Kam priklauso „WordPress“ ir kaip „WordPress“ uždirba pinigus?

Tarp pradedančiųjų visada buvo painiavos, kam priklauso „WordPress“? Šiek tiek nerealu manyti, kad kažkas gali būti 100% nemokamas. Jei kada nors susimąstėte, kam priklauso „WordPress“ ir kaip „WordPress“ uždirba pinigus, tuomet esate tinkamoje vietoje. Šiame pradedančiųjų vadove mes atsakysime į šiuos dažniausiai užduodamus klausimus, taip pat apimsime, kaip tai daro įtaką jūsų „WordPress“ svetainės nuosavybės teisėms ir tinklaraščio turiniui.


Suprasti skirtumus tarp WordPress.com ir WordPress.org

Prieš galėdami atsakyti į klausimą dėl „WordPress“ nuosavybės, svarbu, kad jūs suprastumėte apie kurį „WordPress“ jūs kalbate.

Pagrindinė painiavos priežastis yra ta, kad žmonės dažnai nežino, kad WordPress.com ir WordPress.org yra du iš esmės skirtingi produktai, turintys skirtingus savininkus..

Skirtumas tarp WordPress.com ir WordPress.org

„WordPress.org“ yra populiari turinio valdymo sistema (CMS), apie kurią visada girdite. Tai yra tikrasis „WordPress“ ir jis yra 100% nemokamas. Tai dažnai vadinama savarankiška „WordPress“. Kai girdite tokius dalykus, kaip „WordPress“ galite sukurti bet kokio tipo svetaines su papildiniais ir pasirinktinėmis temomis, tai yra „WordPress“ žmonės, apie kuriuos kalbama.

„WordPress.com“ yra žiniatinklio prieglobos paslauga, siūlanti pašalintą „WordPress“ versiją, kad jums būtų lengviau rašyti tinklaraščius. Jūs negaunate visų „WordPress“ gėrybių, pvz., Papildinių, pasirinktinių temų ir kt.

Kad šis straipsnis būtų sutelktas, mes nenagrinėsime šių dviejų funkcijų palyginimo. Sužinokite daugiau apie tai mūsų WordPress.com vs WordPress.org diagramoje.

Norint suprasti dviejų produktų nuosavybės ir verslo modelius, būtina suprasti skirtumą tarp šių dviejų produktų.

Kam priklauso „WordPress.org“ ir populiari „WordPress“ programinė įranga?

„WordPress“ yra atvirojo kodo programinė įranga. Tai reiškia, kad kiekvienas gali pamatyti kodą ir prisidėti prie programinės įrangos tobulinimo. Tai yra tūkstančių nepriklausomų žmonių iš viso pasaulio indėlis, kuris sukūrė „WordPress“, koks jis yra šiandien.

„WordPress“ yra licencijuota pagal GPL, todėl svarbu suprasti GPL licencijos pranašumus, nes tai padės geriau suprasti nuosavybės teises.

Mes pateiksime GPL tris pagrindinius pranašumus:

 • Galite naudoti „WordPress“ bet kokiu norimu būdu be jokių apribojimų.
 • Be jokių apribojimų galite tinkinti, pridėti arba pašalinti „WordPress“ bet ką, kas jums nepatinka.
 • „WordPress“ galite perpakuoti, pakeisti prekės ženklą, parduoti ir platinti be jokių apribojimų, išskyrus tai, kad jis taip pat išleidžiamas pagal GPL licenciją.

Paskutinė dalis paprastai nustumia žmonių mintis. Taip, jūs iš tikrųjų galite paimti „WordPress“, pakeisti logotipą ir pavadinimą ir pradėti jį pardavinėti (100% legalūs).

Kitaip tariant, „WordPress“ kodo bazė priklauso bendruomenei (jums). Tūkstančiai žmonių, prisidėjusių prie šio ne pelno projekto, tai padarė be jokios tiesioginės kompensacijos. Tai paaiškinsime išsamiau šio straipsnio verslo modelio skyriuje.

Santrauka: Bet kuri svetainė, kurią sukuriate naudodamiesi savarankiška WordPress programine įranga, 100% priklauso jums. Šių svetainių įkeltas turinys taip pat 100% priklauso jums.

„WordPress“ prekės ženklas ir „WordPress.org“ domenas priklauso „WordPress“ fondui, ne pelno siekiančiai organizacijai 501 (c) (3), kurios vienintelis tikslas yra užtikrinti, kad „WordPress“ būtų laisvai prieinama, prižiūrima ir plėtojama..

Kam priklauso „WordPress.com“

„WordPress.com“ priklauso privačiai valdomai įmonei „Automattic“.

Turite šiek tiek suprasti atvirojo kodo „WordPress“ projekto istoriją, kad suprastumėte „Automattic“ indėlį ir priežastis, kodėl jiems taikomas palankus požiūris, pavyzdžiui, galimybė naudoti „WordPress“ prekės ženklą ir trokštamą „WordPress.com“ domeną kaip savo mokamo produkto dalį.

„Automattic“ pradėjo vienas iš atvirojo kodo „WordPress“ programinės įrangos kūrėjų Mattas Mullenwegas.

Mattas sukūrė „Automattic“ 2005 m., Praėjus beveik dvejiems metams po „WordPress“, kurio pagrindinis tikslas buvo palengvinti „WordPress“ prieglobą ir leisti žmonėms, turintiems mažai techninių žinių, pradėti tinklaraštį naudojant „WordPress“..

Kadangi WordPress.com platformą maitino atvirojo kodo „WordPress“ programinė įranga, „Automattic“ buvo suinteresuota toliau plėtoti nemokamą „WordPress“ programinę įrangą..

Keletas ankstyvųjų „Automattic“ darbuotojų buvo įdarbinantys „WordPress“ kūrėjus dar prieš įmonę, taigi, savaime suprantama, kad finansiniai interesai nebuvo vienintelė priežastis, kodėl „Automattic“ investavo į „WordPress“.

Kadangi atvirojo kodo projektas iš pradžių tikrai neuždirbo, Matt pirmiausia įregistravo „WordPress“ prekės ženklą per „Automattic“.

Didėjant „WordPress“ populiarumui, „Automattic“ 2010 m. Paaukojo „WordPress“ prekės ženklą „WordPress“ fondui, kad užtikrintų ilgalaikį ne pelno projekto tvarumą..

Svarbu pažymėti, kad Mattas Mullenwegas yra „Automattic“ generalinis direktorius ir taip pat dirba „WordPress“ fondo valdyboje..

Dabar, kai susipažinote su istorija, pakalbėkime apie turinio, esančio WordPress.com, nuosavybę.

Kurdami svetainę naudodami WordPress.com, turite laikytis jų paslaugų teikimo sąlygų politikos. Nors joje aiškiai nurodoma, kad jis skirtas suteikti jums kiek įmanoma didesnę jūsų turinio kontrolę ir nuosavybės teises, kažkas vis tiek gali uždaryti jūsų svetainę, jei mano, kad tai pažeidžia.

Nors jūs 100% kontroliuojate savo svetainę, jūs apsiribojate tik jums siūlomu funkcijų rinkiniu, kuriame nėra įskiepių, pasirinktinių temų ir kt..

Tikimės, kad iki šiol turėtumėte atsakymą į savo klausimą apie tai, kas valdo „WordPress“.

Dabar pažvelkime, kaip „WordPress“ uždirba pinigus.

Verslo modelis „Automattic“ palyginti su „WordPress“ verslo modeliu

„Automattic“ verslo modelis yra parduoti su „WordPress“ susijusias paslaugas, tokias kaip priegloba, atsarginė kopija ir kitos, todėl tam nepagailėsime per daug laiko.

Trumpai tariant, „Automattic“ uždirba pinigus „WordPress.com“ pardavinėdama reklamas jūsų nemokamose svetainėse. Jei nuspręsite mokėti už jų prieglobos planus, gausite papildomus priemokų patobulinimus, tokius kaip galimybė paslėpti skelbimus, įsigyti domenus, papildomos vietos diske, komercinės temos ir kt..

Mūsų tikslas šiame skyriuje yra paaiškinti atvirojo kodo „WordPress“ programinės įrangos verslo modelį ir atsakyti į įprastus klausimus, pavyzdžiui, kaip „WordPress“ kūrėjai uždirba pinigus, jei jie savanoriškai prisideda prie nemokamo ne pelno projekto.

Pradėkime nuo klausimo apie kodėl kūrėjai prisideda prie „WordPress“, jei negauna atlyginimo?

Nors gali būti altruistinių priežasčių, mes sutelksime dėmesį į dvi pagrindines pinigines priežastis:

 • Jie parduoda „WordPress“ produktus ar paslaugas (pasirinktiniai papildiniai, temos, interneto svetainių kūrimas, konsultacijos ir kt.)
 • Jie dirba įmonėje, kuri parduoda „WordPress“ produktus ar paslaugas.

Kitaip tariant, jie uždirba pinigus, bet jiems neuždirba „WordPress“ fondas.

Augant „WordPress“ populiarumui, padaugėjo įmonių, parduodančių su „WordPress“ susijusius produktus / paslaugas. Tai padidino komercinį susidomėjimą tolesniu atvirojo kodo „WordPress“ programinės įrangos tobulinimu.

Pagalvokite apie tai, ką „Automattic“ sugebėjo padaryti iš pradžių, išskyrus tai, kad dabar yra keletas kompanijų, samdančių specialius darbuotojus, kurie prisideda prie „WordPress“ kūrimo, nes supranta, kad augant „WordPress“ projektui, tuo pačiu didės ir pajamos.

Taigi, kur paveikslėlyje tinka „WordPress“ fondas?

„WordPress“ fondas yra ne pelno organizacija, todėl pagrindinis pajamų šaltinis yra iš aukų.

Šias aukas daro tokie žmonės kaip jūs, taip pat korporacijos, kurios naudojasi „WordPress“ norėdami užsidirbti.

Kaip visa tai taikoma jums, kaip vartotojui?

Nors tiesiogiai nemokate už „WordPress“, galbūt netiesiogiai mokėsite ir už tai.

Pvz., Jei priglobiate savo svetainę „Bluehost“, „Siteground“, „WPEngine“ ar bet kurioje kitoje didelėje „WordPress“ prieglobos įmonėje, tada netiesiogiai mokate už „WordPress“. Nes visos šios įmonės reguliariai prisideda prie „WordPress“.

Jei naudojate „Yoast SEO“, „BackupBuddy“, „Sucuri“ ar bet kurį iš „WPBeginner“ produktų grupės („OptinMonster“, „WPForms“, „MonsterInsights“ ir kt.), Tuomet netiesiogiai mokate už „WordPress“. Nes visos šios įmonės reguliariai remia „WordCamps“ ir (arba) prisideda prie „WordPress“.

Tikimės, kad tai padės geriau suprasti „WordPress“ verslo modelį ir išsiaiškinti visas su tuo susijusias problemas.

Ką galime padaryti, kad pagerintume ir išsklaidytume tam tikrą painiavą?

Dėl susijusių verslo modelių domeno padėties galima padaryti labai mažai.

Vienintelis tikras būdas tai išspręsti yra švietimas, kuris turi būti dviejų dalių.

Pirmiausia ir svarbiausia yra žiniasklaidos vaidmuo.

Pagrindinės techninės žiniasklaidos priemonės, tokios kaip „TechCrunch“, „Recode“, „TheNextWeb“ ir kt., Turi atlikti geresnį darbą tikrindamos faktus, kad būtų išvengta straipsnių, kuriuose teigiama, kad „Automattic“ yra pagrindinė „WordPress“ įmonė. Tai gali būti taip paprasta, kaip pasakyti patronuojančią įmonę už „WordPress.com“.

Galite tiesiog „google“ išsiųsti žodį „pagrindinė„ WordPress “įmonė“ ir rasite daugybę straipsnių iš pagrindinių žiniasklaidos priemonių, kuriuose pranešama apie melagingą informaciją (pavyzdys: čia, čia, čia, čia ir čia).

Antrasis vaidmuo yra „WordPress“ fondo, taip pat „Automattic“, vykdymas.

Šios žiniasklaidos priemonės paprastai yra išdėstytos spaudai, taigi, jei būtų buvę kokių nors pakartotinių teisių gynimo priemonių su aukščiausiais rinkiniais, likusios dalys sektųsi.

Dažnai tinklaraščių renginiuose, kai matote „WordPress“ kabiną, dažniausiai tai yra „Automattic“ (WordPress.com) kabina. Nors rinkodaros žodžius galima patobulinti, asmeniškai matydami darbuotojus atsakinėdami į kabinos klausimus, jie yra nepaprastai naudingi ir beveik visada paaiškina skirtumą..

„TBEX North America 2015“ metu, kai lankėmės jų kabinoje, bent du žmonės uždavė klausimą dėl „WordPress“ nuosavybės ir „Automattic“ darbuotojai atliko puikų darbą, aiškiai paaiškindami skirtumą..

Išvada

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums atsakyti į klausimą, kam priklauso „WordPress“, kaip „WordPress“ uždirba pinigus ir ką tai iš tikrųjų reiškia jūsų svetainės kontrolei ir nuosavybės teisei. Taip pat galbūt norėsite perskaityti mūsų straipsnį apie 15 „WordPress“ pradedančiųjų dažniausiai užduodamų klausimų.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map