WordPress Sitenizi Pinterest’te Doğrulama (Adım Adım)

WordPress sitenizi Pinterest’te doğrulamak istiyor musunuz? Web sitenizi Pinterest’te doğrulamak, Pinterest analizi, reklam programı, fotoğraflarınızın istatistikleri ve daha fazlası gibi zarif özelliklerin kilidini açacaktır. Bu makalede, WordPress sitenizi Pinterest’te nasıl kolayca doğrulayacağınızı göstereceğiz.


WordPress'te Pinterest Sitesini Doğrulayın

Video öğretici

WPBeginner’a abone olun

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.

WordPress Sitenizi Pinterest’te Neden Doğrulamalısınız??

Pinterest, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer görsel içeriklerinizi paylaşmak için en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Bir hesap oluşturmanıza ve Instagram veya Flickr gibi resimlerinizi yönetmenize olanak tanır.

Ayrıca diğer kullanıcıların pano oluşturarak web siteleri, bağlantılar ve diğer görsel içerikleri toplamasına olanak tanır.

Bir fotoğraf web sitesi veya resim ve video içeren başka bir blog türü çalıştırıyorsanız, Pinterest önemli bir trafik kaynağı olabilir.

Web sitenizi Pinterest’te doğrulamak, Pinterest Analytics’i kullanarak ziyaretçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur. Ayrıca reklam programlarına katılabilecek ve Pinterest trafiğinizi artırmak için bir strateji planlayabileceksiniz..

Bununla birlikte, WordPress sitenizi Pinterest’te nasıl kolayca doğrulayacağınıza bir göz atalım.

WordPress Sitenizi Pinterest’te Doğrulama

Başlamadan önce Pinterest profilinizi bir işletme hesabına yükseltmeniz gerekir. Bu, analiz, reklam programı ve daha fazlası gibi tüm Pro araçlarını kullanmanıza olanak tanır. Pinterest işletme hesabı ücretsiz ve kurulumu kolaydır.

Hazır, başlayalım.

1. Adım. Pinterest Hesabınızı İşletmenize Yükseltin

Pinterest hesabınıza giriş yapmanız ve ekranınızın sağ üst köşesindeki üç nokta menüsünü tıklamanız gerekir. Size bir Hemen Yükselt buton.

Pinterest işletme hesabına yükseltme

Bu düğmeyi tıkladığınızda, işletme hesabı kurulum sayfasına yönlendirilirsiniz. İşletme adınızı, web sitesi URL’nizi girmeniz ve bir işletme türü seçmeniz gerekiyor.

Pinterest'e işletme bilgileri ekleyin

Gerekli tüm bilgileri girdiğinize göre, devam edin ve Devam et düğmesini tıkladığınızda kişisel hesabınız bir Pinterest işletme hesabına geçirilir.

Not: Kişisel hesabınızı dönüştürmek istemiyorsanız, devam edin ve Pinterest’te yeni bir işletme hesabı oluşturun.

Adım 2. Pinterest’te web sitenizi talep edin

Web sitenizi talep etmek için tekrar sağ üst köşedeki üç noktalı menüye gitmeniz ve Ayarlar.

Pinterest ayarları

Bu sayfada, Web Sitesi Hak Talebinde Bulun bölümüne gidin ve web sitenizin URL’sini girin.

Web sitesi için hak talebinde bulunun

Tıkladığınızda Web sitesi için hak talebinde bulunun düğmesini tıkladığında, web sitenizi talep etmek için kullanabileceğiniz iki yöntem görüntüler (HTML etiketi veya HTML dosyası).

HTML etiketi ekle

Daha kolay olduğu için HTML etiketi seçeneğini seçiyoruz. Ancak, HTML dosyasını indirebilir ve bir FTP istemcisi kullanarak web sitenizin kök dizinine yükleyebilirsiniz.

Adım 3. WordPress Sitenize HTML Etiketi Ekleme

Web sitenizin başlığına bir HTML etiketi eklemenin birden çok yolu vardır, ancak yalnızca en kolay iki yöntemi ele alacağız.

İlk olarak, WordPress sitenize Yoast SEO eklentisi yüklüyse, SEO »Sosyal WordPress yönetici alanınızdan.

Altında Facebook sekmesinde, açık grafik ayarlarının etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir.

Açık grafik etkin

Sonra, pinterest sekmesi. İçinde Pinterest onayı alanına daha önce kopyaladığınız HTML etiketini yapıştırmanız gerekir.

Pinterest onay alanına HTML etiketi ekle

İşiniz bittiğinde, Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın.

Yoast SEO eklentisini kullanmıyorsanız, Üstbilgi ve Altbilgi Ekle eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Ayarlar »Üstbilgi ve Altbilgi Ekle sayfanıza girin. Üstbilgideki Komut Dosyaları bölümünde, HTML etiketini yapıştırmanız ve Kaydet düğmesini tıklamanız gerekir.

Üstbilgi komut dosyası bölümüne HTML etiketi ekleme

HTML etiketi web sitenizin başlık bölümüne eklendiğinde, Pinterest ekranına geri dönmeniz ve Sonraki düğmesini tıklayın. Şimdi sitenizi incelemeye göndermek için onay isteyecek.

Pinterest'te incelemek için web sitesi gönderin

Normalde işlem 24 saat sürer ve web sitenizin doğrulanması hakkında bir e-posta alırsınız. İşlem tamamlandıktan sonra, Web Sitesi Hak Talebinde Bulun Pinterest bölümü.

Web sitesi Pinterest'te talep edildi

Doğrulamadan sonra analiz, reklam programı, resim istatistikleri ve daha fazlası gibi Pinterest araçlarını kullanabilirsiniz. Blog resimlerinize Pinterest Pin-it düğmesini de ekleyebilirsiniz, böylece ziyaretçiler fotoğraflarınızı bu Pinterest panosunda paylaşabilirler.

Bu makalenin, WordPress sitenizi Pinterest’te nasıl doğrulayacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, web sitenizin sosyal varlığını iyileştirmek için WordPress için en iyi sosyal medya paylaşım eklentileri konusunda uzman seçimlerimizi görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map