WordPress’te Sık Karşılaşılan SSL Sorunlarını Giderme (Başlangıç ​​Kılavuzu)

Bir WordPress sitesini SSL’ye taşımak bazen beklenmedik sorunlara neden olabilir. Mevcut bir WordPress sitesine SSL ekliyorsanız ve hatalarla karşılaşıyorsanız, şanslısınız demektir. Bu kılavuzda, WordPress’te SSL / HTTP’lerle ilgili en yaygın sorunların nasıl düzeltileceğini ele alacağız..


WordPress'te Sık Karşılaşılan HTTPS / SSL Sorunlarını Giderme

SSL / HTTPS nedir ve neden hemen kullanmaya başlamalısınız??

SSL / HTTPS, kullanıcıların tarayıcısı ile WordPress barındırma sunucunuz arasındaki bağlantıyı sağlayan bir şifreleme yöntemidir. Bu, bilgisayar korsanlarının bağlantıda gizlice dinlemelerini zorlaştırır.

Her SSL / HTTPS etkin siteye tanımlama amacıyla benzersiz bir SSL sertifikası verilir. Bir sunucu HTTPS’de gibi görünüyorsa ve sertifikası eşleşmiyorsa, çoğu modern tarayıcı kullanıcıyı web sitesine bağlanması konusunda uyarır.

Güvenli olmayan bağlantı uyarısı

Geçen yıl Google, web sitesi sahiplerini SSL / HTTPS kullanmaya başlamaya teşvik ederek genel web güvenliğini artırmayı planladığını açıkladı.

Bu planın bir parçası olarak Google’ın Chrome web tarayıcısı artık SSL sertifikası olmayan tüm web sitelerini “Güvenli Değil” olarak işaretliyor.

Chrome HTTP güvenli değil

Tarayıcının adres çubuğundaki “Güvenli Değil” etiketi, müşterilerinize işletmeniz hakkında kötü bir izlenim bırakıyor.

Bunun yanı sıra, çevrimiçi bir mağaza yapmak veya PayPal, Stripe, Authorize.net gibi ödeme hizmetlerini kullanmak istiyorsanız SSL / HTTPS’nin etkinleştirilmiş olması gerekir..

Artıları ve eksileri göz önüne alındığında, tüm web sitelerinin SSL / HTTPS’ye geçmesi gerekir.

Bunu henüz yapmadıysanız, adım adım talimatlar için WordPress’in HTTP’den HTTP’lere nasıl düzgün şekilde taşınacağıyla ilgili kılavuzumuza gidin..

Önerilen: Domain.com’dan ücretsiz bir SSL sertifikası alma veya SSL sertifikası satın alma konusunda kılavuzumuza bakın.

Bununla birlikte, WordPress’teki SSL / HTTPS ile ilgili bazı genel sorunlara ve bunların nasıl düzeltileceğine bakalım.

1. NET :: ERR_CERT_INVALID Hatasını Düzelt

Bu hata mesajı Google Chrome’da görünür. Diğer tarayıcılar bu hatayı biraz farklı bir mesajla görüntüler, ancak temel olarak kullanıcıları web sitenize bağlantılarının güvensiz olduğu konusunda uyarır..

Sertifika yetkilisi geçersiz hatası

Bu hata mesajı, kullanıcıların tarayıcısının web sitesi tarafından sunulan sertifikayı kabul etmediğini gösterir. Bu birkaç nedenden dolayı olabilir:

 • SSL sertifikası farklı bir alan adına veya alt alana verilir.
 • Sertifikanın süresi doldu.
 • Tarayıcınız sertifika veren otoriteyi tanımıyor.

Bir SSL sertifikası satın aldıysanız ve WordPress barındırma sağlayıcınızdan sizin için yüklemesini istediyseniz, sizin için düzeltmek için onlarla iletişime geçebilirsiniz..

SSL sertifikasını manuel olarak yüklediyseniz, yeniden yüklemeyi deneyin veya destek için SSL sertifika sağlayıcınıza başvurun.

2. WordPress’i SSL / HTTPS’ye Taşıdıktan Sonra Karışık İçerik Hatalarını Düzeltme

Karışık içerik hatalarına, URL’lerde güvenli olmayan HTTP protokolü kullanılarak yüklenmeye devam eden kaynaklar (resimler, komut dosyaları veya stil sayfaları) neden olur.

Bu durumda, web sitenizin adres çubuğunda güvenli bir asma kilit simgesi göremezsiniz.

Güvenli değil

WordPress’te SSL / HTTPS karışık içerik hatalarını düzeltmenin iki yolu vardır. Her ikisini de göstereceğiz ve sonra sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

1. bir eklenti kullanarak WordPress karışık içerik hataları düzeltildi

Bu yöntem daha kolaydır ve yeni başlayanlar için önerilir.

Gerçekten Basit SSL eklentisini yükleyin ve etkinleştirin. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Ayarlar »SSL eklenti ayarlarını gözden geçirin. Gerçekten Basit SSL kutudan çıkar çıkmaz çalışır ve otomatik olarak SSL / HTTPS ayarlarıyla ilgilenir ve karışık içerik hatalarını düzeltir.

Gerçekten Basit SSL ayarları

Not: Eklenti, çıktı tamponlama tekniğini kullanarak karışık içerik hatalarını düzeltmeye çalışır. Bunun siteniz üzerinde olumsuz bir performans etkisi olabilir. Ancak, bir önbellek eklentisi kullanıyorsanız, yalnızca ilk sayfa yükünü etkiler.

2. WordPress’te El ile Karışık İçerik Hataları Düzeltildi

Bu yöntem manuel sorun giderme gerektirir, ancak performans için daha etkili ve daha iyidir.

İlk olarak, WordPress ayarlarında HTTPS kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Adresine git Ayarlar »Genel sayfasına gidin ve WordPress Adresi ve Site Adresi seçeneklerinin HTTPS URL’lerine sahip olduğundan emin olun.

WordPress URL ayarları

HTTP ile başlayan URL’ler görürseniz, devam etmeniz ve bunları HTTPS olarak değiştirmeniz gerekir. Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Ardından, WordPress veritabanınızda eski HTTP URL’lerini bulmanız ve bunları yeni HTTPS URL’leriyle değiştirmeniz gerekir.

Better Search Replace eklentisini yükleyip etkinleştirerek bunu kolayca yapabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Araçlar »Daha İyi Arama Değiştir sayfa. “Ara” alanına, web sitenizin URL’sini HTTP ile eklemeniz gerekir. Bundan sonra, “Değiştir” alanına https ile web sitenizin URL’sini ekleyin.

Veritabanındaki URL'leri arama ve değiştirme

Eklenti şimdi WordPress veritabanınızdaki URL’leri güncelleyecek.

Hala karışık içerik hataları görüyorsanız, bir sonraki adım WordPress temanızdaki ve eklentilerindeki URL’lerle ilgili sorunları gidermektir..

Tarayıcınızın Denetleme aracını kullanarak, hatalara neden olan kaynakları ve nereden yüklendiklerini bulmanız gerekir..

Karışık içerik hatalarını bulmak için inceleme aracını kullanma

Tema kaynakları için, bunları WordPress temanızda bulmanız ve HTTP’yi HTTPS ile değiştirmeniz gerekir.

Bu bölüm yeni başlayanlar için biraz zor olabilir, çünkü tüm tema dosyalarındaki URL’leri aramak zorunda kalacaklar.

Bunları kendiniz bulamazsanız, tema geliştiricisine de ulaşabilir ve temalarını güncellemelerini isteyebilirsiniz. HTTP / HTTPS sorununu çözecek dosyaları yüklemek için WordPress en iyi uygulamalarını kullanmaları gerekir..

Aynı şey, bir WordPress eklentisi tarafından yüklenen karışık içerik için de geçerlidir. URL’leri değiştirmek için eklenti dosyalarını kendiniz düzenlemenizi önermiyoruz. Eklenti geliştiricisini bilgilendirmeli ve güncelleme talep etmelisiniz. Bu arada, sitenizdeki eklentiyi devre dışı bırakabilir veya alternatif bir eklenti bulabilirsiniz.

3. SSL / HTTPS’ye Geçtikten Sonra Çok Fazla Yönlendirme Hatası Düzeltme

WordPress, wp-config.php dosyanıza aşağıdaki satırı girerek yönetici alanı için SSL / HTTPS’yi uygulamanızı sağlar.

define (‘FORCE_SSL_ADMIN’, doğru);

Ancak, bazı senaryolarda bu ayar tek başına ‘Çok fazla yönlendirme‘ hatasına neden olabilir. Bunu düzeltmek için, wp-config.php dosyanıza ‘Hepsi bu, düzenlemeyi durdur! Mutlu bloglar. ”.

define (‘FORCE_SSL_ADMIN’, doğru);
// bazı kurulumlarda HTTP_X_FORWARDED_PROTO içerebilir
// virgülle ayrılmış bir liste ör. http, https
// yani https varlığını kontrol et
if (strpos ($ _ SERVER [‘HTTP_X_FORWARDED_PROTO’], ‘https’)! == yanlış)
$ _SERVER [ ‘HTTPS’] = ‘açık’;

4. WordPress HTTP’yi HTTPS Yönlendirmesine Düzeltme

WordPress, siz istemedikçe HTTP isteklerini otomatik olarak HTTPS’ye yönlendirmez. Gerçekten Basit SSL gibi bir eklenti kullanıyorsanız, yönlendirmelere dikkat eder. Aksi takdirde, yönlendirmeleri manuel olarak ayarlamanız gerekir.

HTTP – HTTPS yönlendirmesini ayarlamak için, .htaccess dosyanıza aşağıdaki kodu eklemeniz gerekir.

Motor Açık
RewriteCond% {HTTPS} kapalı
RewriteRule ^ (. *) $ Https: //% {HTTP_HOST}% {REQUEST_URI} [L, R = 301]

Bu makalenin, WordPress’te SSL / HTTPS ile ilgili bazı genel sorunları gidermenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Bu makalede ele alınmayan bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bize bildirmek için bir yorum bırakın. Makaleyi çözümle güncelleyeceğiz. Yeni başlayanların WordPress web sitelerini güvence altına almaları için adım adım talimatlar içeren nihai WordPress güvenlik kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map