Co, dlaczego i jak korzystać z Trackbacków i Pingbacków w WordPressie

Ostatnio użytkownik zapytał nas o trackbacki i pingbacki w WordPress. Chcieli również wiedzieć, w jaki sposób te dwie funkcje mogą być efektywniej wykorzystywane.


Trackbacki i pingbacki to tryby komunikacji między blogami WordPress. Istnieją już od pierwszych dni blogowania, ale bardzo niewielu użytkowników wie o tych funkcjach.

W tym artykule wyjaśnimy trackbacki i pingbacki w WordPress. Porozmawiamy o ich różnicach, w jaki sposób działają i jak z nich korzystać.

Co, dlaczego i jak WordPress Pingbacki i Trackbacki

Co to jest Trackback?

Trackbacki umożliwiają blogerom komunikowanie się między stronami internetowymi. To prawie tak, jak jedna osoba mówi do drugiej „To może Cię zainteresować”.

Oto jak działają trackbacki w WordPress:

  • Piszemy post na naszym blogu.
  • Chcesz skomentować nasz post, ale chcesz, aby Twoi czytelnicy zobaczyli, co masz do powiedzenia, i będą mogli to skomentować.
  • Następnie napiszesz post na swoim blogu i wyślesz trackback do naszego postu na blogu. (Domyślnie WordPress nie pozwala na wysyłanie ręcznych trackbacków podczas pisania postów na blogu).
  • Otrzymamy Twój trackback i zdecydujemy, czy chcesz go wyświetlić jako komentarz, czy nie. Wyświetlany komentarz będzie tytułem, fragmentem i linkiem do Twojego posta na blogu.

Co to jest Pingback?

Pingbacki umożliwiają blogom komunikowanie się za pośrednictwem zautomatyzowanego systemu. To prawie jak zdalne komentarze.

Oto jak działają pingbacki w WordPress .:

  • Piszemy post na naszym blogu.
  • Następnie piszesz post na swoim blogu, wspominając / linkując do naszego artykułu.
  • Twoje oprogramowanie blogowe automatycznie wyśle ​​na naszą platformę blogową polecenie ping.
  • Nasze oprogramowanie do blogowania otrzyma polecenie ping. Następnie automatycznie przejdzie do Twojego bloga, aby potwierdzić, że pingback tam pochodzi, a link jest obecny.
  • Następnie będziemy mogli wyświetlać twoje pingback jako komentarz. Będzie to wyłącznie link do Twojej witryny.

Pingbacki działają również w Twojej witrynie. Oznacza to, że jeśli link do jednego z własnych artykułów na tej samej stronie, WordPress automatycznie wyśle ​​pingback do siebie.

Nazywa się to samo-pingowaniem, a kiedy zaczniesz regularnie blogować, może się okazać, że są denerwujące. Nie martw się, można je łatwo wyłączyć, jak pokażemy w dalszej części tego artykułu.

Jaka jest różnica między Trackback a Pingback?

Naprawdę niewiele. Obaj robią to samo, ale przyjmują nieco inne podejście.

Pierwszą różnicą jest to, że trackbacki są ręczne, podczas gdy pingbacki są automatyczne (inna technologia komunikacji).

Po drugie, pingbacki nie wysyłają żadnej treści, a trackbackom towarzyszy fragment treści.

Jak wysyłać Trackbacki i Pingbacki w WordPressie

Od WordPress 5.0 możliwość ręcznego wysyłania trackbacka do innych blogów została usunięta z ekranu edycji postów.

Ta funkcja nie była tak często używana, a WordPress ma już domyślnie włączone automatyczne pingowanie.

Jednak funkcjonalność jest nadal dostępna i dostępna w starym klasycznym edytorze. Po prostu edytuj post w klasycznym edytorze, a pod obszarem edycji znajdziesz opcję wysyłania trackbacków.

Wysyłaj trackbacki w klasycznym edytorze

Jeśli nie możesz znaleźć metaboksu trackbacków w klasycznym edytorze, kliknij przycisk Opcje ekranu w prawym górnym rogu ekranu. Zaznacz pole obok opcji „Wyślij trackbacki”, a WordPress zacznie wyświetlać pole wysyłania trackbacków poniżej obszaru edycji.

Pokaż pole wysyłania trackbacków

Jak moderować Pingbacki i Trackbacki w WordPress?

Moderacja jest dość prosta. Zarówno trackbacki, jak i pingbacki pojawiają się w obszarze moderowania komentarzy. Tutaj możesz zatwierdzać, usuwać lub oznaczać je jako spam.

Umiarkowane pingbacki i trackbacki

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​99% wszystkich trackbacków i pingbacków to spam. Jest to najprostszy sposób dla spamerów na uzyskanie linku zwrotnego z Twojej witryny.

W naszym przypadku często widzimy pingbacki od scraperów treści (złodziei treści), którzy kopiują nasze artykuły słowo po słowie, w tym wszystkie linki.

Dzięki tym linkom ich oprogramowanie do blogowania automatycznie wysyła pingbacki do naszych artykułów.

Kilka razy, gdy stwierdziliśmy, że trackbacki / pingbacki są pomocne, gdy dołączyli do nas legalni blogerzy, pomogli nam odkryć, że byliśmy wyróżnieni w Mashable i NYTimes.

Krótko mówiąc, 99% wszystkich trackbacków / pingbacków to spam. To jest powód, dla którego całkowicie je wyłączyliśmy. Moderowanie ton spamu nie jest warte czasu.

Istnieją inne sposoby, aby dowiedzieć się, kto link do twoich artykułów. Najłatwiej jest użyć Google Analytics, aby znaleźć, kto prowadzi do Twojej witryny.

Jak wyłączyć Trackbacki, Pingbacki i pingi

Jeśli masz dość otrzymywania spamowych trackbacków i pingbacków, możesz je całkowicie wyłączyć.

Po prostu przejdź do Ustawienia »Dyskusja i usuń zaznaczenie opcji „Zezwalaj na powiadomienia o linkach z innych blogów (pingbacki i trackbacki)”.

Wyłącz przychodzące trackbacki i pingbacki w WordPress

Odznaczenie tego pola wyłączy tylko trackbacki i pingbacki dla przyszłych postów (nieistniejące posty).

Aby wyłączyć trackbacki w istniejących postach, musisz postępować zgodnie z naszym samouczkiem, jak wyłączyć trackbacki i pingbacki w istniejących postach WordPress.

Jeśli masz dość samodzielnego pingowania swojego bloga, możesz po prostu zainstalować i aktywować wtyczkę No Self Pings. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczka wyłączy samodzielne pingi w witrynie WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się o trackbackach i pingbackach WordPressa, możesz także zobaczyć naszą listę niezbędnych wtyczek WordPress i najlepszych usług e-mail marketingu dla małych firm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me