16 porad dotyczących opanowania edytora treści WordPress

Większość użytkowników WordPress spędza większość czasu przy użyciu edytora treści do pisania postów i tworzenia stron. WordPress jest wyposażony w intuicyjny edytor bloków Gutenberga, który jest bardzo łatwy w użyciu.


Jednak jako zaawansowany użytkownik możesz znacznie zwiększyć swoją produktywność, ucząc się niektórych mniej znanych sztuczek. Pozwoliłoby to na tworzenie bardzo angażujących treści w krótszym czasie.

W tym artykule podzielimy się naszymi poradami ekspertów na temat opanowania edytora treści WordPress. Te wskazówki nauczą Cię, jak korzystać z edytora treści WordPress jak profesjonalista.

Porady ekspertów dotyczące korzystania z edytora treści WordPress

1. Nauka podstawowych bloków

Bloki są głównymi elementami konstrukcyjnymi edytora treści WordPress, dlatego czasami nazywany jest edytorem bloków.

Korzystanie z bloków w edytorze treści WordPress

Każdy element w Twojej treści składa się z bloków. Domyślnie WordPress zawiera wiele często używanych bloków, takich jak akapit, listy, obrazy, galerie i wiele innych.

Możesz użyć tych bloków do stworzenia pięknych układów treści. Dlatego ważne jest, aby eksplorować różne bloki i dowiedzieć się, jak wykorzystać je w swoich treściach. Wspomnimy o niektórych blokach również w dalszej części tego artykułu.

2. Zacznij korzystać ze skrótów klawiaturowych

Korzystanie ze skrótów klawiaturowych

Nieefektywne jest przesuwanie myszy, aby tekst był pogrubiony lub dodany link. Edytor treści zawiera kilka przydatnych skrótów klawiaturowych, które pomagają wykonywać typowe zadania formatowania bez użycia myszy.

Używanie skrótów klawiaturowych pomaga zaoszczędzić czas i przyspiesza pisanie. Sprawdź nasz przewodnik po najbardziej oszczędzających czas skrótach klawiaturowych w WordPress.

3. Odstępy pojedynczej i podwójnej linii

Wielu użytkownikom na poziomie początkującym trudno jest dowiedzieć się, jak tworzyć akapity i podziały wierszy w WordPress.

Aby dodać nowy akapit w edytorze treści, wystarczy nacisnąć klawisz Enter. WordPress doda nowy akapit z podwójnymi odstępami między wierszami.

Dodawanie podwójnych odstępów między wierszami w WordPress

Jeśli jednak chcesz tylko podziału pojedynczej linii, musisz nacisnąć jednocześnie klawisze Shift + Enter.

Sprawdź nasz przewodnik na temat dodawania pojedynczych / podwójnych odstępów między wierszami w WordPress.

4. Zmiana układu ekranu edycji

Edytor treści to w zasadzie czyste płótno z górnym paskiem i kolumną po prawej stronie. To daje przejrzysty interfejs użytkownika do tworzenia swoich postów.

Edytor wyświetla pasek narzędzi na górze edytowanego bloku. Możesz przenieść pasek narzędzi, klikając menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

Górny pasek narzędzi

Możesz także pokazać i ukryć kolumnę ustawień, klikając ikonę koła zębatego u góry.

Ukryj kolumnę ustawień

WordPress ułatwia także przejście do trybu Spotlight, który sprawia, że ​​blok, w którym jesteś, jest bardziej zauważalny przez ściemnianie reszty treści.

Tryb punktowy

Potrzebujesz więcej białych znaków na ekranie? Przełącz na tryb pełnoekranowy, który zapewnia czyste płótno z samym paskiem narzędzi u góry.

pełny ekran

5. Zmiana rozmiaru czcionki w edytorze wizualnym WordPress

Rozumiemy, że typografia odgrywa bardzo ważną rolę w treści internetowej. Możesz użyć różnych rozmiarów czcionek, aby przyciągnąć uwagę odbiorców lub wyróżnić różne sekcje w długim artykule.

Zmień rozmiar czcionki w edytorze treści WordPress

Po prostu wybierz blok, w którym chcesz zmienić rozmiar czcionki, a zobaczysz opcję rozmiaru czcionki w ustawieniach bloku po prawej stronie.

6. Dodaj nagłówki do swoich artykułów

Nagłówki odgrywają ważną rolę w poprawie czytelności. Dlatego wyszukiwarki takie jak Google również uważają nagłówki za ważne dla SEO. Używanie fokusowych słów kluczowych (słów, które użytkownicy będą wyszukiwać) w nagłówkach pomaga wyszukiwarkom zrozumieć znaczenie tych słów kluczowych.

Edytor treści ułatwia dodawanie nagłówków do artykułów. Po prostu wybierz blok nagłówka, a następnie wybierz rozmiar nagłówka i wyrównanie tekstu w ustawieniach bloku.

Dodawanie nagłówków do artykułów w edytorze treści WordPress

Możesz także dodać link do nagłówka, pogrubić go lub pochylić.

7. Dodawanie kolumn do swoich postów

Edytor treści WordPress ma wbudowany blok kolumn, który pozwala dodawać zawartość do kolumn. Ułatwia to nadanie tekstowi wyglądu przypominającego magazyn.

Po prostu wybierz i dodaj blok kolumn do swojego edytora. Możesz wybrać liczbę kolumn, które chcesz dodać z ustawień bloku.

Dodawanie kolumn do swoich postów

Każda kolumna automatycznie będzie zawierać blok akapitu. Możesz łatwo dodać dowolne inne bloki, które chcesz w każdej kolumnie. Na przykład cytaty blokowe, obrazy, akapity i inne.

Jeśli jednak chcesz dodać obraz obok tekstu, sprawdź następną wskazówkę.

8. Dodawanie obrazu obok tekstu

W starszych wersjach WordPress dodawanie obrazu obok tekstu z odpowiednim wyrównaniem było dość trudne. Ten problem został rozwiązany w mediach & Blok tekstowy.

Blok multimediów i tekstu w edytorze treści WordPress

Pozwala dodać obraz obok bloku tekstu. Automatycznie dostosowuje szerokość i odstępy między dwoma blokami.

Możesz ustawić blok na całą szerokość i użyć opcji formatowania dla bloku tekstowego.

9. Dodawanie filmów z YouTube’a w WordPress

Możesz przesyłać filmy do swojej witryny WordPress. Jednak WordPress nie został zaprojektowany jako platforma do przesyłania strumieniowego, a większość firm hostingowych WordPress nie może odpowiednio obsługiwać dużych plików.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł o tym, dlaczego nigdy nie powinieneś przesyłać filmów wideo na swoją stronę WordPress.

Zamiast tego zalecamy przesłanie filmów na YouTube lub inne strony z transmisjami strumieniowymi, a następnie osadzenie ich w postach i stronach WordPress.

Dodanie bloku YouTube w edytorze treści WordPress

Możesz użyć bloku YouTube, aby po prostu wkleić adres URL filmu, który chcesz dodać, a WordPress automatycznie go osadzi..

Możesz także wkleić adres URL wideo w akapicie lub dowolnym bloku tekstowym, a WordPress automatycznie przekonwertuje go na blok YouTube.

Automatyczne osadzanie filmów z YouTube w WordPress

10. Tworzenie tabel w postach WordPress

Edytor postów zawiera również blok ułatwiający dodawanie tabel do postów i stron WordPress.

Po prostu dodaj blok tabeli, a następnie wybierz liczbę kolumn i wierszy, które chcesz dodać. Nie martw się, zawsze będziesz mógł później dodać więcej kolumn i wierszy w razie potrzeby.

Wprowadź wiersze i kolumny dla swojej tabeli

Następnie zobaczysz zwykły stół. Możesz dodać zawartość do komórek tabeli i wybrać kolory / styl tabeli z ustawień bloku.

Podgląd bloku tabeli

Blok tabel WordPress jest dobry dla podstawowych tabel, ale brakuje mu wielu funkcji. Na przykład nie można wybrać wiersza nagłówka, umożliwić sortowania kolumn, wyróżnić wierszy itp.

Dlatego zalecamy używanie TablePress. To darmowa wtyczka, która pozwala tworzyć piękne tabele i dodawać je do postów i stron WordPress.

Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz przewodnik na temat łatwego dodawania tabel w postach WordPress.

11. Dodawanie przycisków w postach i stronach WordPress

Przyciski odgrywają ważną rolę, gdy chcesz dodać wezwanie do działania do swoich postów lub stron WordPress.

Edytor treści jest wyposażony w podstawowy blok przycisków, który pozwala szybko dodać przycisk do treści.

Domyślny blok przycisków w WordPress

Guzik ma trzy style: kwadratowy, zaokrąglony i z ramką. Możesz także wybrać tło, kolor tekstu i wyrównać przycisk do środka, lewej lub prawej strony.

12. Dodaj obrazy okładek w postach WordPress

Być może widziałeś okładki używane w środku artykułu na popularne publikacje, takie jak New York Times. Obraz okładki to po prostu obraz umieszczony w środku artykułu, czasem z nakładającym się tekstem.

Obraz okładki ma na celu uatrakcyjnienie treści. Zapewnia również użytkownikom przerwę w czytaniu tekstu i spojrzeniu na zdjęcie, aby przyciągnąć ich uwagę.

Edytor treści ułatwia dodawanie okładek do swoich postów. Po prostu dodaj blok okładki, a następnie prześlij obraz, którego chcesz użyć. Idealnie powinien to być większy plik obrazu, który wygląda dobrze w szerokim formacie.

Blok obrazu okładki

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat okładki w porównaniu z polecanym obrazem i sposobu korzystania z nich na swoim blogu.

13. Zmień kolory akapitów

Kolejną zgrabną sztuczką, która często pozostaje niezauważona, jest możliwość zmiany kolorów. Większość ludzi chce zachować spójność tekstu w całym artykule.

Czasami jednak używanie kolorów może pomóc w przekierowaniu uwagi użytkownika i wyróżnieniu ważnych części artykułu.

Edytor treści pokazuje opcje kolorów w prawej kolumnie, możesz wybrać dowolne kolory. Upewnij się, że wybrana kombinacja kolorów tła i tekstu jest łatwa do odczytania.

Zmień kolor tła i tekstu w edytorze treści

14. Dodaj widżety do swoich postów

Widżety są dość podobne do bloków. Pozwalają one dodawać elementy internetowe do witryny WordPress bez dodawania kodu.

Zwykle widżety są powszechnie używane w paskach bocznych lub w stopce witryny. Możesz jednak również dodać niektóre widżety do obszaru treści, takie jak formularze kontaktowe.

Po prostu poszukaj sekcji Widżety pod przyciskiem dodawania bloków. Odtąd możesz używać często używanych widżetów w swoich postach i stronach.

Dodawanie widżetów w postach i stronach WordPress

15. Dodawanie niestandardowego kodu HTML do postów WordPress

Edytor treści w WordPress jest w pełni wizualnym edytorem WYSIWYG. W razie potrzeby możesz jednak dodać kod HTML.

Najłatwiej to zrobić, dodając do wpisu niestandardowy blok HTML. Następnie możesz po prostu wkleić kod HTML, który chcesz dodać.

Dodawanie niestandardowego kodu HTML w poście WordPress

16. Uzyskaj liczbę słów i inne statystyki dla swoich postów

Podczas pracy nad długim artykułem możesz chcieć zobaczyć krótki zarys artykułu, ile ma słów i jak wszystko jest umieszczone.

Pasek narzędzi edytora treści ma dwa przyciski do tego u góry. Po pierwsze, przycisk informacyjny, który pokazuje liczbę słów, akapity, bloki i zarys artykułu na podstawie użytych nagłówków.

Statystyki artykułów

Tuż obok znajduje się przycisk nawigacji blokowej. Pokazuje wszystkie bloki, których użyłeś w swoim artykule, i możesz kliknąć blok, aby bezpośrednio do niego przejść.

Przejdź do bloku we wpisie

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci odkryć nowe wskazówki dotyczące opanowania edytora treści WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia biuletynu e-mail i uzyskiwania większego ruchu na blogu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map