Як легко створити багатомовний сайт WordPress

Ви хочете перекласти свій сайт WordPress кількома мовами?


WordPress володіє більш ніж 35% усіх веб-сайтів в Інтернеті. Багато з них обслуговують неанглійську або багатомовну аудиторію.

У цій статті ми покажемо вам, як легко створити багатомовний сайт WordPress. Ми розглянемо три різні рішення, тож ви можете вибрати той, який найкраще підходить для вас.

З кожним рішенням ви зможете легко перекладати свої публікації, сторінки, теги, категорії та теми WordPress на стільки мов, скільки вам подобається.

Створення багатомовного сайту WordPress

Що таке багатомовний веб-сайт WordPress?

Багатомовний веб-сайт WordPress подає один і той же вміст на кількох мовах. Він може автоматично перенаправляти користувачів на мову, що базується на їхньому регіоні, або користувачі можуть вибирати бажану мову, використовуючи спадне посилання.

Існує кілька різних підходів, які використовуються для створення багатомовного веб-сайту.

Перший підхід дозволяє вручну перекладати весь вміст на вибрані вами мови за допомогою людських перекладачів.

Другий метод фактично не створює багатомовний сайт, але використовує машинні переклади наявного вмісту за допомогою служб автоматичного перекладу..

Однак Google Translate перестав підтримувати нові облікові записи для перекладу веб-сайтів. Інші варіанти або не вільні, або не дуже хороші за якістю.

Само собою зрозуміло, що переклад вмісту вручну – це набагато кращий підхід. Це дозволяє підтримувати якість на всьому веб-сайті. Ви можете перекладати вміст самостійно або найняти професіоналів для цього.

Вибір багатомовного плагіна WordPress

Існує кілька плагінів WordPress, які можна використовувати для перекладу веб-сайту на кілька мов. Потрібно вибрати плагін, який допоможе вам легко керувати перекладами, не роблячи зайві речі для ваших користувачів.

У цьому посібнику ми покажемо вам три найкращі багатомовні плагіни WordPress із покроковими інструкціями щодо їх налаштування..

Якщо ви знаєте, з яким плагіном ви збираєтеся, то можете безпосередньо перейти до інструкцій.

  Всі три з них мають необхідні функції, які вам знадобляться для створення надійного багатомовного веб-сайту.

  • Вони дозволяють перекладати публікації, сторінки, продукти та інші типи публікацій
  • Ви можете легко перекладати свої категорії, теги, плагіни та теми
  • Вони дозволяють налаштувати SEO-дружні URL-адреси для кожної мови

  З цього сказаного, почнемо.

  1. Створіть багатомовний веб-сайт WordPress за допомогою TranslatePress

  TranslatePress – один з найкращих плагінів перекладу WordPress на ринку. Він трохи інший, ніж інші рішення, згадані в цьому посібнику.

  Зазвичай багатомовні плагіни просять створити кілька версій однієї статті для того, щоб перекласти її. TranslatePress дозволяє одночасно створювати переклади.

  Це також дозволяє використовувати живий редактор для перекладу всіх візуальних аспектів вашого веб-сайту.

  Найголовніше, що ви можете поєднувати машинний та людський переклади. Це означає, що ви можете використовувати Google Translate або подібні засоби, що працюють на AI, щоб генерувати машинні переклади та лише вдосконалювати ті частини, які пропустив штучний інтелект.

  Перше, що вам потрібно зробити – це встановити та активувати плагін TranslatePress. Детальніше дивіться в покроковому посібнику, як встановити плагін WordPress.

  Якщо ви хочете перевести свій веб-сайт на кілька мов, вам також потрібно буде встановити надбудову “Додаткові мови”. Це можна зробити за допомогою кнопки завантаження додатків під вашим обліковим записом на веб-сайті TranslatePress.

  Завантажте аддони

  Після завантаження додатка ви можете встановити та активувати його, як і будь-який інший плагін WordPress.

  Після активації потрібно відвідати Налаштування »TranslatePress сторінки для налаштування параметрів плагіна.

  Додати ліцензію

  Спочатку потрібно перейти на вкладку ліцензії та ввести свій ліцензійний ключ. Ви можете знайти цю інформацію у своєму обліковому записі на веб-сайті TranslatePress.

  Після цього вам потрібно перейти на вкладку Загальні налаштування, щоб встановити інші настройки.

  Налаштування TranslatePress

  Перший варіант на сторінці – це вибір мови за замовчуванням вашого веб-сайту та мови, на які потрібно перекласти ваш веб-сайт.

  Далі потрібно вибрати, чи потрібно відображати мовні імена рідною мовою. Параметр за замовчуванням – “Ні”, що означає, що назви мов будуть відображатися мовою за замовчуванням.

  Після цього потрібно вибрати, чи хочете ви відображати назву мови за замовчуванням у URL-адресі як підкаталог. Наприклад, http://example.com/uk/.

  Вибір за замовчуванням – ні, це означає, що лише інші мови матимуть назву мови в URL-адресі як підкаталог. Ми рекомендуємо залишити цю настройку такою, яка є найкращою для SEO.

  Налаштування TranslatePress

  Це допоможе вам перейти до наступного налаштування – “Формування мови у користувацьких посиланнях”. Параметр за замовчуванням – “Так”, оскільки це змінить спеціальні посилання для перекладених мов, зробивши URL-адреси більш зручними для SEO.

  Далі потрібно вибрати, чи потрібно використовувати Google Translate для автоматичного перекладу. Вибір за замовчуванням – “Ні”, але ви можете змінити це, якщо хочете скористатися Google Translate.

  Вам потрібно буде надати ключ API Google Translate в наступному варіанті. Ви знайдете посилання під опцією, яка покаже вам інструкції, як його отримати.

  Нарешті, ви прийдете до варіантів того, як ви хочете відображати перемикач мови на своєму веб-сайті. TranslatePress надає вам три варіанти.

  Ви можете використовувати короткий код, додати комутатор до свого навігаційного меню або відобразити плаваюче меню. Ми покажемо вам, як додати перемикач мов на ваш веб-сайт далі в цій статті.

  Вперед та натисніть кнопку “Зберегти зміни”, щоб зберегти свої налаштування.

  Переклад вмісту вашого веб-сайту

  Щоб перевести свій веб-сайт, ви можете просто натиснути на вкладку “Перекласти сайт” на сторінці налаштувань плагіна або кнопку на панелі адміністратора WordPress..

  Перекласти кнопку сайту

  Це відкриє редактор трансляції в прямому ефірі на новій вкладці браузера.

  У цьому реальному редакторі ви можете натиснути будь-який текст на вашому веб-сайті на правій панелі, і TranslatePress завантажить його в лівий стовпець для перекладу.

  Переклад сайту в TranslatePress

  Тепер натисніть на мову, на яку потрібно перекласти рядок, а потім надайте свій переклад.

  Після введення перекладу натисніть кнопку “Зберегти переклад” вгорі, а потім натисніть на наступну кнопку. TranslatePress автоматично завантажить наступний рядок на сторінку для перекладу.

  Ви також можете просто натиснути спадне меню під мовою за замовчуванням, і воно покаже вам список текстових рядків, що перекладаються на сторінці. Ви можете вибрати рядок, а потім надати його переклад.

  Виберіть і перекладіть рядки на сторінці

  Ви можете перекласти весь вміст на будь-яку сторінку. Сюди входять меню навігації, кнопки, віджети бічної панелі, метатекст тощо.

  Ви також можете відвідати будь-яку сторінку, натиснувши посилання на екрані та почати перекладати цю сторінку.

  TranslatePress дозволяє миттєво почати переклад будь-якої сторінки чи публікації на вашому веб-сайті, коли ви увійдете в систему. Просто натисніть кнопку “Перекласти сторінку” вгорі, щоб увійти в редактор в реальному часі.

  Почніть перекладати будь-яку сторінку

  Після того, як ви перекладете рядок, плагін автоматично переведе його на вас в інші місця. Наприклад, якщо ви перевели заголовок публікації, то назва публікації у віджетах бічної панелі буде автоматично переведена.

  Додавання перемикача мови на ваш веб-сайт

  Мовна комутатор дозволяє відвідувачам вашого веб-сайту вибрати мову, коли вони відвідують ваш веб-сайт. Зазвичай він відображає прапор кожної країни із зазначенням мов, наявних на вашому веб-сайті.

  TranslatePress дозволяє додавати перемикач мови за допомогою короткого коду, як елемента навігаційного меню або як плаваючого банера. Перемикач мови може відображатися у вигляді прапорів, назв мови або обох.

  Додавання мовного комутатора в WordPress за допомогою короткого коду

  Вам просто потрібно додати [перекладач мови] короткий код до публікацій, сторінок або віджета бічної панелі, де ви хочете відобразити перемикач мови.

  Комутатор короткого коду

  Додавання перемикача мови до вашого меню навігації WordPress

  Просто перейдіть до Зовнішній вигляд »Меню на сторінці та натисніть на вкладку “Перемикач мови” у лівій колонці. Тепер виберіть мови, які ви хочете відобразити, а потім натисніть кнопку додати до кнопки меню.

  Додавання перемикача мови до меню навігації WordPress

  Тепер ви побачите мови, додані до вашого меню навігації WordPress. Не забудьте натиснути кнопку “Зберегти меню”, щоб зберегти зміни.

  Ось як це виглядало на нашому тестовому сайті:

  Перемикач мови в меню навігації

  Додавання перемикача з плаваючою мовою

  Перейдіть на сторінку налаштувань плагіну та перейдіть до розділу перемикача мови. Звідси переконайтесь, що прапорець біля параметра “Вибір плаваючої мови” встановлений.

  Плаваючий перемикач мови

  Не забудьте натиснути кнопку збереження змін, щоб зберегти налаштування.

  Тепер ви можете відвідати ваш веб-сайт, щоб побачити перемикач плаваючої мови внизу кожної сторінки вашого веб-сайту.

  Плаваючий перемикач мови

  2. Створіть багатомовний веб-сайт WordPress за допомогою WPML

  WPML (скорочення для багатомовного WordPress) – один із найстаріших та найпопулярніших багатомовних плагінів WordPress..

  Перше, що вам потрібно зробити – це встановити та активувати плагін WPML (WordPress Multi-language). Детальніше дивіться в покроковому посібнику, як встановити плагін WordPress.

  Після активації плагін додасть новий пункт меню з написом “WPML” у вашому меню WordPress. При першому натисканні на нього майстер налаштувань плагіна.

  Налаштування WPML - виберіть основну мову

  WPML автоматично визначить мову вашого сайту WordPress. Ви можете змінити його тут, якщо хочете.

  Після цього натисніть на наступну кнопку для продовження.

  На наступному екрані вам буде запропоновано вибрати мови, які ви хочете включити на своєму сайті. Просто виберіть мови зі списку, який ви хочете додати на свій сайт.

  Вибір мови WPML

  Ви завжди можете додавати або видаляти мови пізніше, якщо вони вам потрібні. Вибравши мови, натисніть кнопку Далі.

  Тепер вас попросять додати мову перемикача на ваш сайт. Цей перемикач мов дозволить вашим користувачам вибрати мову для перегляду вмісту на своїй бажаній мові.

  Мовний комутатор WPML

  WPML дозволяє автоматично додавати перемикач вмісту як віджет бічної панелі, у меню навігації, звичайний список або у колонтитула.

  Потім ви запитаєте, чи хочете ви надіслати звіт про сумісність до WPML щодо плагіна та тем, які ви використовуєте.

  Звіт про сумісність WPML

  Ви вирішуєте, чи хочете ви надсилати ці дані в WPML.

  Як завершальний крок, вам буде запропоновано ввести ключ вашого сайту. Якщо ви ще не створили жодного, ви можете натиснути кнопку “Створити ключ для цього сайту”.

  Ключ сайту WPML

  Це перенесе вас на веб-сайт WPML, де вам запропонують додати веб-сайт, з якого ви переходите, до свого облікового запису WPML.

  Після додавання вашого веб-сайту ви можете натиснути на нього, щоб перейти до ключа вашого сайту. Скопіюйте та вставте цей ключ на свій сайт WordPress.

  Це все, що ви успішно закінчили майстра налаштування WPML. Тепер ви можете натиснути кнопку Готово, щоб вийти з налаштування.

  Додавання багатомовного контенту до WordPress за допомогою WPML

  WPML дозволяє дуже просто перекладати кожну область вашого сайту WordPress на кілька мов.

  Ви зможете легко перекладати свої публікації, сторінки, теги, категорії та теми WordPress на стільки мов, скільки вам подобається.

  Додавання багатомовних повідомлень та сторінок

  Просто натисніть на меню публікацій, щоб переглянути наявні публікації. Ви помітите стовпець мови поруч із заголовками публікацій.

  WPML перекладає публікації та сторінки

  WPML передбачає, що ваш наявний вміст є основною мовою вашого сайту. На ній з’являться кнопки Додати кнопки для кожної мови поруч із вашими публікаціями. Натисніть кнопку “Додати” під мовою, щоб перекласти публікацію.

  Ви також можете керувати перекладами, редагуючи публікацію.

  На екрані редагування публікацій ви побачите нове мета-поле “Мова” для управління перекладами.

  Керування перекладами під час редагування публікації

  WPML також пропонує кращий спосіб керувати користувачами, які працюють перекладачами на вашому веб-сайті. Якщо ви придбаєте їх багатомовний план CMS, ви можете використовувати їх модуль управління перекладами.

  Модуль управління перекладом дозволяє додавати користувачів як перекладачів незалежно від того, яку роль вони виконують на вашому сайті WordPress. Ви навіть можете додати передплатників як перекладачів.

  Додавання перекладачів
  Замість редагування публікацій ці перекладачі зможуть додавати переклади безпосередньо у WPML.

  Додавання перекладів для категорій та тегів

  WPML дозволяє легко перекладати категорії та теги чи будь-які інші спеціальні таксономії, які ви можете використовувати.

  Відвідати WPML »Переклад таксономії та завантажте власні таксономії, які ви хочете перекласти.

  Наприклад: на цьому скріншоті ми вибрали категорії, і він відображав усі категорії з нашого прикладу.

  Перекладіть категорії та теги

  Натисніть кнопку “Додати” поруч із терміном таксономії, щоб додати переклад.

  Переклад меню навігації

  WordPress поставляється з надійною системою навігаційного меню. WPML дозволяє перекладати його так само, як ви перекладали б повідомлення або таксономії.

  Відвідати Зовнішній вигляд »Меню сторінки на вашому сайті. Якщо у вас є кілька меню, виберіть меню, яке потрібно перекласти.

  У правій колонці ви побачите своє меню із посиланнями для перекладу на інші мови, включені на вашому сайті.

  Перекладіть меню на багатомовній WordPress

  Клацання на мові створить нове меню для цієї мови. Вам потрібно буде додати ті самі елементи меню, що і в меню вашої основної мови.

  Якщо ви маєте свої повідомлення та сторінки в меню навігації, то спочатку потрібно буде їх перекласти. Після цього їх можна додати з вкладок ліворуч на екранах меню редагування.

  Не забудьте натиснути кнопку Зберегти, щоб зберегти своє меню.

  Переклад тем, плагінів, & Інший текст з WPML

  WPML багатомовна CMS дозволяє вибирати між офіційними перекладами тем і плагінів або використовувати власний рядковий перекладач.

  Йти до WPML »Локалізація тем і плагінів сторінки.

  Теми WPML та переклади плагінів

  За замовчуванням WPML шукає файли перекладу вашого плагіна, якщо вони доступні, і використовуватиме їх.

  Однак якщо ваша тема WordPress або плагіни WordPress не переведені на використовувані вами мови, ви можете перекласти їх за допомогою функції трансляції рядків WPML.

  Переклади рядків WPML

  Просто скануйте тему чи плагін, щоб завантажити рядки, а потім починайте перекладати ці рядки.

  Цей модуль також дозволить вам перекладати спеціальні поля, віджети та інші трансляційні рядки, згенеровані WordPress.

  3. Створіть багатомовний веб-сайт WordPress, використовуючи Polylang

  Polylang – це безкоштовний багатомовний плагін WordPress з більш ніж 500 000 активних установок. Це дозволяє легко створити багатомовний веб-сайт без придбання преміум-версії.

  Примітка: Якщо ви працюєте з WooCommerce або вам потрібна підтримка, можливо, ви захочете перейти на Polylang Pro або придбати їх додаток WooCommerce..

  Для цього підручника ми будемо використовувати безкоштовну версію плагіна.

  Перше, що вам потрібно зробити – це встановити та активувати плагін Polylang. Детальніше дивіться в покроковому посібнику, як встановити плагін WordPress.

  Після активації потрібно відвідати Мови »Мови сторінки для налаштування плагіна.

  Додавання мов

  Сторінка налаштувань мови поділена на три вкладки. Перша вкладка позначена “Мови”. Тут ви додаєте мови, які ви хочете використовувати на своєму сайті.

  Вам потрібно буде додати мову за замовчуванням, а також вибрати всі інші мови, які користувачі можуть обрати на вашому сайті.

  Після додавання мов перейдіть на вкладку “Переклади рядків”. Тут потрібно перекласти назву сайту, опис, а потім вибрати формат дати та часу.

  Перекладіть назву веб-сайту, опис та формат дати

  Далі вам потрібно відвідати Мови »Налаштування сторінки. Звідси ви можете встановити параметри URL-адрес для мов та налаштувати SEO-сайти.

  Налаштування полілангу

  Після завершення натисніть кнопку збереження змін, щоб зберегти свої налаштування.

  Переклад вмісту в WordPress з Polylang

  Polylang дозволяє легко додавати вміст різними мовами. Просто створіть нову публікацію / сторінку або відредагуйте існуючу. На екрані редагування публікації ви помітите мета-вікно мови.

  Додавання багатомовного вмісту в Polylang

  Ваша мова за замовчуванням буде вибрана автоматично, тому ви можете спочатку додати вміст за мовою за замовчуванням, а потім перекласти його на інші.

  Для перекладу потрібно натиснути кнопку + поруч із мовою, а потім додати вміст для цієї мови.

  Переклади полілангу

  Повторіть процес для всіх мов. Після того, як ви закінчите, ви можете публікувати свої публікації та сторінки.

  Переклад категорій, тегів та спеціальних таксономій

  Ви також можете перекладати категорії та теги або будь-які власні таксономії, які ви можете використовувати.

  Якщо ви хочете перекласти категорії, перейдіть до Повідомлення »Категорії.

  Переклад категорій

  Додайте категорію мовою за замовчуванням, а потім натисніть на значок плюс для кожної мови, щоб почати додавати переклади.

  Відображення перемикача мови на вашому сайті WordPress

  Додавання перемикача мови дозволяє користувачам обирати мову під час перегляду вашого сайту. Polylang робить його дуже простим. Просто зайдіть Зовнішній вигляд »Віджети і додайте віджет перемикача мови на бічну панель або іншу область, підготовлену віджетів.

  Віджет для перемикання мови Polylang

  Ви можете вибрати спадне меню або використовувати назви мов із прапорами. Після завершення натисніть кнопку збереження, щоб зберігати налаштування віджета.

  Тепер ви можете переглянути свій сайт, щоб побачити перемикач мови в дії.

  Попередній перегляд перемикача мови

  Поширені запитання про створення багатомовного сайту WordPress

  Допоможи тисячам початківців запустити свої веб-сайти, ми знаємо щось про створення багатомовного веб-сайту. Нижче наведено декілька найпопулярніших питань, які нам задали щодо багатомовних веб-сайтів WordPress.

  1. Який багатомовний плагін WordPress є найкращим?

  Усі три плагіни, згадані в цьому посібнику, є найкращими. Однак вони дещо відрізняються в деяких аспектах.

  Якщо ви новачок шукаєте більш просте рішення, то рекомендуємо скористатися TranslatePress. Його редактор в прямому ефірі полегшує переклади.

  Просунуті користувачі та веб-сайти електронної комерції можуть знайти WPML більш вичерпним для своїх потреб. І нарешті, якщо ви шукаєте безкоштовне рішення, то Polylang – це найкращий варіант для вас.

  2. Як перекласти мою адміністраторну область WordPress для користувачів?

  WordPress дозволяє кожному користувачеві на вашому веб-сайті вибирати мову інтерфейсу адміністратора. Їм просто потрібно відредагувати свій профіль користувача, і там вони знайдуть можливість вибору мови.

  Мова користувача

  3. Як мені перекласти тему WordPress?

  Усі три плагіни дозволять автоматично отримувати переклади тем. Ви також можете самостійно знайти та перекласти тему WordPress, а потім завантажити файли перекладу на свій веб-сайт.

  4. Як перекласти плагін WordPress

  Багато з найкращих плагінів WordPress готові до перекладу. Однак вони можуть бути перекладені не всіма мовами. TranslatePress і WPML дозволяють легко переводити рядки в інтерфейс плагіна.

  Ви також можете самостійно перекласти плагіни WordPress та завантажити переклади на свій веб-сайт вручну.

  Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам дізнатися, як зробити багатомовний сайт WordPress як професіонал. Ви також можете ознайомитися з нашим посібником про те, як легко отримати більше трафіку на ваш веб-сайт.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map