WordPress ile Açılış Sayfası Nasıl Oluşturulur

WordPress sitenizde özel bir açılış sayfası oluşturmak istiyor musunuz? Açılış sayfaları, işletmelerin web sitesi ziyaretçilerini müşterilere ve potansiyel müşterilere dönüştürmelerine yardımcı olur. Bu makalede, WordPress’te kolayca bir açılış sayfasını nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz.


WordPress ile bir açılış sayfası oluşturma

Açılış Sayfası nedir?

Açılış sayfası, satışları artırmak veya bir işletme için potansiyel müşteriler oluşturmak üzere tasarlanmış, özel olarak oluşturulmuş bir sayfadır. Ücretli pazarlama, e-posta ve sosyal medya kampanyalarında kullanılır. Bu kaynaklardan gelen kullanıcılar önce bu sayfaya gelir, bu yüzden açılış sayfası olarak adlandırılır.

Ana sayfa ile bir açılış sayfası arasındaki fark nedir?

Ana sayfa, web sitenizin ön sayfası ve kullanıcıların tarayıcılarına alan adınızı girdiklerinde görecekleri sayfadır. Öte yandan, bir açılış sayfası, çoğu ziyaretçinin ücretli veya üçüncü taraf trafik kaynaklarından geldiği bağımsız bir sayfa olabilir.

Bir ana sayfa, ziyaretçilerin web sitenizle etkileşimde bulunmaları, diğer sayfaları keşfetmeleri, ürünlere göz atmaları veya kaydolmaları için tasarlanmıştır. Daha fazla bağlantıya sahiptir ve kullanıcılara daha fazla seçenek sunar.

Öte yandan, dönüşüm için bir açılış sayfası oluşturulur. Daha az bağlantısı vardır ve kullanıcıların bir satın alma kararı vermesi veya gelecekteki sosyal yardım için bilgilerini vermesi için tasarlanmıştır..

Normalde, web sitenizin yalnızca bir ana sayfası olabilir, ancak farklı kampanyalar için istediğiniz kadar açılış sayfası oluşturabilirsiniz. Örneğin:

  • Ücretli reklam kampanyalarınız için bir açılış sayfası
  • E-posta listesi, sosyal medya ve daha fazlası gibi belirli trafik kaynaklarından gelen ziyaretçiler
  • Belirli bir ürün veya hizmet sayfasına inen kullanıcılar
  • ve daha fazlası…

Bununla birlikte, WordPress’de nasıl güzel bir özel açılış sayfası oluşturulacağına bakalım. Size iki çözüm göstereceğiz ve size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Beaver Builder’ı kullanarak WordPress’te bir Açılış Sayfası Oluşturma

Beaver Builder en iyi WordPress açılış sayfası eklentilerinden biridir. Basit sürükle bırak araçlarıyla değiştirebileceğiniz hazır şablonları kullanarak kolayca bir açılış sayfası oluşturmanıza olanak tanır.

İlk olarak, yapmanız gereken Beaver Builder eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Ayarlar »Beaver Builder eklenti ayarlarını yapılandırma sayfası.

Beaver Builder lisansı

Lisans sekmesinin altında, lisans anahtarınızı eklemek için “Lisans Anahtarını Girin” düğmesini tıklayın. Bu bilgileri hesabınızın altında Beaver Builder web sitesinde bulabilirsiniz.

Sonra, Sayfalar »Yeni Ekle sayfasını kullanarak ilk açılış sayfanızı oluşturun. Birçok WordPress teması artık bir sayfa oluşturucu veya tam genişlikte bir şablon içeriyor. Bu şablonlar sayfa oluşturucu eklentileriyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Temanızın böyle bir şablonu yoksa, kendi başınıza bir şablon oluşturabilirsiniz. Ayrıntılı talimatlar için WordPress’te tam genişlikte bir sayfanın nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

Sağ sütundaki ‘Sayfa Özellikleri’ kutusundan bir sayfa oluşturucu veya tam genişlikli şablon seçin ve şimdi değişiklikleri uygulamak için sayfanızı kaydedin.

Bir şablon seçin

Artık bir açılış sayfası yapmaya hazırsınız. Oluşturucu arayüzünü başlatmak için yayın düzenleyicinin üzerindeki Beaver Builder sekmesini tıklayın.

Beaver Builder'ı Başlat

Beaver Builder mevcut sayfa şablonunuzla açılır. Ekranın sağ üst köşesindeki ekle düğmesine tıklamanız ve şablonlar sekmesine geçmeniz gerekiyor.

Bir şablon seçin

Beaver Builder birkaç hazır şablonla birlikte gelir. Grup açılır menüsünden “Açılış Sayfaları” nı seçin ve ardından aklınızdakilere yakın bir şablon seçin.

Bir şablon seçtiğinizde, Beaver Builder şablonu önizleme penceresine yükler.

Nokta ve düzenlemek için tıklayın

Artık düzenlemek için herhangi bir öğeyi işaret edebilir ve tıklayabilirsiniz. Metni değiştirebilir, arka plan rengini veya resimleri değiştirebilir, satır ve sütunların genişliğini ve yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

Şablonunuza içerik öğeleri ekleyebilir veya şablonunuzdan içerik öğeleri kaldırabilirsiniz. Ekle düğmesine tıklayın ve satırlar sekmesine geçin. Tek veya birden çok sütun ekleyebilirsiniz.

Açılış sayfanıza satır ekleyin

Bir satır ekledikten sonra modüller sekmesine geçin. Modüller, açılış sayfanıza ekleyebileceğiniz içerik öğeleridir. Beaver builder; metin, başlıklar, düğmeler, video, ses, animasyonlu geri sayım sayacı ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm önemli modüllerle birlikte gelir.

Şablonunuza modüller ekleyin

Tasarımdan memnun olduğunuzda, üstteki “Bitti” düğmesini tıklayabilir ve ardından sayfanızı kaydedebilir veya yayınlayabilirsiniz.

Açılış sayfanızı kaydedin veya yayınlayın

Artık açılış sayfanızı çalışırken görüntülemek için sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Herhangi bir şeyi ayarlamanız, eklemeniz veya kaldırmanız gerekiyorsa tekrar düzenlemekten çekinmeyin.

Açılış sayfanızı önizleyin

Leadpages’i kullanarak WordPress’te bir Açılış Sayfası Oluşturma

Leadpages, güzel açılış sayfaları oluşturmak ve bunları WordPress sitenize eklemek için kullanımı kolay bir başka platformdur.

BeaverBuilder’ın aksine, LeadPages bağımsız bir açılış sayfası oluşturucusudur, bu da onu bir WordPress sitesi ile veya WordPress sitesi olmadan kullanabileceğiniz anlamına gelir.

İlk olarak, Leadpages web sitesini ziyaret etmeniz ve bir hesap açmanız gerekir. Bundan sonra, “Yeni Leadpage Oluştur” düğmesini tıklamanız gereken Leadpages gösterge tablosunu göreceksiniz.

Leadpages ile yeni bir açılış sayfası oluşturma

Bir sonraki ekranda bir şablon seçmeniz istenecektir. Leadpages, farklı kategorilerde özenle düzenlenmiş düzinelerce güzel tasarlanmış şablonla birlikte gelir.

Açılış sayfanız için bir şablon seçin

Önizlemek için herhangi bir şablonu tıklayın. Aklınızdakilere en yakın görünen bir şablon seçmeniz ve ardından devam etmek için this Bu şablonu kullan ’düğmesini tıklamanız gerekir.

Bu, Leadpages oluşturucu arayüzünü başlatacaktır. Bir öğeyi düzenlemek ve düzenlemek için tıklayıp sürükleyebileceğiniz bir sürükle ve bırak arayüzüdür.

Leadpages oluşturucu

Artık sayfadaki herhangi bir öğeyi işaret edebilir ve düzenlemek için tıklayabilirsiniz. Görüntüleri, metinleri, arka plan görüntülerini ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz. Sol sütundan yeni widget’lar da ekleyebilirsiniz.

Sayfa düzeni sekmesini tıklayarak açılış sayfanızın farklı bölümlerini de ayarlayabilirsiniz. Bölümleri sayfada ayarlamak için sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Ayrıca yeni bölümler ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Sayfa düzenini sürükleyip bırakma

Leadpages ayrıca tüm en iyi e-posta pazarlama hizmetleri de dahil olmak üzere birçok üçüncü taraf uygulamasıyla bağlantı kurar. Açılış sayfanıza bir kayıt formu eklemeniz ve ardından Inte Entegrasyon Ekle ’düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Entegrasyon ekleyin

Açılış sayfanızı düzenlemeyi bitirdiğinizde, yayınlamak için yayınla düğmesini tıklayabilirsiniz.

Bundan sonra ‘Yayınlama Seçenekleri’ düğmesini tıklamanız ve ‘Diğer yayınlama seçenekleri’ sekmesine geçmeniz gerekir. Buradan Leadpages WordPress eklentisini indirebilirsiniz.

WordPress eklentisini edinin

Ardından, eklentiyi yüklemek ve etkinleştirmek için WordPress sitenize geçmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra, Leadpages hesabınızla giriş yapmak için WordPress yönetici alanınızdaki Leadpages menüsünü ziyaret etmeniz gerekir.

Giriş yaptıktan sonra şu adrese gidin: Leadpages »Yeni Ekle sayfa. Açılış sayfanızı burada listelenen birkaç seçenekle görebileceksiniz.

Bu sayfayı normal bir açılış sayfası, ana sayfa, bir hoş geldiniz kapısı veya 404 hata sayfası olarak yayınlayabilirsiniz. Açılış sayfanız için bir URL bilgi de seçebilirsiniz.

Açılış sayfanızı WordPress'te yayınlayın

Seçenekleri inceledikten sonra devam edin ve yayınla düğmesini tıklayın. Leadpages artık sayfayı WordPress sitenizde yayınlayacak.

Artık bu sayfayı çalışırken görmek için web sitenizde ziyaret edebilirsiniz. Leadpages web sitesinden istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz; bu değişiklikler sitenizde görünecektir.

Bu makalenin WordPress ile bir açılış sayfası oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress sitenize daha fazla trafik çekmeyle ilgili ipuçlarımızı da görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me