Kā neatgriezeniski izdzēst WordPress vietni no interneta

Nesen viens no mūsu lasītājiem jautāja, vai ir iespējams neatgriezeniski izdzēst WordPress vietni no interneta? Vienkārši izdzēšot WordPress instalāciju, tas netiek pilnībā noņemts no interneta. Šajā rakstā mēs jums parādīsim, kā neatgriezeniski izdzēst WordPress vietni no interneta.


Atgriezeniski izdzēst WordPress vietni no interneta

Kad un kāpēc neatgriezeniski izdzēst WordPress vietni no interneta

Dažreiz jums, iespējams, būs pilnībā jānoņem WordPress vietne no interneta. Jūs varat vienkārši izdzēst WordPress failus no servera, un tas vairs nebūs pieejams.

Tomēr jūsu vietne joprojām var parādīties meklēšanas rezultātos, kešatmiņā saglabātos momentuzņēmumos un atgriezeniskās saites mašīnā.

Ir diezgan grūti no interneta noņemt visas vietnes pēdas. Ir tūkstošiem vietņu, kas apkopo citu vietņu saturu, publicē ekrānuzņēmumus, piedāvā statistiku un salīdzinājumus.

Veicot šajā rakstā uzsvērtās darbības, jūs varat apgrūtināt izdzēstās vietnes un tās satura atrašanu.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis raksts ir par pašas mitinātās vietnes WordPress.org dzēšanu. Skatiet mūsu ceļvedi par atšķirību starp pats mitinātu vietni WordPress.org un emuāru WordPress.com.

Ja vēlaties izdzēst WordPress.com emuāru, skatiet šo rakstu par to, kā izdzēst savu WordPress.com emuāru.

To apskatot, apskatīsim, kā pareizi un neatgriezeniski izdzēst WordPress vietni no interneta.

Atgriezeniska WordPress vietnes dzēšana no interneta

Šīs ir darbības, kuras varat veikt, lai pareizi izdzēstu vietni WordPress un padarītu to grūti atrodamu.

1. darbība. Dublējiet savu WordPress vietni

Dublējiet savu WordPress vietni

Pirmā lieta, kas jums jādara, ir izveidot pilnīgu savas WordPress vietnes dublējumu. Pat ja jūs vēlaties pilnībā izdzēst savu vietni, jums tomēr vajadzētu izveidot dublējumu.

Tas būs noderīgi, ja nākotnē mainīsit savas domas vai vēlaties piekļūt saturam, kuru jau esat izdzēsis.

2. darbība: izdzēsiet savus WordPress failus

Tagad jums jāizdzēš WordPress faili, kas tiek glabāti jūsu serverī. Dzēšot šos failus, tiks izdzēsta WordPress programmatūra, kā arī motīvi, spraudņi, attēli un citi multivides faili.

To var izdarīt, apmeklējot sava WordPress mitināšanas konta informācijas paneli. Pēc pieteikšanās atrodiet failu pārvaldnieka ikonu.

CPanel failu pārvaldnieka ikona

Failu pārvaldnieks nodrošina tīmekļa saskarni, lai pārvaldītu failus, kas glabājas jūsu serverī. Jums jāiet uz saknes direktoriju un jāizdzēš visi tajā saglabātie faili.

Varat arī izdzēst savus WordPress failus, izmantojot FTP klientu. Ja neesat pazīstams ar FTP, tad iepazīstieties ar mūsu iesācēju rokasgrāmatu par FTP lietošanu.

3. darbība. Bloķējiet meklētājprogrammas, izmantojot vietni Robots.txt

Tagad, kad esat izdzēsis savu vietni, ir pienācis laiks neļaut meklētājprogrammām pārmeklēt jūsu vietni.

Mēs izmantosim failu robots.txt, lai meklētājprogrammām paziņotu, ka mēs nevēlamies, lai mūsu lapas tiktu pārmeklētas.

Atcerieties, ka fails robots.txt ir tikai direktīva. To ievēro vairums meklētājprogrammu, taču daži mazāk zināmi roboti to var pilnībā ignorēt. Neuztraucieties, mēs parādīsim, kā rīkoties arī ar tiem.

Vispirms jums būs jāizveido jauns robots.txt fails, izmantojot failu pārvaldnieku cPanel vai FTP.

Pēc faila izveidošanas jums tas jārediģē un jāpievieno šādas rindas:

Lietotāja aģents: *
Neatļaut: /

Šīs divas līnijas visiem lietotāju aģentiem (roboti, piemēram, Googlebot) neļauj piekļūt visiem vietrāžiem URL ar jūsu domēna vārdu.

4. darbība: satura noņemšana no meklētājprogrammām

Pat ja jūsu saturs vairs nepastāv, meklētājprogrammas to kādu laiku var rādīt.

Meklētājprogrammas saprot, ka vietņu darbība var samazināties tehnisku kļūmju dēļ. Tāpēc viņi kādu laiku turpina rādīt saturu, cerot, ka jūsu vietne atgriezīsies.

Jums būs skaidri jāinformē meklētājprogrammas, ka jūsu saturs vairs nav pieejams un tas tiek neatgriezeniski noņemts.

Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir .htaccess faila izmantošana. Jums būs jāizveido jauns fails savas vietnes saknes direktorijā un jāpiešķir tam nosaukums .htaccess.

Tālāk jums jārediģē .htaccess fails un tajā jāpievieno šis kods:

RewriteEngine Ieslēgts
RewriteCond% {REQUEST_URI}! ^ / Robots.txt
RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ www \ .example \ .com $ [NC]
PārrakstītRule ^ (. *) $ – [L, G]

Neaizmirstiet aizstāt example.com ar savu domēna vārdu.

Šis kods novirzīs visus pieprasījumus uz jūsu vietni un parādīs kļūdu 410. Tomēr tas ļaus rāpuļprogrammām piekļūt jūsu failam robots.txt.

410 kļūda vietnē

Neskatoties uz visu darbību veikšanu, šis process dažkārt var aizņemt. Jūs varat to vēl vairāk paātrināt, iesniedzot kešatmiņas noņemšanas pieprasījumu.

Vietnes momentuzņēmumu noņemšana no Wayback Machine

Archive.org Wayback Machine ir pasaulē lielākais vietņu arhīvs. Tas pārmeklē un saglabā miljardiem tīmekļa lapu kešatmiņā saglabātas versijas.

Ikviens var apmeklēt Wayback Machine un meklēt kešatmiņā saglabātus momentuzņēmumus no jebkuras vietnes.

Wayback mašīna

Labākais veids, kā neatgriezeniski noņemt savu vietni no Wayback Machine, ir sazināties ar Archive.org un pieprasīt viņiem noņemt jūsu satura momentuzņēmumus..

Vietnes noņemšana no Wayback Machine, nosūtot e-pastu uz Archive.org, nodrošinās, ka jūsu iepriekšējie momentuzņēmumi vairs nekad netiks iekļauti.

Pat ja jūsu domēna reģistrācijas termiņš beidzas un tiek nodots jaunam īpašniekam, Archive.org vairs neļaus arhivēt šo domēnu vēlreiz.

Tas ir viss, mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja uzzināt, kā neatgriezeniski izdzēst WordPress vietni no interneta. Ja vēlaties izveidot citu vietni, detalizētas instrukcijas skatiet mūsu rokasgrāmatā par WordPress emuāra izveidi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me