Як сховати сторінку WordPress від Google

Нещодавно один із наших читачів запитав, чи можна приховати сторінку WordPress від Google? Іноді вам може знадобитися приховати сторінку від Google, щоб захистити вашу конфіденційність або уникнути небажаних користувачів. У цій статті ми покажемо вам, як приховати сторінку WordPress від Google, не впливаючи на загальний SEO вашого веб-сайту.


Приховування публікації або сторінки WordPress від Google

Приховування публікації або сторінки WordPress від Google

Такі пошукові системи, як Google, дозволяють власникам веб-сайтів виключати вміст із результатів пошуку. Для цього можна скористатися файлом robots.txt вашого веб-сайту або за допомогою метатегів HTML.

Ми покажемо вам, як це зробити в WordPress, використовуючи два методи. Ви можете вибрати той, який найкраще підходить для вас.

Ми також покажемо вам, як захистити паролем публікації та сторінки в WordPress. Якщо ви не хочете використовувати перші два способи, тоді цей підхід дозволить вам контролювати видимість своїх публікацій та сторінок для всіх користувачів.

Відеоурок

Підписуйтесь на WPBeginner

Якщо вам не сподобається відео чи потрібні додаткові інструкції, продовжуйте читати.

Спосіб 1: Сховати сторінку WordPress із пошукових систем за допомогою Yoast SEO

Цей спосіб простіше і рекомендується новачкам.

Перше, що вам потрібно зробити, це встановити та активувати плагін Yoast SEO. Детальніше дивіться в покроковому посібнику, як встановити плагін WordPress.

Якщо ви новачок у Yoast SEO, то, можливо, ви захочете ознайомитись з нашим посібником щодо встановлення та налаштування плагіна Yoast SEO..

Далі вам потрібно відредагувати публікацію чи сторінку, яку ви хочете приховати від пошукових систем. Прокрутіть униз до мета-вікна Yoast SEO під редактором публікацій та натисніть кнопку розширених налаштувань.

Приховування публікації або сторінки WordPress від Google за допомогою Yoast SEO

Розділ розширених налаштувань дозволяє додавати мета-теги роботів у свої дописи чи сторінки блогу. Використовуючи метатег роботів, ви можете сказати пошуковим системам не індексувати та не слідкувати за сторінкою.

Спочатку потрібно вибрати “noindex” зі спадного меню поруч із параметром “Мета-індекс роботів”. Після цього натисніть на “nofollow” поруч із опцією “Meta robots follow”.

Тепер ви можете зберегти / опублікувати свою публікацію чи сторінку.

Yoast SEO тепер додасть цей рядок коду до вашої публікації чи сторінки:

Цей рядок просто повідомляє пошуковим системам не слідкувати та не індексувати цю сторінку.

Спосіб 2: Сховати сторінку WordPress з пошукових систем за допомогою файлу robots.txt

Цей метод вимагає редагування файлу robots.txt. Додавання невірних інструкцій до цього файлу може негативно впливати на SEO вашого веб-сайту, тому його не рекомендується для початківців користувачів.

Файл robots.txt – це файл конфігурації, який ви можете додати до кореневого каталогу вашого сайту WordPress. Це дозволяє веб-сайту надавати інструкції для пошукових роботів, звідси і назва robots.txt.

Для отримання додаткової інформації ознайомтеся з нашим посібником про те, як оптимізувати WordPress robots.txt для SEO.

Ви можете редагувати файл robots.txt, підключившись до свого веб-сайту за допомогою FTP-клієнта або «Менеджера файлів» у вашому WordPress хостингу cPanel.

Вам потрібно буде додати ці рядки до файлу robots.txt.

Користувач-агент: *
Заборонити: / your-page /

Рядок користувача-агента дозволяє орієнтуватися на конкретні боти. Ми використовуємо знак зірочки для включення всіх пошукових систем.

Наступний рядок визначає частину URL-адреси, що надходить після вашого доменного імені.

Тепер припустимо, що ви хочете приховати публікацію в блозі з такою URL-адресою:

http://example.com/2016/12/my-blog-post/

Ось як ви додасте цю URL-адресу до файлу robots.txt.

Користувач-агент: *
Заборонити: / 2016/12 / мій блог-пост /

Не забудьте зберегти зміни та завантажити файл robots.txt назад на свій сервер.

Недоліки використання robots.txt для приховування вмісту

Спочатку потрібно пам’ятати, що файл robots.txt є загальнодоступним. Будь-хто може отримати доступ до нього безпосередньо, щоб побачити, чи є якісь сторінки, які ви намагаєтесь приховати.

Хоча більшість пошукових систем дотримуються вказівок файлу robots.txt, багато інших сканери та боти можуть просто проігнорувати це. Це боти, які сканують в Інтернеті, щоб розповсюджувати зловмисне програмне забезпечення, цільові веб-сайти чи збирати інформацію, як-от облікові записи електронної пошти, номери телефонів тощо.

Спосіб 3: Захист паролем публікації чи сторінки в WordPress

Цей метод використовує інший підхід. Замість того, щоб просити пошукові системи не індексувати сторінку, ви можете захистити її паролем, щоб її було видно лише користувачам із паролем.

WordPress має вбудовану функцію для захисту паролем публікацій та сторінок. Просто відредагуйте публікацію чи сторінку, яку ви хочете захистити.

Під мета-вікном публікації натисніть посилання “Редагувати” поруч із опцією “Видимість”.

Редагувати параметр видимості для публікації чи сторінки

Це покаже параметри видимості, доступні в WordPress. Ви можете зберігати публікацію / сторінку загальнодоступною, робити її приватною або захищати паролем.

Приватні публікації доступні лише тим, хто зареєструвався, хто має на вашому веб-сайті роль користувача редактора.

Захищені паролем публікації може бачити будь-який відвідувач, у якого є пароль. Клацніть на захищений паролем варіант, а потім введіть надійний пароль.

Налаштування захисту паролем для публікації в WordPress

Тепер ви можете опублікувати або зберегти свою публікацію / сторінку.

Тепер відвідувачам, які отримують доступ до публікації чи сторінки на вашому веб-сайті, буде запропоновано ввести пароль для перегляду вмісту.

Вміст, захищений паролем

Детальніші інструкції див. У нашому посібнику щодо захисту паролем публікацій та сторінок у WordPress.

Це все, ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам дізнатися, як приховати сторінку WordPress від Google. Ви також можете ознайомитися з нашим посібником про те, як зупинити пошукові системи від сканування веб-сайту WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me