Як назавжди видалити веб-сайт WordPress з Інтернету

Нещодавно один з наших читачів запитав, чи можна назавжди видалити веб-сайт WordPress з Інтернету? Просто видалення установки WordPress не повністю видаляє її з Інтернету. У цій статті ми покажемо вам, як назавжди видалити сайт WordPress з Інтернету.


Постійно видаліть веб-сайт WordPress з Інтернету

Коли і чому назавжди видалити веб-сайт WordPress з Інтернету

Іноді може знадобитися повністю видалити веб-сайт WordPress з Інтернету. Ви можете просто видалити файли WordPress зі свого сервера, і вони стануть недоступними.

Однак ваш сайт все ще може з’являтися в результатах пошуку, кешованих знімках та машині зворотного звороту.

Видалити з Інтернету всі сліди веб-сайту досить складно. Є тисячі веб-сайтів, які збирають вміст з інших сайтів, публікують скріншоти, пропонують статистику та порівняння.

Виконуючи в цій статті кроки, ви можете ускладнити пошук видаленого веб-сайту та його вмісту.

Зауважте, що ця стаття стосується видалення власного веб-сайту WordPress.org. Дивіться наш посібник про різницю між власним розміщеним сайтом WordPress.org та блогом WordPress.com.

Якщо ви хочете видалити блог WordPress.com, перегляньте цю статтю про те, як видалити ваш блог WordPress.com.

Сказавши це, давайте розглянемо, як правильно та назавжди видалити веб-сайт WordPress з Інтернету.

Постійне видалення веб-сайту WordPress з Інтернету

Ось кроки, які ви можете зробити, щоб правильно видалити сайт WordPress і ускладнити їх пошук.

Крок 1. Створіть резервну копію сайту WordPress

Створіть резервну копію свого веб-сайту WordPress

Перше, що вам потрібно зробити, – це створити повну резервну копію вашого сайту WordPress. Незважаючи на те, що ви хочете повністю видалити свій сайт, все одно слід зробити резервну копію.

Це стане в нагоді у випадку, якщо ви передумаєте в майбутньому або хочете отримати доступ до фрагменту вмісту, який ви вже видалили.

Крок 2: Видаліть файли WordPress

Тепер вам потрібно видалити файли WordPress, що зберігаються на вашому сервері. Видалення цих файлів видалить програмне забезпечення WordPress, а також ваші теми, плагіни, зображення та інші медіа-файли.

Це можна зробити, відвідавши інформаційну панель хостинг-акаунта WordPress. Після входу знайдіть піктограму File Manager.

Піктограма файлового менеджера в cPanel

File Manager надає веб-інтерфейс для управління файлами, що зберігаються на вашому сервері. Вам потрібно перейти до кореневого каталогу та видалити всі збережені там файли.

Ви також можете видалити свої файли WordPress за допомогою FTP-клієнта. Якщо ви не знайомі з FTP, перегляньте посібник для початківців щодо використання FTP.

Крок 3: Блокуйте пошукові системи за допомогою Robots.txt

Тепер, коли ви видалили свій веб-сайт, настав час блокувати пошукові системи від сканування вашого веб-сайту.

Ми будемо використовувати файл robots.txt, щоб повідомити пошуковим системам, що ми не хочемо сканувати наші сторінки.

Пам’ятайте, що файл robots.txt – це лише директива. Його поважають більшість пошукових систем, але деякі менш відомі сканери можуть повністю проігнорувати це. Не хвилюйтесь, ми покажемо вам, як з ними також боротися.

Спочатку вам потрібно буде створити новий файл robots.txt за допомогою файлового менеджера в cPanel або FTP.

Після створення файлу потрібно відредагувати його та додати наступні рядки:

Користувач-агент: *
Заборонити: /

Ці два рядки забороняють усім агентам користувача (сканерам, як Googlebot) отримувати доступ до всіх URL-адрес під вашим доменним іменем.

Крок 4: Видалення вмісту з пошукових систем

Навіть незважаючи на те, що ваш вміст вже не існує, пошукові системи можуть десь показувати його.

Пошукові системи розуміють, що веб-сайти можуть вийти з ладу через технічні несправності. Ось чому вони деякий час постійно показують вміст, сподіваючись, що ваш веб-сайт повернеться.

Вам потрібно буде чітко сказати пошуковим системам, що ваш вміст більше недоступний, і він буде видалений назавжди.

Найпростіший спосіб зробити це за допомогою файлу .htaccess. Вам потрібно буде створити новий файл у кореневому каталозі вашого веб-сайту та назвати його .htaccess.

Далі вам потрібно відредагувати .htaccess файл і додати цей код всередину нього:

ПереписатиEngine On
ПерепишітьCond% {REQUEST_URI}! ^ / Robots.txt
ПерепишітьCond% {HTTP_HOST} ^ www \ .example \ .com $ [NC]
Перепишіть ^ (. *) $ – [L, G]

Не забудьте замінити example.com на власне доменне ім’я.

Цей код перенаправить усі запити на ваш веб-сайт та покаже 410 Помилка. Однак це дозволить сканерам отримати доступ до вашого файла robots.txt.

410 помилка на веб-сайті

Незважаючи на вжиття всіх кроків, цей процес все ще може зайняти колись. Ви можете пришвидшити його, подавши запит на видалення кешу.

Видалення знімків веб-сайтів із машини Wayback

Wayback Machine Archive.org – це найбільший у світі архів веб-сайтів. Він сканує та зберігає кешовані версії мільярдів веб-сторінок.

Будь-хто може відвідати Wayback Machine і шукати кешовані знімки будь-якого веб-сайту.

Wayback машина

Найкращий спосіб назавжди видалити веб-сайт із Wayback Machine – зв’язавшись з Archive.org та попросити їх видалити знімки вашого вмісту.

Видалення веб-сайту з Wayback Machine електронною поштою Archive.org забезпечить, щоб ваші попередні знімки більше ніколи не були включені.

Навіть коли термін дії вашої реєстрації домену закінчиться та переданий новому власнику, Archive.org більше не дозволить архівувати цей домен.

Все, ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам навчитися назавжди видаляти сайт WordPress з Інтернету. Якщо ви хочете створити інший веб-сайт, ознайомтеся з нашим керівництвом щодо створення блогу WordPress для отримання детальних інструкцій.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me