Kaip ištrinti savo „WordPress“ tinklaraštį

Ar norite ištrinti savo „WordPress“ tinklaraštį? Nors internetinių dienoraščių rašymas yra įdomus, kartais galbūt norėsite viso to atsikratyti. Neseniai vienas iš mūsų vartotojų paklausė, ar įmanoma ištrinti jų „WordPress“ tinklaraštį. Šiame straipsnyje žingsnis po žingsnio paaiškinsime, kaip saugiai ištrinti „WordPress“ tinklaraštį ir kokių atsargumo priemonių reikėtų imtis.


Prieš pradėdami, svarbu atkreipti dėmesį, kad yra dviejų tipų „WordPress“ tinklaraščiai. Pirmasis ir labiau paplitęs yra „WordPress.org“ svetainė. Antrasis tipas yra tinklaraščiai, talpinami „WordPress.com“. Žr. Skirtumą tarp „WordPress.com“ ir „WordPress.org“.

Pastaba: Jei norite tik perjungti iš vienos platformos į kitą, kad gautumėte daugiau laisvės, turėtumėte vadovautis mūsų mokymo programa, kaip tinkamai perkelti savo tinklaraštį iš WordPress.com į WordPress.org.

Ištrinkite savo „WordPress“ tinklaraštį

Tai pasakius, pažiūrėkime, kaip ištrinti „WordPress“ tinklaraštį.

Video pamoka

Prenumeruokite „WPBeginner“

Jei vaizdo įrašas jums nepatinka ar jums reikia daugiau instrukcijų, toliau skaitykite.

„WordPress.com“ tinklaraščio ištrynimas

Pirmiausia apžvelgsime, kaip ištrinti jūsų „WordPress.com“ tinklaraštį.

1 žingsnis: Atsarginė kopija

Nesvarbu, ar esate tikri, kad ištrinsite savo svetainę, visada turėtumėte sukurti atsarginę kopiją, jei ateityje pakeisite savo mintis. Ši atsarginė kopija bus naudinga, jei kada nors norėsite atkurti savo svetainę.

Deja, WordPress.com tinklalapyje nėra nei vieno mygtuko, kurį galite paspausti ir atsisiųsti visus savo duomenis. Turėsite rankiniu būdu sukurti savo WordPress.com svetainės atsarginę kopiją, eidami į informacijos suvestinę, esančią Įrankiai »Eksportuoti skyrius.

Eksportuokite savo „WordPress.com“ tinklaraštį

Visas turinio eksportavimo mygtukas eksportuoja tik jūsų įrašus, puslapius, kategorijas, žymas, komentarus ir kt. Nebus atsarginės jūsų medijos failų ir įkeltų failų atsarginės kopijos. Tam jums reikės spustelėti „Media“ ir rankiniu būdu atsisiųsti visus failus.

2 veiksmas: „WordPress.com“ tinklaraščio ištrynimas

Nuorodą, kaip ištrinti savo svetainę, rasite „WordPress.com“ prietaisų skydelio įrankių meniu.

Ištrinkite savo „WordPress.com“ tinklaraštį

Kai jį spustelėsite, jūsų bus paprašyta nurodyti priežastį. Norėdami tęsti savo svetainę, spustelėkite „Kita priežastis“.

Bus parodytas iššokantis langas, kuriame jūsų bus paprašyta įsitikinti, ar eksportavote savo duomenis. Tai taip pat įspės jus, kad ištrynę savo svetainę, prarasite visus jos duomenis ir nebegalėsite ja naudotis. Spustelėkite žymės langelį, tada spustelėkite mygtuką Ištrinti dabar.

Patvirtinkite, kad norite ištrinti savo „WordPress.com“ tinklaraštį

Gausite patvirtinimo el. Laišką, kad įsitikintumėte, jog būtent jūs reikalaujate ištrinti savo svetainę. Norėdami baigti ištrinti savo tinklaraštį, turite spustelėti patvirtinimo nuorodą el. Laiško viduje.

Tai viskas, jūsų „WordPress.com“ tinklaraštis yra ištrintas.

3 veiksmas: tinkinti domenai

Jei įsigijote domeną iš WordPress.com, tada negalėsite ištrinti savo WordPress.com svetainės. „WordPress“ informuos jus, kad šios svetainės negalima ištrinti, nes joje naudojamas tinkintas domenas.

Kad galėtumėte pasiekti domenų tvarkytuvę, svetainė turi būti aktyvi „WordPress.com“. Šiuo metu jūs tikrai turite dvi galimybes.

Galite perkelti tą domeną kitam registratoriui – tai užtruks kelias dienas. Kiekvienas domenų registratorius, pavyzdžiui, „Godaddy“, „NameCheap“ ir kt., Turi savo instrukcijas, kurių galite laikytis.

Arba galite tiesiog padaryti savo „WordPress.com“ tinklaraštį privatų.

Tiesiog prisijunkite prie „WordPress.com“ informacijos suvestinės ir eikite į Nustatymai »Skaitymas puslapis. Slinkite žemyn iki svetainės matomumo skyriaus ir pažymėkite parinktį „Noriu savo svetainę padaryti privačią …“.

Padaryti „WordPress.com“ svetainę privačią

Tai padarę neištrinsite savo „WordPress.com“ tinklaraščio, tačiau jis nebus viešai prieinamas. Galite palaukti, kol pasibaigs jūsų domeno registracijos galiojimas, ir tada ištrinti savo tinklaraštį. Įsitikinkite, kad jūsų domenas nenustatytas automatiškai atnaujinti „WordPress.com“.

Pašalinti savarankiškai teikiamos „WordPress.org“ svetainę

Ištrinti savarankišką „WordPress.org“ svetainę iš tikrųjų yra daug paprasčiau, nes jūs turite visą laisvę ir visišką prieigą prie savo duomenų.

1 žingsnis: Atsarginė kopija Prieš ištrindami savo svetainę, įsitikinkite, kad turite visą „WordPress“ atsarginę savo svetainės kopiją. Net jei manote, kad daugiau niekada neatstatysite šios svetainės, vis tiek rekomenduojame pasidaryti atsarginę duomenų kopiją, jei tik apsigalvotumėte.

2 veiksmas: ištrinkite failus Prisijunkite prie savo prieglobos paskyros „cPanel“ prietaisų skydelio ir raskite failų tvarkyklę.

Naudodami „cPanel“ failų tvarkyklę ištrinkite savo „WordPress.org“ svetainę

Failų tvarkyklėje eikite į pagrindinį savo svetainės katalogą ir ištrinkite visus failus ir aplankus.

Tai viskas, ką jūs sėkmingai ištrynėte sau priglobtoje „WordPress.org“ svetainėje. Tada tiesiog atšaukite prieglobos prenumeratą ir viskas bus baigta.

Jei kada nors apsigalvojote ir norite atkurti savo svetainę, tada čia yra vadovas, kaip atkurti „WordPress“ iš atsarginės kopijos.

Baigiamosios mintys

Norime pabrėžti, kad kai ištrinate svetainę, tai dar nereiškia, kad ji iškart dingo iš interneto. Paprastai „Google“ sukuria jūsų svetainės talpyklą, kuri joje laikosi tol, kol „Google“ to nori.

Taip pat yra tokių projektų kaip Archive.org, kurie bando išsaugoti žiniatinklį stebėdami istorinius svetainių pokyčius.

Galiausiai yra šlamšto platintojų, kurie kasa (kopijuoja / vagia) visas svetaines. Jei jūsų svetainė buvo iškarpyta, visas tas turinys tebegyvuoja tol, kol nepageidaujamo e. Pašto platintojas nuspręs ją panaikinti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me