15 wskazówek, jak rozwijać swoją firmę online (bez dużych pieniędzy)

Chcesz rozwinąć swój biznes online bez dużych pieniędzy? Jeśli dopiero zaczynasz działalność gospodarczą, nie możesz pozwolić sobie na marnowanie pieniędzy. W tym artykule podzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak rozwijać firmę przy niewielkim budżecie. Naszym celem jest pomoc w rywalizacji z dużymi facetami bez wydawania fortuny.


Jak rozwijać swoją firmę przy skromnym budżecie

1. Wybierz odpowiednią platformę dla swojej witryny

Największym błędem, jaki możesz popełnić jako mała firma, jest wybór niewłaściwej platformy do zbudowania swojej witryny. Zła platforma nie tylko kosztuje więcej pieniędzy, ale także ogranicza potencjał wzrostu Twojej firmy.

Zalecamy korzystanie z WordPress. Jest najpopularniejszym narzędziem do tworzenia stron internetowych na rynku i obsługuje ponad 31% wszystkich stron internetowych (w tym zarówno małych, jak i dużych firm).

Kiedy mówimy WordPress, mówimy o WordPress.org, a nie WordPress.com. Są to dwie różne platformy, więcej informacji można znaleźć w naszym artykule na temat różnicy między WordPress.com a WordPress.org.

Aby założyć własną witrynę WordPress, potrzebujesz nazwy domeny ORAZ konta hostingowego. Tak, są różne. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz nasze wyjaśnienie: jaka jest różnica między nazwą domeny a hostingiem.

Różne firmy hostingowe oferują różne plany odpowiednie dla małych i dużych stron internetowych. To ostatecznie wpływa na koszt Twojej witryny.

Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy korzystanie z Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress.

Na szczęście oferują użytkownikom WPBeginner bezpłatną nazwę domeny i zniżkę na hosting. Zasadniczo możesz zacząć za 2,75 USD miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost ←

W miarę rozwoju firmy prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej zasobów hostingowych. Mam nadzieję, że do tego czasu będziesz zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, aby uzasadnić aktualizację.

Gdy masz trochę więcej pieniędzy do wydania, możesz wybrać zarządzanego dostawcę hostingu WordPress, takiego jak WP Engine lub SiteGround.

2. Wybierz funkcjonalną stronę internetową o prostym designie

Projekt strony internetowej

Wielu początkujących uważa, że ​​ich klienci nie będą traktować swojej firmy poważnie, jeśli nie będą profesjonalnie zaprojektować swojej witryny.

Zatrudnienie profesjonalisty w niestandardowym projektowaniu witryny jest drogie i nie jest potrzebne, gdy dopiero zaczynasz.

Możesz łatwo zacząć od gotowego darmowego lub premium motywu WordPress za ułamek ceny.

Zobacz wybór najlepszych motywów WordPress przez naszego eksperta, aby uzyskać inspirację.

 • Najlepsze motywy biznesowe WordPress
 • Najlepsze motywy WooCommerce WordPress
 • Najlepsze darmowe motywy WordPress

Jeśli żaden z powyższych motywów nie odpowiada Twoim potrzebom, możesz także użyć tych przeciągnięć & upuść narzędzia do tworzenia stron WordPress, aby tworzyć całkowicie niestandardowe projekty bez pisania kodu.

3. Ułatw użytkownikom kontakt z Tobą

Ułatw kontakt

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna przyciągnęła więcej klientów, musisz dodać łatwy sposób, aby odwiedzający mogli się z Tobą skontaktować.

Najłatwiej to zrobić, korzystając z formularza kontaktowego na swojej stronie internetowej.

Domyślnie WordPress nie zawiera formularza kontaktowego. Na szczęście istnieją wtyczki formularzy kontaktowych WordPress, które mogą pomóc w łatwym dodaniu formularza kontaktowego do Twojej witryny.

Zalecamy korzystanie z WPForms Lite. Jest to darmowa wersja popularnej wtyczki WPForms, której zaufało ponad 1 milion stron internetowych.

Po rozwoju firmy możesz przejść na WPForms Pro, aby tworzyć bardziej zaawansowane formularze, takie jak ankiety, ankiety, formularze płatności itp..

4. Rozpocznij tworzenie listy e-mail od pierwszego dnia

Generowanie ołowiu

Większość osób, które opuszczą Twoją witrynę, już nigdy nie wróci. Oznacza to, że jeśli nie dostaniesz ich adresu e-mail, nie będziesz mieć możliwości komunikowania się z nimi w przyszłości.

Najbardziej opłacalnym sposobem na to jest zbudowanie listy e-mail.

E-mail marketing to najbardziej niezawodny sposób komunikowania się z użytkownikami witryny.

Możesz rozpocząć pracę z Constant Contact, to najwyżej oceniany dostawca usług e-mail marketingu na naszej liście.

Użytkownicy WPBeginner otrzymują bezpłatną wersję próbną dla tych, którzy dopiero zaczynają, i 20% zniżki, jeśli przejdziesz na ich płatny plan.

Aby uzyskać więcej wskazówek, zobacz nasz przewodnik dla początkujących, w jaki sposób generować potencjalną sprzedaż w WordPress jak profesjonalista.

5. Uzyskaj większy ruch organiczny z wyszukiwarek

SEO

Wyszukiwarki takie jak Google są głównym źródłem ruchu dla większości stron internetowych. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek, ucząc się podstaw SEO.

SEO lub optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to zestaw wskazówek i technik, dzięki którym Twoja witryna jest bardziej przyjazna dla wyszukiwarek. Nie jest to zbyt techniczne i będziesz mógł to zrobić samodzielnie.

Opublikowaliśmy kompletny przewodnik SEO WordPress dla początkujących. Przeprowadzimy Cię przez cały proces tworzenia witryny tak przyjaznej SEO, jak to możliwe.

Aby uzyskać ruch z wyszukiwarek, potrzebujesz treści, co prowadzi nas do następnego kroku w tym przewodniku.

6. Zaplanuj strategię marketingu treści

Strategia treści

Content marketing to strategia tworzenia użytecznych i odpowiednich treści w celu przyciągnięcia i zbudowania odbiorców. Pozwala to uzyskać bardziej ukierunkowany ruch z wyszukiwarek bez wydawania fortuny.

Najłatwiejszym sposobem dodania przydatnych treści do witryny jest dodanie bloga. WordPress pozwala Ci dodać osobną stronę bloga do swojej witryny i sortować zawartość na kategorie i tagi.

Musisz zaplanować strategię dotyczącą treści, wyszukując słowa kluczowe, których mogą szukać użytkownicy. Zobacz nasz przewodnik na temat wyszukiwania słów kluczowych na swoim blogu.

Potrzebujesz pomysłów na użycie tych słów kluczowych w strategii dotyczącej treści? Oto ogromna lista pomysłów na posty na blogu, których możesz użyć na swoim blogu.

Content marketing to wysoce skuteczna i sprawdzona strategia promowania Twojej firmy przy niewielkim budżecie. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z tym przewodnikiem na temat tworzenia skutecznej strategii content marketingu dla Twojej firmy.

7. Podejmuj decyzje oparte na danych za pomocą Google Analytics

Analityka

Wielu początkujących wykorzystuje swoje najlepsze domysły do ​​planowania strategii rozwoju. Nie musisz tego robić, gdy możesz podejmować te decyzje na podstawie rzeczywistych danych.

W tym momencie pojawia się Google Analytics. Pozwala zobaczyć, ilu użytkowników odwiedza Twoją witrynę, skąd pochodzą i co robią, gdy tam są.

Zobacz nasz przewodnik na temat instalacji Google Analytics w WordPress, aby uzyskać instrukcje krok po kroku.

Google Analytics zawiera wiele informacji. Mimo że jest dobrze zorganizowany i pięknie zaprezentowany, może być nieco przytłaczający dla nowych użytkowników.

Aby w pełni wykorzystać to, zainstaluj i aktywuj wtyczkę MonsterInsights. Jest to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress i pozwala łatwo przeglądać najważniejsze raporty o ruchu w panelu WordPress. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, MonsterInsights może również pomóc w śledzeniu klientów WooCommerce za pomocą Google Analytics.

Możesz również pobrać bezpłatną wersję MonsterInsights. Działa świetnie, ale nie masz dostępu do niektórych jego najbardziej zaawansowanych funkcji.

8. Wykorzystaj media społecznościowe do generowania ruchu

Wykorzystaj media społecznościowe, aby rozwinąć swój biznes

Platformy mediów społecznościowych mają bardzo zaangażowanych odbiorców. Sam Facebook ma 1,47 miliarda aktywnych użytkowników dziennie, co stanowi około 18% wszystkich ludzi na świecie. Twitter, YouTube, LinkedIn i inne platformy społecznościowe również mają bardzo zaangażowanych użytkowników.

Przy tak wielu użytkownikach platformy mediów społecznościowych oferują ogromne możliwości dla biznesu. Możesz zacząć od utworzenia profili społecznościowych firmy i automatycznego udostępniania postów na blogu.

Następnie chcesz ułatwić użytkownikom udostępnianie treści w mediach społecznościowych. Do tego potrzebujesz wtyczki mediów społecznościowych do WordPress. Wtyczki te dodają przyciski udostępniania społecznościowego do Twojej witryny WordPress.

Istnieje mnóstwo innych rzeczy, które możesz zrobić, aby zaangażować odbiorców w mediach społecznościowych. Kluczem jest utrzymanie aktywnych profili, zwiększenie liczby obserwujących i przywrócenie ruchu w witrynie.

 • Utwórz grupę na Facebooku dla swoich klientów lub branży
 • Utwórz grupę LinkedIn dla swojej branży
 • Dowiedz się, jak przekierować użytkowników na Facebooku za pomocą reklam
 • Skoncentruj się na sieciach społecznościowych ważnych dla Twojej branży. Na przykład, jeśli prowadzisz blog o modzie lub restaurację, może okazać się, że Instagram jest bardziej pomocny niż LinkedIn.
 • Nie ograniczaj ruchu do swojej witryny, używaj mediów społecznościowych do budowania listy e-mail

9. Bądź aktywnym uczestnikiem społeczności internetowych

Społeczności i fora internetowe

Społeczności online obejmują fora i strony internetowe z pytaniami i odpowiedziami. Są to miejsca, w których ludzie odwiedzają swoje pytania, utrzymują kontakty towarzyskie, znajdują treści i eksplorują. Najpopularniejsze społeczności w Internecie to Reddit, Stack Exchange, Quora, TripAdvisor i inne.

Społeczności te zapewniają dostęp do osób zainteresowanych tematami związanymi z Twoją branżą. Możesz do nich dołączyć za darmo i zainwestować swój czas w budownictwo.

Najpierw musisz dowiedzieć się, które społeczności są bardziej odpowiednie dla Twojej firmy i gdzie potencjalni klienci mogą szukać odpowiedzi lub treści. Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę internetową o podróżach, może okazać się, że TripAdvisor jest bardziej pomocny niż inne społeczności.

Nie spamuj tych forów z linkami do Twojej witryny w każdym poście. Zbuduj autorytet poprzez autentyczne uczestnictwo w pomocnych treściach i, jeśli to stosowne, wspomnij o swojej firmie lub witrynie.

10. Przekształć porzucających użytkowników witryny w klientów

Optymalizacja konwersji

Czy wiesz, że ponad 70% osób odwiedzających twoją stronę nigdy więcej jej nie znajdzie? To nie twoja wina, po prostu Internet jest tak ogromny i jest tam tak wiele stron internetowych.

Każdy odwiedzający opuszczający witrynę jest potencjalnym klientem, którego tracisz. Aby rozwijać swoją firmę, musisz skupić się na przekształceniu odwiedzających w płacących klientów.

W tym miejscu pojawia się OptinMonster. Jest to najlepsze oprogramowanie do optymalizacji konwersji na rynku, które pozwala przekształcić zwykłych odwiedzających witrynę w lojalnych klientów.

Jak to robi??

Wyposażony jest w narzędzie do tworzenia kampanii typu „przeciągnij i upuść”, w którym możesz tworzyć różne typy kampanii do zbierania wiadomości e-mail od użytkowników, wyświetlania ofert specjalnych, wyświetlania wyskakujących okienek, liczników czasu, inteligentnych wyskakujących okienek, wsuwanych opcji i innych.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym przewodnikiem dla początkujących na temat optymalizacji współczynnika konwersji.

11. Rozpocznij program partnerski

Marketing afiliacyjny

Marketing partnerski to umowa polecająca, w której sprzedawca online (reklamodawca) płaci prowizję polecającemu, gdy użytkownicy kupują produkt za pomocą linku polecającego.

Jeśli sprzedajesz produkty online, możesz użyć marketingu afiliacyjnego do współpracy z wykwalifikowanymi marketingowcami afiliacyjnymi. Zapłacisz prowizję od sprzedaży tym marketerom za promowanie swoich produktów i zapewnianie sprzedaży.

Będziesz potrzebował systemu zarządzania podmiotem stowarzyszonym, aby śledzić działania związane z polecaniem i wypłatę swoim partnerom stowarzyszonym. Oto nasza lista najlepszych programów do zarządzania i śledzenia podmiotów stowarzyszonych, których możesz użyć.

Możesz także promować produkty lub usługi innych osób, aby zarabiać na swoich treściach. Zobacz nasz poradnik marketingu afiliacyjnego, aby uzyskać wskazówki i narzędzia, których potrzebujesz, aby zacząć.

12. Wykorzystaj reklamy płatne za kliknięcie

Pay-per-click

Wbrew powszechnemu przekonaniu możesz prowadzić kampanie reklamowe Pay-Per-Click przy niewielkim budżecie. Dzięki programom takim jak Google AdWords i Facebook Ads możesz ustalać własne ceny, kierować słowa kluczowe, odbiorców i więcej.

W rzeczywistości Google AdWords oferuje nawet bezpłatne kredyty reklamowe nowym reklamodawcom. Bluehost, zaufana firma hostingowa WordPress, oferuje także bezpłatne kredyty Google AdWords wraz z planami hostingowymi.

Możesz wykorzystać te kredyty do eksperymentowania z reklamami PPC i uzyskać darmowy ruch na swojej stronie.

13. Użyj dowodu społecznego, aby zdobyć klientów

Numery dowodu społecznego

Dowód społeczny to zjawisko psychologiczne, w którym ludzie dostosowują się do działań innych, zakładając, że działania te odzwierciedlają prawidłowe zachowanie.

Marketerzy wykorzystują to zjawisko, pokazując swoim klientom, że inni ludzie już ufają produktowi lub firmie. Odbywa się to poprzez dzielenie się ich statystykami lub liczbą subskrybentów, referencjami klientów i nie tylko.

Oto lista sprytnych sposobów wykorzystania dowodu społecznego w swojej witrynie w celu zwiększenia liczby konwersji.

14. Skutecznie wykorzystuj FOMO, aby zwiększyć sprzedaż i konwersje

Wykorzystanie minutnika jako techniki FOMO

FOMO lub „strach przed utratą” to termin psychologiczny używany do opisania lęku przed utratą czegoś ekscytującego i modnego.

Jako firma możesz wykorzystać to ludzkie zachowanie i wykorzystać je do zwiększenia sprzedaży i konwersji. Zasadniczo musisz budować lęk, dodając niedobór do swoich ofert. Oto świetny przykład z Booking.com, który wykorzystuje niedobór do budowania lęku.

Używanie niedoboru do tworzenia FOMO

Szczegółowe instrukcje znajdują się w naszym artykule na temat korzystania z FOMO w witrynie WordPress.

15. Popraw szybkość i wydajność swojej witryny

Badania pokazują, że od 2000 do 2016 r. Średnia długość uwagi ludzi spadła z 12 do 7 sekund.

Jako właściciel witryny oznacza to, że masz bardzo mało czasu, aby pokazać użytkownikom, co masz do zaoferowania, i przekonać ich do pozostania na Twojej stronie..

Inne badanie wykazało, że 1 sekundowe opóźnienie czasu ładowania strony może prowadzić do 7% utraty konwersji, 11% mniej odsłon i 16% spadku zadowolenia klientów.

Studium przypadku Strangeloop

Oznacza to, że musisz zoptymalizować swoją stronę internetową, aby upewnić się, że jest szybka i działa dobrze nawet przy dużym ruchu.

Postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku krok po kroku, aby poprawić szybkość i wydajność WordPress dla początkujących. Ten przewodnik zawiera wszystkie wskazówki, których używamy w naszych witrynach o bardzo dużym ruchu, aby zapewnić niezawodną szybkość i wydajność.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się, jak rozwijać firmę przy skromnym budżecie. Możesz także zobaczyć nasz wybór ekspertów najbardziej przydatnych narzędzi do zarządzania i rozwijania Twojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map