Pradedančiųjų vadovas „WordPress“ duomenų bazių valdymas naudojant „phpMyAdmin“

„WordPress“ parašyta naudojant PHP kaip savo scenarijų kalbą, o „MySQL“ – kaip duomenų bazės valdymo sistemą. Norint naudoti „WordPress“, jums tikrai nereikia mokytis nė vieno iš jų.


Vis dėlto labai paprastas šių dviejų supratimas gali padėti išspręsti problemas ir pagerinti supratimą apie „WordPress“ veikimą (užkulisiuose)..

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip „WordPress“ naudoja duomenų bazę, įskaitant įvestį apie numatytąsias „WordPress“ duomenų bazės lenteles.

Taip pat parodysime, kaip valdyti „WordPress“ duomenų bazę naudojant „phpMyAdmin“, kuri apims duomenų bazių atsarginių kopijų kūrimą, „WordPress“ duomenų bazės optimizavimą ir dar daugiau.

Kaip valdyti „WordPress“ duomenų bazę naudojant „phpMyAdmin“

Tai yra išsamus „WordPress“ duomenų bazės valdymo vadovas, todėl mes pridėjome, kad būtų lengviau naršyti:

  Kas yra duomenų bazė ir kaip ją naudoja „WordPress“?

  Duomenų bazė yra sistema, skirta organizuotam duomenų saugojimui ir gavimui. Duomenų bazė leidžia programinei įrangai valdyti duomenis programuojamu būdu.

  Pvz .: „WordPress“ naudoja PHP (programavimo kalbą) duomenims saugoti ir nuskaityti iš duomenų bazės.

  „WordPress“ duomenų bazėje saugomą informaciją sudaro žinutės, puslapiai, komentarai, kategorijos, žymos, pasirinktiniai laukai, vartotojai ir kiti „WordPress“ nustatymai. Mes išsamiau apie tai papasakosime vėliau, kai apimsime visas „WordPress“ duomenų bazės lenteles.

  Kai pirmą kartą įdiegiate „WordPress“, jis prašo nurodyti duomenų bazės pavadinimą, pagrindinį kompiuterį, vartotojo vardą ir slaptažodį. Ši informacija saugoma konfigūracijos faile, vadinamame wp-config.php.

  „WordPress“ duomenų bazės informacija

  Diegimo metu „WordPress“ naudoja jūsų pateiktą informaciją apie duomenų bazę, kad sukurtų lenteles ir išsaugotų numatytuosius diegimo duomenis tose lentelėse.

  Įdiegę „WordPress“ vykdo užklausas į šią duomenų bazę, kad dinamiškai sugeneruotų HTML puslapius jūsų svetainei ar tinklaraščiui.

  Būtent tai daro „WordPress“ ypač galingu, nes nereikia kurti naujo .html failo kiekvienam norimam sukurti puslapiui. „WordPress“ viską tvarko dinamiškai.

  Kur saugoma mano „WordPress“ duomenų bazė?

  „WordPress“ naudoja savo „MySQL“ kaip savo duomenų bazės valdymo sistemą, kuri yra programinė įranga, įdiegta jūsų „WordPress“ prieglobos serveryje. Tame pačiame serveryje taip pat saugoma jūsų „WordPress“ duomenų bazė.

  Tačiau ši vieta negalima pasiekti daugelyje bendro naudojimo hostingo aplinkų. Tačiau jei naudojate VPS prieglobos planą arba tam skirtą serverį, duomenų bazės nustatymui galite naudoti komandų eilutės įrankius.

  Dažniausiai jis yra nurodytu keliu:

  / var / lib / mysql / your_database_name

  Tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo prieglobos paslaugų teikėjo.

  Svarbu nepamiršti, kad jums tikrai nereikia prisijungti prie pačios duomenų bazės failo. Norėdami valdyti savo duomenų bazę, galite naudoti kitus įrankius, tokius kaip phpMyAdmin.

  Kas yra phpMyAdmin?

  „PhpMyAdmin“ yra internetinė programinė įranga, leidžianti valdyti „MySQL“ duomenų bazes naudojantis interneto naršykle. Tai siūlo lengvai naudojamą sąsają, leidžiančią paleisti MySQL komandas ir duomenų bazės operacijas.

  Taip pat galite naudoti norėdami naršyti ir redaguoti duomenų bazių lenteles, eilutes ir laukus. Tai taip pat leidžia importuoti, eksportuoti ar ištrinti visus duomenų bazės duomenis.

  Kaip pasiekti „PhpMyAdmin“?

  „PhpMyAdmin“ iš anksto įdiegta su visomis geriausiomis „WordPress“ prieglobos įmonėmis. Jį galite rasti savo prieglobos paskyros „cPanel“ prietaisų skydelio skiltyje „Duomenų bazės“. Žemiau pateiktas „Bluehost“ valdymo skydelio ekrano kopijos pavyzdys:

  „phpMyAdmin“ „cPanel“

  Priklausomai nuo prieglobos teikėjo, „cPanel“ sąsaja gali atrodyti kitaip nei aukščiau pateikta ekrano kopija. Jūs vis tiek galėtumėte rasti „phpMyAdmin“ piktogramą duomenų bazių skiltyje.

  Spustelėjus ją, atsidarys „phpMyAdmin“ sąsaja, kurioje iš kairiojo stulpelio galėsite pasirinkti „WordPress“ duomenų bazę. Po to „phpMyAdmin“ parodys visas lenteles jūsų „WordPress“ duomenų bazėje.

  „PhpMyAdmin“ prietaisų skydelis

  Pažvelkime į „WordPress“ duomenų bazės lenteles.

  „WordPress“ duomenų bazės lentelių supratimas

  Kiekvienoje „WordPress“ diegimo bazėje yra 12 numatytųjų lentelių. Kiekvienoje duomenų bazės lentelėje yra įvairių WordPress skyrių, funkcijų ir funkcionalumo duomenys.

  Pažvelgę ​​į šių lentelių struktūrą, galite lengvai suprasti, kur saugomos skirtingos jūsų svetainės dalys. Šiuo metu numatytasis „WordPress“ diegimas sukuria šias lenteles:

  Pastaba: wp_ prieš kiekvieną lentelės pavadinimą yra duomenų bazės priešdėlis, kurį pasirinkote diegdami. Gali būti kitaip, jei ją pakeitėte diegdami.

  wp_commentmeta: Šioje lentelėje yra meta informacija apie komentarus, paskelbtus „WordPress“ svetainėje. Lentelę sudaro keturi meta_id, comment_id, meta_key ir meta_value laukai. Kiekviena meta_id yra susijusi su comment_id. Vienas iš išsaugotos komentarų meta informacijos pavyzdžių yra komentaro būsena (patvirtinta, laukiama, šiukšliadėžė ir pan.).

  wp_comments: Kaip rodo pavadinimas, šioje lentelėje yra jūsų „WordPress“ komentarai. Jame yra komentaro autoriaus vardas, URL, el. Paštas, komentaras ir kt.

  wp_links: Norėdami tvarkyti tinklaraščių sąrašus, sukurkite ankstesnėmis „WordPress“ versijomis arba „Link Manager“ papildiniu.

  wp_options: Šioje lentelėje yra dauguma jūsų „WordPress“ visos svetainės nustatymų, tokių kaip: svetainės URL, administratoriaus el. Paštas, numatytoji kategorija, įrašai puslapyje, laiko formatas ir daug daugiau. Parinkčių lentelę taip pat naudoja daugybė „WordPress“ papildinių, kad saugotų papildinių nustatymus.

  wp_postmeta: Šioje lentelėje yra meta informacija apie jūsų „WordPress“ įrašus, puslapius ir pasirinktinius įrašų tipus. Post meta informacijos pavyzdys galėtų būti tas, kokį šabloną naudoti norint rodyti puslapį, pasirinktinius laukus ir tt. Kai kurie papildiniai taip pat naudotų šią lentelę papildinių duomenims, tokiems kaip „WordPress SEO“, saugoti..

  wp_posts: Pavadinimas skelbia žinutes, bet iš tikrųjų šioje lentelėje yra visi įrašų tipai arba turėtume pasakyti turinio tipus. Šioje lentelėje yra visi jūsų įrašai, puslapiai, pataisymai ir tinkinti įrašų tipai.

  wp_termmeta: Ši lentelė leidžia kūrėjams saugoti tinkintus terminų metaduomenis pagal jų pasirinktines taksonomijas. Pvz., „WooCommerce“ ją naudoja produktų atributų ir kategorijų metaduomenims saugoti.

  wp_terms: „WordPress“ turi galingą taksonomijos sistemą, leidžiančią organizuoti savo turinį. Atskiri taksonomijos elementai yra vadinami terminais, ir jie yra saugomi šioje lentelėje. Pvz., Jūsų „WordPress“ kategorijos ir žymos yra taksonomijos, o kiekviena jų kategorija / žyma yra terminas.

  wp_term_relationships: Ši lentelė valdo „WordPress“ įrašų tipų ryšį su wp_terms lentelės terminais. Pavyzdžiui, ši lentelė padeda „WordPress“ nustatyti, ar X pranešimas yra Y kategorijoje.

  wp_term_taxonomy: Ši lentelė apibūdina terminų, apibrėžtų wp_terms lentelėje, taksonomijas. Pvz., Jei turite terminą „WordPress vadovėliai“, šioje lentelėje yra duomenų, kurie sako, kad ji yra susieta su taksonomija, vadinama kategorija. Trumpai tariant, šioje lentelėje yra duomenų, padedančių „WordPress“ atskirti, kuris terminas yra kategorija, kuri yra žyma ir kt.

  wp_usermeta: Pateikiama meta informacija apie registruotus jūsų svetainės vartotojus.

  wp_users: Yra vartotojo informacija, pvz., Vartotojo vardas, slaptažodis, vartotojo el. Paštas ir kt.

  „WordPress“ duomenų bazės tvarkymas naudojant „phpMyAdmin“

  Jūsų „WordPress“ duomenų bazėje yra svarbūs „WordPress“ nustatymai, visi jūsų tinklaraščio įrašai, puslapiai, komentarai ir dar daugiau. Naudodamiesi „phpMyAdmin“ turite būti ypač atsargūs, nes galite netyčia ištrinti svarbius duomenis.

  Atsargumo dėlei visada turėtumėte sukurti visą duomenų bazės atsarginę kopiją. Tai leistų atkurti duomenų bazę tokią, kokia ji buvo anksčiau.

  Pažvelkime į tai, kaip lengvai sukurti „WordPress“ duomenų bazės atsarginę kopiją.

  „WordPress“ duomenų bazės atsarginės kopijos kūrimas naudojant „phpMyAdmin“

  Norėdami sukurti „WordPress“ duomenų bazės atsarginę kopiją iš „phpMyAdmin“, spustelėkite savo „WordPress“ duomenų bazę. Viršutiniame meniu spustelėkite Eksportuoti skirtukas.

  Eksportuoti „WordPress“ duomenų bazę

  Naujesnėse „phpMyAdmin“ versijose jis paprašys jūsų eksportuoti. Greitasis metodas eksportuos jūsų duomenų bazę į .sql failą. Naudodamas pasirinktinį metodą, jis suteiks daugiau galimybių ir galimybę atsisiųsti atsargines kopijas suspaustame ZIP ar „gzip“ archyve.

  Mes rekomenduojame naudoti pasirinktinį metodą ir pasirinkti glaudinimo metodą kaip ZIP. Pasirinktinis metodas taip pat leidžia neįtraukti lentelių iš duomenų bazės.

  Tarkime, jei naudojote papildinį, kuris sukūrė duomenų bazės lentelę, ir nebenaudojate to papildinio, tada galite pasirinkti pašalinti šią lentelę iš atsarginės kopijos, jei norite.

  Suspaudimo metodas

  Eksportuotą duomenų bazės failą galima importuoti atgal į kitą arba tą pačią duomenų bazę naudojant „phpMyAdmin“ skirtuką „Importuoti“.

  „WordPress“ atsarginės kopijos kūrimas naudojant papildinį

  Reguliarus „WordPress“ svetainės atsarginių kopijų darymas yra geriausias dalykas, kurį galite padaryti savo „WordPress“ saugumui užtikrinti. Nors „WordPress“ duomenų bazėje yra didžioji jūsų svetainės informacijos dalis, joje vis dar trūksta keleto gana svarbių elementų, tokių kaip šabloniniai failai, vaizdai, įkėlimai ir kt..

  Visi jūsų vaizdai saugomi įkėlimų aplanke, esančiame jūsų / wp-content / kataloge. Nors duomenų bazėje yra informacijos, kuri nuotrauka pridedama prie įrašo, ji nenaudinga, jei vaizdų aplanke nėra tų failų.

  Dažnai pradedantieji mano, kad duomenų bazės atsarginė kopija yra viskas, ko jiems reikia. Tai netiesa. Turite turėti visą svetainės atsarginę kopiją, kurioje būtų jūsų temos, papildiniai ir vaizdai.

  Nors dauguma hostingo kompanijų tvirtina, kad jos kasdien turi atsargines kopijas, rekomenduojame atsargiai kurti atsargines kopijas.

  Pastaba: jei naudojate valdomą „WordPress“ prieglobos sprendimą, pvz., „WPEngine“, tada jie sukuria kasdienines atsargines kopijas.

  Daugeliui iš mūsų, kurie nesinaudoja „WPEngine“, turėtumėte naudoti „WordPress“ atsarginį papildinį, kad nustatytumėte automatines „WordPress“ atsargines kopijas savo svetainėje.

  „WordPress“ duomenų bazės atsarginės kopijos importavimas per „phpMyAdmin“

  „PhpMyAdmin“ taip pat leidžia lengvai importuoti „WordPress“ duomenų bazę. Tiesiog paleiskite „phpMyAdmin“ ir pasirinkite „WordPress“ duomenų bazę.

  Tada turite spustelėti „Import“ saitą iš viršutinio meniu.

  Importuokite duomenų bazę per „phpMyAdmin“

  Kitame ekrane spustelėkite mygtuką Pasirinkti failą ir tada pasirinkite anksčiau atsiųstą duomenų bazės atsarginį failą.

  „PhpMyAdmin“ dabar apdoros jūsų atsarginio failo įkėlimą ir importuos jį į „WordPress“ duomenų bazę. Baigę pamatysite sėkmės pranešimą.

  Duomenų bazė sėkmingai importuota

  „WordPress“ duomenų bazės optimizavimas „phpMyAdmin“

  Tam tikrą laiką naudojant „WordPress“, jūsų duomenų bazė suskaidoma. Yra atminties pridėtinių išlaidų, kurios padidina bendrą duomenų bazės dydį ir užklausų vykdymo laiką.

  „MySQL“ pateikiama su paprasta komanda, leidžiančia optimizuoti duomenų bazę. Tiesiog eikite į phpMyAdmin ir spustelėkite savo „WordPress“ duomenų bazę. Tai parodys jūsų „WordPress“ lentelių sąrašą.

  Spustelėkite nuorodą Visi pažymėti po lentelėmis. Šalia jo yra išskleidžiamasis meniu „With Selected“, turite spustelėti jį ir pasirinkti Optimizuoti lentelę.

  Optimizuokite „WordPress“ duomenų bazės lenteles

  Tai optimizuos jūsų „WordPress“ duomenų bazę, defragmentuojant pasirinktas lenteles. Tai leis jūsų „WordPress“ užklausas paleisti šiek tiek greičiau ir šiek tiek sumažins jūsų duomenų bazės dydį.

  „WordPress“ problemų taisymas naudojant „PhpMyAdmin“

  Kaip jau minėjome anksčiau, „phpMyAdmin“ yra patogus įrankis šalinti ir taisyti kai kurias įprastas „WordPress“ klaidas ir problemas.

  Peržiūrėkime keletą bendrų „WordPress“ problemų, kurias galima lengvai išspręsti naudojant „phpMyAdmin“.

  Iš naujo nustatykite „WordPress“ slaptažodį naudodami „PhpMyAdmin“

  Jei pamiršote „WordPress“ administratoriaus slaptažodį ir negalite jo atkurti per prarastą slaptažodžio el. Pašto adresą, šis metodas leidžia greitai atkurti „WordPress“ slaptažodį.

  Pirmiausia paleiskite „phpMyAdmin“ ir pasirinkite savo „WordPress“ duomenų bazę. Čia bus rodomos jūsų „WordPress“ duomenų bazės lentelės, kuriose turite naršyti šalia wp_naudotojai stalas.

  Naršykite vartotojų lentelę

  Pastaba: lentelių pavadinimai jūsų „WordPress“ duomenų bazėje gali turėti kitokį lentelės priešdėlį nei tas, kurį rodome ekrano kopijoje.

  Dabar pamatysite eilutes „WordPress“ vartotojų lentelėje. Eikite į priekį ir spustelėkite taisymo mygtuką šalia vartotojo vardo, kuriame norite pakeisti slaptažodį.

  Redaguoti vartotoją

  „PhpMyAdmin“ parodys formą su visais vartotojo informacijos laukais.

  Turėsite ištrinti reikšmę vartotojo_pasas lauką ir pakeiskite jį nauju slaptažodžiu. Funkcijų stulpelyje išskleidžiamajame meniu pasirinkite MD5 ir spustelėkite Eik mygtuką.

  Pakeiskite vartotojo slaptažodį

  Jūsų slaptažodis bus užšifruotas naudojant MD5 maišos funkciją, tada jis bus saugomas duomenų bazėje.

  Sveikiname! Jūs sėkmingai pakeitėte „WordPress“ slaptažodį naudodami „phpMyAdmin“.

  Dabar kai kuriems iš jūsų gali kilti klausimas, kodėl mes pasirinkome MD5 maišos kodą šifruoti.

  Senesnėje versijoje „WordPress“ slaptažodžiams šifruoti naudojo MD5 maišos funkciją. Nuo „WordPress 2.5“ ji pradėjo naudoti stipresnes šifravimo technologijas. Tačiau „WordPress“ vis dar atpažįsta MD5, kad užtikrintų atgalinį suderinamumą.

  Kai tik prisijungiate naudodami slaptažodžio eilutę, saugomą kaip MD5 maišos formą, „WordPress“ ją atpažįsta ir keičia naudodama naujesnius šifravimo algoritmus..

  Naujo „Admin“ vartotojo įtraukimas į „WordPress“ naudojant „PhpMyAdmin“

  Tarkime, kad turite prieigą prie „WordPress“ duomenų bazės, bet ne „WordPress“ administratoriaus sritį. Nors galite pakeisti administratoriaus vartotojo slaptažodį, jis neleis kitam administratoriaus vartotojui naudotis savo paskyra.

  Paprastesnis sprendimas būtų pridėti naują administratoriaus vartotoją per phpMyAdmin.

  Pirmiausia turite paleisti phpMyAdmin ir tada pasirinkti savo „WordPress“ duomenų bazę. Tai parodys jūsų „WordPress“ duomenų bazės lenteles, kuriose turite spustelėti saitą „Naršyti“ šalia lentelės „wp_users“.

  Naršykite vartotojų lentelę

  „phpMyAdmin“ dabar parodys eilutes, esančias wp_users lentelės viduje. Eikite į priekį ir spustelėkite viršuje esančią meniu nuorodą „Įterpti“.

  Įterpkite naują eilutę į „WordPress“ vartotojų lentelę

  Tai atvers formą, kurią turite užpildyti, jei norite pridėti naują vartotoją į savo „WordPress“ svetainę.

  Užpildykite vartotojo formą

  Štai kaip reikia užpildyti kiekvieną šios formos lauką.

  • ID – Galite nepaisyti šio, nes tai automatiškai sukuriama.
  • vartotojo prisijungimas – Tai bus jūsų „WordPress“ vartotojo vardas, kurį naudosite prisijungdami.
  • vartotojo_pasas – Tai yra jūsų „WordPress“ slaptažodis, kurį turite įvesti ir funkcijų stulpelyje pasirinkti MD5.
  • vartotojo vardas – Tai yra tinkamas URL naudotojo vardas, kurį galite naudoti kaip savo prisijungimo vardą.
  • vartotojo_paštas – Įveskite teisingą el. Pašto adresą, nes jo gali prireikti norint iš naujo nustatyti slaptažodį ir „WordPress“ pranešimų el. Laiškus.
  • vartotojo_urlas – Pridėkite savo svetainės URL arba galite palikti jį tuščią.
  • vartotojo registracija – Jei norite automatiškai įterpti dabartinį laiką, funkcijų stulpelyje turite pasirinkti CURRENT_TIME.
  • vartotojo_aktyvinimo klavišas – Galite palikti šį lauką tuščią, nes jis naudojamas patvirtinti vartotojo registraciją.
  • vartotojo_statas – Šį lauką taip pat galite palikti tuščią.
  • rodomas pavadinimas – Galite įvesti vartotojo vardą ir pavardę, kaip norite, kad jis būtų rodomas straipsniuose. Taip pat galite palikti tuščią.

  Užpildę formą, spustelėkite mygtuką Pradėti, kad įterptumėte ją į savo „WordPress“ duomenų bazę. „PhpMyAdmin“ dabar paleis „MySQL“ užklausą duomenims įterpti.

  Mes pridėjome vartotoją, tačiau jis neturi administratoriaus vartotojo vaidmens jūsų „WordPress“ svetainėje. Ši vertė išsaugoma kitoje lentelėje, vadinamoje wp_usermeta.

  Kad galėtume šį vartotoją padaryti administratoriumi, turėsime surasti vartotojo ID. Tiesiog spustelėkite šalia esančią nuorodą „Naršyti“ wp_naudotojai lentelę ir pamatysite eilutę, kurioje yra jūsų naujai pridėtas vartotojas su jo vartotojo ID.

  Raskite vartotojo ID

  Užsirašykite vartotojo ID, nes jums jo reikės atliekant kitą veiksmą.

  Dabar atidarysime lentelę „wp_usermeta“ spustelėdami šalia jos esančią nuorodą Naršyti.

  Naršoma wp_usermeta lentelėje

  Toliau turite spustelėti viršuje esančią nuorodą Įterpti, kad prie lentelės pridėtumėte naują eilutę.

  Įterpkite naują eilutę į „usermeta“ lentelę

  Dabar pamatysite formą, skirtą įvesti naują eilutę. Čia jūs pasakysite „WordPress“, kad anksčiau jūsų sukurtas vartotojas turi administratoriaus vartotojo vaidmenį.

  Administratoriaus vartotojo vaidmens pridėjimas per „usermeta“

  Štai kaip užpildysite šią formą.

  • umeta_id – Turite palikti tuščią, nes jis automatiškai užpildomas.
  • Vartotojo ID – Įveskite vartotojo vardą, kurį nukopijavote anksčiau.
  • meta_key – Reikia įeiti wp_pajėgumai šioje srityje. Tačiau gali tekti pakeisti WP_ jei jūsų „WordPress“ lentelių pavadinimuose naudojamas kitoks priešdėlis.
  • meta_value – Turite įvesti šią nuosekliąją reikšmę:
   a: 1: {s: 13:"administratorius"; s: 1:"1";}

  Galiausiai spustelėkite mygtuką Pradėti, kad išsaugotumėte pakeitimus.

  Toliau turime pridėti dar vieną eilutę, kad apibrėžtume vartotojo lygį. Spustelėkite viršutiniame meniu esančią nuorodą Įterpti, kad pridėtumėte kitą eilutę prie „usermeta“ lentelės.

  Pridedamas vartotojo lygio meta laukas

  Štai kaip užpildysite šią formą.

  • umeta_id – Turite palikti tuščią, nes jis automatiškai užpildomas.
  • Vartotojo ID – Įveskite naujai pridėto vartotojo ID.
  • meta_key – Reikia įeiti wp_user_level šioje srityje. Tačiau gali tekti pakeisti WP_ jei jūsų „WordPress“ lentelių pavadinimuose naudojamas kitoks priešdėlis.
  • meta_value – Čia reikia įeiti 10 kaip vartotojo lygio reikšmė.

  Nepamirškite paspausti Eik mygtuką įterpti duomenis.

  Tai viskas, dabar galite apsilankyti „WordPress“ administratoriaus srityje ir prisijungti su savo naujai pridėtu administratoriaus vartotoju.

  Pakeiskite „WordPress“ vartotojo vardą per „PhpMyAdmin“

  Galbūt pastebėjote, kad nors „WordPress“ leidžia pakeisti vartotojo vardą ir slapyvardį, jis neleidžia pakeisti vartotojo vardo.

  Dabar daugelis vartotojų diegimo metu pasirenka vartotojo vardus, kuriuos vėliau gali norėti pakeisti. Štai kaip tai galite padaryti naudodamiesi phpMyAdmin.

  Pastaba: yra lengvesnis būdas pakeisti „WordPress“ vartotojo vardą naudojant papildinį.

  Pirmiausia turite paleisti „phpMyAdmin“ iš savo prieglobos paskyros „cPanel“ prietaisų skydelio. Po to turite pasirinkti savo „WordPress“ duomenų bazę.

  „PhpMyAdmin“ parodys jūsų „WordPress“ duomenų bazės lenteles. Turite spustelėti šalia esančią nuorodą „Naršyti“ wp_naudotojai stalas.

  Naršykite vartotojų lentelę

  Šioje lentelėje dabar bus išvardyti visi jūsų svetainėje registruoti vartotojai. Spustelėkite redagavimo saitą šalia vartotojo vardo, kurį norite pakeisti.

  Redaguoti vartotojo duomenis naudodami „phpMyadmin“

  „PhpMyAdmin“ dabar parodys jums vartotojo duomenis. Turite rasti „user_login“ lauką ir pakeisti reikšmę į vartotojo vardą, kurį norite naudoti.

  Pakeiskite „WordPress“ vartotojo vardą „phpMyAdmin“

  Nepamirškite paspausti mygtuką Pradėti, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dabar galite apsilankyti savo svetainėje ir prisijungti naudodami naują vartotojo vardą.

  Kiti naudingi „PhpMyAdmin“ triukai

  Jūsų „WordPress“ duomenų bazė yra jūsų svetainės variklis. Naudodami „phpMyAdmin“ galite pakoreguoti nustatymus, kad pagerintumėte našumą, ištaisytumėte problemas ar tiesiog pakeistumėte dalykus, kurių negalima pakeisti iš „WordPress“ administratoriaus srities.

  Toliau pateikiami tik keli patarimai, kuriuos galite naudoti su phpMyAdmin.

  • Išaktyvinkite visus „WordPress“ papildinius
  • Pakeiskite „WordPress“ temą per „phpMyAdmin“
  • Kopijuokite „WordPress“ duomenų bazę per „phpMyAdmin“
  • Raskite ir pakeiskite tekstą „WordPress“ duomenų bazėje

  „WordPress“ duomenų bazės apsauga

  Prieš įsigilindami į tai, norime pabrėžti, kad į bet kurią svetainę galima įsilaužti. Tačiau yra tam tikrų priemonių, kurių galite imtis, kad ją šiek tiek apsunkintumėte.

  Pirmas dalykas, kurį galite padaryti, yra pakeisti „WordPress“ duomenų bazės priešdėlį. Tai gali žymiai sumažinti SQL injekcijų atakų tikimybę jūsų „WordPress“ duomenų bazėje, nes dažnai įsilaužėliai taiko masinių svetainių vietas, kuriose jie nukreipia į numatytąjį „wp_“ lentelės priešdėlį..

  Visada turėtumėte pasirinkti tvirtą „MySQL“ vartotojo vardą ir slaptažodį. Dėl to kam nors bus sunku pasiekti jūsų „WordPress“ duomenų bazę.

  „WordPress“ saugumui primygtinai rekomenduojame naudoti „Sucuri“. Tai yra geriausias „WordPress“ saugos papildinys, kuris sugautų bet kokius bandymus atlikti „MySQL“ injekciją dar prieš pasiekiant jūsų svetainę.

  Tikimės, kad šis vadovas padėjo jums išmokti „WordPress“ duomenų bazių valdymą ir kaip naudotis phpMyAdmin.

  Jei esate tas žmogus, kuris mėgsta sužinoti, kaip viskas veikia užkulisiuose, tada jums patiks mūsų vadovai, kaip „WordPress“ iš tikrųjų veikia ir kaip veikia „WordPress“ papildiniai..

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map