Що таке Акісмет і чому слід почати його використовувати відразу

Кожна установка WordPress поставляється з двома попередньо встановленими плагінами. Один з них – Akismet, який, безумовно, є в нашому списку обов’язкових плагінів WordPress. Незважаючи на те, що Akismet поставлений заздалегідь, він не активований за замовчуванням. Вам потрібно буде зробити кілька додаткових кроків, щоб активувати його. У цій статті ми пояснимо, що таке Акісмет і чому слід почати його використовувати відразу. Ми також покажемо вам, як налаштувати Akismet на вашому сайті WordPress.


Що таке Акісмет?

Akismet – служба фільтрації спаму в коментарях. Назва Акісмет походить від Automattic і Kismet. Auttomatic – компанія, що стоїть за Akismet, і її заснував співзасновник WordPress Метт Малленвег. Akismet ловить коментарі в блозі та пінгбек-спам, використовуючи свої алгоритми. Цей алгоритм вивчає свої помилки та дії, які вживають веб-сайти-учасниці. Наприклад, коли низка веб-сайтів почне повідомляти про схожий контент, як спам, в майбутньому Akismet навчиться визначати такий тип вмісту як СПАМ. Станом на 14 червня 2013 року Акісмет виловив більше 83 млрд спам-коментарі.

Для чого слід використовувати Акісмет?

На популярних веб-сайтах кількість спам-коментарів може отримати до 85%. Це означає, що з кожних 100 коментарів лише 15 є законними. Поміркованість коментарів – це трудомістка задача, і Акісмет може заощадити на вас години. Akismet зловить спам-коментарі, перш ніж він потрапить у вашу чергу модерації, як очікує. Це дозволяє зосередити свою енергію на модерації коментарів реальних користувачів.

Критика користувачів

У минулому користувачі критикували Akismet за те, що він дав помилкові позитиви. Помилкові позитиви – це законні коментарі, які Akismet відзначається як спам. Це може статися з різних причин. Однією з найпоширеніших причин є те, що якщо коментар користувача позначений як спам у ряді блогів, тоді Akismet навчиться маркувати всі коментарі цього користувача як спам. Як і будь-яка інша автоматизована платформа, Akismet не є ідеальним, але він найкращий там.

Як дізнатись, чи Ваш коментар був визначений як спам

Якщо ваш коментар від Akismet був позначений як спам, ви не побачите повідомлення про очікування модерації, як зазвичай. Якщо ви надіслали коментар на сайт, і ви не бачите текст свого коментаря разом із повідомленням, яке очікує на модерацію, слід негайно звернутися до адміністратора сайту. Вони можуть допомогти витягнути ваш коментар із вікна спаму, а понаднормовий Акісмет навчиться на його помилках.

Як налаштувати Акісмет у WordPress

Перше, що вам потрібно зробити – це піти Плагіни і активізувати Акісмет.

Активуйте Акісмет у WordPress

Після активації Akismet додає новий пункт меню на Плагіни »Конфігурація Akismet. Натиснувши на конфігурацію Akismet, ви перейдете на екран налаштування Akismet. На цій сторінці вам запропонують ввести ключ Akismet API. Залиште цю сторінку відкритою і відкрийте нове вікно браузера. Ми повернемося до цієї сторінки після створення ключа API для Akismet.

Як отримати ключ ключа API для Akismet

Для того, щоб налаштувати Akismet на своєму веб-сайті, вам потрібен ключ API. Перейдіть на веб-сайт Akismet і натисніть кнопку Отримати клавішу WordPress.

Отримайте ключ Akismet для свого веб-сайту WordPress

Це перенесе вас на сторінку планів і цін на Akismet. Akismet безкоштовний для некомерційних та особистих сайтів. Для бізнес-сайтів доступні різні плани та пакети. Виберіть варіант, який найбільше підходить вам. Ціноутворення встановлюється за системою честі, тому теоретично ви можете піти, використовуючи особистий план на сайті з низьким трафіком. Незалежно від того, який план ви виберете, решта кроків будуть схожими. Натисніть кнопку Реєстрація, щоб продовжити.

Виберіть план передплати Akismet для свого веб-сайту

Натиснувши на реєстрацію, ви перейдете на наступний екран, де вам запропонують зареєструватися на WordPress.com. WordPress.com – це сервіс розміщення блогів від Automattic, тієї самої компанії, яка приносить вам Akismet. Однак WordPress.com – це не те саме, що ваш веб-сайт WordPress.org, який розміщено на власній основі. Для отримання додаткової інформації ознайомтеся з самовлаштованим WordPress.org та безкоштовним WordPress.com [Інфографом] та як пов’язані WordPress.com та WordPress.org. Ви можете створити обліковий запис WordPress.com, не створюючи блогу. Для продовження натисніть кнопку Зареєструватися за допомогою WordPress.com. Це відкриє спливаюче вікно з простою формою реєстрації.

Акісмет підпишіться за допомогою акаунта WordPress.com

Якщо у вас вже є обліковий запис WordPress.com, ви можете натиснути на посилання У мене вже є обліковий запис WordPress.com. Якщо у вас немає облікового запису WordPress.com, просто заповніть дані та створіть її.

Після завершення автентифікації з WordPress.com ви повернетесь на веб-сайт Akismet. Там вам буде запропоновано надати деякі дані користувача разом із платіжною інформацією. Якщо ви вибрали вільний план, то просто перетягніть суму ціни до 0 доларів.

Сторінка реєстрації та оплати Akismet

Натисніть кнопку “Продовжити”, і ви перейдете на екран, на якому відображається ваш ключ API. Ви також отримаєте електронний лист від Akismet, що містить ваш ключ API.

Скопіюйте ключ API Akismet

Пам’ятайте, ключ API – це як пароль. Не діліться цим ні з ким. Якщо ви втратите або забудете свій ключ API, ви завжди можете відвідати Akismet.com і натиснути кнопку входу, щоб отримати доступ до сторінки свого облікового запису. Після входу ви побачите ключ Akismet API прихований. Клацніть посилання Виявити, щоб відобразити свій ключ API.

Отримайте ключ API Akismet будь-коли зі сторінки свого акаунта Akismet

Використання Akismet API Key в WordPress

Скопіюйте ключ API Akismet і поверніться до адміністраторської області вашого веб-сайту WordPress. Йти до Плагіни »Конфігурація Akismet і вставити ключ API. Решта параметрів на цьому екрані необов’язкові. Після натискання кнопки Опції оновлення Akismet тепер підтвердить ваш ключ та покаже вам повідомлення про успіх:

Akismet все налаштований і готовий зловити спам

Показ статистики Akismet на задній і передній частині вашого сайту

Після входу на веб-сайт WordPress ви побачите огляд статистики Akismet. Він покаже вам кількість спам-коментарів, які потрапив Akismet, і скільки їх зараз у вашій черзі спаму. Настійно рекомендуємо раз у раз переглядати свою чергу зі спамом, щоб не пропустити законний коментар, видалений помилково.

Огляд статистики Akismat на інформаційній панелі адміністратора WordPress

Нижче наведено детальний вигляд статистики Акісмата Інформаційна панель »Статистика Akismat пункт меню. Натиснувши на нього, ви покажете детальну статистику щодо коментарів щодо спаму та шинки на вашому веб-сайті. Ви також можете побачити кількість спам-коментарів, що потрапили від Akismet з моменту його активації.

Детальна статистика Akismet для коментарів Ham та Spam на вашому веб-сайті

Якщо ви хочете відобразити кількість спам-коментарів, які Akismet потрапив на ваш веб-сайт, тоді ви можете використовувати віджет Akismet. Йти до Зовнішній вигляд »Віджети, перетягніть віджет Akismet на бічну панель.

Віджет Akismet для відображення кількості спам-коментарів, які потрапили в плагін

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам налаштувати Akismet на своєму веб-сайті, отримати ключ API Akismet і дізнатися, чому Akismet важливий. Зауваження щодо спаму – велика проблема, з якою стикаються багато сайтів WordPress. У міру зростання вашого веб-сайту ви побачите, що вам потрібні інші варіанти, щоб співпрацювати з Akismet, щоб зменшити кількість спаму. Наприклад, ви можете блокувати спам-боти для коментарів у WordPress з медом. Оскільки більшість спамерів хочуть залишити спам-посилання на вашому веб-сайті, ви можете видалити поле URL-адреси веб-сайту з форми коментарів WordPress, як і ми. Ми також склали список порад та інструментів для боротьби зі спамом для коментарів у WordPress. Для запитань та відгуків, будь ласка, залиште коментар нижче.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me