Посібник для початківців з управління базами даних WordPress за допомогою phpMyAdmin

WordPress написаний з використанням мови PHP як своєї мови сценаріїв, а MySQL як системи управління базами даних. Щоб використовувати WordPress, вам не потрібно вивчати жоден з них.


Однак дуже базове розуміння цих двох можливостей допоможе вам вирішити проблеми, а також розширити розуміння того, як працює WordPress (за кадром).

У цій статті ми пояснимо, як WordPress використовує базу даних, включаючи вступ до таблиць баз даних WordPress за замовчуванням.

Ми також покажемо вам, як керувати базою даних WordPress за допомогою phpMyAdmin, яка буде включати створення резервних копій бази даних, оптимізацію бази даних WordPress та інше.

Як керувати базою даних WordPress за допомогою phpMyAdmin

Це вичерпний посібник з управління базами даних WordPress, тому ми додали для більш простої навігації:

  Що таке база даних і як WordPress використовує її?

  База даних – це система зберігання та отримання даних організованим чином. База даних дозволяє програмному забезпеченню керувати даними програмованим способом.

  Наприклад: WordPress використовує PHP (мова програмування) для зберігання та отримання даних із бази даних.

  Інформація, що зберігається в базі даних WordPress, включає повідомлення, сторінки, коментарі, категорії, теги, користувацькі поля, користувачі та інші налаштування WordPress. Про це ми докладніше підемо в підручнику, коли ми покриємо всі таблиці баз даних WordPress.

  Під час першого встановлення WordPress він вимагає вказати ім’я бази даних, хост, ім’я користувача та пароль. Ця інформація зберігається у файлі конфігурації під назвою wp-config.php.

  Інформація про базу даних WordPress

  Під час встановлення WordPress використовує надану вами інформацію про базу даних для створення таблиць та зберігання даних встановлення за замовчуванням всередині цих таблиць.

  Після установки WordPress запускає запити до цієї бази даних для динамічного генерування HTML-сторінок для вашого веб-сайту чи блогу.

  Саме це робить WordPress надзвичайно потужним, оскільки вам не потрібно створювати новий .html файл для кожної сторінки, яку ви хочете створити. WordPress обробляє все динамічно.

  Де зберігається моя база даних WordPress?

  WordPress використовує MySQL як свою систему управління базами даних, яка є програмним забезпеченням, встановленим на вашому хостинг-сервері WordPress. Ваша база даних WordPress також зберігається на тому ж сервері.

  Однак це місце недоступне в більшості спільних хостинг-середовищ. Однак якщо ви перебуваєте у плані хостингу VPS або на спеціальному сервері, тоді ви можете використовувати інструменти командного рядка для пошуку бази даних.

  Найчастіше він розташований за таким шляхом:

  / var / lib / mysql / your_database_name

  Однак це може відрізнятися від одного хостинг-провайдера до іншого.

  Важливо пам’ятати, що вам не потрібно дійсно отримувати доступ до самого файлу бази даних. Ви можете використовувати інші інструменти, такі як phpMyAdmin для управління вашою базою даних.

  Що таке phpMyAdmin?

  PhpMyAdmin – це веб-програмне забезпечення, яке дозволяє керувати базами даних MySQL за допомогою веб-браузера. Він пропонує простий у користуванні інтерфейс, який дозволяє запускати команди MySQL та операції з базою даних.

  Ви також можете використовувати його для перегляду та редагування таблиць, рядків та полів баз даних. Він також дозволяє імпортувати, експортувати або видаляти всі дані всередині бази даних.

  Як отримати доступ до PhpMyAdmin?

  PhpMyAdmin поставляється заздалегідь з усіма провідними хостинг-компаніями WordPress. Ви можете знайти його в розділі “Бази даних” на панелі інструментів cPanel свого облікового запису хостингу. Нижче наведено приклад знімка екрана з панелі управління Bluehost:

  phpMyAdmin в cPanel

  Залежно від вашого хостинг-провайдера, ваш інтерфейс cPanel може виглядати інакше, ніж на наведеному вище скріншоті. Ви все одно зможете знайти значок phpMyAdmin у розділі баз даних.

  Натиснувши на нього, відкриється інтерфейс phpMyAdmin, де ви можете вибрати свою базу даних WordPress з лівого стовпця. Після цього phpMyAdmin відобразить всі таблиці у вашій базі даних WordPress.

  Інформаційна панель PhpMyAdmin

  Давайте розглянемо таблиці баз даних WordPress.

  Розуміння таблиць бази даних WordPress

  Кожна установка WordPress має 12 таблиць за замовчуванням у базі даних. Кожна таблиця бази даних містить дані для різних розділів, функцій та функціональності WordPress.

  Переглядаючи структуру цих таблиць, ви можете легко зрозуміти, де зберігаються різні частини вашого веб-сайту. В даний час установка WordPress за замовчуванням створює такі таблиці:

  Примітка: wp_ перед кожним іменем таблиці є префіксом бази даних, який ви вибрали під час встановлення. Це може бути інакше, якщо ви змінили його під час встановлення.

  wp_commentmeta: Ця таблиця містить мета-інформацію про коментарі, розміщені на веб-сайті WordPress. У таблиці є чотири поля meta_id, comment_id, meta_key та meta_value. Кожен meta_id пов’язаний з comment_id. Одним із прикладів збереженої мета інформації коментарів є статус коментаря (затверджений, очікує на розгляд, сміття тощо).

  wp_comments: Як випливає з назви, ця таблиця містить ваші коментарі до WordPress. Він містить ім’я автора коментаря, URL, електронну пошту, коментар тощо.

  wp_links: Для управління блогами створюйте більш ранні версії WordPress або плагін Link Manager.

  wp_options: Ця таблиця містить більшість ваших налаштувань для WordPress для всіх сайтів, таких як: URL-адреса сайту, адреса електронної пошти адміністратора, категорія за замовчуванням, повідомлення на сторінці, формат часу та багато іншого. Таблиця параметрів також використовується численними плагінами WordPress для зберігання налаштувань плагінів.

  wp_postmeta: Ця таблиця містить метаінформацію про ваші публікації в WordPress, сторінки та спеціальні типи публікацій. Прикладом метаінформації публікації може бути, який шаблон використовувати для відображення сторінки, користувацьких полів тощо. Деякі плагіни також використовуватимуть цю таблицю для зберігання даних плагінів, таких як інформація WordPress SEO.

  wp_posts: Назва говорить про публікації, але насправді ця таблиця містить усі типи публікацій чи ми повинні сказати типи вмісту. Ця таблиця містить усі ваші публікації, сторінки, версії та спеціальні типи публікацій.

  wp_termmeta: Ця таблиця дозволяє розробникам зберігати власні метадані для термінів відповідно до своїх власних таксономій. Наприклад, WooCommerce використовує їх для зберігання метаданих атрибутів та категорій продуктів.

  wp_terms: WordPress має потужну систему таксономії, яка дозволяє організувати ваш вміст. Окремі елементи систематики називаються термінами, і вони зберігаються в цій таблиці. Наприклад, ваші категорії та теги WordPress – це таксономії, і кожна категорія / тег всередині них – це термін.

  wp_term_relationships: Ця таблиця керує взаємозв’язком типів публікацій WordPress з термінами в таблиці wp_terms. Наприклад, це таблиця, яка допомагає WordPress визначити, що пост X знаходиться у категорії Y.

  wp_term_taxonomy: Ця таблиця визначає таксономії для термінів, визначених у таблиці wp_terms. Наприклад, якщо у вас є термін “Підручники WordPress”, то ця таблиця містить дані, які говорять про те, що він пов’язаний з таксономією, що називається категорією. Коротше кажучи, у цій таблиці є дані, які допомагають WordPress розмежувати, який термін є категорією, який є тегом тощо.

  wp_usermeta: Містить мета-інформацію про зареєстрованих користувачів на вашому веб-сайті.

  wp_users: Містить інформацію про користувача, як ім’я користувача, пароль, електронну пошту користувача тощо.

  Управління базою даних WordPress за допомогою phpMyAdmin

  Ваша база даних WordPress містить важливі параметри WordPress, усі публікації у вашому блозі, сторінки, коментарі тощо. Ви повинні бути дуже обережними під час використання phpMyAdmin, інакше ви можете випадково видалити важливі дані.

  В якості запобіжних заходів завжди слід створити повне резервне копіювання бази даних. Це дозволить вам відновити базу даних так, як це було раніше.

  Давайте розглянемо, як легко створити резервну копію бази даних WordPress.

  Створення резервної бази даних WordPress за допомогою phpMyAdmin

  Щоб створити резервну копію вашої бази даних WordPress з phpMyAdmin, натисніть на свою базу даних WordPress. У верхньому меню натисніть на Експорт вкладка.

  Експорт бази даних WordPress

  У нових версіях phpMyAdmin він запитає про спосіб експорту. Швидкий метод експортує вашу базу даних у файл .sql. У користувацькому методі він надасть вам більше варіантів та можливість завантаження резервної копії в стисненому архіві zip або gzip.

  Ми рекомендуємо використовувати спеціальний метод і вибрати ZIP, як метод стиснення. Спеціальний метод також дозволяє виключати таблиці з бази даних.

  Скажімо, якщо ви використовували плагін, який створив таблицю бази даних, і ви більше не використовуєте цей плагін, ви можете виключити цю таблицю з резервної копії, якщо хочете.

  Спосіб стиснення

  Експортований файл бази даних можна імпортувати назад в іншу або ту саму базу даних, використовуючи вкладку імпорту phpMyAdmin.

  Створення резервної копії WordPress за допомогою плагіна

  Ведення регулярних резервних копій вашого веб-сайту WordPress – найкраще, що ви можете зробити для безпеки WordPress. Незважаючи на те, що база даних WordPress містить більшість інформації про ваш сайт, все ще не вистачає кількох досить важливих елементів, таких як файли шаблонів, зображення, завантаження тощо.

  Усі ваші зображення зберігаються у папці завантажень у вашому / wp-content / каталозі. Незважаючи на те, що в базі даних є інформація про те, яке зображення додається до публікації, марно, якщо в папці зображень немає цих файлів.

  Часто новачки думають, що резервне копіювання бази даних – це все, що їм потрібно. Це НЕ правда. Потрібно мати повне резервне копіювання сайту, яке включає ваші теми, плагіни та зображення.

  Хоча більшість компаній-хостингів стверджують, що вони мають щоденні резервні копії, ми рекомендуємо робити резервні копії самостійно на всякий випадок.

  Примітка. Якщо ви користуєтеся керованим рішенням хостингу WordPress, таким як WPEngine, вони створюють щоденні резервні копії.

  Для більшості з нас, хто не є на WPEngine, ви повинні використовувати плагін для резервного копіювання WordPress для налаштування автоматизованих резервних копій WordPress на вашому сайті.

  Імпорт резервного копіювання бази даних WordPress через phpMyAdmin

  PhpMyAdmin також дозволяє легко імпортувати базу даних WordPress. Просто запустіть phpMyAdmin, а потім виберіть свою базу даних WordPress.

  Далі вам потрібно натиснути посилання “Імпорт” у верхньому меню.

  Імпортуйте базу даних через phpMyAdmin

  На наступному екрані натисніть кнопку Вибрати файл, а потім виберіть завантажений раніше файл резервної копії бази даних.

  PhpMyAdmin тепер обробить завантаження вашого резервного файлу та імпортує його у вашу базу даних WordPress. Закінчивши, ви побачите повідомлення про успіх.

  База даних успішно імпортується

  Оптимізація вашої бази даних WordPress в phpMyAdmin

  Використовуючи WordPress деякий час, ваша база даних стає фрагментованою. Є накладні витрати, які збільшують загальний розмір бази даних та час виконання запитів.

  MySQL поставляється з простою командою, яка дозволяє оптимізувати вашу базу даних. Просто перейдіть до phpMyAdmin та натисніть на свою базу даних WordPress. Це покаже вам список ваших таблиць WordPress.

  Клацніть на посилання Чек Усі під таблицями. Поруч із ним випадає “З вибраним”, вам потрібно натиснути на нього та вибрати таблицю Оптимізувати.

  Оптимізуйте таблиці баз даних WordPress

  Це оптимізує вашу базу даних WordPress шляхом дефрагментації вибраних таблиць. Це змусить ваші запити WordPress запускатись трохи швидше і трохи зменшить розмір вашої бази даних.

  Виправлення проблем WordPress за допомогою PhpMyAdmin

  Як ми вже згадували раніше, phpMyAdmin – це зручний інструмент для усунення несправностей та виправлення деяких поширених помилок та проблем WordPress..

  Давайте перевіримо деякі поширені проблеми WordPress, які можна легко усунути за допомогою phpMyAdmin.

  Скидання пароля WordPress за допомогою PhpMyAdmin

  Якщо ви забули пароль адміністратора WordPress і не можете відновити його через втрачений пароль електронної пошти, то цей спосіб дозволяє швидко скинути пароль WordPress.

  Спочатку запустіть phpMyAdmin та виберіть свою базу даних WordPress. Це відобразить ваші таблиці баз даних WordPress, де потрібно переглядати поруч wp_users стіл.

  Огляд таблиці користувачів

  Примітка. Імена таблиць у вашій базі даних WordPress можуть мати інший префікс таблиці, ніж той, який ми показуємо на нашому скріншоті.

  Тепер ви побачите рядки в таблиці користувачів WordPress. Вперед та натисніть кнопку редагування поруч із ім’ям користувача, де ви хочете змінити пароль.

  Редагувати користувача

  PhpMyAdmin покаже вам форму з усіма інформаційними полями користувачів.

  Вам потрібно буде видалити значення в user_pass поле та замініть його на новий пароль. У стовпці функцій виберіть MD5 зі спадного меню та натисніть на Іди кнопка.

  Змінення пароля користувача

  Ваш пароль буде зашифрований за допомогою хеша MD5, після чого він буде зберігатися в базі даних.

  Вітаємо! Ви успішно змінили пароль для WordPress за допомогою phpMyAdmin.

  Тепер когось із вас може цікавити, чому ми вибрали хеш MD5 для шифрування пароля.

  У старій версії WordPress використовував хеш MD5 для шифрування паролів. Починаючи з WordPress 2.5, він почав використовувати сильніші технології шифрування. Однак WordPress все ще розпізнає MD5, щоб забезпечити зворотну сумісність.

  Щойно ви входите в систему за допомогою рядка пароля, що зберігається як хеш MD5, WordPress розпізнає його та змінює його за допомогою новіших алгоритмів шифрування..

  Додавання нового користувача адміністратора до WordPress за допомогою PhpMyAdmin

  Припустимо, у вас є доступ до бази даних WordPress, але не до адміністративної області WordPress. Хоча ви можете змінити пароль користувача адміністратора, це не дозволить іншому користувачеві адміністратора використовувати свій обліковий запис.

  Простішим рішенням буде додати нового адміністратора через phpMyAdmin.

  Спочатку потрібно запустити phpMyAdmin, а потім вибрати базу даних WordPress. Це покаже ваші таблиці баз даних WordPress, де потрібно натиснути посилання “Огляд” поруч із таблицею wp_users.

  Огляд таблиці користувачів

  phpMyAdmin тепер покаже вам рядки всередині таблиці wp_users. Вперед та натисніть посилання “Вставити” у меню вгорі.

  Вставте новий рядок у таблицю користувачів WordPress

  Це відкриє форму, яку потрібно заповнити, щоб додати нового користувача на ваш сайт WordPress.

  Заповніть форму користувача

  Ось як потрібно заповнити кожне поле у ​​цій формі.

  • Посвідчення особи – Ви можете проігнорувати цю, оскільки це автоматично генерується.
  • user_login – Це ваше ім’я для WordPress, яке ви використовуватимете для входу.
  • user_pass – Це ваш пароль WordPress, який вам потрібно ввести пароль і вибрати в колонці функцій MD5.
  • user_nicename – Це дружнє ім’я для URL-адреси, яке ви можете використовувати як свій логін.
  • user_email – Введіть дійсну адресу електронної пошти, оскільки вона може знадобитися для отримання скидання пароля та електронних повідомлень WordPress.
  • user_url – Додайте URL-адресу свого веб-сайту, або ви можете залишити його порожнім.
  • user_registered – Вам потрібно вибрати CURRENT_TIME у стовпці функцій, щоб тут автоматично вставити поточний час.
  • user_activation_key – Ви можете залишити це поле порожнім, оскільки воно використовується для затвердження реєстрації користувачів.
  • user_status – Ви можете також залишити це поле порожнім.
  • display_name – Ви можете ввести повне ім’я користувача так, як ви хочете, щоб його відображали у статтях. Ви також можете залишити його порожнім.

  Після заповнення форми натисніть кнопку Go, щоб вставити її у вашу базу даних WordPress. PhpMyAdmin тепер запустить запит MySQL для вставки даних.

  Ми додали користувача, але він не має ролі адміністратора на вашому сайті WordPress. Це значення зберігається в іншій таблиці під назвою wp_usermeta.

  Перш ніж ми зможемо зробити цього користувача адміністратором, нам потрібно знайти ідентифікатор користувача. Просто натисніть на посилання “Оглянути” поруч із wp_users ви побачите рядок, що містить нещодавно доданого користувача з його ідентифікатором користувача.

  Знайдіть ідентифікатор користувача

  Запишіть ідентифікатор користувача, як вам знадобиться на наступному кроці.

  Тепер відкриємо таблицю wp_usermeta, натиснувши на неї посилання Огляд.

  Перегляд таблиці wp_usermeta

  Далі вам потрібно натиснути посилання Вставити вгорі, щоб додати новий рядок до таблиці.

  Вставте новий рядок у таблицю usermeta

  Тепер ви побачите форму для введення нового рядка. Тут ви скажете WordPress, що користувач, якого ви створили раніше, виконує роль користувача адміністратора.

  Додавання ролі користувача адміністратора через usermeta

  Ось як ви заповните цю форму.

  • umeta_id – Потрібно залишити його порожнім, оскільки воно автоматично заповнюється.
  • ідентифікатор користувача – Введіть ідентифікатор користувача, який ви скопіювали раніше.
  • meta_key – Вам потрібно ввести wp_capability у цій галузі. Однак вам може знадобитися замінити wp_ якщо назви таблиць WordPress використовують інший префікс.
  • мета_значення – Вам потрібно ввести таке серіалізоване значення:
   a: 1: {s: 13:"адміністратор"; s: 1:"1";}

  Нарешті, натисніть на кнопку Go, щоб зберегти зміни.

  Далі нам потрібно додати ще один рядок, щоб визначити рівень користувача. Клацніть посилання Вставити у верхньому меню, щоб додати ще один рядок до таблиці usermeta.

  Додавання метаполя рівня користувача

  Ось як ви заповните цю форму.

  • umeta_id – Потрібно залишити його порожнім, оскільки воно автоматично заповнюється.
  • ідентифікатор користувача – Введіть ідентифікатор користувача для недавно доданого користувача.
  • meta_key – Вам потрібно ввести wp_user_level у цій галузі. Однак вам може знадобитися замінити wp_ якщо назви таблиць WordPress використовують інший префікс.
  • мета_значення – Тут вам потрібно ввести 10 як значення рівня користувача.

  Не забудьте натиснути на Іди кнопка для вставки даних.

  Ось і все, тепер ви можете завітати у адміністратор області WordPress та увійти в систему разом із недавно доданим користувачем адміністратора.

  Змініть ім’я користувача WordPress через PhpMyAdmin

  Можливо, ви помітили, що хоча WordPress дозволяє змінювати повне ім’я або псевдонім користувача, це не дозволяє змінювати ім’я користувача.

  Зараз багато користувачів під час встановлення вибирають імена користувачів, які вони згодом можуть змінити. Ось як це можна зробити за допомогою phpMyAdmin.

  Примітка: є більш простий спосіб змінити ім’я користувача WordPress за допомогою плагіна.

  Спочатку потрібно запустити phpMyAdmin з інформаційної панелі cPanel вашого облікового запису хостингу. Після цього вам потрібно вибрати вашу базу даних WordPress.

  PhpMyAdmin покаже ваші таблиці баз даних WordPress. Потрібно натиснути посилання “Оглянути” поруч із wp_users стіл.

  Огляд таблиці користувачів

  Ця таблиця тепер перелічить усіх зареєстрованих користувачів на вашому веб-сайті. Клацніть посилання редагування поруч із ім’ям користувача, яке ви хочете змінити.

  Редагуйте дані користувачів через phpMyadmin

  PhpMyAdmin тепер покаже вам дані користувачів. Вам потрібно знайти поле user_login та змінити значення на ім’я користувача, яке ви хочете використовувати.

  Змініть ім'я користувача WordPress у phpMyAdmin

  Не забудьте натиснути кнопку Go, щоб зберегти зміни. Тепер ви можете завітати на свій веб-сайт та увійти під своїм новим іменем користувача.

  Інші корисні прийоми PhpMyAdmin

  Ваша база даних WordPress – це двигун вашого веб-сайту. За допомогою phpMyAdmin ви можете налаштувати налаштування, щоб покращити продуктивність, виправити проблеми або просто змінити речі, які неможливо змінити з адміністративної області WordPress..

  Нижче наведено ще кілька прийомів, якими ви можете скористатися з phpMyAdmin.

  • Деактивуйте всі плагіни WordPress
  • Змінення теми WordPress через phpMyAdmin
  • Дублікат бази даних WordPress через phpMyAdmin
  • Знайдіть і замініть текст у базі даних WordPress

  Забезпечення вашої бази даних WordPress

  Перш ніж ми розбираємось у цьому, ми хочемо підкреслити, що кожен сайт може бути зламаний. Однак є певні заходи, які можна вжити, щоб зробити це трохи важче.

  Перше, що ви можете зробити, це змінити префікс бази даних WordPress. Це може значно зменшити шанси нападів SQL-ін’єкцій на вашу базу даних WordPress, оскільки часто хакери націлюють сайти в маси, де вони націлені на префікс таблиці wp_ за замовчуванням..

  Ви завжди повинні вибрати надійне ім’я користувача та пароль для свого користувача MySQL. Це комусь ускладнить доступ до вашої бази даних WordPress.

  Для безпеки WordPress настійно рекомендуємо використовувати Sucuri. Це найкращий плагін WordPress для захисту, який може спричинити будь-які спроби введення MySQL ще до того, як він потрапить на ваш веб-сайт.

  Ми сподіваємось, що це керівництво допомогло вам дізнатися управління базою даних WordPress та як користуватися phpMyAdmin.

  Якщо ви є тим, хто любить дізнаватися, як все працює за лаштунками, то вам дуже сподобаються наші посібники про те, як WordPress насправді працює і як працюють плагіни WordPress..

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map