Kā izveidot pielāgotas pastāvīgās saites programmā WordPress

Vai vēlaties WordPress izveidot pielāgotas pastāvīgās saites ziņām, lapām un citiem ziņu veidiem?


Nesen viens no mūsu lasītājiem vaicāja, vai ir iespējams WordPress izveidot savas pielāgotas pastāvīgās saites jeb lapas URL struktūru.

Šajā rakstā mēs jums parādīsim, kā WordPress izveidot pielāgotas pastāvīgās saites, neietekmējot jūsu SEO.

Pielāgotu pastāvīgo saišu izveidošana programmā WordPress

Tā kā šī ir visaptveroša apmācība par pielāgotu pastāvīgo saišu izveidi WordPress, mēs esam izveidojuši viegli pārlūkojamu satura tabulu:

  Kas ir pielāgota pastāvīgā saite programmā WordPress?

  Pastāvīgās saites ir pastāvīgie vietrāži URL jūsu individuālajām emuāru ziņām, lapām un citām arhīva lapām jūsu WordPress vietnē. Pielāgota pastāvīgā saite pamatā ir URL struktūra, kas tiek piemērota noteiktai WordPress lapai, neietekmējot pārējo URL struktūru.

  WordPress nāk ar SEO draudzīgu URL struktūru, kas ļauj jums izmantot viegli saprotamu URL struktūru gan cilvēkiem, gan meklētājprogrammām.

  Piemēram: https://example.com/best-refrigerators-for-tiny-kitchens/

  Tas ir daudz labāk nekā vietrāži URL no vecajām dienām: https://example.com/index.php?p=4556

  WordPress nodrošina vietņu īpašniekus ar vairākām iespējām, no kurām izvēlēties. Jūs varat tos apskatīt, apmeklējot vietni Iestatījumi »Permalinks lappuse.

  Atlasiet pastāvīgās saites struktūru

  Papildus galvenās pastāvīgās saites struktūras mainīšanai WordPress piedāvā arī veidus, kā pielāgot atsevišķus jūsu vietnes ziņu, lapu, kategoriju, tagu un citus apgabalus..

  Varat arī izmantot WordPress spraudņus, lai izveidotu pilnīgi pielāgotas pastāvīgās saites konkrētām vietnes sadaļām, kurās tiek ignorēti WordPress noklusējuma iestatījumi..

  Apskatīsim visas iespējas pa vienam. Mēs sāksim ar noklusējuma iebūvētajām opcijām, kas ir pievienotas jūsu WordPress vietnei.

  Video apmācība

  Abonējiet vietni WPBeginner

  Ja videoklips jums nepatīk vai jums ir nepieciešami vairāk norādījumu, turpiniet lasīt.

  Kā nomainīt WordPress pastāvīgās saites struktūru

  Ja vēlaties mainīt visu savas vietnes URL ģenerēšanas shēmu, dodieties uz Iestatījumi »Permalinks lappuse.

  Atlasiet pastāvīgās saites struktūru

  Vienkārši atlasiet URL struktūru atsevišķām ziņām. Varat arī izmantot tagus, kas parādīti ekrānā, lai izveidotu pielāgotu struktūru WordPress URL.

  Neaizmirstiet noklikšķināt uz pogas Saglabāt izmaiņas, lai saglabātu izmaiņas.

  Mēs iesakām izmantot URL struktūru, kurā URL ir ietverts ziņas nosaukums. Tas padara jūsu URL SEO draudzīgākus un nozīmīgākus.

  Piezīme: Jums vajadzētu mainīt uz SEO draudzīgām pastāvīgajām saitēm visiem jaunajiem WordPress emuāriem un vietnēm. Tomēr, ja jums ir esoša vietne, kas jau gūst trafiku no meklētājprogrammām, pastāvīgo saišu mainīšana var ietekmēt jūsu SEO klasifikāciju.

  Kā nomainīt kategorijas un taga URL prefiksu WordPress

  Pēc noklusējuma WordPress izmanto / category / kā jūsu kategoriju vietrāžu URL bāzi un / tag / tagu lapām. Piemēram:

  https://example.com/category/technology/
  https://example.com/tag/fintech/

  Kategorija un tagu bāze

  Jūs varat mainīt šos pamata priedēkļus no Iestatījumi »Permalinks lapu visam, kas jums patīk. Piemēram,

  https://example.com/topics/technology/ (kategoriju lapām)
  https://example.com/hashtag/fintech (tagu lapām)

  Kā nomainīt atsevišķu WordPress ziņas vai lapas URL

  Kad esat izveidojis pastāvīgās saites struktūru, WordPress to izmanto kā veidni visām saitēm jūsu vietnē. Tomēr jums ir iespēja modificēt URL plēksnes aka atslēgvārdus URL struktūrā atsevišķām ziņām, lapām un pielāgotajiem ziņu veidiem.

  Varat pielāgot URL lodes daļu no rediģēšanas ekrāna WordPress satura redaktorā.

  Vienkārši rediģējiet ziņas, lapas vai pielāgotā ziņas veidu un noklikšķiniet uz nosaukuma lauka. Jūs pamanīsit, ka virs tā ir lauks Pastāvīgā saite.

  Rediģējiet ziņas slug, lai izveidotu pielāgotu URL

  Dodieties uz priekšu un noklikšķiniet uz pogas Rediģēt blakus tai un pēc tam mainiet URL logu uz pielāgotu pastāvīgo saiti. Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz pogas Saglabāt, lai saglabātu jauno pastāvīgo saiti.

  Pielāgojiet pastāvīgo saiti

  Jūs varat izmantot šo metodi visiem pastu veidiem, ieskaitot WooCommerce produktus, MemberPress kursus utt.

  Kā nomainīt WordPress kategorijas vai taga URL

  Iepriekšējā posmā mēs parādījām, kā WordPress var modificēt kategoriju un tagu bāzes prefiksu. Šajā darbībā mēs jums parādīsim, kā mainīt URL atslēgvārdus atsevišķai kategorijai vai tagam.

  Vienkārši dodieties uz Posts »Kategorijas un noklikšķiniet uz saites Rediģēt zem kategorijas, kuru vēlaties pielāgot.

  Kategorijas informācijas rediģēšana programmā WordPress

  Tagad WordPress ielādēs informāciju par kategoriju. No šejienes jūs varat mainīt kategorijas logu, lai pielāgotu tā pastāvīgo saiti.

  Mainiet kategorijas logu, lai pielāgotu pastāvīgo saiti

  Tāpat jūs varat rediģēt atsevišķu tagu, apmeklējot vietni Ieraksti »Tagi lappuse.

  Rediģēt tagu

  Izmantojot to pašu metodi, varat arī rediģēt jebkuru pielāgotu taksonomiju.

  Kā nomainīt autora lapas URL programmā WordPress

  WordPress automātiski pievieno bāzi “/ autors /” vietrāžiem URL, kas ved uz autoru arhīva lapām. Piemēram:

  https://example.com/author/jsmith/

  Problēma ir tā, ka WordPress komplektācijā nav iekļauta opcija mainīt autora URL bāzi vai logu.

  Par laimi, kā sakot, ir spraudnis, kas var palīdzēt.

  Vienkārši instalējiet un aktivizējiet logu Rediģēt autoru. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet mūsu soli pa solim, kā instalēt WordPress spraudni.

  Pēc aktivizēšanas dodieties uz Lietotāji »Visi lietotāji lappuse. Pēc tam zem lietotājvārda noklikšķiniet uz saites Rediģēt.

  Lietotāja informācijas rediģēšana programmā WordPress

  Nākamajā lapā ritiniet uz leju līdz sadaļai Rediģēt autoru logu, un jūs varēsit izvēlēties autoru logu vai pievienot savu. Neaizmirstiet noklikšķināt uz pogas Saglabāt izmaiņas, lai saglabātu iestatījumus.

  Ja vēlaties mainīt autoru pastāvīgo saišu bāzi, vienkārši dodieties uz Iestatījumi »Rediģēt autora logu lappuse. Šeit redzēsit iespēju mainīt autoru bāzi un pat izvēlēties dažādas autoru bāzes lietotājiem ar dažādām lietotāju lomām.

  Mainīt autoru bāzi

  Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet mūsu rokasgrāmatu par to, kā mainīt WordPress autora URL logu un bāzi.

  Kā izveidot pilnībā pielāgotas pastāvīgās saites programmā WordPress

  Visas iepriekš minētās metodes ļauj zināmā mērā pielāgot WordPress pastāvīgās saites. Tomēr tie nevar palīdzēt izveidot pilnīgi pielāgotas pastāvīgās saites.

  Tas notiek tāpēc, ka WordPress pēc noklusējuma šo funkciju nepiedāvā.

  Par laimi, ir spraudnis, kas var palīdzēt. Ja vēlaties ignorēt noklusējuma WordPress URL struktūru konkrētām vietnes sadaļām, veiciet šeit norādītās darbības.

  Pirmais, kas jums jādara, ir instalēt un aktivizēt spraudni Custom Permalinks. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet mūsu soli pa solim, kā instalēt WordPress spraudni.

  Pēc aktivizēšanas jums jārediģē ziņa, kurā vēlaties izveidot pielāgotu pastāvīgo saiti. Tā vietā, lai rediģētu pastāvīgās saites lauku augšpusē, zem redaktora atradīsit iespēju izveidot pielāgotu pastāvīgo saiti..

  Izveido pilnīgi pielāgotu pastāvīgo saiti ziņai

  Tāpat kategorijām varat izveidot arī pielāgotas pastāvīgās saites. Iet uz Posts »Kategorijas un noklikšķiniet uz rediģēšanas saites zem kategorijas, kuru vēlaties mainīt.

  Kategorijas informācijas rediģēšana programmā WordPress

  Detalizētas kategorijas lapā atradīsit opciju izveidot šai kategorijai pielāgotu pastāvīgo saiti. Jūs pat varat izveidot URL bez kategorijas pamata prefiksa.

  Kategorijas pastāvīgā saite rediģēšana

  Varat pārvaldīt un atspējot visas pielāgotās pastāvīgās saites, administratora sānu joslā noklikšķinot uz izvēlnes “Pielāgotas pastāvīgās saites”.

  Pārvaldiet savas pielāgotās pastāvīgās saites

  Vienkārši atlasiet pielāgotās pastāvīgās saites, kuras vēlaties izdzēst, un pēc tam noklikšķiniet uz izvēlnes Lielapjoma darbības, lai atlasītu opciju “Dzēst pastāvīgās saites”..

  Pēc tam noklikšķiniet uz pogas Lietot, un spraudnis noņems šīs pielāgotās pastāvīgās saites. Svītrotā pastāvīgā saite tiks aizstāta ar noklusējuma WordPress pastāvīgās saites shēmu.

  Kā iestatīt pastāvīgās saites novirzīšanu un izvairīties no 404 kļūdām

  WordPress automātiski apstrādā izmaiņas, kas veiktas ziņu un lapu vietrāžos URL. Tomēr tas nedrīkst iestatīt novirzīšanu jūsu pielāgoto autoru pastāvīgajām saitēm vai pilnībā pielāgotajām pastāvīgajām saitēm.

  Tādā gadījumā jums būs jāiestata pareiza novirzīšana, lai jūsu vietnē netiktu pieļautas 404 kļūdas.

  Pirmkārt, jums jāinstalē un jāaktivizē novirzīšanas spraudnis.

  Pēc aktivizēšanas jums jāapmeklē Rīki »Novirzīšana lapa, lai iestatītu novirzīšanu. Laukā “Avota URL” jāpievieno vecā saite un laukā “Mērķa URL” jaunais URL.

  Iestatīšanas novirzīšana

  Pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Pievienot novirzīšanu”, lai saglabātu izmaiņas. Lai iegūtu papildinformāciju, skatiet mūsu iesācēju ceļvedi par novirzīšanas iestatīšanu WordPress.

  Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja uzzināt, kā WordPress izveidot pielāgotas pastāvīgās saites. Varat arī apskatīt mūsu galveno WordPress SEO rokasgrāmatu, lai iegūtu vairāk meklēšanas trafika uz jūsu vietni.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me