Kuo skiriasi domeno vardas ir žiniatinklio priegloba (paaiškinta)

Mūsų skaitytojai dažnai prašo paaiškinti, kuo skiriasi domeno vardas ir žiniatinklio priegloba? Daugelis pradedančiųjų nežino, kad tai du atskiri dalykai. Šiame pradedančiųjų vadove paaiškinsime skirtumą tarp domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos.


Skirtumas tarp domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos

Kas yra domeno vardas?

Domeno vardas yra jūsų svetainės adresas, kurį žmonės įveda į naršyklės URL juostą, kad apsilankytų jūsų svetainėje.

Kitaip tariant, jei jūsų svetainė buvo namas, tada jūsų domeno vardas bus jo adresas.

Dabar pateiksime išsamų paaiškinimą.

Internetas iš esmės yra milžiniškas kompiuterių tinklas, sujungtas vienas su kitu kabeliais. Norint lengvai juos identifikuoti, kiekvienam kompiuteriui priskiriama skaičių seka, vadinama IP adresu.

Šis IP adresas yra skaičių, atskirtų taškais, derinys. Paprastai IP adresai atrodo taip:

66.249.66.1

Kompiuteriams nėra problemų identifikuoti ir atsiminti šiuos skaičius. Tačiau žmonėms neįmanoma atsiminti ir naudoti šių numerių prisijungiant prie interneto svetainių.

Šiai problemai išspręsti buvo išrasti domenų pavadinimai.

Domeno pavadinime gali būti žodžių, kurie palengvina tinklalapių adresų įsimenimą.

Dabar, jei norėjote apsilankyti interneto svetainėje, jums nereikia įvesti skaičių eilutės. Vietoje to galite įvesti lengvai įsimenamą domeno vardą, pvz., Wpbeginner.com.

Norėdami sužinoti daugiau apie domenų pavadinimus, peržiūrėkite mūsų pradedančiųjų domenų vardų vadovus ir kaip jie veikia.

Kas yra interneto priegloba?

Kas yra interneto priegloba?

Žiniatinklio priegloba yra vieta, kur gyvena visi jūsų svetainės failai. Tai yra tarsi jūsų svetainės namai, kur ji iš tikrųjų gyvena.

Geras būdas galvoti apie tai, jei domeno vardas buvo jūsų namo adresas, tada žiniatinklio priegloba yra tikrasis namas, į kurį nurodoma. Visoms interneto svetainėms reikia prieglobos.

Kai kas nors įveda jūsų domeno vardą į naršyklę, domeno vardas išverčiamas į jūsų žiniatinklio prieglobos įmonės kompiuterio IP adresą. Šiame kompiuteryje yra jūsų svetainės failai ir jis siunčia juos atgal į vartotojų naršykles.

Žiniatinklio prieglobos įmonės specializuojasi svetainių saugojime ir aptarnavime. Jie siūlo įvairių tipų prieglobos planus savo klientams. Peržiūrėkite mūsų straipsnį apie „WordPress“ prieglobą ir sužinokite daugiau apie tai, kaip pasirinkti tinkamą svetainės prieglobą.

Kaip susiejami domenų vardai ir interneto priegloba?

Domenų vardai ir interneto priegloba yra dvi skirtingos paslaugos. Tačiau jie dirba kartu, kad sudarytų galimybes svetainėms.

Iš esmės domenų vardų sistema yra tarsi didžiulė adresų knyga, kuri yra nuolat atnaujinama. Už kiekvieno domeno vardo yra žiniatinklio prieglobos paslaugos adresas, kuriame saugomi svetainės failai.

Be domenų vardų žmonėms nebus įmanoma rasti jūsų svetainės, o be žiniatinklio prieglobos negalėsite sukurti interneto svetainės.

Ko reikia norint sukurti svetainę? Domeno vardas arba interneto priegloba?

Ko reikia norint sukurti svetainę?

Norėdami sukurti svetainę, jums reikės ir domeno vardo, ir žiniatinklio prieglobos paskyros.

Vien tik domeno vardo pirkimas suteikia teisę naudoti tą domeno vardą tam tikrą laikotarpį (paprastai 1 metus)..

Norėdami saugoti savo svetainės failus, jums reikia žiniatinklio prieglobos. Gavę prieglobą, turite atnaujinti savo domeno vardo parametrus ir nurodyti jį savo žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėjui.

Taip pat galite nusipirkti domeną ir prieglobą iš tos pačios įmonės. Paprastai domeno vardas kainuoja 14,99 USD per metus, o žiniatinklio priegloba paprastai kainuoja 7,99 USD / mėn.

Jei kuriate savo pirmąją svetainę, tai gali atrodyti labai daug.

Laimei, „Bluehost“, oficialus „WordPress“ rekomenduojamas prieglobos paslaugų teikėjas, sutiko pasiūlyti mūsų vartotojams nemokamą domeno vardą ir daugiau nei 60% nuolaidą žiniatinklio priegloboje.

Įsigiję prieglobą ir užregistravę savo domeno vardą, galite pradėti kurti savo svetainę. Išsamias nuoseklias instrukcijas rasite mūsų interneto svetainės kūrimo vadove.

Ar aš turiu juos pirkti kartu? Arba galiu juos nusipirkti atskirai?

Domenų vardus ir interneto prieglobą galite nusipirkti iš dviejų skirtingų kompanijų. Tačiau tokiu atveju turėsite nurodyti savo domeno vardą savo žiniatinklio prieglobos įmonei, redaguodami jos DNS parametrus.

Kita vertus, jei perkate savo domeno vardą ir žiniatinklio prieglobą iš tos pačios įmonės, jums nereikės keisti domeno vardo nustatymų.

Taip pat daug lengviau valdyti ir atnaujinti abi paslaugas tame pačiame prietaisų skydelyje.

Jei norite įsigyti domenų vardus atskirai, tai galite padaryti iš geriausių paslaugų teikėjų, tokių kaip: „Godaddy“ ir „NameCheap“.

Ar galiu perkelti savo domeno vardą į kitą įmonę?

Judantis domeno vardas

Taip tu gali. Paprastai registruodami domeno vardą, jūs turite teisę jį naudoti ir perkelti bet kur, kur norite.

Pvz., Tarkime, kad įsigijote savo domeno vardą iš „Godaddy“ ir prieglobą pirkote iš „Bluehost“. Dabar norite perkelti savo domeno vardą į „Bluehost“, kad jį būtų lengviau valdyti ir atnaujinti.

Tai galite lengvai padaryti. Abi bendrovės išsamiai aprašo instrukcijas, kurių galite laikytis norėdami perkelti savo domeno vardą.

Pastaba: rekomenduojame palaukti mažiausiai 45 dienas po registracijos ar atnaujinimo, kad pradėtumėte perkėlimą. Domenų vardus prižiūrinčiai tarptautinei organizacijai ICANN reikia vienerių metų atnaujinimo, kai tik pradedamas perkėlimas. Perkėlę savo domeno vardą prieš šį laikotarpį, galite prarasti tų metų atnaujinimo mokestį.

Ar galiu perkelti savo svetainę į kitą interneto prieglobos įmonę nekeisdamas domeno?

Taip, jūs taip pat galite tai padaryti. Jums priklauso domeno vardas ir galite pakeisti jo parametrus, kad jis būtų nukreiptas į bet kurią interneto prieglobos įmonę.

Pvz., Įsigijote savo domeno vardą ir prieglobą iš „Godaddy“, o dabar norite perkelti savo žiniatinklio prieglobą į „Bluehost“. Galite perkelti savo svetainę iš vieno pagrindinio kompiuterio į kitą tiesiog perkeldami failus ir duomenis. Po to turite redaguoti savo domeno vardo parametrus ir nurodyti juos savo naujajam interneto prieglobos paslaugų teikėjui.

Kitas pavyzdys – domeno vardą įsigijote iš „WordPress.com“ (žr. Mūsų vadovą apie skirtumą tarp „WordPress.com“ ir „WordPress.org“). Vėliau norėsite persikelti į savarankišką „WordPress.org“ svetainę.

Pirmiausia turėsite užsiregistruoti „WordPress“ prieglobos paskyroje. Po to galite perkelti savo svetainę iš WordPress.com į WordPress.org. Galiausiai jūs tiesiog redaguosite savo domeno vardo parametrus svetainėje WordPress.com ir nurodysite juos savo naujajam „WordPress“ prieglobos teikėjui.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums sužinoti skirtumą tarp domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos. Taip pat galbūt norėsite pamatyti mūsų populiarių svetainių kūrėjų palyginimą pradedantiesiems, turintiems privalumų ir trūkumų.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me