WordPress’e Tıkla ve Ara Düğmesi Nasıl Eklenir (Adım Adım)

WordPress’e tıkla ve ara düğmesi eklemek ister misiniz? Akıllı telefonlarını kullanarak daha fazla kişi web sitenizi ziyaret ettikçe, bir Aramak İçin Ara düğmesi eklemek onların sizinle iletişim kurmalarını kolaylaştırır. Bu makalede, WordPress web sitenize kolayca aramak için tıklayın düğmesini nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz.


WordPress'e tıkla ve ara düğmesi ekleme

WordPress’e Tıkla ve Ara Düğmesi Neden Eklenir

Birçok küçük işletme web sitesi, teklifler, satış öncesi bilgiler veya destek için kendileriyle iletişim kurmaları için müşterilere güvenir.

Bu nedenle tüm web sitesi sahiplerine bir iletişim formu eklemenizi öneririz.

Ancak, sektöre bağlı olarak bazı kullanıcılar hemen bir kişiyle konuşmak isteyebilir.

Mobil web trafiği dünya genelinde arttıkça, kullanıcılar genellikle yalnızca telefon araması ve ihtiyaç duydukları bilgileri almayı daha uygun buluyor.

Bir işe yeni başlıyorsanız, profesyonel bir iş telefonu hizmetine bakmanızı öneririz, böylece çağrı yönlendirme yapabilir, çalışanlarla numara paylaşabilir ve cep telefonlarınızı kullanarak herhangi bir yerden (sabit hat yerine) çağrıları cevaplayabilirsiniz.

Bununla birlikte, WordPress’te kolayca tıkla ve ara düğmesinin nasıl ekleneceğine bakalım.

Video öğretici

WPBeginner’a abone olun

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.

Yöntem 1. Eklentiyi Kullanarak WordPress’de Şimdi Aramak İçin Tıklayın Düğmesi Ekleme

Bu yöntem tüm kullanıcılar için daha kolay ve önerilir. Gutenberg, Klasik editör, WordPress kenar çubuğu widget’ında ve hatta yapışkan kayan arama düğmesinde kolayca bir tıkla ve ara düğmesi oluşturmanıza olanak tanır.

Yapmanız gereken ilk şey, sitenize WP Call Button eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Ayarlar »WP Çağrı Düğmesi eklenti ayarlarını yapılandırma sayfası.

WordPress Çağrı Düğmesi

İlk ayarlar sayfası, web sitenize göz atarken kullanıcıyla birlikte kayan en çok istenen özellik olan Yapışkan Çağrı Düğmesi içindir..

Bu yüksek dönüşüm optimize edilmiş özellik, daha fazla çağrı almanıza ve daha fazla fırsatı daha hızlı kapatmanıza yardımcı olur.

Kullanıcıların aramasını istediğiniz işletme telefon numaranızı girerek başlamanız gerekir. WP Call Button eklentisi akıllı telefon alanını kullanır, bu da ülkenizi seçebileceğiniz anlamına gelir ve ülke kodunu otomatik olarak uygun biçimde ekler.

Not: Bir işletme telefon numaranız yoksa, Nextiva’dan bir telefon numarası alabilirsiniz. Bu bizim iş VoIP telefon için kullandığımız şirket.

Ardından, arama düğmesi metnini ekleme, konumlandırmayı seçme ve düğme rengini seçme seçeneğiniz vardır..

Varsayılan olarak eklenti tüm sayfalarda ve tüm cihazlarda tıkla ve ara düğmesi ekler. Ancak, yalnızca belirli sayfalarda gösterme veya yalnızca mobil cihazları gösterme seçeneğiniz vardır.

İşiniz bittiğinde, üst kısımdaki etkinleştirme anahtarını tıklayın ve ardından ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklayın.

Bundan sonra, arama düğmesini çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz..

WordPress Aramak İçin Tıklayın Düğmesi

WordPress kişi sayfanıza, yaklaşık sayfanıza veya başka bir gönderi / sayfanıza statik bir çağrı düğmesi eklemek istiyorsanız, iki seçeneğiniz vardır.

Yeni WordPress blok düzenleyicisini kullanıyorsanız, mevcut bir sayfayı oluşturmanız veya düzenlemeniz yeterlidir. Ardından, “+” simgesini tıklayarak WP Çağrı Düğmesi bloğunu eklemeniz gerekir.

Çağrı Düğmesi Gutenberg

WordPress Çağrı Düğmesi bloğu, düğme rengini özelleştirme, düğme metni, yazı tipi boyutu ve telefon simgesini gösterme veya gizleme gibi birçok özelleştirme seçeneği sunar.

Düğmeyi ekledikten sonra, kullanıcıların WP Çağrı Düğmesi ayarları sayfasında belirttiğiniz telefon numaranızı tıklayıp aramasına izin verir..

Şimdi, WordPress klasik düzenleyicisini kullanıyorsanız, bir kısa kod almak için Statik Çağrı Düğmesi oluşturucusunu kullanmanız gerekir.

Sadece Ayarlar »WP Çağrı Düğmesi ve üst taraftaki Statik Çağrı Düğmesi menüsünü tıklayın.

WordPress Çağrı Düğmesi Kısa Kodu

Ardından, arama düğmesi metnini, rengini özelleştirebilir ve telefon simgesini göstermek veya gizlemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Bundan sonra aşağıdaki kısa kodu kopyalayın ve eklemek istediğiniz yayının veya sayfanın içine yapıştırın.

WP Call Button eklentisi, kenar çubuğu widget’ını kullanarak web sitenizin kenar çubuğuna çağrı düğmesi eklemenizi sağlar.

Bunu yapmak için gitmelisin Görünüm »Widget’lar WP Çağrı Düğmesi widget’ını widget’a hazır alanınıza sürükleyin.

WordPress Çağrı Düğmesi Kenar Çubuğu Widget'ı

Bu widget, Widget başlığını ve açıklamasını eklemenizi sağlar. Çağrı düğmesi metnini ve çağrı düğmesi metnini özelleştirmek için Gelişmiş Ayarlar bağlantısını tıklayabilirsiniz..

Bunu okuduktan sonra, muhtemelen WP Call düğmesinin neden piyasadaki en kolay ve en kapsamlı WordPress tıkla ve ara düğmesi eklentisi olduğunu görebilirsiniz..

En iyi yanı,% 100 ücretsiz olması ve Google Analytics ile sorunsuz bir entegrasyona sahip olması.

Tek yapmanız gereken MonsterInsights eklentisini kullanmaktır ve arama düğmenize kaç kişinin tıkladığını ve hangi sayfaların size en çok potansiyel müşteri sağladığını otomatik olarak izler, böylece işinizi daha hızlı büyütmek için neyin işe yaradığına odaklanabilirsiniz!

Yöntem 2. WordPress’te Aramak İçin Tıkla Düğmesini El İle Ekleme

Bu yöntem, WordPress web sitenizin herhangi bir yerine tıkla ve ara düğmelerini ve bağlantılarını manuel olarak eklemenizi sağlar.

Web sitenize tıklanabilir bir telefon numarası eklemenin en kolay yolu, bunları şu şekilde eklemektir:

+1 (555) 555-1212

Beni ara

Bu bağlantılar telefon uygulamasını mobil cihazlarda açar. Masaüstü bilgisayarlarda Mac kullanıcıları bağlantıyı Facetime’da açma seçeneği görürken, Windows 10 kullanıcıları Skype’ta açma seçeneğini görecek.

Tıkla ve ara metin bağlantısının yanına resim veya simge eklemek için HTML’yi de kullanabilirsiniz.

Bunu nasıl yapacağımıza bir göz atalım.

İlk olarak, Medya »Yeni Ekle tıklayın ve kullanmak istediğiniz resmi yükleyin. Görüntüyü yükledikten sonra devam etmek için “Düzenle” bağlantısını tıklamanız gerekiyor.

Telefon yükle simgesi

Bu, dosya URL’sini kopyalamanız gereken ortam ekranını düzenlemenizi sağlar. Bir sonraki adımda ihtiyacınız olacak.

Artık aramak için tıklayın telefon simgesini görüntülemek istediğiniz yayını, sayfayı veya özel HTML widget’ını düzenleyebilirsiniz. Düzenleme alanına artık tel: bağlantısının içine sarılmış telefon simgesi resmini ekleyebilirsiniz.

Bizi arayın

İşiniz bittiğinde, yüklediğiniz resme ait tıkla ve ara bağlantısını görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz..

Resim simgesine sahip tıkla ve ara düğmesi

Bağlantıdan önce veya sonra daha fazla metin ekleyerek bunu daha da özelleştirebilir ve stil vermek için özel CSS kullanabilirsiniz.

Daha fazla metin ve CSS stiline sahip aramak için tıklayın düğmesi

WordPress Gezinme Menülerine Tıkla ve Ara Bağlantısı Ekleme

Tıkla ve ara bağlantısını WordPress gezinme menünüze de ekleyebilirsiniz.

Sadece Görünüm »Menüler sayfasına gidin ve sağ sütundan özel bağlantılar sekmesini tıklayın. Artık telefon numarasını bağlantı alanına aşağıdaki biçimde ekleyebilirsiniz:

tel: +155555555

Bundan sonra, görüntülemek istediğiniz metni ekleyin ve ardından menu Menüye ekle ’düğmesini tıklayın.

Gezinme menüsüne tıkla ve ara bağlantısı ekle

Ardından, aramak için tıklayın bağlantınızın nasıl çalıştığını görmek için web sitenizi ziyaret edin.

Navigasyondaki çağrı bağlantısı

Gezinme menüsünde tıkla ve ara bağlantınızın yanına bir resim simgesi eklemek ister misiniz? WordPress’te gezinme menülerine sahip resim simgelerinin nasıl ekleneceği ile ilgili makalemize bakın.

Bu makalenin, WordPress’e tıkla ve ara düğmesini nasıl ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ücretsiz işletme e-posta adresinin nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map