Kas yra XML svetainės schema? Kaip sukurti „WordPress“ svetainės schemą?

Ar jums įdomu, kas yra XML svetainės schema ir kaip ją įtraukti į savo „WordPress“ svetainę?


XML svetainės schema padeda paieškos varikliams lengvai naršyti po jūsų svetainės turinį. Tai suteikia jiems viso jūsų turinio sąrašą mašininio nuskaitymo formatu.

Priešingai nei įprasta žmonėms skirta svetainė, XML svetainės schema jūsų svetainės lankytojams paprastai nėra matoma.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra XML svetainės schema ir kaip lengvai sukurti svetainės schemą „WordPress“.

Kas yra XML svetainės schema ir kaip ją sukurti „WordPress“ svetainei

Kas yra XML svetainės schema?

XML svetainės schema yra failas, kuriame visas jūsų svetainės turinys pateikiamas XML formatu, todėl paieškos varikliai, tokie kaip „Google“, gali lengvai rasti ir indeksuoti jūsų turinį.

Dar 2000-ųjų pradžioje vyriausybinių svetainių pagrindiniuose puslapiuose buvo nuoroda pavadinimu „Svetainės schema“. Šiame puslapyje paprastai yra visų tos svetainės puslapių sąrašas.

Nors kai kuriose svetainėse vis dar yra HTML svetainių schemų, svetainių schemų naudojimas apskritai pasikeitė.

Šiandien svetainių žemėlapiai yra skelbiami XML formatu, o ne HTML, o jų tikslinė auditorija yra paieškos varikliai, o ne žmonės.

Iš esmės XML svetainės žemėlapis yra būdas svetainių savininkams pranešti paieškos varikliams apie visus jų svetainėje esančius puslapius.

Taip pat paieškos sistemoms nurodoma, kurios jūsų svetainės nuorodos yra svarbesnės nei kitos, ir kaip dažnai atnaujinate savo svetainę.

Nors XML svetainių schemos nepadidins jūsų paieškos sistemų reitingo, jos leidžia paieškos varikliams geriau tikrinti jūsų svetainę. Tai reiškia, kad jie gali rasti daugiau turinio ir pradėti jį rodyti paieškos rezultatuose, todėl kartais gaunami aukštesni reitingai.

Kodėl jums reikia XML svetainės schemos?

Svetainių schemos yra nepaprastai svarbios optimizuojant paieškos sistemas (SEO).

Tiesiog pridėkite svetainės schemą neturi paveikti paieškos reitingą. Tačiau jei jūsų svetainėje yra puslapis, kuris nėra indeksuotas, tada svetainės schema suteikia galimybę pranešti paieškos sistemoms apie tą puslapį.

Svetainių schemos yra ypač naudingos, kai pirmą kartą pradedate tinklaraštį ar kuriate naują svetainę, nes daugumoje naujų svetainių nėra jokių nuorodų. Dėl to paieškos sistemoms tampa sunkiau atrasti visą jų turinį.

Štai kodėl tokios paieškos sistemos kaip „Google“ ir „Bing“ naujiems svetainių savininkams leidžia pateikti svetainės schemą savo žiniatinklio valdytojo įrankiuose. Tai leidžia jų paieškos varikliams lengvai rasti ir indeksuoti jūsų turinį (plačiau apie tai vėliau).

Svetainių schemos yra tokios pat svarbios ir žinomoms populiarioms svetainėms. Jie leidžia jums paryškinti, kuri jūsų svetainių dalis yra svarbesnė, kurios dalys yra dažniau atnaujinamos ir pan., Kad paieškos sistemos galėtų atitinkamai aplankyti ir indeksuoti jūsų turinį.

Tai padeda pagerinti bendrą jūsų svetainės matomumą paieškos sistemų reitinguose.

Kaip sukurti „WordPress“ svetainės schemą?

Yra keli būdai sukurti „XML“ svetainės schemą „WordPress“. Mes parodysime du populiarius metodus, kaip sukurti „XML“ svetainės schemą „WordPress“, ir jūs galite pasirinkti jums tinkamiausią metodą..

1 būdas. XML svetainės schemos sukūrimas „WordPress“ naudojant Yoast SEO

Paprasčiausias būdas sukurti „XML“ svetainės schemą „WordPress“ yra naudoti „Yoast“ SEO papildinį.

Tai yra geriausias „WordPress“ SEO papildinys rinkoje, siūlantis išsamų priemonių rinkinį, skirtą optimizuoti jūsų tinklaraščio įrašus SEO.

Pirmiausia turite įdiegti ir suaktyvinti „Yoast SEO“ papildinį. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų nuoseklų vadovą, kaip įdiegti „WordPress“ papildinį.

Įjungę eikite į SEO »Bendrai puslapyje ir perjunkite į skirtuką „Funkcijos“. Čia turite slinkti žemyn iki parinkties „XML svetainės schema“ ir įsitikinti, kad ji įjungta.

Yoast SEO XML svetainės schemos parinktis

Tada spustelėkite mygtuką išsaugoti pakeitimus, kad išsaugotumėte pakeitimus.

Norėdami patikrinti, ar „Yoast SEO“ sukūrė XML svetainės schemą, galite spustelėti klaustuko piktogramą, esančią šalia XML svetainės schemos parinkties puslapyje.

Peržiūrėkite XML svetainės schemą, sukurtą „Yoast SEO“ įskiepio

Po to spustelėkite nuorodą „Žiūrėti XML svetainės schemą“, kad pamatytumėte tiesioginį XML svetainės žemėlapį, kurį sukūrė „Yoast SEO“..

Taip pat galite rasti savo XML svetainės schemą tiesiog pridėdami sitemap_index.xml savo svetainės adreso pabaigoje. Pavyzdžiui:

https://www.example.com/sitemap_index.xml

Yoast SEO svetainės struktūra

„Yoast SEO“ sukuria keletą svetainių schemų skirtingo tipo turiniui. Pagal numatytuosius nustatymus jis sukurs žiniatinklio, puslapių, autoriaus ir kategorijų schemas.

Jei vykdote internetinę parduotuvę naudodamiesi „WooCommerce“, ji taip pat sukurs jūsų produktų svetainės schemą.

Tačiau kai reikia pateikti svetainės schemą paieškos varikliams, jums reikės pateikti tik pagrindinį svetainės schemos rodyklės failą. Vėliau šiame straipsnyje parodysime, kaip tai padaryti.

2 būdas. XML svetainės schemos kūrimas naudojant „WordPress“ naudojant „Google XML Sitemaps“ papildinį

Šis metodas rekomenduojamas vartotojams, kurie nenori naudotis „Yoast SEO“ XML svetainių schemų funkcija.

Pirmiausia reikia įdiegti ir suaktyvinti „Google XML Sitemaps“ papildinį. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų nuoseklų vadovą, kaip įdiegti „WordPress“ papildinį.

Suaktyvinus, papildinys automatiškai sugeneruoja XML svetainės schemą jūsų svetainei. Galite jį peržiūrėti tiesiog pridėdami sitemap.xml prie savo svetainės adreso. Pavyzdžiui:

https://www.example.com/sitemap.xml

Svetainės schema, sukurta naudojant „Google XML Sitemap“ papildinį

Papildinys veikia daugelyje tinklaraščių ir verslo svetainių. Tačiau vis tiek turite peržiūrėti papildinio nustatymus, kad įsitikintumėte, jog nieko netrūksta.

Tiesiog eik į Nustatymai »XML-Sitemap puslapis, skirtas konfigūruoti papildinį.

„Google XML Sitemap“ papildinio nustatymai

Viršuje papildinys pateiks jums būsenos informaciją. Jis jums praneš, jei papildinys negali pridėti jokio paieškos variklio.

Galite peržiūrėti pagrindines parinktis, kuriose galite neleisti papildinio pranešti paieškos varikliams, padidinti PHP atminties limitą ir dar daugiau. Numatytieji nustatymai veiktų daugumoje „WordPress“ prieglobos aplinkų.

Tada pamatysite papildomų puslapių skyrių. Čia galite rankiniu būdu pridėti puslapius prie savo XML svetainės schemos. Tai pravers, jei jūsų svetainėje yra statiniai HTML puslapiai, nesukurti „WordPress CMS“.

Rankiniu būdu pridėkite puslapius

Po to galite pakoreguoti, kaip papildinys priskiria prioritetą žinutėms. Pagal numatytuosius nustatymus jis naudoja komentarų skaičių, kad apskaičiuotų įrašo prioritetą.

Skelbti prioritetą

Kitose dviejose papildinio nustatymų puslapio skiltyse galite įtraukti ir pašalinti turinį iš savo „WordPress“ svetainės schemos. Pvz., Jei valdote el. Prekybos parduotuvę, norėtumėte į savo svetainės schemą įtraukti turinio tipą „Produktai“.

Įtraukite arba neįtraukite turinio iš svetainės schemos

Po to galėsite pakoreguoti savo svetainės žemėlapio turinio dažnį ir prioritetą. Šių verčių pakeitimą paieškos varikliai laiko užuomina ir, remdamiesi savo kriterijais, jie gali pasirinkti sekti arba nepaisyti šių žymų..

Nustatykite svetainės schemos turinio dažnumą ir prioritetą

Galiausiai nepamirškite spustelėti mygtuką „Atnaujinti parinktis“, kad išsaugotumėte pakeitimus.

Kaip sužinoti paieškos sistemoms apie svetainių schemas?

Paieškos sistemos yra gana protingos ieškant svetainės schemos. Kai skelbiate naują turinį, „Google“ ir „Bing“ siunčiamas pranešimas, kad jie būtų informuoti apie jūsų svetainės schemos pakeitimus.

Tačiau rekomenduojame svetainės schemą pateikti neautomatiniu būdu, kad paieškos varikliai ją rastų.

Pateikite savo „XML“ svetainės schemą „Google“

„Google Search Console“ yra nemokamas „Google“ siūlomas įrankis, padedantis svetainių savininkams stebėti ir palaikyti savo svetainės buvimą „Google“ paieškos rezultatuose.

Pridėję savo svetainės schemą prie „Google Search Console“ galėsite greitai atrasti jūsų turinį, net jei jūsų svetainė yra visiškai nauja.

Pirmiausia turite apsilankyti „Google Search Console“ svetainėje ir prisiregistruoti.

Po to jūsų bus paprašyta pasirinkti turto tipą. Galite pasirinkti domeną arba URL priešdėlį. Rekomenduojame pasirinkti URL priešdėlius, nes juos lengviau nustatyti.

Pasirinkite nuosavybės tipą

Įveskite savo svetainės URL ir spustelėkite mygtuką Tęsti.

Tada jūsų bus paprašyta patvirtinti nuosavybės teises į svetainę. Pamatysite kelis metodus, kaip tai padaryti, rekomenduojame naudoti HTML žymėjimo metodą.

„Google Search Console“ patikrina nuosavybės teises į svetainę

Tiesiog nukopijuokite kodą ekrane ir eikite į „WordPress“ svetainės administratoriaus sritį.

Čia turite įdiegti ir suaktyvinti įskiepį Įterpti antraštes ir poraštes. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų nuoseklų vadovą, kaip įdiegti „WordPress“ papildinį.

Aktyvavus reikia apsilankyti Nustatymai »Įdėkite antraštes ir poraštes puslapyje ir pridėkite kodą, kurį nukopijavote anksčiau, laukelyje „Skriptai antraštėje“.

Pridėkite patvirtinimo kodą antraštės skiltyje

Nepamirškite spustelėti mygtuką išsaugoti, kad išsaugotumėte pakeitimus.

Dabar grįžkite į „Google“ paieškos konsolės skirtuką ir spustelėkite mygtuką „Patvirtinti“.

„Google“ patikrins jūsų svetainės patvirtinimo kodą ir pridės jį prie „Google Search Console“ paskyros.

Pastaba: Jei patvirtinimas nesėkmingas, būtinai išvalykite talpyklą ir bandykite dar kartą.

Dabar, kai pridėjote savo svetainę, pridėkime ir savo XML svetainės schemą.

Paskyros informacijos suvestinėje turite spustelėti Svetainių schemas iš kairiojo stulpelio.

Svetainės schemos URL pridėjimas prie „Google“ paieškos pulto

Po to, skiltyje „Pridėti naują svetainės schemą“ turite pridėti paskutinę savo svetainės schemos URL dalį ir spustelėkite mygtuką Pateikti.

„Google“ dabar pridės jūsų svetainės schemos URL prie „Google“ paieškos pulto.

„Google“ reikės šiek tiek laiko patikrinti jūsų svetainę. Po kurio laiko galėtumėte pamatyti pagrindinę svetainės schemos statistiką.

Į šią informaciją įeina nuorodų skaičius, kurias „Google“ rado jūsų svetainės schemoje, kiek iš jų buvo indeksuota, vaizdų ir tinklalapių santykis ir dar daugiau.

Svetainės schemos statistika „Google Search Console“

Pateikite savo XML svetainės schemą „Bing“

Panašiai kaip „Google Search Console“, „Bing“ taip pat siūlo „Bing“ žiniatinklio valdytojo įrankius, kurie padeda svetainių savininkams stebėti savo svetainę „Bing“ paieškos variklyje..

Norėdami pridėti savo svetainės schemą prie „Bing“, turite apsilankyti „Bing“ žiniatinklio valdytojo įrankių svetainėje ir prisiregistruoti. Prisiregistravę galite pridėti savo svetainę skiltyje „Pridėti naują svetainę“.

Svetainės įtraukimas į „Bing Webmaster“ įrankius

Kitame ekrane jūsų bus paprašyta įvesti informaciją apie savo svetainę, įskaitant svetainės schemos URL.

Svetainės schemos pridėjimas „Bing“

Norėdami tęsti, spustelėkite mygtuką Pateikti.

Dabar „Bing“ paprašys jūsų patvirtinti savo svetainės nuosavybę ir parodys kelis būdus, kaip tai padaryti.

Mes rekomenduojame naudoti Meta tag metodą. Tiesiog nukopijuokite metažymos eilutę iš puslapio ir įklijuokite ją į tuščią teksto failą kompiuteryje.

„Bing“ žiniatinklio valdytojo įrankio patikrinimas

Dabar eikite į savo „WordPress“ svetainę ir įdiekite bei suaktyvinkite įskiepį įterpti antraštes ir poraštes į savo svetainę.

Aktyvavus reikia apsilankyti Nustatymai »Įdėkite antraštes ir poraštes puslapyje ir lauke „Skriptai antraštėje“ pridėkite anksčiau nukopijuotą kodą.

Pridėti „Bing“ patvirtinimo kodą

Nepamirškite spustelėti mygtuką Išsaugoti, kad išsaugotumėte pakeitimus.

Kaip panaudoti XML svetainės schemas savo svetainei?

Dabar, kai „Google“ pateikėte XML svetainės schemą, pažiūrėkime, kaip ją panaudoti savo svetainei.

Pirmiausia turite atsiminti, kad XML svetainės schema nepagerina jūsų paieškos eiliškumo. Tačiau tai padeda paieškos varikliams rasti turinį, koreguoti tikrinimo greitį ir pagerina jūsų svetainės matomumą paieškos sistemose.

Turite nuolat stebėti savo „Google“ paieškos pulto svetainės schemos statistiką. Tai gali parodyti tikrinimo klaidas ir puslapius, neįtrauktus į paieškos aprėptį.

Svetainės schemos aprėptis

Po diagramomis galite spustelėti lenteles, kad pamatytumėte faktinius URL, kuriuos „Google“ neįtraukė ar neindeksuoja.

Svetainės schemos URL ataskaitos

Paprastai „Google“ gali nuspręsti praleisti pasikartojančio turinio, puslapių, kuriuose nėra arba labai mažai turinio, ir puslapių, neįtrauktų į jūsų svetainės robots.txt failą ar metažymas.

Tačiau jei turite neįprastai daug pašalintų puslapių, galbūt norėsite patikrinti savo SEO papildinio nustatymus ir įsitikinti, kad neužblokuojate jokio turinio.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo atsakyti į visus jūsų klausimus apie XML svetainių schemas ir kaip sukurti XML svetainės schemą savo „WordPress“ svetainei. Taip pat galbūt norėsite pamatyti mūsų vadovą, kaip greitai padidinti savo svetainės lankomumą, naudodamiesi šiais patarimais, kuriuos galima pritaikyti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me