Vadovas pradedančiajam: kas yra domeno vardas ir kaip veikia domenai?

Pradedantieji dažnai klausia: kas yra domeno vardas ir kaip domenai veikia? Jei esate pradedantysis, tada galbūt girdėjote, kad norint sukurti svetainę, jums reikia domeno.


Tačiau daugelis pradedančiųjų supainioja domeno vardą su svetaine ar svetainės prieglobos paslauga. Jei tik pradedate, tada visi šie skirtingi terminai gali atrodyti pernelyg techniški.

Šiame pradedančiųjų vadove mes atsakysime, kas yra domeno vardas ir kaip domenai veikia. Tikslas yra padėti jums suprasti ir pasirinkti tinkamą jūsų svetainės domeno vardą.

Domenų vardai ir kaip jie veikia?

Čia yra trumpa temų, kurias apimsime šiame vadove, apžvalga.

  Kas yra domeno vardas?

  Domeno vardas yra jūsų svetainės adresas, kurį žmonės įveda į naršyklės URL juostą norėdami aplankyti jūsų svetainę.

  Paprastai tariant, jei jūsų svetainė buvo namas, tada jūsų domeno vardas bus jo adresas.

  Detalesnis paaiškinimas:

  Internetas yra milžiniškas kompiuterių tinklas, sujungtas vienas su kitu per pasaulinį laidų tinklą. Kiekvienas šio tinklo kompiuteris gali susisiekti su kitais kompiuteriais.

  Norint juos identifikuoti, kiekvienam kompiuteriui priskiriamas IP adresas. Tai skaičių serija, nurodanti tam tikrą kompiuterį internete. Tipiškas IP adresas atrodo taip:

  66.249.66.1

  Dabar tokį IP adresą gana sunku atsiminti. Įsivaizduokite, jei turėtumėte naudoti tokius skaičius norėdami aplankyti savo mėgstamas svetaines.

  Šiai problemai išspręsti buvo sugalvoti domenų vardai.

  Dabar, jei norite apsilankyti svetainėje, jums nereikia įvesti ilgos skaičių eilutės. Vietoje to galite apsilankyti naršyklės adreso juostoje įvesdami lengvai įsimenamą domeno vardą. Pavyzdžiui, wpbeginner.com.

  Kaip domenų vardai iš tikrųjų veikia?

  Norėdami suprasti, kaip domenų vardai iš tikrųjų veikia, apžvelgsime, kas nutinka, kai įvedate juos savo naršyklėje.

  Kaip domenai veikia

  Kai įvedate domeno vardą į savo interneto naršyklę, jis pirmiausia išsiunčia užklausą pasauliniam serverių, kurie sudaro domenų vardų sistemą (DNS), tinklui..

  Tuomet šie serveriai ieško vardų serverių, susijusių su domenu, ir persiunčia užklausą tiems vardų serveriams.

  Pvz., Jei jūsų svetainė yra priglobta „Bluehost“, tada jos vardų serverio informacija bus tokia:

  ns1.bluehost.com
  ns2.bluehost.com

  Šie vardų serveriai yra kompiuteriai, kuriuos valdo jūsų prieglobos įmonė. Jūsų prieglobos įmonė persiųs jūsų prašymą kompiuteriui, kuriame saugoma jūsų svetainė.

  Šis kompiuteris vadinamas interneto serveriu. Jame įdiegta speciali programinė įranga („Apache“, „Nginx“ yra dvi populiarios interneto serverio programinės įrangos). Dabar žiniatinklio serveris nuskaito tinklalapį ir su juo susijusią informaciją.

  Galiausiai ji siunčia šiuos duomenis atgal į naršyklę.

  Kuo domeno vardas skiriasi nuo svetainės ir žiniatinklio prieglobos?

  interneto priegloba

  Svetainę sudaro failai, tokie kaip HTML puslapiai, svetainių kūrimo programinė įranga, vaizdai ir dar daugiau.

  Jei domeno vardas yra jūsų svetainės žiniatinklio adresas, tada žiniatinklio priegloba yra namai, kuriuose gyvena jūsų svetainė.

  Tai yra tikrasis kompiuteris, kuriame saugomi jūsų svetainės failai. Tokie kompiuteriai vadinami serveriais ir juos kaip hostingo paslaugas siūlo įmonės.

  Norėdami sukurti savo svetainę, jums reikia ir domeno vardo, ir žiniatinklio prieglobos.

  Tačiau svarbu atsiminti, kad tai yra dvi atskiros paslaugos ir jas galite nusipirkti iš dviejų skirtingų kompanijų.

  Dabar jums gali kilti klausimas, kaip tai veiktų, jei pirkote juos iš dviejų atskirų kompanijų?

  Jums tereikia redaguoti domeno vardo parametrus ir įvesti vardų serverio informaciją, kurią pateikė jūsų prieglobos įmonė. Vardų serverio informacija nusako, kur siųsti vartotojo užklausas dėl jūsų domeno vardo.

  Mes rekomenduojame gauti savo domeno vardą ir prieglobą iš tos pačios įmonės. Tai leidžia jums lengvai juos valdyti toje pačioje paskyroje.

  Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite mūsų vadovą apie skirtumą tarp domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos.

  Skirtingi domenų vardų tipai

  Domenų vardai galimi įvairiais plėtiniais. Pats populiariausias yra .com. Yra daugybė kitų variantų, tokių kaip .org, .net, .tv, .info, .io ir dar daugiau. Tačiau visada rekomenduojame naudoti .com domeno plėtinį.

  Pažvelkime išsamiau į įvairius galimus domenų vardų tipus.

  Aukščiausio lygio domenas (TLD)

  Aukščiausio lygio domenas arba TLD yra bendrieji domeno plėtiniai, išvardyti aukščiausiu domenų vardų sistemos lygiu.

  Yra šimtai ALD, tačiau patys populiariausi yra .com, .org ir .net. Kiti ALD yra mažiau žinomi ir mes nerekomenduojame jų naudoti. Pvz., .Biz, .club, .info, .agency ir daugelis kitų.

  Šalies kodas Aukščiausio lygio domenas – ccTLD

  Šalies kodo aukščiausio lygio domenas arba ccTLD yra konkrečioms šalims skirti domenų vardai, kurie baigiasi šalies kodo plėtiniu, pvz., Jungtinė Karalystė .uk, .de Vokietija, .in Indija.

  Juos naudoja svetainės, norinčios nukreipti auditoriją į konkrečią šalį.

  Remiamas aukščiausio lygio domenas – sTLD

  Remiamas aukščiausio lygio domenas arba sTLD yra TLD kategorija, kuriai priklauso rėmėjas, atstovaujantis konkrečiai bendruomenei, kuriai tarnauja domeno plėtinys.

  Pavyzdžiui, .edu skirtas su švietimu susijusioms organizacijoms, .gov JAV vyriausybei, .mil JAV kariuomenei ir dar daugiau.

  Kas atsakingas už domenų vardų sistemą?

  Paskirtų vardų ir skaičių interneto korporacija (ICANN) tvarko domenų vardų sistemą. Tai ne pelno organizacija, kurianti ir įgyvendinanti domenų vardų politiką.

  ICANN suteikia leidimą įmonėms, vadinamoms domenų vardų registratoriais, parduoti domenų vardus. Šiems domenų registratoriams leidžiama pakeisti jūsų vardu domenų vardų registrą.

  Domenų vardų registratoriai gali parduoti domenų vardus, tvarkyti jų įrašus, atnaujinimus ir perkėlimus kitiems registratoriams.

  Jūs, kaip domeno vardo savininkas, esate atsakingi už tai, kad nurodytumėte registratoriui, kur siųsti užklausas. Jūs taip pat esate atsakingas už domeno registracijos atnaujinimą.

  Kaip pasirinkti savo svetainės domeno vardą?

  Domeno vardo pasirinkimas

  Šiuo metu yra daugiau nei 350 milijonų registruotų domenų vardų ir tūkstančiai daugiau registruojasi kiekvieną dieną.

  Tai reiškia, kad visi geri dalykai jau yra registruoti arba netrukus bus įregistruoti. Tai daro didelį spaudimą naujiems vartotojams, kad jie sugalvotų savo svetainės domeno idėją.

  Čia yra keletas trumpų patarimų, kurie padės jums pasirinkti domeno pavadinimą kitai svetainei.

  • Laikykitės .com domeno vardo, nes jis yra populiariausias, lengvai įsimenamas ir lengvai reklamuojamas.
  • Įsitikinkite, kad jis yra trumpesnis ir lengvai įsimenamas
  • Palengvinkite tarimą ir rašymą
  • Nenaudokite skaičių ar brūkšnelių
  • Norėdami sugalvoti sumanias domenų vardų idėjas, naudokite domenų vardų generatorius

  Norėdami gauti daugiau patarimų ir praktinių patarimų, skaitykite mūsų vadovą, kaip išsirinkti geriausią savo domeno vardą.

  Kaip nusipirkti domeno vardą?

  Domenų vardus galite nusipirkti iš vieno iš daugelio domenų vardų registratorių. Paprastai domeno vardas per metus kainuoja 14,99. Kai kurios populiarios domenų vardus gaminančios įmonės yra:

  • Domain.com (naudokite šį Domain.com kuponą norėdami gauti nuolaidą)
  • Varyk Tėti

  Tačiau perkant domeną automatiškai nesuteikiama prieglobos paslaugų. Tam jums taip pat reikės internetinės svetainės talpinimo sąskaitos.

  Daugelis „WordPress“ prieglobos įmonių taip pat siūlo domenų registravimo paslaugas. Tai leidžia valdyti abi paslaugas vienoje paskyroje ir jums taip pat nereikia jaudintis dėl domeno vardų serverio nustatymų pakeitimo.

  Mes rekomenduojame naudoti „Bluehost“. Jie siūlo „WPBeginner“ vartotojams: a nemokamas domeno vardas ir 60% nuolaida prieglobai. Iš esmės galite pradėti mokėti už 2,75 USD / mėn.

  Dažnai užduodami klausimai apie domenų vardus

  Bėgant metams mes padėjome tūkstančiams pradedančiųjų įkurti savo pirmąsias svetaines. Girdėjome beveik visus galimus klausimus apie domenų vardus, kuriuos galite pagalvoti.

  Toliau pateikiami atsakymai į kai kuriuos dažniausiai užduodamus klausimus apie domenų pavadinimus.

  1. Kas yra padomenis?

  Padomenis iš esmės yra vaikų domenas, kurio pagrindinis domenas yra. Pvz., Videos.wpbeginner.com yra wpbeginner.com padomenis.

  Kai užregistruosite domeną, turėsite leidimą patys sukurti jam padomenius.

  Padomeniai dažniausiai naudojami svetainėse, kuriant vaikų svetaines tuo pačiu domeno vardu. Pvz., Verslo svetainė gali sukurti savo tinklaraščio ar internetinės parduotuvės padomenį kaip store.example.com arba blog.example.com

  2. Ar galiu atšaukti domeno vardo registraciją?

  Kai kurie domenų registratoriai leidžia bet kada atšaukti domeno registraciją. Jei atšauksite savo registraciją, ją galės registruoti kiti.

  Kiti domenų vardų registratoriai leidžia jums tiesiog leisti pasibaigti domeno registracijos galiojimui.

  Daugeliu atvejų už domeno registraciją jūs nieko negrąžinsite. Tačiau kai kurie domenų registratoriai turi grąžinimo politiką, kurią galbūt norėsite aptarti su jais prieš atšaukdami registraciją.

  Jei neįjungėte automatinio atnaujinimo funkcijos, jūsų domeno vardas paprasčiausiai baigs galioti pasibaigus registracijos laikotarpiui, už kurį sumokėjote.

  3. Ar galiu perkelti savo svetainę į kitą domeno vardą?

  Taip tu gali. Galite nurodyti savo domeno vardą į savo prieglobos serverį. Taip pat galite laikyti abu domenų vardus nukreipiančius į tą pačią svetainę.

  Tačiau paieškos sistemos mano, kad tai dubliuoja turinį, ir tai turės įtakos jūsų paieškos reitingui.

  Mes turime nuoseklų vadovą, kaip tinkamai perkelti svetainę į naują domeno vardą ir sąrankos peradresavimus, kad nepakenktumėte savo SEO.

  4. Ar galiu parduoti domeno vardą??

  Taip, jūs galite parduoti savo domeno vardą. Domenų vardai yra tarsi nekilnojamasis turtas žiniatinkliui. Labai reikia gerų firminių tinkintų domenų vardų.

  Prekyba domenų vardais yra kelių milijonų dolerių pramonė. Kadangi domenų vardai yra tokie pigūs, protingi verslininkai visada ieško puikių domenų vardų idėjų, kad galėtų susikurti savo rankas.

  Jei norite parduoti savo domeno vardą, tada yra daugybė prekyviečių svetainių, tokių kaip „Sedo“, „GoDaddy“ ir kitos, kuriose galite išvardyti parduodamą domeną.

  Tokie populiarūs registratoriai kaip Domain.com taip pat leidžia nusipirkti aukščiausios kokybės domenus tiesiai iš jų domenų paieškos funkcijos.

  Susiję: Peržiūrėkite geriausias „GoDaddy“ alternatyvas perkant domenus.

  5. Kas yra domeno privatumas? Ar man to reikia??

  ICANN reikalauja, kad žmonės, registruojantys domenų vardus, pateiktų el. Pašto adresą, fizinį adresą, telefono numerį ir kitą asmeninę informaciją, kad ji būtų prieinama viešai.

  Domenų privatumas yra atskira papildoma paslauga, kurią parduoda domenų registratoriai. Tai leidžia jums parodyti tarpinio serverio informaciją, o ne jūsų faktinę asmeninę informaciją.

  Jums nereikia pirkti domeno privatumo, jei to nenorite. Tačiau jei jums rūpi privatumas, šią paslaugą galite nusipirkti už nedidelę kainą.

  6. Ar galiu nusipirkti daugiau nei vieną domeno vardą??

  Taip, galite nusipirkti tiek domenų vardų, kiek jums patinka.

  7. Kur galiu sužinoti daugiau apie svetainių kūrimą?

  Štai čia. „WPBeginner“ yra didžiausia pasaulyje „WordPress“ išteklių svetainė pradedantiesiems. Mes turime vadovėlius, nuoseklius vadovus ir vaizdo įrašus, sukurtus specialiai pradedantiesiems vartotojams.

  Čia yra keletas naudingų šaltinių, kuriuos rasite „WPBeginner“ (Visi jie yra visiškai nemokami).

  • Kaip sukurti internetinę svetainę (išsamus vadovas pradedantiesiems)
  • „WPBeginner“ vaizdo įrašai – mūsų „WordPress“ vaizdo įrašų vadovėliai pradedantiesiems
  • „WPBeginner Dictionary“ – mūsų terminų žodynėlis, padėsiantis suprasti „WordPress“ kalbą
  • „WPBeginner“ tinklaraštis – čia skelbiame „WordPress“ vadovus, jų aprašymus ir išsamius vadovus.
  • „WPBeginner“ „YouTube“ – reikia daugiau vaizdo įrašų instrukcijų? Prenumeruokite mūsų „YouTube“ kanalą su daugiau nei 126 000 prenumeratorių ir per 12 milijonų peržiūrų.

  Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums sužinoti, kas yra domeno vardas ir kaip domenai veikia. Taip pat galbūt norėsite pamatyti mūsų geriausių nemokamų domenų vardų generatorių sąrašą, kad rastumėte įdomių jūsų kito domeno vardo idėjų.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me