Dlaczego zawsze powinieneś używać najnowszej wersji WordPress

Za każdym razem, gdy pojawia się nowa aktualizacja WordPress, otrzymujemy kilka e-maili od użytkowników z pytaniem, czy można bezpiecznie zaktualizować ich witrynę WordPress. Zastanawiasz się, czy powinieneś zaktualizować WordPress do najnowszej wersji? Chcesz poznać zalety i wady aktualizacji WordPress? W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby zawsze używać najnowszej wersji WordPress, a także pokażemy, jak poprawnie zaktualizować WordPress.


Zaktualizuj WordPress

WordPress jest bezpłatny i został opracowany przez społeczność programistów. Z każdą nową wersją naprawiają błędy, dodają nowe funkcje, poprawiają wydajność i ulepszają istniejące funkcje, aby być na bieżąco z nowymi standardami branżowymi.

Innymi słowy, kiedy nie aktualizujesz swojej witryny WordPress, ryzykujesz bezpieczeństwo swojej witryny i tracisz nowe funkcje / ulepszenia.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Rzućmy okiem na zalety i wady aktualizacji WordPress.

1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego powinieneś aktualizować swoją witrynę WordPress.

WordPress obecnie obsługuje 23% wszystkich stron internetowych na świecie. Ze względu na ogromną popularność WordPress jest popularnym celem hakerów, dystrybutorów złośliwego kodu, złodziei danych i chce być hakerami.

CMS Marketshare

Ponieważ WordPress jest oprogramowaniem typu open source, każdy może uczyć się kodu źródłowego, aby się go nauczyć i ulepszyć. Oznacza to jednak również, że hakerzy mogą go również przestudiować i znaleźć sposoby włamania się na strony internetowe.

Teraz dobrą stroną jest to, że nie wszyscy hakerzy są źli. Jest o wiele więcej dobrych hakerów niż złych, co oznacza, że ​​eksperci ds. Bezpieczeństwa na całym świecie mogą studiować kod i odpowiednio zgłaszać błędy / poprawki bezpieczeństwa. Za każdym razem, gdy zostanie zgłoszona luka w zabezpieczeniach, główny zespół WordPress dokłada wszelkich starań, aby wydać aktualizację rozwiązującą problem.

Oznacza to, że jeśli nie korzystasz z najnowszej wersji WordPress, używasz oprogramowania ze znanymi lukami bezpieczeństwa. Hakerzy mogą wyszukiwać witryny ze starszą wersją, a Ty możesz stać się ofiarą wyrafinowanego ataku.

Nie tylko sam WordPress, wtyczki mogą być również wykorzystywane przez hakerów. Musisz upewnić się, że wszystkie wtyczki, motywy i sam rdzeń WordPress są zawsze aktualne.

2. Fajne nowe funkcje

Każda ważna wersja WordPress zawiera nowe funkcje i zmiany w oprogramowaniu. Na przykład WordPress 4.0 został dostarczony z ulepszoną instalacją wtyczek, 4.1 wprowadził wbudowaną edycję obrazu, a 4.2 z szybszymi aktualizacjami wtyczek.

WordPress 4.2 wprowadził szybsze aktualizacje wtyczek

Teraz, jeśli korzystasz ze starszej wersji WordPress, Twoje wrażenia z korzystania z WordPressa byłyby zupełnie inne niż osoby używające najnowszej wersji.

Będziesz miał problemy ze znalezieniem pomocy WordPress online, ponieważ używasz starszej wersji. Użytkownicy forów pomocy technicznej WordPress zakładają, że korzystasz z najnowszej wersji WordPress.

3. Prędkość

Każda nowa wersja WordPress poprawia wydajność

Programiści WordPress zawsze starają się przyspieszyć. Każda nowa wersja zawiera kilka ulepszeń wydajności, dzięki którym WordPress działa szybciej i wydajniej.

Na przykład WordPress 4.2 poprawił wydajność JS dla menu nawigacji, a WordPress 4.1 poprawił złożone zapytania, które pomogły w wydajności witryn korzystających z tych zapytań.

Ponieważ szybkość jest ogromnym czynnikiem w SEO, zdecydowanie powinieneś aktualizować WordPress, aby zapewnić maksymalne korzyści wydajności.

4. Poprawki błędów

Starsze wersje WordPress mogą zawierać błędy

Pomimo rygorystycznych testów głównych wydań WordPress, czasami błędy mogą prześlizgnąć się przez pęknięcia. Dlatego właśnie pojawiają się niewielkie wersje WordPress (te z X.X.X), aby to uwzględnić. Na przykład najnowsza aktualizacja WordPress 4.2.3 naprawiła 20 błędów z wydania 4.2.

Teraz, jeśli przejdziesz na fora wsparcia WordPress z prośbą o pomoc, pierwszą radą, którą otrzymasz, jest aktualizacja WordPress, ponieważ może to rozwiązać problem. Jeśli nalegasz, aby nie aktualizować WordPress, nie będziesz w stanie uzyskać pomocy.

5. Zgodność (lub NIE)

Często twórcy wtyczek i motywów koordynują swoje aktualizacje z głównymi wydaniami WordPress, aby mieć pewność, że korzystają z nowo dostępnych funkcji i ulepszeń.

Jednak w niektórych przypadkach aktualizacja może uszkodzić istniejące wtyczki WordPress, jeśli nie postępują zgodnie z najlepszymi praktykami i standardami kodowania.

Dlatego tak ważne jest, aby regularnie wykonywać kopie zapasowe WordPress.

Podsumowując, jedynym minusem jest to, że w niektórych rzadkich przypadkach Twoja witryna ulegnie awarii. Jednak zaletą jest to, że masz:

  • Poprawione bezpieczeństwo WordPress
  • Fajne nowe funkcje WordPress
  • Szybsze korzystanie z WordPress
  • Wolna od błędów witryna WordPress
  • Lepsza kompatybilność

Teraz, gdy wiesz, dlaczego ważne jest aktualizowanie witryny WordPress, przyjrzyjmy się, jak zaktualizować WordPress.

Jak aktualizować witrynę WordPress

Aktualizowanie rdzenia, wtyczek i motywów WordPress, gdy tylko pojawi się nowa aktualizacja, jest dość łatwe. WordPress ma wbudowany system powiadomień o aktualizacji. Podkreśla liczbę dostępnych aktualizacji po zalogowaniu się do pulpitu WordPress.

Ekran aktualizacji WordPress

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić Pulpit nawigacyjny »Aktualizacje stronę i zainstaluj te aktualizacje. Jest to proces jednym kliknięciem.

Ponieważ jednak wielu właścicieli witryn nie loguje się codziennie na pulpicie nawigacyjnym WordPress, może nawet nie wiedzieć, że dostępna jest aktualizacja przez kilka dni. Na szczęście masz kilka opcji.

Jeśli używasz WordPressa 3.7 lub nowszego, automatyczne aktualizacje są włączone dla mniejszych wydań (zarezerwowanych dla bezpieczeństwa i poprawek błędów). Możesz włączyć automatyczne aktualizacje dla głównych wydań, wtyczek oraz motywów.

Ewentualnie możesz otrzymywać powiadomienia e-mail, gdy pojawi się nowa aktualizacja witryny WordPress.

Otrzymuj powiadomienia e-mail o aktualizacjach w WordPress

Gdy jesteś zajęty prowadzeniem firmy, logowanie się na stronie w celu sprawdzenia dostępności aktualizacji jest zwykle ostatnią rzeczą, o której myślisz. Nie byłoby łatwiej, gdybyś otrzymał powiadomienie e-mail za każdym razem, gdy na twoich stronach WordPress pojawi się aktualizacja?

Cóż, to możliwe.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Updates Notifier. Po aktywacji odwiedź Ustawienia »Powiadomienia o aktualizacjach skonfigurować ustawienia wtyczki.

Ustawienia wtyczki powiadomień o aktualizacji WordPress

Ta wtyczka używa narzędzia WordPress cron do sprawdzania witryny pod kątem aktualizacji co godzinę. Możesz zmienić to raz lub dwa razy dziennie. Gdy dostępna będzie nowa aktualizacja, wtyczka wyśle ​​Ci powiadomienie e-mailem.

Domyślnie sprawdza dostępność aktualizacji WordPress, aktualizacji wtyczek i aktualizacji motywów. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć przycisk Zapisz ustawienia za pomocą testowego przycisku e-mail.

Jeśli nie otrzymasz e-maila testowego z wtyczki, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak rozwiązać problem z brakiem wysyłania wiadomości e-mail WordPress.

Automatyczna instalacja aktualizacji WordPress

Możesz jeszcze bardziej zautomatyzować proces. WordPress pozwala włączyć automatyczne aktualizacje dla głównych wydań, wtyczek i motywów.

Ta opcja jest ryzykowna, jeśli nie korzystasz z zarządzanego hostingu WordPress. Zarządzane firmy hostingowe WordPress automatycznie aktualizują Twoją witrynę do głównych wersji WordPress i miej oko na wypadek awarii.

Jeśli włączysz automatyczne aktualizacje, istnieje niewielkie ryzyko, że Twoja witryna się zepsuje i nie będziesz w trybie online, aby to naprawić. Powiedziawszy to, jeśli chcesz włączyć automatyczne aktualizacje, możesz to zrobić na dwa sposoby (metoda wtyczki i metoda kodu).

Najpierw spójrzmy na metodę wtyczki.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Easy Updates Manager. Po aktywacji musisz odwiedzić Pulpit nawigacyjny »Opcje aktualizacji strona, aby skonfigurować wtyczkę.

Konfigurowanie automatycznych aktualizacji WordPress

Teraz musisz przewinąć w dół do sekcji automatycznych aktualizacji, w której możesz włączyć automatyczne aktualizacje dla rdzenia, wtyczek, motywów i plików tłumaczeń. Po zakończeniu zapisz ustawienia.

Włącz automatyczne aktualizacje za pomocą pliku wp-config

Możesz włączyć automatyczne aktualizacje rdzenia WordPress, po prostu dodając ten wiersz do pliku wp-config.php.

zdefiniuj („WP_AUTO_UPDATE_CORE”, prawda);

Jeśli chcesz także automatycznie aktualizować kompozycje i wtyczki, musisz dodać to do pliku functions.php lub wtyczki specyficznej dla witryny.

add_filter (‘auto_update_plugin’, ‘__return_true’);
add_filter (‘auto_update_theme’, ‘__return_true’);

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, dlaczego zawsze powinieneś używać najnowszej wersji WordPress. Możesz również sprawdzić, czy nasz wybór ekspertów z 20 musi mieć wtyczki WordPress na 2015 rok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me