geri dönecektir. ”

“Merhaba, [işletme adına] ulaştınız. Şu anda aramanıza cevap veremiyoruz. Çalışma saatlerimiz pazartesiden cumaya [mesai saatleri] şeklindedir. [Mağaza konumu] ‘ndaki mağazamız hafta sonları müşterilere açıktır. Web sitemizden [www.example.com] [haftanın 7 günü, günün 24 saati] canlı sohbet yoluyla da bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu acil değilse ve geri aramamızı istiyorsanız, lütfen bip sesinden sonra adınızı ve numaranızı bırakın. ”

Her iki örnekte de görebileceğiniz gibi, önemli bilgiler sunar ve müşterilere canlı sohbet veya iletişim formu aracılığıyla alternatif iletişim yolları sunar.

Tatil Sesli Posta Karşılama Örnekleri

Bu tebrik mesajları tatil günlerinde kaydedilebilir.

“Merhaba, [işletme adına] ulaştınız. Ekibimiz şu anda arkadaşlarınızla ve ailenizle tatil yapmak için ofis dışında. [Gün ve saat] üzerinde çalışmaya geri döneceğiz. Lütfen bize adınızı ve numaranızı bırakın ve size en kısa sürede geri döneceğiz. [Bayramınız Kutlu Olsun (ya da o bayram için uygun karşılama)] ”.

“Mutlu tatiller! [İşletme adı] ‘ndaki ekibimiz [tarihe] kadar uzakta. Mevcut bir müşteriyseniz, web sitemizde hala bir destek bileti açabilirsiniz, önümüzdeki 24 saat içinde size geri dönmeye çalışacağız. Ayrıca bizimle canlı sohbet veya web sitemizdeki iletişim formu aracılığıyla da iletişim kurabilirsiniz [www.example.com]. Acil değilse, bip sesinden sonra adınızı ve numaranızı bize bırakabilirsiniz. Aramanızı en kısa sürede geri vereceğiz. ”

“Merhaba, [şirket adına] ulaştınız. (Tatil adı) için kapalıyız ve [tarih ve saat] üzerinde çalışmaya başlayacağız. Acil bir yanıt gerekiyorsa (e-posta_adresi) adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz, tüm e-postaları 24 saat içinde cevaplamaya çalışacağız. Ayrıca bize bir mesaj bırakabilirsiniz ve tatilden sonra size geri döneceğiz (Yeni Yılınız Kutlu Olsun / Tatil) ”.

Gördüğünüz gibi bu sesli mesaj selamları müşterilere mümkün olduğunca fazla bilgi sağlar. Bu selamlar ayrıca müşterilerin tatil sırasında alternatif iletişim yöntemleri kullanarak nasıl daha hızlı yanıt alabileceklerini bilmelerini sağlar.

Uzak / Meşgul Sesli Posta Karşılama Örnekleri

Meşgul, uzakta veya yetersiz çalışan ve müşteri çağrılarına hemen cevap veremiyorsanız, bu selamları örnek olarak kullanabilirsiniz.

“Merhaba, [işletme adı] ‘na ulaştınız, şu anda aramanızı cevaplayamıyoruz, ancak sizi en kısa sürede geri aramak isteriz. Lütfen bip sesinden sonra adınızı ve numaranızı bize bırakın. ”

“Merhaba, şu anda telefondan uzaktayız. Çok acil değilse, bize e-posta gönderebilirsiniz (e-posta adresi). Aksi takdirde lütfen bip sesinden sonra adınızı ve numaranızı bırakın, sizi hemen arayalım. ”

Çağrıları cevaplayan tek kişi sizseniz, kişisel sesli karşılama mesajı yapabilirsiniz..

“Merhaba, (Adın) ulaştın. Şu anda telefona cevap veremiyorum. Bana (e-posta adresi) adresine bir e-posta gönderebilir veya bip sesinden sonra adınızı ve numaranızı bırakabilirsiniz. Sizi en kısa zamanda arayacağım. ”

Sesli Mesaj Selamlamalarınızı Test Edin ve Geliştirin

Profesyonel bir telefon hizmeti kullanmanın bir başka harika nedeni, tüm aramalarınızı takip edebilmeniz ve bunlarla ilgili ayrıntılı raporları görüntüleyebilmenizdir. Örneğin, Nextiva’nın arama analizi sayfası şöyle görünür.

Nextiva'daki arama analizi sayfası

Her sesli mesaj karşılama mesajını kaç kullanıcının duyduğunu ve nasıl yanıt verdiğini izlemeniz gerekir. Mesaj bırakan daha yüksek müşteri puanına sahip sesli mesaj selamları verimli çalışıyor.

Tamamen duyulmayan sesli mesajlar bir başarısızlıktır.

Mükemmel dengeyi bulmak için farklı sesli posta selamlarını denemenizi öneririz. Sesli mesaj karşılama mesajınızı periyodik olarak güncellemek, var olduğunu bile bilmediğiniz iletişim boşluklarını doldurmanıza yardımcı olabilir.

Sesli Mesajlarınızı Takip Edin

Dengeli, bilgilendirici ve arkadaşça sesli mesaj karşılama ayarladığınıza göre, bir sonraki adım daha da önemli.

Bir müşteri size sesli mesaj bıraktıktan sonra ne olur??

Profesyonel bir iş telefonu sistemi kullanıyorsanız, bu mesajları kolayca izleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz..

Siz ve personelinizin hızlı bir takip için eşit derecede iyi hazırlandığından emin olun. Hızlı geri arama, iş ilişkilerini güçlendirmek ve satışları kapatmak için uzun bir yol kat ediyor.

Bu makalenin, çevrimiçi işiniz için sesli mesaj karşılamayı nasıl ayarlayacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. İşletmeniz için bir e-posta bülteni oluşturma hakkındaki kılavuzumuzu görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map