WordPress’te Facebook Beğen Düğmesi Nasıl Eklenir

WordPress’e Facebook Beğen düğmesi eklemek ister misiniz? Facebook dünyanın en büyük sosyal medya platformudur. Facebook Beğen düğmesini kullanarak kullanıcıların içeriğinizi Facebook’ta beğenmesine ve paylaşmasına izin verebilirsiniz. Bu yazıda, WordPress’te Facebook Beğen düğmesinin nasıl ekleneceğini göstereceğiz.


WordPress için Facebook Beğen Düğmesi

Yöntem 1: WordPress’e Facebook Beğen Düğmesini El İle Ekleme

Bu yöntem, kodu doğrudan WordPress’e eklemenizi gerektirir. Daha önce yapmadıysanız, lütfen snippet’leri web’den WordPress’e yapıştırmaya yönelik başlangıç ​​kılavuzumuza göz atın..

İlk olarak, Facebook geliştiricileri web sitesindeki Beğen düğmesi sayfasını ziyaret etmeniz ve “Beğen Düğme Yapılandırıcısı” bölümüne ilerlemeniz gerekir.

Düğme ayarları gibi

Beğen düğmesi düzenini ve boyutunu seçmek için yapılandırmayı kullanın. Aşağıdaki Beğen düğmesinin bir önizlemesini göreceksiniz.

URL alanını WordPress’te dinamik olarak dolduracağımız için URL alanını boş bırakabilirsiniz.

Önizlemeden memnun olduğunuzda, Code Kod Al ’düğmesini tıklayın.

Bu, JavaScript SDK sekmesi altında iki parça kod snippet’ini gösteren bir açılır pencere görüntüler.

Facebook Beğen düğmesi kod üreteci

İlk kod snippet’ini kopyalayın ve etiketin hemen ardından WordPress temanızın header.php dosyanıza ekleyin.

Ardından, ikinci kod parçasını kopyalamanız ve WordPress temanızın Like düğmesini gerçekten görüntülemek istediğiniz şablon dosyalarına yapıştırmanız gerekir.

Muhtemelen single.php, archive.php, page.php, vb..

Bu kod snippet’lerini doğrudan WordPress temanıza eklerseniz temayı güncellediğinizde bunların üzerine yazılacağını lütfen unutmayın.

Bir alt tema oluşturarak ve ardından bu kod snippet’lerini alt tema şablonlarınıza ekleyerek bundan kaçınabilirsiniz.

Yöntem 2: bir eklenti kullanarak WordPress Facebook gibi düğme ekleme

Bu yöntemde, Facebook Beğen düğmesi eklemek için bir WordPress eklentisi kullanacağız. Bu yöntem çok daha kolaydır ve yeni başlayanlar için önerilir.

Yapmanız gereken ilk şey, WP Like Button eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildiğinde, eklenti WordPress yönetici çubuğunuza WP Beğen Düğmesi etiketli yeni bir menü öğesi ekleyecektir. Üzerine tıkladığınızda eklentinin ayarlar sayfasına yönlendirilirsiniz.

WP Like Button ayarları

Öncelikle Beğen düğmesini görüntülemek istediğiniz yeri seçmeniz ve düğmenin mobil duyarlı olmasını isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekir.

Ardından, Facebook öngörülerine erişimi olan bir kullanıcının bir Facebook Uygulama Kimliği veya Yönetici Kimliği sağlamanız gerekir. Burada kendi Facebook kullanıcı adınızı veya kimliğinizi kullanabilirsiniz.

Varsayılan resim ayarının altında, bir gönderi veya sayfanın Facebook küçük resmi olmadığında kullanılacak bir resim yükleyebilirsiniz. Bu seçeneği bırakın, bu makalenin ilerleyen bölümlerinde Facebook küçük resmini nasıl ayarlayacağınızı göstereceğiz.

‘Ne gibi’ seçeneği altında, ‘Her sayfanın / yayının kendi benzer düğmesi olacaktır’ seçeneğini belirlemeniz gerekir. Bundan sonra Facebook düğmeniz için bir düzen, hizalama, dil seçmeniz gerekir.

Sayfanın alt kısmında, düğmenin sitenizde nasıl görüneceğine dair bir önizleme görebilirsiniz..

İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi saklamak için ‘Ayarları Kaydet’ düğmesini tıklayın.

Hepsi bu, şimdi WordPress sitenizi ziyaret edebilirsiniz ve her yazı için Beğen düğmesini göreceksiniz.

WordPress'teki Beğen düğmesi

Açık Grafik Meta Verileri Nedir? WordPress’e Nasıl Eklenir

Açık Grafik meta verileri, Facebook’un bir sayfa hakkında meta bilgi toplamasına veya WordPress sitenize yayın göndermesine yardımcı olur. Bu veriler bir küçük resim, yazı / sayfa başlığı, açıklama ve yazar içerir.

Facebook, başlık ve açıklama alanlarını çekme konusunda oldukça zekidir. Ancak, yayınınızda birden fazla resim varsa, makaleniz paylaşıldığında bazen yanlış küçük resim gösterilir.

Zaten Yoast SEO eklentisini kullanıyorsanız, bu ziyaret ederek kolayca düzeltilebilir SEO »Sosyal sayfasını tıklayın ve Facebook sekmesini tıklayın.

Facebook Açık Grafiği

Daha fazla ayrıntı ve açık grafik meta verisi eklemenin alternatif yolları için, WordPress’te Facebook Açık Grafik meta verisi ekleme hakkındaki kılavuzumuza bakın.

Hepsi bu, umarım bu makale WordPress’te Facebook Beğen düğmesini nasıl ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı oldu. WordPress kullanıcıları için en iyi 10 Facebook ipucu ve öğretici listemizi görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map