WordPress’te Blog Yazıları için Ayrı Bir Sayfa Nasıl Oluşturulur

WordPress’te blog gönderileri için ayrı bir sayfa oluşturmak istiyor musunuz? Varsayılan olarak, WordPress blog yazılarınızı ana sayfada görüntüler.


Ancak, bir işletme web sitesi oluşturuyorsanız veya yalnızca ana sayfanızı özelleştirmek istiyorsanız, blog bölümünüz için ayrı bir sayfa isteyebilirsiniz.

Bu makalede, WordPress’te blog gönderileri için kolayca ayrı bir sayfanın nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

WordPress'te ayrı bir blog sayfası oluşturma

Video öğretici

WPBeginner’a abone olun

Yazılı talimatları tercih ediyorsanız, okumaya devam edin.

Ayrı Bir Blog Sayfası Oluşturmak için WordPress’i Ayarlama

WordPress, web sitenizi özel bir ana sayfaya sahip olacak şekilde kolayca yapılandırmanıza olanak tanır. Bu özellik aynı zamanda web sitenizdeki blog sayfanız olarak kullanılacak herhangi bir sayfayı seçmenizi sağlar.

İlk olarak, WordPress’te ana sayfanız ve blog sayfanız olarak kullanmak istediğiniz iki sayfa oluşturmanız gerekir.

Blog ve giriş sayfalarını WordPress'te yayınlayın

Bu sayfalara içerik eklemenize gerek yoktur ve hatta isterseniz başka bir ad da verebilirsiniz. Örneğin, bazı işletme web siteleri blog sayfaları için Haberler kullanır.

Bu sayfaları oluşturduktan sonra, Ayarlar »Okuma WordPress yönetici alanındaki sayfa.

“Ana sayfanız görüntülenir” bölümünün altında, “Statik sayfa” seçeneğini tıklamanız gerekir. Bundan sonra, daha önce oluşturduğunuz ev ve blog sayfalarını seçebilirsiniz.

Blog ve ana sayfayı seçin

Şimdi gidebilirsin Sayfalar »Tüm Sayfalar bölümü. Blogunuzu ve ana sayfanızı yeni etiketlerle fark edeceksiniz. Devam edin ve önizlemek için bu sayfaların altındaki Görüntüle bağlantısını tıklayın.

Blog sayfası önizlemesi

Bu sayfaların görünümü WordPress temanıza bağlıdır ve tema ayarlarınızı yapılandırmanız gerekebilir.

Her WordPress temasının farklı seçenekleri olduğundan, temanızın belgelerine veya aşağıdaki seçeneklere göz atmanız gerekir Görünüm »Özelleştir sayfa.

Ayrıca bu makalenin ilerleyen bölümlerinde size başka yöntemler de göstereceğiz.

Blog Sayfası Bağlantısını Web Sitenizin Gezinme Menüsüne Yerleştirme

Gezinme menüsündeki blog bağlantısı

Artık ayrı bir blog sayfası oluşturduğunuza göre, web sitenizin ziyaretçilerinin.

Sadece Görünüm »Menüler sayfasına gidin ve daha önce oluşturduğunuz Blog sayfasını web sitenizin gezinme menüsüne ekleyin.

Gezinme menüsüne blog sayfası bağlantısı ekleme

Daha ayrıntılı talimatlar için WordPress’teki gezinme menüleri için başlangıç ​​kılavuzumuza bakın.

Ana Sayfanızı Özelleştirme

Varsayılan olarak, birçok WordPress teması, statik bir sayfayı web sitenizin ön sayfası olarak görüntülemek için yerleşik bir şablonla birlikte gelir. Ancak, yine de altında ayarlamanız gerekir. Görünüm »Özelleştir.

Tema özelleştirici

Bazı WordPress temaları, sayfanız için bir ana sayfa şablonu seçmenize de olanak tanır. Temanız böyle bir şablonla geliyorsa, Ana sayfayı düzenleyerek onu seçebilirsiniz.

Sayfa şablonu seçme

Son olarak, ana sayfanızı sıfırdan oluşturmak için basit sürükle ve araçları kullanmak için bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisi kullanabilirsiniz.

Piyasadaki en iyi WordPress WordPress sayfa oluşturucu eklentisi olduğu için Beaver Builder’ı kullanmanızı öneririz. Kullanımı çok kolaydır, hazır şablonlar içerir ve istediğiniz düzeni oluşturmak için süper esnektir.

Beaver Builder'da ana sayfayı düzenleme

Daha fazla ayrıntı için, WordPress’te özel bir ana sayfanın nasıl oluşturulacağı ile ilgili eğiticimize bakın.

Blog Sayfası Tasarımınızı Özelleştirin

Varsayılan olarak, WordPress otomatik olarak WordPress temanızdaki yayınları ayrı bir blog sayfasında görüntülemek için bir şablon arar.

Temanızda bir tema yoksa otomatik olarak arşiv şablonuna geri döner. Daha fazla ayrıntı için WordPress şablon hiyerarşisindeki kılavuzumuza bakın.

Şimdi, temanızın blog sayfanızı nasıl işlediğinden hoşlanmıyorsanız, bazı ekstra araçlar kullanarak ve herhangi bir kod yazmadan bunu değiştirebilirsiniz..

İlk olarak, Beaver Builder ve Beaver Themer eklentilerini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekecektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Beaver Themer, Beaver Builder için bir eklenti eklentisidir ve sadece sayfalar oluşturmaz, aynı zamanda tüm yeni WordPress temalarını sıfırdan oluşturmanızı sağlar.

İlk olarak, ziyaret etmeniz gerekiyor Kunduz Oluşturucu »Themer Düzenleri sayfasını tıklayın ve Yeni Ekle düğmesini tıklayın.

Themer Düzeni

Buradan mizanpajınız için bir ad verebilir, türünüz olarak ‘Themer Düzeni’ni seçebilir ve ardından mizanpajınız olarak Arşivle’yi.

Bu, arşiv şablonları için bir tema düzeni oluşturur. Bir sonraki ekranda, konum seçeneği için ‘Arşivi Gönder’i seçmeniz ve‘ Kunduz Oluşturucusunu Başlat ’düğmesini tıklamanız gerekir.

Beaver Builder'ı Başlat

Bu, Beaver Builder’ı seçtiğiniz mizanpajla açar. Ekrandaki herhangi bir öğeyi işaretleyip tıklayıp düzenlemeye başlayabilirsiniz. Sayfaya yeni satırlar, sütunlar ve web öğeleri de ekleyebilirsiniz.

Beaver Builder'da blog yayınları düzeninizi düzenleme

Daha fazla ayrıntı için özel bir WordPress temasının nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın (kodlama olmadan).

Düzenlemeyi bitirdiğinizde, mizanpajınızı yayınlayabilirsiniz. Bundan sonra, eylemde görmek için blog sayfanızı ziyaret edin.

Blog sayfası şablonu

Bu makalenin WordPress’te blog gönderileri için ayrı bir sayfa oluşturmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Blog trafiğini nasıl artıracağımızla ilgili kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz ve listemizde WordPress eklentileri bulunmalıdır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me