WordPress’te “Bunu Yapmak İstediğinizden Emin misiniz” Hatası Nasıl Onarılır

Arada bir, veritabanı bağlantısı kurma hatası veya bellek tükenmesi hatası gibi bir WordPress hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu hatalar biraz yardımcı olur, çünkü size sorunun tam olarak ne olduğunu söylerler.


Öte yandan, “Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz” gibi yararsız hatalar var.

Bu hataya neden olabilecek çok fazla faktör var. Bu nedenle WordPress, sizi düzeltmek için doğru yöne yönlendirecek herhangi bir bilgi sağlayamaz..

Bu makalede, WordPress’de “Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz” hatasını nasıl araştıracağınızı ve düzelteceğinizi göstereceğiz.

Hata - Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

Bunun nedeni: “Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?” hata?

“Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?” Hatası genellikle nonce doğrulama işlemi başarısız olduğunda görünür ve bu hataya neden olma olasılığı en yüksek olan adaylar bu özelliği düzgün kullanmayan eklentiler ve temalardır.

Nonces, WordPress URL’lerini, formlarını ve ajax çağrılarını kötüye kullanımdan korumak için bir güvenlik katmanı ekleyen benzersiz anahtarlardır. Bir komut dosyasının web sitenize erişmeye çalışan bir hacker gibi harici bir kaynak değil, web sitenizden kaynaklandığından emin olurlar.

“Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?” Nasıl düzeltilir? Hata

Çoğu zaman, bu hata sitenize yüklenmiş bir eklenti veya tema nedeniyle oluşur. Hangi eklentinin veya temanın soruna neden olduğunu araştırmak için tüm eklentilerinizi devre dışı bırakmanız gerekir.

Eklentileri Araştırma

İlk olarak, tüm WordPress eklentilerini devre dışı bırakmanız ve WordPress’in yüklü herhangi bir eklentiyi bulamadığından emin olmanız gerekir.

Bir FTP istemcisi kullanarak WordPress barındırma hesabınıza bağlanmanız yeterlidir.

Bağlandıktan sonra wp-content klasörüne gidin ve plugins klasörünü plugins olarak yeniden adlandırın..

Tüm eklentileri devre dışı bırakmak için eklentiler klasörünü yeniden adlandırın

Bundan sonra, WordPress yönetici alanınızdaki eklentiler sayfasına geri dönmeniz gerekir. Artık devre dışı bırakılan tüm eklentileriniz için bir bildirim göreceksiniz.

WordPress'de eklentiler devre dışı bırakıldı
Artık tüm eklentileriniz düzgün bir şekilde kaldırılıp devre dışı bırakıldığından, hatayı yeniden oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Hata tekrar görünmezse, web sitenizdeki eklentilerden birinin soruna neden olduğu anlamına gelir. Hangi eklentinin soruna neden olduğunu bulmak için FTP istemcinize geri dönün ve plugins.deactivated klasörünü tekrar plugins olarak yeniden adlandırın.

Bundan sonra, WordPress yönetici alanınızdaki eklentiler sayfasını ziyaret edin ve her eklentiyi tek tek etkinleştirin. Soruna neden olan eklentiyi bulana kadar her eklentiyi etkinleştirdikten sonra hatayı yeniden oluşturmayı denemeniz gerekir.

Evet, bu zaman alıcı bir görev gibi görünüyor, ancak yeni başlayanlar için hatalı çalışan bir WordPress eklentisi bulmanın en kolay yolu.

Temaları İnceleme

Eklentiler bu soruna neden olmuyorsa, ‘Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz’ hatasına neden olan temanız olabilir.

Eklentiler için yaptığınız aynı prosedürü tekrarlayarak bu soruna neden olan temayı araştırabilirsiniz. Öncelikle, bir FTP istemcisi kullanarak web sitenize bağlanmanız ve şu anda etkin olan temanızı bilgisayarınıza yedek olarak indirmeniz gerekir.

Temanızı yedekledikten sonra, web sunucunuzdan güvenle silebilirsiniz.

Şimdi ziyaret edin Görünüm »Temalar sayfanızda bir bildirim görürseniz bir bildirim görürsünüz: ‘Etkin tema bozuldu. Varsayılan temaya dönme ’.

Tema devre dışı bırakıldı

WordPress şimdi web siteniz için Twenty Seventeen gibi varsayılan temayı kullanmaya başlayacak.

Varsayılan tema etkinleştirildikten sonra hatayı yeniden oluşturamazsanız, bu, temanızın “Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?” Hatasına neden olduğu anlamına gelir..

Hatanın Kaynağı Bulunamıyor

Eklentilerinizi ve temalarınızı devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirdikten sonra bu hatayı yeniden oluşturmak için kapsamlı bir şekilde test ettiğinizden emin olun..

Sitenizdeki herhangi bir eklenti veya temanın hataya neden olmadığını öğrenirseniz, atabileceğiniz birkaç ek adım vardır..

Bu adımlar temelde tüm temel WordPress dosyalarını kaynaktan indirilen yeni kopyalarla değiştirir.

İlk olarak, siteniz için tam bir WordPress yedeklemesi yapmanız gerekir. Bu adım önemlidir, çünkü bir şeyler ters giderse web sitenizi kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Ardından, bir FTP istemcisi kullanarak web sitenize bağlanın ve “wp-config.php” dosyasını bilgisayarınıza indirin. Bu dosya, daha sonra ihtiyacınız olacak WordPress veritabanı ayarlarınızı içerir.

Wp-config.php dosyasını bilgisayarınıza indirin

Bundan sonra, tüm WordPress dosyalarını sunucunuzdan dikkatlice silmeniz gerekir wp-content klasörü hariç ve tüm içeriği.

Wp-content klasörü dışındaki tüm WordPress dosyalarını silin

Bundan sonra, WordPress’in yeni bir kopyasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. WordPress.org web sitesinden bir zip dosyası olarak indirebilirsiniz.

Devam edin ve bilgisayarınızdaki zip dosyasını çıkarın ve ‘wordpress’ klasörünün içindeki dosyaları FTP kullanarak web sunucunuza yükleyin.

Tüm dosyaları yükledikten sonra, wp-config-sample.php dosyasını wp-config.php olarak yeniden adlandırın.

Şimdi, WordPress veritabanınızı ve tablo bilgilerinizi girmek için yeni wp-config dosyasını düzenlemeniz gerekir. Tüm bilgileri girmek için daha önce indirdiğiniz eski wp-config.php dosyasına bakabilirsiniz..

Ayrıntılı talimatlar için WordPress’de wp-config.php dosyasını düzenleme hakkındaki makalemize bakın.

“Benzersiz Kimlik Doğrulama Anahtarları ve Tuzları” dışındaki tüm bölümleri eklemeniz gerekir. Bu bölümde tanımla ile başlayan tüm satırları sil.

/ ** # @+
* Kimlik Doğrulama Benzersiz Anahtarlar ve Tuzlar.
*
* Bunları farklı benzersiz ifadelerle değiştirin!
* Bunları {@link https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ WordPress.org gizli anahtar hizmetini} kullanarak oluşturabilirsiniz.
* Mevcut tüm çerezleri geçersiz kılmak için bunları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bu, tüm kullanıcıları tekrar oturum açmaya zorlar.
*
* @since 2.6.0
* /
define (‘AUTH_KEY’, ” + 7nTNbUD? | W) b3gMfG ~ g [zr8N6} m% MZ | L ‘);
define (‘NONCE_KEY’, ‘] Zj5i * hHlsUWKg2 |>YF, X + XPD-_`I [nFmA6ZLw ~; EW7g0.s5EaZCAJ = j] ./ 5Z ^ X ”);
define (‘AUTH_SALT’, ‘e * l: hUsddFIxm1E7y-n #_} 3,4) J] S sM6-MI3aB # Qk1Xx`pwt6? ** i}’);

Şimdi, wp-config.php dosyanızı kaydedin ve web sitenize geri yükleyin.

Hepsi bu, WordPress kurulumunuzu başarıyla yenilediniz. Şimdi devam edip hatayı web sitenizde yeniden oluşturmayı deneyebilirsiniz.

WordPress Sorunlarını Çözmek için Temel İpuçları

Bu tür sorunların çözülmesinin zaman zaman sinir bozucu olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, bir profesyonel gibi WordPress sorunlarını nasıl araştıracağınızı ve çözeceğinizi gösteren kullanışlı bir WordPress sorun giderme kılavuzu hazırladık.

WordPress milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Karşılaştığınız sorun ne olursa olsun, diğer binlerce insanın sizden önce karşı karşıya gelmesi ve düzeltmesi muhtemeldir.

Google aramada hatayı girerek bir çözüm bulabilirsiniz. Daha yararlı sonuçlar için, düzeltmek için kolay bir adım adım kılavuz bulmak üzere arama teriminizin sonuna wpbeginner.com ekleyin.

Ayrıca sık karşılaşılan WordPress hataları ve bunları nasıl düzeltebileceğimize ilişkin tam kılavuzumuza yer işareti koyabilirsiniz.

Bu makalenin WordPress’de “Bunu Yapmak İstediğinizden Emin misiniz?” Hatasını düzeltmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Web sitenizi saldırı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak için tam WordPress güvenlik kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me