Яка різниця між доменним іменем та веб-хостингом (пояснено)

Наші читачі часто просять пояснити, чим відрізняється доменне ім’я від веб-хостингу? Багато початківців не знають, що це дві окремі речі. У цьому посібнику для початківців ми пояснимо різницю між доменним іменем та веб-хостингом.


Різниця між доменним іменем та веб-хостингом

Що таке доменне ім’я?

Ім’я домену – це адреса вашого веб-сайту, яку люди вводять у URL-адресі веб-переглядача для відвідування вашого веб-сайту.

Іншими словами, якщо ваш веб-сайт був будинком, то його доменним іменем буде його адреса.

Тепер давайте детально пояснимо.

Інтернет – це гігантська мережа комп’ютерів, підключених один до одного за допомогою кабелів. Для їх легкої ідентифікації кожному комп’ютеру присвоюється серія номерів під назвою IP-адреса.

Ця IP-адреса – це комбінація чисел, розділених крапками. Зазвичай IP-адреси виглядають приблизно так:

66.249.66.1

Комп’ютери не мають проблем з ідентифікацією та запам’ятовуванням цих номерів. Однак люди не можуть запам’ятати та використовувати ці номери для підключення до веб-сайтів в Інтернеті.

Для вирішення цієї проблеми були винайдені доменні імена.

Ім’я домену може містити слова, що полегшує запам’ятовування адрес веб-сайтів.

Тепер, якщо ви хотіли відвідати веб-сайт в Інтернеті, вам не потрібно вводити рядок чисел. Натомість ви можете ввести доменне ім’я, яке легко запам’ятовується, наприклад, wpbeginner.com.

Щоб дізнатися більше про доменні імена, ознайомтеся з посібником для початківців щодо доменних імен та їх роботи.

Що таке веб-хостинг?

Що таке веб-хостинг?

Веб-хостинг – це місце, де живуть усі файли вашого веб-сайту. Це як будинок вашого веб-сайту, де він насправді живе.

Хороший спосіб подумати над цим, якщо доменне ім’я було адресою вашого будинку, то веб-хостинг – це фактичний будинок, на який вказує адреса. Усі веб-сайти в Інтернеті потребують веб-хостингу.

Коли хтось вводить ваше доменне ім’я у веб-переглядачі, ім’я домену переводиться на IP-адресу комп’ютера веб-хостингу вашої компанії. Цей комп’ютер містить файли вашого веб-сайту, і він пересилає ці файли назад у браузери користувачів.

Компанії, що займаються веб-хостингом, спеціалізуються на зберіганні та обслуговуванні веб-сайтів. Вони пропонують своїм клієнтам різні типи хостинг-планів. Дивіться нашу статтю про WordPress хостинг, щоб дізнатися більше про вибір правильного хостингу для вашого веб-сайту.

Як пов’язані між собою доменні імена та веб-хостинг?

Доменні імена та веб-хостинг – це дві різні послуги. Однак вони працюють разом, щоб зробити веб-сайти можливими.

В основному система доменних імен схожа на масивну адресну книгу, яка постійно оновлюється. За кожним доменним іменем стоїть адреса служби веб-хостингу, яка зберігає файли веб-сайту.

Без доменних імен люди не зможуть знайти ваш веб-сайт, а без веб-хостингу ви не зможете створити веб-сайт.

Що мені потрібно для створення веб-сайту? Доменне ім’я або веб-хостинг?

Що потрібно для створення веб-сайту?

Для створення веб-сайту вам знадобиться як доменне ім’я, так і обліковий запис веб-хостингу.

Покупка одного доменного імені дає лише право використовувати саме те доменне ім’я протягом певного періоду (як правило, 1 рік).

Для зберігання файлів вашого веб-сайту вам потрібен веб-хостинг. Після отримання хостингу вам потрібно оновити налаштування вашого доменного імені та вказати його на свого постачальника послуг веб-хостингу.

Ви також можете придбати як домен, так і хостинг у однієї компанії. Зазвичай доменне ім’я коштує $ 14,99 / рік, а веб-хостинг зазвичай коштує $ 7,99 / місяць.

Якщо ви запускаєте свій перший веб-сайт, то це може здатися багато.

На щастя, Bluehost, офіційний хостинг-провайдер, рекомендований WordPress, погодився запропонувати нашим користувачам безкоштовне доменне ім’я та понад 60% знижки на веб-хостинг.

Після придбання хостингу та реєстрації вашого доменного імені ви можете приступити до створення свого веб-сайту. Повні покрокові інструкції див. У нашому посібнику щодо створення веб-сайту.

Чи потрібно купувати їх разом? Або я можу придбати їх окремо?

Ви можете придбати доменні імена та веб-хостинг у двох різних компаній. Однак у цьому випадку вам доведеться вказати своє доменне ім’я на вашу веб-хостинг компанію, відредагувавши її настройки DNS.

З іншого боку, якщо ви купуєте доменне ім’я та веб-хостинг у тієї самої компанії, вам не доведеться змінювати налаштування доменного імені.

Також набагато простіше керувати та поновлювати обидва сервіси під однією інформаційною панеллю.

Якщо ви хочете придбати доменні імена окремо, ви можете зробити це від провідних постачальників послуг, таких як: Godaddy та NameCheap.

Чи можу я перенести своє доменне ім’я до іншої компанії?

Переміщення доменного імені

Так, ти можеш. Зазвичай, коли ви реєструєте доменне ім’я, ви маєте право використовувати його та передавати його куди завгодно.

Наприклад, скажімо, що ви придбали своє доменне ім’я у Godaddy і придбали хостинг у Bluehost. Тепер ви хочете перенести своє доменне ім’я на Bluehost, щоб було легше керувати та поновлювати.

Ви можете це легко зробити. Обидві компанії мають детальну покрокову інструкцію, яку ви можете дотримуватись для передачі свого доменного імені.

Примітка. Ми рекомендуємо зачекати принаймні 45 днів після реєстрації чи поновлення, щоб розпочати передачу. ICANN, міжнародна організація, яка здійснює нагляд за доменними іменами, вимагає поновлення на рік щоразу, коли розпочинається передача. Передавши своє доменне ім’я до цього періоду, ви можете втратити плату за оновлення цього року.

Чи можу я перенести свій веб-сайт в іншу веб-хостинг-компанію без зміни домену?

Так, ви також можете це зробити. Ви володієте доменним іменем і можете змінити його настройки, щоб вказати його на будь-яку веб-хостинг-компанію.

Наприклад, ви придбали своє доменне ім’я та хостинг у Godaddy, а тепер ви хочете перенести веб-хостинг на Bluehost. Ви можете переміщати свій сайт з одного хоста на інший, просто переносячи файли та дані. Після цього вам потрібно відредагувати налаштування вашого доменного імені та вказати їх на вашого нового постачальника веб-хостингу.

Ще один приклад, ви придбали своє доменне ім’я у WordPress.com (Дивіться наш посібник щодо різниці між WordPress.com та WordPress.org). Пізніше ви хочете перейти на веб-сайт WordPress.org, який розміщується самостійно.

По-перше, вам потрібно буде зареєструватися в обліковому записі хостингу WordPress. Після цього ви можете перенести свій сайт з WordPress.com на WordPress.org. Нарешті, ви просто відредагуйте параметри свого доменного імені на WordPress.com та вкажете їх на свого нового постачальника послуг WordPress.

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам дізнатися різницю між доменним іменем та веб-хостингом. Ви також можете побачити наше порівняння популярних розробників веб-сайтів для початківців із плюсами та мінусами.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map