Kodėl nemokama „WordPress“? Kokios yra išlaidos? Kas yra laimikis?

Vienas iš dažniausiai mūsų vartotojų užduodamų klausimų yra „Ar aš turiu susimokėti, kad galėčiau naudoti WordPress?“. Mes jiems sakome, kad „WordPress“ yra nemokama ir atviro kodo programinė įranga, po kurios paprastai rašoma „Kodėl„ WordPress “nemokama?“.


Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl nemokama „WordPress“, kokia yra „WordPress“ svetainės eksploatavimo kaina ir koks yra sugavimas?

„WordPress“ yra nemokamas

„WordPress“ yra atvirojo kodo programinė įranga. Tai yra nemokama ta prasme laisvė ne laisvo alaus prasme. Galite paklausti, kuo skiriasi šie du dalykai?

Atvirojo kodo programinė įranga suteikia laisvę naudoti, modifikuoti, kurti ir platinti programinę įrangą jums patinkančiu būdu nemokant jokių mokesčių.

Tačiau kitose srityse gali reikėti išlaidų. Vėliau šiame straipsnyje aptarsime atvirojo kodo „WordPress“ programinės įrangos naudojimo kainą.

Kodėl jie neparduoda „WordPress“ kaip programinės įrangos?

Mes dažnai klausiame, kodėl „WordPress“ žmonės ir įmonės to neparduoda? Jei „WordPress“ yra toks pat geras, kaip visi sako, tada jie, aišku, uždirbtų daug daugiau pinigų, jį pardavę.

Šis teiginys būtų logiška, jei vienai įmonei ar asmeniui priklauso „WordPress“.

„WordPress“ yra atvirojo kodo bendruomenės projektas, kurio metu dešimtys tūkstančių talentingų žmonių prisidėjo, kad jis taptų puikia programine įranga, kokia yra šiandien..

Yra pagrindinė kūrėjų komanda, vadovaujanti projekto plėtrai, tačiau kiekvienas gali prisidėti prie taisymo, taisyti klaidas, kurti funkcijas, siūlyti funkcijas ir kt..

Be to, projekto vadovai keičiasi iš vienos versijos į kitą. Jei giliai įsitraukiate į bendruomenę, tada taip pat galite tapti pagrindiniu „WordPress“ bendradarbiu.

Atvirojo kodo programinės įrangos filosofija

Atvirojo kodo programinės įrangos judėjimo filosofija yra ta, kad programinė įranga nėra tokia, kaip kiti apčiuopiami produktai. Sukūrus programinę įrangą, ją galima daug kartų nukopijuoti be didelių išlaidų.

Paimkime žaislų fabriko pavyzdį. Kiekvienas pagamintas žaislas turi skirtingas dalis, o kiekviena dalis kainuoja. Gamykla gali apskaičiuoti šių dalių gamybos sąnaudas, kad nuspręstų pagrįstą produkto pelno maržą.

Kita vertus, programinės įrangos kūrimo ir jos kopijų darymo išlaidos nėra vienodos. Kai kurios grupės mano, kad su kiekviena parduota kopija programinės įrangos pelno marža tampa neteisingesnė.

Norėdami daugiau sužinoti apie atvirojo kodo programinės įrangos idealus, perskaitykite GNU filosofiją.

Kaip žmonės uždirba pinigus naudodami „WordPress“?

Dvi pagrindinės pelningos bet kurios atvirojo kodo programinės įrangos dalys yra produktai ir paslaugos, pagrįsti ta pačia atvirojo kodo programine įranga.

Žmonės dažnai painioja „WordPress“ su „WordPress.com“, tačiau iš tikrųjų tai yra du skirtingi dalykai. „WordPress“ (dažnai vadinama savarankiška „WordPress“ arba „WordPress.org“) yra nemokama internetinių dienoraščių platforma ir svetainių kūrėjas.

Matt Mullenweg, vienas iš „WordPress“ kūrėjų, įkūrė įmonę pavadinimu „Automattic“, teikiančią „ribotą“ nemokamą internetinių dienoraščių prieglobos paslaugą „WordPress.com“. Jūs galite mokėti / atnaujinti, kad atrakintumėte funkcijas ir pašalintumėte skelbimus..

Tačiau norėdami gauti visą „WordPress“ galią „WordPress.com“ platformoje, turėsite prisiregistruoti naudodami „WordPress“ VIP paslaugą. Tai kainuoja daugiau nei 5000 USD per mėnesį už prieglobą + 5000 USD nustatymo mokestis.

„Automattic“ surinko 317,3 mln. USD finansavimą per 7 turus. Naujausias jų finansavimas buvo surinktas 2015 m. Sausio 1 d. Iš „Venture“ turo. (Šaltinis)

Kiti kūrėjai taip pat žengė į priekį kurdami sėkmingą kelių milijonų dolerių vertės verslą aplink „WordPress“ kurdami komercinius papildinius, komercines temas ir netgi siūlydami „WordPress“ prieglobą.

Keletas sėkmingų kelių milijonų dolerių kainuojančių „WordPress“ kompanijų pavyzdžių:

 • „WPEngine“ – valdoma „WordPress“ prieglobos įmonė, surinkusi daugiau nei 290 milijonų dolerių ir dabar turinti ir „StudioPress“ komercinių temų.
 • Nuostabus motyvas – vadovaujama Syed Balkhi yra dar viena kelių milijonų dolerių įmonė, įsikūrusi aplink „WordPress“. Bendrovė valdo „WPBeginner“, „OptinMonster“, „WPForms“, „MonsterInsights“, „SeedProd“ ir kitus populiarius „WordPress“ papildinius..
 • „Yoast“ – įmonė, remianti populiarų „WordPress“ SEO papildinį, kurį naudoja daugiau nei 5 milijonai svetainių.
 • „ElegantThemes“ – daugelio milijonų dolerių vertės kompanija, esanti už populiaraus drakono & „drop page builder“: „Divi“ ir keli kiti papildiniai.

Susijęs: Peržiūrėkite mūsų 20 geriausių „WordPress“ bendrovių sąrašą.

Geri „WordPress“ kūrėjai ir konsultantai taip pat uždirba patogias darbo dienas, kurdami savo klientams tinkintas svetaines, programas ir papildinius „WordPress“. Daugelis jų patys uždirba daugiau nei šešis skaitmenis.

Ar „WordPress“ autorių teisės nemokamos?

Ne, „WordPress“ nėra saugomos autorių teisių. Ji licencijuojama tokiu būdu, kad visi galėtų ja naudotis, tačiau kiekvienas indėlis į programinę įrangą yra saugomas autorių teisių.

Jis išleistas naudojant GPL, todėl jūs galite laisvai naudoti, modifikuoti ir platinti kodą. Turėsite autorių teises į programinės įrangos pakeitimus, o ne visą kodą.

GPL reikalauja, kad bet koks išvestinis kūrinys, kurį jūs išleidžiate ar platintumėte, taip pat turėtų būti licencijuotas pagal GPL. Galbūt turite autorių teises daryti bet ką, kas jums patinka, jūsų išvestinis darbas automatiškai paveldi GPL licenciją, todėl kiti gali laisvai naudoti, modifikuoti ir platinti jūsų kodą bet kokiu būdu..

Ar tai reiškia, kad visos „WordPress“ temos ir papildiniai yra licencijuoti GPL?

Remiantis oficialiu tinklaraščio įrašu WordPress.org, temos taip pat yra GPL. Vaizdai, CSS ir „Javascript“, naudojami temose ir papildiniuose, gali būti neįtraukti, tačiau visose temų ir papildinių PHP ir HTML dalyse plačiai naudojamos „WordPress“ funkcijos, taigi jos yra išvestinis darbas, todėl yra licencijuotos pagal GPL.

Nors kai kurie žmonės su tuo nesutinka, patikimiausios „WordPress“ įmonės laikosi ir laikosi bendruomenės gairių.

„WordPress“ skelbiamas turinys taip pat paveldi GPL?

Ne, jūs turite teisę licencijuoti savo turinį bet kokiu būdu. Nebent jūsų skelbiamas turinys iš tikrųjų yra išvestinis „WordPress“ darbas ar bet kuris kitas GPL licencijuotas darbas.

Pvz., Jei savo tinklaraštyje dalijatės savo straipsniais, nuotraukomis ar bet kokiais kitais meno kūriniais, tada jums priklauso visos jo autorių teisės.

Tačiau jei rašote tinklaraščio įrašą, kuriame žmonėms parodyta, kaip naudotis „WordPress“ funkcija, su pavyzdžiais, tada tam tikras tinklaraščio įrašas gali būti licencijuojamas skirtingai. Pavyzdžiuose naudojamas kodas yra išvestinis darbas ir automatiškai paveldi GPL licenciją.

„WordPress“ prekės ženklas

„WordPress“ kaip programinės įrangos kodas išleidžiamas pagal GPL, tačiau žodžiai „WordPress“, „WordCamp“ ir „WordPress“ logotipas yra registruoti prekės ženklai, priklausantys „WordPress Foundation“.

Norėdami atskirti oficialią ar bendruomenės valdomą svetainę ar išteklius, fondas prašo žmonių nenaudoti „WordPress“ savo domeno pavadinime.

Dėl šios priežasties mūsų svetainė vadinama „WPBeginner“, o ne „WordPressBeginner“. Turbūt bet kurią svetainę, mokymo kursą ar šaltinį, kurio domeno pavadinime yra „WordPress“, valdo kažkas, kuris nepakankamai žino apie „WordPress“. Tai reiškia, kad tikriausiai neturėtumėte mokėti jiems jokių savo pinigų :)

Dauguma teisėtų verslų, pastatytų aplink „WordPress“, žino prekių ženklų politiką ir laikosi taisyklių.

„WordPress“ naudojimo išlaidos

„WordPress“ kaip programinę įrangą galite nemokamai atsisiųsti ir naudoti. Tačiau norint naudoti „WordPress“ žiniatinklyje, jums reikės „WordPress“ prieglobos.

Galite naudoti „WordPress.com“ norėdami sukurti nemokamą tinklaraštį, tačiau atminkite, kad yra keletas skirtumų. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų „WordPress.com“ palyginimą su „WordPress.org“.

„WordPress“ naudojimo išlaidos yra palyginti minimalios ir tinkamos naudoti ir bet kokio kito tipo svetainėse. Vienintelės tikrosios išlaidos yra žiniatinklio priegloba (7,99 USD per mėnesį) ir domeno vardas (14 USD per metus).

Tačiau „WPBeginner“ vartotojai gali gauti nemokamą domeno vardą ir 60% nuolaidą žiniatinklio prieglobai iš „Bluehost“, tai reiškia, kad galite sukurti svetainę nuo 2,75 USD per mėnesį. „Bluehost“ yra oficialiai rekomenduojama „WordPress“ prieglobos paslaugų teikėja.

Susijęs: Kaip paleisti „WordPress“ tinklaraštį (pagrindinis vadovas)

Papildomos išlaidos gali būti komercinės „WordPress“ temos, dar žinomos kaip „WordPress“ temos. Tačiau neprivalote jų naudoti, nes yra daugiau nei 6000 nemokamų „WordPress“ temų, kuriomis galite naudotis.

Žmonės dažnai naudojasi komerciniais įskiepiais, tačiau neprivalote naudoti ir tų, nes yra daugiau nei 54 000 nemokamų „WordPress“ papildinių..

Mes sukūrėme išsamų vadovą, kiek iš tikrųjų kainuoja „WordPress“ svetainės sukūrimas su instrukcijomis, kaip pradėti kurti biudžetą ir sutaupyti pinigų.

Tikimės, kad šis straipsnis atsakė į jūsų klausimus apie „WordPress“ licencijavimą, „WordPress“ svetainės eksploatavimo išlaidas ir „WordPress“ verslą. Taip pat galbūt norėsite pamatyti mūsų lengvai įgyvendinamų internetinių verslo idėjų, kurios iš tikrųjų uždirba pinigus, sąrašą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map